Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

brisilda
26. jan 2010

no ja si neviem predstavit zebysom mala kontrakcie predychavat v aute 😝 to akoze vy tam idete letecky? podla mna je Trencin dost daleko

fialllka
26. jan 2010

brisilda ... vobec nie je 😉 za 30 minut sa da zvladnut po dialnici coby dup 🙂 jedno sme uz tak prezili a ak aj druhe si da tak nacas ako Terezka, a nebude to rychlovka, tak isto TN opat 🙂

brisilda
26. jan 2010

filllka a v com je TN lepsi ako PB???

fialllka
26. jan 2010

brisilda: ja osobne by som si v PB nedala ani slepak operovat ... su tam sikovni lekari, starostlivost je tam na jednotku a aj novorodenecke oddelenie je lepsie vybavene ... ak by malo babatko problem, tak z PB by ho napr. museli pratat do TN ... najma ak by sa narodilo skor ako v 36tt, lebo v PB maju napr. len inkubator pre novorodencov narodenych az v 36tt, skor nie .... a neviem si predstavit, ze by som napr. mala lezat v PB a nedajboze babatko by malo byt v TN ...
ale mne sa tam osobne velmi paci, porodnica tam presla rekonstrukciou, je tam sala s polohovatelnym kreslom, krasne vymalovane porodne saly, kazda v inej farbe ... fakt mi to tam pride take utulnejsie 😉
a osobne robi mi tam kamarat, ktory ma tam aj operoval pred prvym tehotenstvom, tak mu velmi doverujem a aj jeho radam a aj pocas prveho tehu som s nim mnohe veci okrem konzultovala, ktore som predtym skonzultovala so svojou gynekologickou ....

brisilda
26. jan 2010

filllka tak to som netusila 😀 aj by ma to presvadcilo no kebyze som v trencine tak by ma uz vonkoncom nik neprisiel navstivit lebo manzel je rad ked pride s prace a kluce od auta nevidi aspon do rana kym netreba znova ist do prace 😒 je ulietany tak si aspon po praci chce oddychnut od soferovania 😀

fialllka
27. jan 2010

brisilda: mna boli kazdy den niekto navstivit ... si to podelili cela rodinka ... a jeden den nik neprisiel ale to som bola dohodnuta, ze nech nik nechodi uz lebo na druhy den nas uz pustali z nemocky dom ... tak vlastne v nedelu sa Terezka narodila a v pondelok prisiel manzel so svojimi a mojimi rodicmi, v utorok dobehol so svojimi surodencami a v stredu neprisiel nik a vo stvrtok rano nas uz prepustali, tak to si pre nas manzel prisiel 😉

brisilda
27. jan 2010

no tak si to mala super ja tu nemam nikoho lebo nasi su v Gb a svokrovci na vychode spolu s celou mojou rodinkou 😒 ale inak kebyze som na vychode tak by som rodila naisto v kosiciach 😀 to som povedala hned po prvom porode 😀 neviem ci to tam neni nahodou aj lepsie ako Trencin

kosta123
27. jan 2010

Peťa - nie už nehrám,bola som závisla na tom 😀

Brislida,tak to by bolo super,veď uvidíme o ktorej to nakoniec bude.

fialllka - nieje to ten tvoj kamoš náhodou ten čo si mi hovorila že ho poznáš čo nám robil prednášku pred sobášom??? Aj jeho žena je teraz tehotna,čakajú 5.dieťa,je to on??? Ja by som tiež rada do TN len keď je to ďaleko a nikto by ma tam neprišiel pozrieť a drahý by to ani z praáce nestíhla keď v PB je až o 16:30,tak dokiaľ by prišiel až do TN tak je už veľa hodín 😠

brisilda - tak ja ťa prídem pozrieť aj Peťu 🙂 možno tam budete narovnako 😀 Inak mňa by tu šlahlo keby som tu sama bez tej rodiny,ale veď kolko tu bývate??nejaké kamošky si si isto našla čo majú deti.

kosta123
27. jan 2010

brisilda - si bola na nákupoch čo??? 😀 vidím nove tričkááááá krááásne aj ja chcem také,to bolo v tom Dene v Bancu dole????????

brisilda
27. jan 2010

kosta pocuj tak si na tom rovnako ako ja 😀 lebo moj manzel ma sice flexibilnu pracovnu dobu ale tiez by ma nestihal prist kuknut do trencina 😀 inak co sa tyka tehotenstva tak aj manzelov kolega cakaju babtko 😀 akosi sa to rozbehlo odkedy je matersky vyssia 😀 ktoho vie ci sa potom nedam nahovorit aj na tretie 😀 ale najsko r asi nie 😀 ved by mi rohy narastli 🙂 🙄
kosta byvame tu cca 5 rokov a mam sice kamosky no nestretavam sa s nimi ktovie ako casto skor som v kontakte s tymi co byvaju na vychode tie poznam aspon od ZS 😀 ale pockaj ved teraz poznam teba niki petu co budete mat deturence 😀 v takom veku ako bbude moj Sebastianko 😀 😀 😀

brisilda
27. jan 2010

kosta zda sa mi, ze ano tam som ich kupila a maju este jedno s napisom pijem na ex 😀

brisilda
27. jan 2010

a zabudla som dodat ze tie osusky su suprove ja do nich este aj samka zabalim 😀 take su velke 😀 😀 😀 a len za 6 €

petka55555
27. jan 2010

brisilda a preco by ti rohy narastli???
inak niki uz je asi s malinkou doma...skoda ze nema net...ale ved mozno by ani nestihala....
inak mne sa tiez zda, ze je strasne vela tehotnych...ved same co poznam a hlavne z videnia, vsetko je to tehotne... 🙂

petka55555
27. jan 2010

kosta a svadba sa uz inak blizi....teraz vam tych par dni ujde ako voda a svadobny den preleti, ani sa nenazdas a bude po nom.... 🙂

brisilda
27. jan 2010

peti podla mna ma niki dost casu nakolko male deti zo zaciatku stale spinkaju ja viem, ze som pri malom mala az az vela casu 😀 no moj maly bol kludne dieta on aj ked nespinkal tak dokazal hodiny tisko lezat 😉 horsie to je ked mate uplakane babatko 😒 😠 vtedy neviete co skor 😀 ja som v GB mala na starosti mojho 6 rocneho syna + malu betarku 3 rocnu ktora nikdy neposedela a stale so samkom vystrajala + male babatko asi mesacne a stihala som aj navarit aj upratat a este aj davat pozor na tych malych certov 😀 no kebyze to mam mat doma stale tak bud si zvyknem alebo sa zblaznim 😀 😀 😀

brisilda
27. jan 2010

cize niki ma teraz dost casu na odpocinok 😉 hlavne ked bude mala spinkat tak bude moct si zdriemnut spolu s nou 😉

petka55555
27. jan 2010

no ved dufam ze je mala dobrucka...niki mi vcera pisala ze mliecko jej chuti, ze riadne papa, tak to je teraz to najdolezitejsie...no veru aj moj bracho bol strasne dobry, a spinkal aj 4 hodiny denne a potom si len tak lezkal...a kocikovala som ho aj 5 hodin, zato segru som kocikovala asi raz, ta vrestala non stop, ona bola hrozne decko, aj strasny kazisvet...vsetko rozbila a furt len revala....

brisilda
27. jan 2010

fiha takze s malej je riadny papkat 😉 ja si pamatam ze moj v porodnici vypil 150 ml 😀 a sestricky sa au cudovali on bol proste pahltny od zaciatku 😀 a dodnes pijeme mlieko na litre

kosta123
27. jan 2010

No veru už sa to blíži 🙂 dnes ideme zaniesť suroviny na koláče do stupného kde sa nám budú piecť.Musím ešte zajtra spraviť menovky na stôl.ani sa mi nechce,nemám žiaden nápad,keď musím robiť niečo rýchlo.

brisilda
27. jan 2010

kosta no len nam rob chute s kolacikmi 😀 potom na nas nezabudni 😉 😀 😀 😀

fialllka
27. jan 2010

kosta: ano je to on, co som ti ho spominala a cakaju piate babatko ... dom mali naplanovany na 5 deti aj ked mam tusenia, ze chceli az 6-7 deti 😉 ale neviem, kedy maju termin

brisilda: vyhoda v Tn bola taka, ze tam boli navstevy neobmedzene ... teda okrem noci ... ale nic sa nestalo, ked mamicka bola s babatkom vonku aj doobeda, ked ju niekto prisiel pozriet, alebo aj ked sa predlzili navstevy neskor .. len okolo tej siestej az siedmej sa deti kupali a to museli byt maminky na izbach aby asistovali 😉
mna osobne bol bratranec pozriet tusim v pondelok doobeda len tak na rychlo a nik mi nic nepovedal ... a bratrancova zena co tam rodila, tak ona zasa tam mala muza aj kolkokrat do deviatej vecer, co jej doniesol pizzu a sa tam napchavali 😉

brisilda: krasne osusky to mas v albume ... kde si kupila a ake maju cca rozmery??? ak do nej zabalis aj Samka, sla by som kupit aj Terezke ... lebo mame len jednu mega osusku pre nu a tu stale tocim ... rychlo operiem a dam vysusit na radiator a tak stale dokola ...

brisilda
27. jan 2010

fialllka tie osusky som kupovala v tom obchode kde je nejake stravovacie zariadenie neviem ako sa to vola 😒 a tam mali tie osusky rozmer je vazne velky bohuzial nemam poruke meter aby som premerala no tvoja mala sa do nej zmesti v pohode cela ja ked som to dala Samkovi na hlavku tak to mal au pozem a v pohode by sa donej aj poutierat mohol 😀 a to uz ma 6 a pol r. 😀

kosta123
27. jan 2010

fialllka - si spokojná s tým lehátkom od fisher price????

ludka_r
27. jan 2010

To je veru to jediné, čo ma nemocnici v TN trápi: to, že by ma asi veľa ľudí neprišlo pozrieť... Ale pri Vilkovi som bola v nemocnici v podstate cez víkend, tak sa to dalo. No a deň nebol nikto. Bolo mi síce smutno, ale dalo sa to vydržať...
Mna osobne, čo najviac trápi na nemocnici v PB, je to, že tam nemajú taký prístup ku kojeniu, ako v TN. Aspoň, čo som počula, tak ani druhorodičky nemajú deti pri sebe, ale im ich nosia len na kojenie každé tri hodiny (čo je podľa mňa zastaralý názor)...
Ja len dúfam, že ten náš drobec si ten príchod naplánuje pekne, keď bude mužíček doma, inak neviem, neviem, ako to dopadne... Lebo ten môj sralko by asi ani u nikoho cudzieho nevydržal, a keďže nikoho okrem mňa tu nepozná, bolo by to zaujímavé... 😀

kosta123
27. jan 2010

ludka_r - ešte nevieš čo budete mať???? Ja ešte ani pohyby necítim 😒

fialllka
27. jan 2010

brisilda: tak to netusim, kde si ich kupila ... baby neviete poradit, kde to ma na mysli???

kosta: hej hej sme s nim spokojni ... teraz ho mame u mojich rodicov a Terezka ked pride, tak sa na nom hojda alebo len tak sedi alebo hupe babiky na nej ... a ked bola malicka, tak mi tam vydrzala pekne sa hrat ked este nemohla sediet a neraz sa stalo, ze tam aj zaspala najma po ockovani a ked sa prebudzala, tak som ju len trosku zakolisala a spinkala dalej 😉
kosta: v kt. si tyzdni??? ja som zacala pohyby citit asi az v 22 tt ... som bola v piatok v poradni a lekarka sa ma pyta, ci uz citim pohyby a ja jej, ze neviem posudit, skor si myslim, ze mi pracuju creva 😀 tak zapisala do knizky pohyby +-, cize neviem posudit a v utorok po vikende som uz vedela ze to je Terezka 😉 takze neboj, ono to motylikovanie pride 😉
a kedy to mas presne tu svadbu?

brisilda
27. jan 2010

filllka vies kde predavaju babickyne kolaciky??? ale nie tie co su pri priore !tak v tej budove 😀 ja neviem ako sa vam tu volaju nakupne centra akosi si to nevsimam ☹ no viem, ze v tej budove je aj 39tka a tam je aj ta akoze restika kde podavaju hotove jedlo 😉 no a je to presne ten obchod kde maju vsetko aj topanky aj oblecenie aj blbosti kadejake 😀 kosta prosim ta vysvetli jej to ty lebo ja neviem 😔 asi to je Banco nie?

brisilda
27. jan 2010

inak tam som kupovala aj tie body s napisom 😉

petka55555
27. jan 2010

baby no tak o priprave este nic moc neviem, lebo mamine povedala kolegyna ze uz je to len v piatok o 11 a muzovi povedali na rehabilitacii ze v stredu od 14-15 alebo v piatok od 11-12...ale mamina uz viem ktora porodna asistentka to robi, aj sa s nou celkom dobre pozna, tak jej zavola osobne a sa jej opyta, ci mame rovno prist, alebo predtym este aj volat...ale ja si myslim ze uz to byva len v tie piatky, chodili by ste aj tak???a kedy by sme zacali???hned ci tak za dva tyzdne???

kosta ja som zacala citit vlnky ked som si prilozila ruku ale len take slabe v 18tt a to som si nebola ista ci su to creva alebo co, a o tyzden uz aj slabe kopanceky uplne dole v strede podbruska...a dnes mi inak brucho podskakovalo, som sa inak smiala ze ake je to zlatucke... 😀
mozno na svadbe uz bude tancovat s vami 🙂 ved v ktorom si to presne tyzdni???tak ako ti ukazuje tu 18tt????

brisilda
27. jan 2010

peti premna zamna mozeme aj hned ja si vybavim, ze budem piatok chodit po maleho neskor on to hadam nejak prezije 😀 alebo budem odchadzat skor s cvicenia a basta 😀 !popripade ponho zbehne manzel 😉 len neviem ako na tom je kosta 😒 inak podla mna je to len piatok lebo nieco o tom spominala uz aj niki ze to dali raz do tyzdna.
ja som pohyb mrnuska ucitila v 15 tt a Bohac mi dal zapravdu, ze je to mozne 😀 ale aj pri Samkovi som skoro citila pohyby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre