Snažilky z Liptovského Mikuláša. Pridajte sa

tanika.t
9. apr 2008

vitajte v našej téme 🙂

stankalm
14. nov 2008

ahojte 😉
Aj my sa pripájame ku gratuláciám...Nellynke aj Saške vsetko naj, naj, naj 🙂

Dnes som stretla jašteričky aj s ocinom na nákupoch...dobre ste pokúpili? Tamarka sa hned zobudila a už ma aj hľadali po predajni 😉

Inak, musím Vám napísať, že minulý týždeň bola moja Tamarka 1. krát chorá...keď nerátam zvýšené teploty a trošku soplíky pri zúbkoch...mala strašne vysoké teploty, v noci mala určite aj do 40 St., úplne horela, strašne som sa bála, aby nedostala kŕče, ani som nespala, stále som ju kontrolovala...ale chvalabohu prešlo to, už má len trošku soplíky. No a aby nebolo málo hneď som ochorela aj ja a ešte k tomu som sa musela učiť na slúšku..tak sme mali veselo 😎

Loss...máš skúšku u Polonského? Držím palce, ja som mala teraz v pondelok u neho, spravila som na A-čko, takže som spokojná 😀

Držkajte sa, pekný víkend všetkým z LM.

vejinka
15. nov 2008

ahojte 😉
ja som dnes bola u mami na podbrezkach a tolko znamych som stretla az som nechapala...medzi nimi aj vzdy vysmiatu alinku 😉
alinka no ale tvoj "drobcek" sa teda uz vobec nepodoba na to male co mas v albume..iny valibucik je z neho 😉 a ten plac ma autenticky z nasim chrustom 😀 taka podoba hlasu 😉

nellynke vsetko naj 😉

stanka chvalabohu ze to preslo..tie krce su potvora moj synovec skoncil v nemocnici ked mal daco okolo roka a nanovo sa musel ucit chodit ☹

jastericka ako bolo v jasnej?? pocasie bolo nadherne takze dufam ze ste mali dobru turu a martinke sa pacilo 😉

jastericka
16. nov 2008

ahojte Veji, v Jasnej bolo úžasne, božské počasie, manžel šliapal na Chopok hehe 😀 a my sme sa s Tinkou zatiaľ boli prejsť okolo Vrbického plesa. Malá bola v Manduce, prikrytá dekou, takže si pekne spinkala. Potom nám tata zavolal, že už máme ísť kukať, že už štartujú. Pozerám na ten kopec ako blbec a nič nevidím, ale zrazu sa objavil oranžový padák a už som vedela, kde sa mám pozerať 😀 . Bol to krásny zážitok, najmä pre muža 🙂 🙂

Stani, chúďa Tami, držkajte sa a gratulujem ku A-čku na skúške 😉

Peknú nedeľu

vejinka
16. nov 2008

jastericka juj az ti zavidim moja 😉

loss
16. nov 2008

jej stani super
ja som pravdepodobne urobila a prestne to budem vediet v utorok

vejinka
17. nov 2008

dobre ranko my sme mali noc na pitel
zaspal o deviatej a o dvanastej hore totalne prekakany takze sme prebalili a prilozila som si ho ze dokojim..kojim kojim a on oci dokoran to uz bolo pol druhej muz len krutil hlavou preco to male nexce spat ked som konecne dokojila tak sa mi pogrcal takze komplet prezliekat...a zasa bol plny energie takze zasa na cicku..lenze on uz nexcel a nexcel ani spat tak muz ho nosil po izbe v domneni ze mlady si xce odgrgnut...takto ho nosil hodinu vycerpany si sadol na postel a uz zuril znova som ho dala na cicku a po po hodine zaspal ..tak sme si vydychli ze bude aspom do siedmej spat...no mlady pan sa zobudil o pol piatej nato ze si strasne usralo...a potom pustil take deovice ze zacal revat tak sa prelakol...nuz co zasa prebalovanie do toho si grcol..takze aj prezliekanie a kojenie horko tazko zaspal o pol siedmej a o sedem desat bol uz hore uplne

takze sme z muzom ako dvaja derikovia...vacky pod ocami az po lica

bambulka026
17. nov 2008

Veji 🙂 , takych prebdetych noci este bude...

jastericka
17. nov 2008

veji: tomu sa hovorí fakt zlá noc 😠 ....ak Ťa to poteší, Maťka bola túto noc každú polhodinku hore, takže som si pripadala ako bábka na povrázku, z postele do postele....to sa zlepší 😉

loss
17. nov 2008

ahojte 😵

paskova
17. nov 2008

Boooze zeny, ked to citam ake to mate starosti tak asi ani nechcem porodit. 😒 Uz mam mindraky ako si vsetko zadelim, ale svokra bude varit, upratovat nebudem, Natalka je cez den v skole, no az na tie noci snad to nejako pojde a nebudem sa musiet obesit. 😝

vejinka
17. nov 2008

paskova prezijes ako sme prezili my..a este prezivame 😉

jastericka
17. nov 2008

presne Regi, neboj, prežiješ 🙂

loss
17. nov 2008

nebojkaj zvladnes a tvoja Natalka ti rada pomoze 😉

alinka189
17. nov 2008

tak baby, neviem, či je niečo vo vzduchu, ale tie deti naše sú nejaké nekludné...my sme dnes od 7 rána boli každú hodinu na cicke až do pol 9 večer. spal cez den len hodinu a pol...inak stále plakal a plakal a išiel ma "zožrať" akoby som mu nedala jesť 3 dni 😒
večer som povedala, že to už vzdávam, a ak nezaspí, tak že mu dám zamrazené mliečko, lebo som už bola total vycucaná...ved sa mi hádam nemalo ani kedy mlieko "zarobiť" 😀 ked len cucal...ale zaspal, ale neviem dokedy, tak rýchlo čítam, čo ste popísali.
vejinka, veru sme už trošku narástli, ved sme to museli dobehnúť. aj doktorka ho pochválila 🙂
a Erik je tiež zlatunký taký maličký...ale ani sa nenazdáme, budeme ich vodiť do škôlky.

vejinka
18. nov 2008

tie deti su hadam robene cez kopirak..neskutocne ako sa podobaju 😀

alinka moj muz sa ma hned ako sme sa odpojili ze preco na rozky?? tak som mu vysvetlovala ze ty si z podbrezin ja z paludzkej a niekde v strede je to pri lipeku 😀 sa smial ze koho to napadlo 😅

alinka189
18. nov 2008

veji, chúda, ale sme ho teda zmiatli 😀
ale tak hej, ked ty si tu raz za čas a ja v paludzkej tiež tak, tak len takto 😀
ozaj, kedy zase prídeš...že by sme povozili 😉

vejinka
18. nov 2008

hm...asi o dva tyzdne v sobotu 😉

loss
19. nov 2008

ajojte takze uz mame sneh 😠

paskova
19. nov 2008

Dobre ranko, no ten sneh je krasny,ale mohlo to pockat do Vianoc. 😒 Moj muz ma dnes narodky, tak mu idem daco ukuchtit, vcera som bola na pasoch, vsetko je ok, Radka mi povedala, ze to uz moze prist kedykolvek, takze uz mam riaaaadny strach. 😉 Pekny dnicek vsetkym.

slonicek
19. nov 2008

Ahoj Regi neboj sa zvládneš to aj ja sa už trošku bojím 😉 ja mám zas nohy ako balony opuchnuté tak len ležím doma a nohy mám hore ☹

paskova
19. nov 2008

Ahoj Katka, no ja idem akurat povysavat, nech tu ti moji maju cistucko keby ma to chytilo. 😉 Dnes neidem cvicit, lebo budeme oslavovat muzove narodky. Radka mi vravela, ze dnes bude Mary Kay, tak si to uzite.

slonicek
19. nov 2008

tak si to pekne s manželom užite dnešný den ,ja nejdem dnes tiež cvičiť lebo ma bolia tie nohy iba ležím a ak by to už na teba prišlo tak potom napíš neboj sa zvládnete to obidve len aby všetko dobre dopadlo 🙂

zrzuska
19. nov 2008

ahojte.

aj ameli spi hrozne posledne dni. zobudi sa v noci a reve reve reve 😖 dnes mala zase otrasny den. mrzuta. nechcela spat doobedu potom sa s nou nedalo vydrzat tak iba von sme sli. teraz mi tu ide skocit do klavesnice 😅
musim pisat jednou rukou a druhou pisat 😀 😝

paskova zvladnes to 😉 drzkaj sa

slonicek ty uz to mas tiez blizko 😉 🙂

alinka189
19. nov 2008

regi, držím palce...ked to príde 😉

zrzuska
19. nov 2008

este ma napadlo.
evka ameli uz asi mesiac negrcka 🙂 takze raz to fakt prejde. konecneeeeeeeee jej mozem obliect veci bez toho aby musela mat podbradnik 😅
a ako ide prikrmovanie? ja som bohuzial musela zacat malej prisladzat zeleninu. inaksie mi ju nezje. ako zacala jest uz viacere jedla a vsetko mozne tak mi zacala odmietat zeleninu. ale sladkosti nedostava. vsetko som jej davala bez soli a cukru aj caje horke pila. neviem ako som jej dala jogurt vanilkovy tak asi vtedy to zacalo 😕

ali ahojky. drzkate sa? chlap poslucha? ten moj ani nahodou. ale co uz. mne je to uz suma fuk 😀 uz sa na tom len pobavim

jastericka
19. nov 2008

ahoj Luci: tak to je super, že už Ameli negrcká...Tinka skoro po každom kojení, veď to poznáš, vždy vygrcne to prebytočné množstvo a to vždy v najhoršej chvíli, stále sa len prezliekam...
Martinka má hrozné noci, ale cez deň je dobručká, klop-klop-klop, pokiaľ jej niečo nechýba.

Luci, ani mne nechce Tinka vôbec zeleninu, ona ju trošku spapká, ale po takej štvtej, piatej lyžičke ju napne a celý obsah žalúdka ide von ☹ . Možno som aj ja urobila chybu, že som jej dala ochutnať jablkovú presnidávku a tú zdegví celú 😅 . Luci a môžu sa jogurty do jedného roka? Veď tam je kravské mlieko a to by sa nemalo, nie? Či ako to je vlastne? A netráp sa, že občas dačo prisladíš, veď to nie sú veľké množstvá...aj do tých výživ sa dáva cukor.

Regi: aj ja sa pripájam k dievčatám, že držím palce, ak by to na Teba prišlo a zvládneš to, je to v pohode 😉

Katka: to puchnutie nôh Ti nezávidím, ale tiež to máš už za pár

Ahojte lossíčatká, tak zajtra ideme plávať, hurááá.
Alinka: ako malý Kristiánko, dáke nové fotky by som rada videla, skús dačo pridať do albumíku. Keď budeme na POdbrezkách, tak sa ozvem 🙂

stankalm
19. nov 2008

ahojte maminky 😉
Zrzuška a jašterička...no ako čítam, tak detičky veselo prikrmujete, len tak dalej...ale ak mozem pridat svoju skusenost...jedlo pre deticky sa nema sladit a je to zbytocne, proste dietatko si na tu chut zvykne. Mam kamaratku, ktorá ma 2-ročného syna a doteraz jej nevypije mlieko pokial nie je prisladene a na to ho tiez naucila ona...takze len treba mat trpezlivost, ved vase deticky su este male, zacali ste len nedavno, ono to pride. No a samozrejme treba aj obmedzit kojenie trosku a ako sa povie nechat trosku vyhladnut dietatko a potom spapka aj prikrm. To je mozno aj dovodom grckania..neprepchavat dieta.

Evi...ja som tie klasicke kupovane vyzivy zacala davat Tamarke od roka prave pre ten cukor, ktory obsahuju, oni sice pisu, ze je to vhodne od 6.mesiaca, ale ovela ovela zdravsie je normalne postruhat jablcko na tom sklenenom struhadle a popucit trosku bananika do toho, to sme jedavali na desiatu a Tamarke to velmi chutilo. Potom neskor som jej pridala do toho piskotku a tak, ale to az neskor. A jogurty som tiez zacala davat az tak pred rokom aj to len biele-Activiu, ten miluje doteraz 🙂

Tak drzim palce, nech to ide ok a hlavne nech ste vsetci zdravi 🙂

lila794
20. nov 2008

Ahojte, Evi aj mne Davidko grcka a presne, ako pise Stanka, zistila som, ze to z toho prepchavania mlieckom. Mne drobec nechce papat vobec nic, ale dr. ma ukludnila, ze ono mu raz to mliecko prestane stacit a zacne otvarat pusinku.

zrzuska
20. nov 2008

stanka ja uz malu cez den vobec nekojim. uz nechce. rano ju kojim a potom ma ovocie, potom zeleninu s maskom, potom kasu o 16 lebo na noc jej bola tazka a plakala mi a potom uz len kojim vecer a v noci. a papala mi pekne zeleninu a teraz vymysla a nechce.
cicku tiez nechce a potom je mrzuta ze je hladna ale nezje ani za co. radsej vydrzi na kasu. 😕
jogurty som jej vylucila. ale citala som ze od 8mes sa mozu aj dr mi povedala ze mozem a potom som citala aj ze az od 10mes a dokonca aj az od roku. 😕 take rozdiely 😒
ale tiez ma napadla ta kravska bielkovina. ked mi mala ameli koliky tak som citala ze to moze byt aj z predneho mliecka a tak. tak ma napadlo ci ju z tych jogurtov nezacalo zase boliet brusko 😕 ale aj dnes v noci ju bolelo. ja uz neviem. 😒

ach baby svokra je stale u nas a nevedno do kedy a zda sa mi ze sa aj svokor este na vikend dotrepe zase ☹ uz mam z toho stavy normalne. lebo mala si zase navykne ze sa jej vkuse niekto venuje a ja si nic neporobim ked odidu. a stale ju aj na rukach vlaci 😠

paskova
20. nov 2008

Ahojte zienky, prave som prisla od dokiho. Zatial sme 2 v 1, trocha ma stve, ze ma nevysetril, ale s tym asi nic nespravim. 😒 Dalsiu poradnu mam o tyzden, ked dovtedy neporodim. Uz by som aj samozrejme sla, ale na weekend este chcem zostat doma. Zbalena som, takze uz len cakam. Dakujem, ze mi drzite palce, verim, ze vsetko bude fajn.

Zacala som jest aj homeopatika, ak s tym ma niektora z vas skusenost tak mi napiste. Radka mi totiz vravela, ze od septembra budem iba stvrta, ktora ide s nimi rodit. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre