Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

petka55555
14. dec 2009

ja sa tiez nechcem dat...ved tehotne sa nemaju ani ockovat, ani brat lieky a zrazu tato jedia vakcina je naramne bezpecna...neviem na kom to vyskusali... 😠

brisilda
14. dec 2009

peti zajtra sa na to opytam doktora co mi povie 😉 a nasledne hodim info

petka55555
14. dec 2009

ok som zvedava...

brisilda
14. dec 2009

no ver tomu, ze na jeho vyjadrenie som zvedava aj ja kedze ockovanie proti sezonnej chripke mi neodporucal no podla mna ta vakcina ked ma uskodit tak uskodi predovsetkym v prvom trimestri cize pre nas by uz relativne nemaa byt nebezpecna 😉

petka55555
14. dec 2009

ale ked nikdy clovek nevie co to je, kedze to bude prvy krat pouzite, predsa uz proti tej sezonnej tie vakciny su hadam overene... 😒

brisilda
14. dec 2009

peti vakciny sa stale vylepsuju tato je ako testovacia uz tu boli strasiaky ze vela ludi po nej ochorelo ba boli pripady ked pacient umrel cize je to na vazkach ja budem doverovat odbornikom 😉 ak povie, ze je to lepsie ako nic tak sa dam zaockovat bez vahania 😉 no podla mna je na ockovanie ajtak uz neskoro kedze tu prasacinu tu uz mame nato trebalo mysliet v oktobri a nie v decemri

petka55555
14. dec 2009

no ved este dokedy budu tie vakciny, bude aj leto 😉

kosta123
15. dec 2009

Ja sa nedám zaočkovať.

nikiarudi
autor
15. dec 2009

ja by som sa nedala zaočkovať ani keby neviem čo bolo... 😠 nebudem niekomu tlačiť peniaze do vačku a nakoniec budem viac chorá...

brisilda
15. dec 2009

niki toto ockovanie je zadarmo 😉 no po dnesnej debate so sestrickou som prasvadcena, ze sa ockovat nedam ona sama sa neda 😀 inak sono nepotvrdilo pohlavie no inak je vsetko OK az na moj tlak 😖 ten je vysoky 😔 21.12 idem na 4D tak hadam tam nam uz male ukaze co dole skryva 😀 lebo dnes nam tam nic nevyselo no podla doktora je to este skoro

petka55555
15. dec 2009

brisilda, mozno nema co visiet.....ty si tiez presvedcena o chlapcovi ako aj ja....a isto budeme mat obe baby....a vravela si bohacovi ze ides na to 4D??nic nepovedal ze budes mat takto dve sona za sebou??skoda ze nebolo nic vidno..dufam ze na tom 4D sa nam ukaze....ja idem v piatok...

brisilda
15. dec 2009

petka ja pockam na teba ak ukaze pohlavie teba tak mne musi zarucene no rozmyslam ze si tam zavolam a opytam sa sestricky ci to ma zmysel lebo ak neuvidi pohlavie tak je mi tam zbytocne ist kedze sono som mala robene dnes .Bohacovi som nespominala 4 D ved naco vtedy sa vyjadril, ze on to neodporuca no nemoze m,i ani zakazat 😀 kocky vravia, ze 4D nijako dietatko neohrozuje ozarovanim cize nevidim problem preco tam neist 😀

brisilda
15. dec 2009

no a co sa tyka pohlavia tak neviem ukazal mi ho krasne s predu nozicky malo dost nasiroko od seba no nic tam nevyselo akosi sa mi to nezda lebo pri 1 mi povedali v 4 mesiaci, ze je to chalan a teraz v 5 mesiaci to neni vidiet? mozno si len doktor neni isty a caka kym narastie pindurik 😀 nie kazdy chlap je obdareny velkostou tak skoro 😀 😀 😀

petka55555
15. dec 2009

brisilda, mne povedala sestricka na tom 4D ze pohlavie uz je vidno v 20tt, len sa nemusi otocit a ukazat, ak bude hanblive...a aj v knizkach je pisane ze sa da pohlavie rozoznat od 15tt, tak asi to bude dievcatko a radsej dr. nic nepovedal, lebo pri tom sa mohol zmylit, lebo keby bol chlapek tak tam pipik aj vajka uz isto su.... 😀 ja si tiez nerobim nadeje ze nam povie na 100%...
a ozaj kolko ti meralo babeno, teraz by malo mat tak 15-17cm... 🙂

brisilda
15. dec 2009

Peti tak to mi nepovedal ale na papieriku je napisane pri (CRL v mm ) Fu 34 a pri (BPD v mm ) 51 takze neviem 😔 no pozrel do tehu knizky a skontatoval, ze aj prve som mala velke 😀 inak v tych ich skratkach sa nevyznam

petka55555
15. dec 2009

tak to neviem co je...a ozaj robil ti uz na brusku alebo este vnutorné????

brisilda
15. dec 2009

peti to fu malo byt KL 😉 a podla vysledkou co som pozerala na nete je to akurat na 20 tt 😉 co sa tyka sona tak mi ho robil uz cez brucho 🙂 ja som ani nevedela, ze tam maju lehatko 😀 malinke je otocene priecne 😒 podla neho to teraz nevadi 🙂 tak dufam, ze ma pravdu

brisilda
15. dec 2009

FL dnes mi pismenka preskakuju 😀

petka55555
15. dec 2009

no som zvedava ako ja dopadnem, aj sa tesim ze uvidim babo, aj mam nervy ci je vsetko ok, ale ved kopka, brusko trosicku rastie, sice som este trochu schudla, ale hadam to nevadi...

brisilda
15. dec 2009

peti nemas sa coho bat male je isto v poriadku 😉 inak co ti povedal na to doktor , ze si schudla ? ja som za posledny mesiac pribrala 4 kg dokimu dobre oci nevyskocili 😖

petka55555
16. dec 2009

cudoval sa ze som schudla, lenze on v knizke nevidi az tych 8,3kg, lebo vahu mam od 11tt a dovtedy som od zaciatku tehotenstva schudla 5kg, a odvtedy co to mam v knizke ten zvysok, takze on vidi len tych 3,3...a ja som mu nechcela hovorit kolko, lebo este by ma nechal v nemocke na nejake B12 a to mne neni treba...ono schudla som preto nechutenstvo a predtym som bola zvyknuta jest dvakrat denne ako slon a zacala som jednu varku poobede a druhu neskoro vecer, a teraz jem len na malom tanieriku a vecer vobec, lebo mi nechuti...a nechuti mi ani mastne a ani cokolada...tak to bude tym.... 🙂
brisilda a kolko si pribrala od zaciatku??ved asi akurat, ved sme uz v polovicke... 🙂

brisilda
16. dec 2009

peti ich vaha vazi o 2kg viac ☹ inak som zatial pribrala 8 kg co sa mi dza normalne kedze pri prvom som pribrala 25 kg 😀 teraz planujem tak do 15 kg maximalne no uvidime co s toho bude inak mam zakazane solit 😝 takze budem radsej na ovoci

petka55555
16. dec 2009

ja sa na ich nevazim, ja sa vzdy odvazim rano a to jej poviem...no ved to si pribrala akurat, ved aj ja tak, len s minus 🙂 ....a aky si mala tlak???lebo mne sa on minule cudoval ze mam na svoj vek akysi vysoky tlak a to som mala 125/80, ved taky som mala kazdy den v nemocnici a nikdo mi nic nepovedal a on sa tam nad tym cudoval pol hodinu ze aky vysoky...

brisilda
16. dec 2009

peti no presne to som zazila aj ja ako keby som mala neviem aky nebezpecny tlak a to bol 130 na 80 ale zacinala som s tlakom 120 na 70 inak kocky vravia,ze mam normalny tlak 😉 no magnezium pijem odvtedy kazdy den zajtra idem na premeranie tlaku som zvedava

petka55555
16. dec 2009

divne, ved to neni az take hrozne...len chce asi zamedzit, aby ti nevyletel moc hore....lebo to uz je nebezpecne...som zvedava aky budem mat ja...a kedy ti dal dalsiu poradnu???budes mat uz aj tie glukozove testy, ci to az na dalsej???

brisilda
16. dec 2009

peti dem tam 12.1.2010 a ano budem mat tie testy 😀 a co ty ? pochval sa ?

petka55555
16. dec 2009

takze to mozno uz aj ja budem mat. ja isto pojdem o tyzden neskor, mna da tak vzdy tyzden po tebe..ja este nic nove neviem, ja mam poradnu v utorok, tak som zvedava...ale ved v piatok mi na tom 4D poviem hadam vsetko dolezite, ze je v poriadku....strasne som na to zvedava, ze uvidim babeno...dufam ze sa nam otoci a nebude nas ignorovat a otoci sa chrbatikom, ked uz neukaze pipika tak nech aspon tvaricku...inak to bude nakupovaci maniak po mne, lebo som mu teraz kupovala nejake vecicky a totalne kopalo, a ked so nakupila, prestalo aj ono....a zas som nakupila chalanske...boze a isto to bude dievcatko..

nikiarudi
autor
16. dec 2009

peti - ja ti to stále hovorím, že do Vianoc už budete mať kúpené všetko.. 😀 😀 😀

brisilda
16. dec 2009

niki no ja uz vsetko potrebne pokupene mam 😀 jedine plienky sa budu kupovat u svokri na predajni + nejake vecicky 🙂 no a co sa tyka toho pohlavia ja mam aj dievcenske veci aj chlapcenske cize pohlavie ma neprekvapi ak bude naisto dievcatko tak chalanske veci predam a basta 😀 tak ci tak ich kupujem v akciach

nikiarudi
autor
16. dec 2009

tak ale u teba je to logické, že veľa vecičiek máš, keďže už jedno mimi máš.. no Peťa je prvorodička a ešte k tomu nákupná maniačka.. 😉 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre