Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

nany100
14. feb 2009

vraveli nám, že na roomingu aj tak prvé dve noci nedávajú bábenko k mamičke, nech si oddýchne a trošku sa zotaví...že až vlastne na tretí deň je tam bábo 24 hod.

miselin
14. feb 2009

Nany tu v PB je to tak , že ti ho prvé dve noci nedajú ale keď si moc unavená a poprosíš ich tak vždy bábetko zoberú a donesú len na kŕmenie, nerobia s tým problém 😉

miselin
14. feb 2009

inak ja som mala tiež strach ísť rodiť do PB lebo z každej strany som počula väčšinou zlé ohlasy, ale bola som spokojná iba by som vymenila niektoré sestričky z novorodeneckého ale doktori boli super všetci, veľmi príjemný

fialllka
14. feb 2009

aj vam krasneho valentina ... my to sice s mangelom neoslavujeme, ale vam ho zazelame 😵

v TN som mala malu od druheho dna pri sebe ... ja som rodila vecer o pol desiatej, o polnoci ma previezli na oddelenie sestonedielok s roomingom a malu na novorodenecke ale okolo jednej mi ju este doniesli na pol hodinky ukazat, pripadne aby sa napapala a potom mi ju zobrali ... rano mi ju o piatej opat doniesli na papanie a okolo siedmej, som ju uz mala definitivne pri sebe ... sestrickam tiez nerobilo problem vziat si babatko kedykolvek na oddelenie, ak by som si potrebovala oddychnut ale moja Terezka bola prve dni spava, tak som si aj v nemocke pri nej oddychla ...
a sestricky mi boli rovnako velmi napomocne pri dojceni, lebo Terezka sa nechcela teda nedarilo sa jej dobre prisat ... takze kedykolvek som ich poprosila tak mi prisli pomoct malu prilozit 😉

jankabambulka
14. feb 2009

ahojte
kačiatko aj ja s tebou plne súhlasím. tiež hovorím - rodiť asi do 30-tky! ja som rodila po a tiež som viac unavená, a to nie preto, že mám dve ale celkovo, aj telo nie je ako pri prvom pôrode v 22rokoch.
rodiť som ani ja v žiadnom prípade nechela v PB - po skúšenostiach - keď mi odtieklo trocha plodov vody a poslali ma domov , že som histerka ... pritom som mala rizikové tehu---a v inej nemocke potvrdili , že to bola plodová voda. skrátka ani za čo, by som tu nerodila a nakoniec sa osud somnou pohral tak, že som išla nech mi dajú magnézko nech mi nie je tak ťažko a to som išla sem do nemocky v noci po 22h a 23,02 už bola na svete katuška a minutu či dve po nej miško 😀 😀
s TN nemockou som bolo spokojná-deti mi hneď v noci previezli tam - až na dve sesrtričky - ktoré majú to povolanie ako za trest- tam boli všetky úžasné a o dokinách ani nehovoriac. doteraz keď nie som si istá , volám do Trenčína

zuzka99
14. feb 2009

pozerám, že sme sa všetky zaradili medzi snažilky 😀

jankabambulka
14. feb 2009

veru zuzi máš pravdu, prečo vlastne neprejdú snažilky medzi nás???????? 😉

jankabambulka
14. feb 2009

síce ja som sa už dosnažila až presnažila, čiže rada ,nesnažte sa až tak hodne ako i lebo budete mať trojčatká 😀 😀 😀

kaciatko68
14. feb 2009

Ja som rodila v Ilave cisárskym vešer o 18.15 hod, na druhý deň na obed ma previezli na nadštandartnú izbu a už mi tam malú nechali natrvalo. Tak som ich aspoň 2 noci uprosila, aby mi ju zobrali, že sa potrebujem trochu vyspať.
Ale myslím si, že moc sa im tam nechcelo brať si bábätká na oddelenie. Inak som tam bola veľmi spokojná, aj so setričkami, aj s doktormi. Ležala som tam aj v 8 týždni, keď som začala krvácať. Chodím k Mokrášovi, ten má ambulanciu v DCA a služby v Ilave. Tak preto som bola tam.

kaciatko68
14. feb 2009

Inak teraz keď mi tvrdne prsník každú chvíľu ako blázon, tak som bola 2 x tu na pohotovosti - teda pôrodnici, prvý krát tam bola mladá doki - tá bola fajn, rozmasírovala mi prsník - inak to bolo hotové sado - maso, a ja som si to odstrekávala, ale druhý krát tam bol doktor, a ten bol úplný blbec, ešte mi napísat ATB, ktoré som vôbec nepotrebovala a navyše z penicilínovej rady, na ktoré som alergická a povedala som mu, že ich nemôžem. Takže keby som nemala mamu magistru, tak asi opuchnem, alebo sa osypem - blbec jeden. Potom som išla radšej na druhý deň do Ilavy.

nikiarudi
autor
14. feb 2009

No baby ako to tu tak sledujem, tak každá máte inú skúsenosť...ja som tu v PB ležala 2x z toho raz na gynde a nemôžem sa sťažovať..aspoň teda ja som nemala zlú skúsenosť..ale všetko je to o tom na akých ľudí natrafíme..ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí..že?? 😀 😀 😀

zuzka99
15. feb 2009

kaciatko aj ja som alergická na penicilin. A čo ti dal na tej porodnici? Nedali ti náhodou Zinnat?

hasleerka
15. feb 2009

no mne sa už prehýba skôr k 40-tke, ale ja som zase spokojná, že som rodila neskoro, ja sa cítim najviac tak na 25-30 ... iba ked večer kupem babulky, tak ma trochu bolia kríže, ale to asi preto, že nie som najštíhlejšia

a čo sa týka porodnice, tiež nemám zlé skúsenosti, lebo moje tehotenstvá boli bezproblémové ... aj ked sestričky by mohli byť trochu milšie

dadulaa
15. feb 2009

Baby, moja skúsenosť s našou pôrodnicou je taká, že som pri pôrode natrafila na doktora - blbca, ale inak sestričky a iní doktori boli v pohode. Nabudúce si asi dopredu zajednám nejakého dobrého doktora, už nechcem opäť natrafiť na toho de..la, alebo možno pôjdem rodiť inde. Súhlasím s Nikiarudi, že je to o tom, na koho natrafíš... 😉
Inak, Zuzka, aj ja som alergická na penicilín. 🙂

fialllka
15. feb 2009

aj som na PNC alergicka 😉 .... ale o tom to tu nie je ... fakt, kazdy ma inu skusenost ci uz s lekarmi a sestrickami a ked su skusenosti dobre, tak potom nie je dovod nadavat na PB nemocnicu ... no my mame super skusenosti s TN a tam planujem aj druhe a tretie baby porodit 🙂
ja som tiez rodacka z TN ... a zatial aj moje deti teda dieta je po mamine rodacky z TN 😉

hasleerka
15. feb 2009

fialka obdivujem ťa tri deti 🙂

fialllka
15. feb 2009

hasleerka: sa mi to pri jednom hovori, co? ale neviem, ked uz budem mat dve, ci si to nerozmyslim 😀 😀 😝 😝
ja pochadzam z dvoch deti a manzel zo styroch ... cize by som brala ten nas stred .... aj ked manzel len dve ... ale ja viem, ze ako nam so sestrou bolo smutno a by sme privitali takeho benjaminka neskor, ked uz sme boli vacsie ... tak by som tiez tak rada ... 😵 ale nechame to na volu Boziu 😵 😉

miselin
15. feb 2009

Fialka klobúk dole ja už teraz rozmýšlam ako budem zvládať tie dve ak teda na to druhé toho môjho ukecám lebo už teraz mám niekedy toho dosť zvlášť keď má Domča také nervné obdobia vtedy som teda fakt KO a vtedy si vždy hovorím, že druhé ani za svet no a potom ma to zase prejde ale nad tretím som teda ešte nerozmýšlala

hasleerka
16. feb 2009

no ja mám deti veľmi rada a tie moje sú bezproblémové, tým myslím žiadne ponocovanie, žiadne stresy - ony sa aj samé prehrali, pekne papkali, žiadne vymýšľanie, také by človek aj kľudne štyri zvládol, ale na dnešnú dobu, keď si predstavím to financovanie ... no ale aby ste nemysleli, že sú stále také, lebo anieliky boli len ako malé, teraz sú to už čerti a keby boli štyri tak to pozabíjam 😀

miselin
16. feb 2009

Hašlerka tak to máš super to by som aj ja rozmýšlala možno aj nad troma 😀 Ja som zase bola bez stresu asi tak 3 týždne za celých 9,5 mesiaca a aj to nie vkuse. Dokonca boli dni keď som už bola tak vyčerpaná, že som už len pišťala 😒Všetci z môjho okolia len krútili hlavou, že tak zlé a upišťané bábo ešte ani nevideli, ale zase na zlé sa rýchlo zabúda a ja by som chcela strašne ešte jedno bábo aj keby malo byť rovnako zlé ako Domča 😉 Šak nejako by som to hádam zvládla 😒

hasleerka
16. feb 2009

miselin jasné že to zvládneš, my baby toho moc znesieme ... a aký chceš vekový rozdiel?

miselin
16. feb 2009

Asi tak 4 roky aby som bola doma keď pôjde Domča do školy, vlastne tak ako ty

hasleerka
16. feb 2009

to ti schvalujem, lebo aj mne to takto vyhovuje, teraz som doma ked Zuzka chodí do školy 🙂

leninka75
17. feb 2009

ahojte, bavili ste sa o pôrodoch...ja som rodila v PB sekciou a našťastie som nemala žiadne problémy, našťastie... inak ak chcete písala som príspevok na "mama a ja" do oddelenia pôrodníc, tak si tam prečítajte čo mňa štvalo
miselin aj to moje dieťa je neskutočne upišťané a zlé od narodenia... pomaly sa to zlepšuje, ale naozaj len pomaly a keď si myslím, že už je dobre, tak hop a vráti sa to späť a zasa mám doma hnusné upišťané decko... bohužiaľ je to tak ako píšem, ale ja ju aj tak ľúbim!!!!

kkaattkkaa
17. feb 2009

Nany,
ja som rodila v PB, a isla by som sem opat. Mala som vsak pri sebe manzela-vrelo odporucam, staci aj kamoska. Tym padom nam dal kazdy pokoj, mali sme stastie a v ten den sme mali porodnicu len pre seba. Nikde nikoho. Akurat sa obcas prisla porodna asist. opytat, ako sa mam. Doktor prisiel fakt az na koniec, na poslednych 5 minut. No ja som mala nekomplikovany porod.
Co mi vsak vadilo, bola podpora dojcenia, no nemohlo to byt az take zle, ked este dojcim.
Drzim vam palce!

miselin
17. feb 2009

Leninka a to ešte aj teraz ju máš upišťanú? 😲 Ja som si myslela, že do tých dvoch rokov ju to prejde ale teraz si mi zobrala aj tu poslednú nádej 😢 Ja ju tiež strašne zbožňujem a niekedy si hovorím, že aj tak dobre, že je taká lebo by som ju hádam aj rozpučila z toho bočkávania a stískania 😀

leninka75
17. feb 2009

jejda miselin, mne každý vravel neboj sa od troch mesiacov sa zmení, bude lepšia, tri mesiace prešli a nič.... potom to bolo, neboj bude mať 6 mesiacov bude lepšie, ..... zasa nič... a takto to išlo stále.... stratila som už aj poslednú nádej 😀 😀 a zmierila som sa s tým, že moje decko bude asi urevané až do 18-tky ☹ , ak nie aj dlhšie.... 😀 😀 väčšinou som z toho neustáleho mravčania podráždená a unavená a ešte tomu pridá aj manželova poznámka, že prečo som podráždená.... no nekopla by si ho!!! 😠 😠

kaciatko68
17. feb 2009

Babenky snažilky, pozývame Vás s nami na kávu - zatiaľ konkrétny termín nie je, ale asi v neskorších poobedných hodinách, keď budú naši mužíčkovia doma a zasa tak, abz sme boli na spanie a kúpanie detí doma.

nikiarudi
autor
18. feb 2009

no mne je jedno ja sa rada stretnem..aj keď budem medzi vami také mladé ucho asi.. 😀 😀 😀

hasleerka
18. feb 2009

miselin neboj bude možno ešte horšie ... už som ti písala, že moje boli anjeliky a teraz sú to čerti, takže pišťanie to nič ... ja už som stihla volať aj na toxikologiu, lebo som si nebola istá či sa tá moja čertica malá nenapila lenoru 😀

jasné že ich človek ľúbi, ved sme sa natrápili kým sme ich počali a priviedli na svet, ale hlavne že ich máme zdravé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre