Snažilky z Považskej Bystrice

nikiarudi
11. feb 2009

ahojte kočky, chceli by sme sa začať snažiť po lete alebo tak skôr okolo Vianoc.. 😀 😀 😀 kto sa pripojí??? 😵 😵 😵

katka.carska
2. feb 2010

Niki,
to je super, ze uz si zvykate, drzime palce. Inak mas moj obdiv, ze si mliecko odsavas, pravdupovediac ja by som asi na to nebola a vzdala to. Esteze nam to ide dobre. V noci som uz aj rada, ked sa Ondrik po troch hodinkach napije, co je ho tam tolko. Naviac, keby to bolo stale, ze sa bude budit co tri hodky, je to parada, oproti Matuskovi, ktory fungoval na hodinovkach.

brisilda
2. feb 2010

katka mas rozkosnych chalanov 😉 gratulujem 🙂 🙂 🙂 inak podla mna kazde dieta je ine a kazde dieta ma iny rezim ja som s prvym bola spokojna papkal spinkal neplakal ukazkove dieta lenivej maminky 😀 😀 😀 to druhe bude podla mna horsie nakolko cele tehotenstvo je horsie 😒 ale zato o to viac sa tesime 😀
peti no ja sa v tom nevyznam 😉 mne to bude jedno hlavne nech som pri vedomi a necitim bolest 😀 no pokial bude maly dobre otoceny tak nechcem ani epidural 😉

petka55555
2. feb 2010

jej brisilda ake pekne brusko...musim sa aj ja zas odfotit, lebo aj ja mam uz riadne....skoda ze som sa zabudla na zaciatku zmerat ze o kolko narastlo, teraz to uz nema vyznam....a myslis ze od dalsej poradne uz budeme chodit kazde dva tyzdne na poradnu???

petka55555
2. feb 2010

jupi prisiel nam kocarik, pojdeme poobede pren..... 🙂

brisilda
2. feb 2010

peti tak to je super spravicka cize sa budete kocikovat po byte 😀 ja tiez obcas vytiahnem ten svoj zavrety v izbe 😀
no inak ja neviem ako to bude ci kazde 2 tyzdne 😒ked teraz chodim kazdy 5 tyzden 😀 inak tvrdne mi brucho 😕myslis si ze by som mala skocit k dokimu? lebo aj pohyby citim slabo obcas sa maly rozkope ale potom si dava dlhe pauzicky ☹

petka55555
2. feb 2010

radsej chod...a ako to citis ze ti tvrde???to aj ked si v klude???lebo mne niekedy ked sa staviam zo sedacky, tak mi tak stuhne na par sekund, ale to mi pride skor ako take stiahnutie svalov...v klude mi to nerobi....
ale radsej chod, nech ti daju magnezium....ale aj mne tak kope, ze doobeda a potom dlhoooooo nic a az vecer....ale ked si poklepem po bruchu tak kopne....ale ze by ma kopal cely den to nie...ved uz mozno nema miesto a necitis to tak silno ako predtym...

len ked bohac nerobi, chod asi radsej na pohotovost, lebo boh vie ci tam este kmetko bude...

petka55555
2. feb 2010

brisilda no co????bola si...inak ja neviem, mne sa zdalo ked som dnes chodila ze aj ja ho mam take akesi tazke, alebo tuhe, neviem ako to mam opisat, neviem ci je to tym ze sa tam malinky nejako otaca....alebo co to je????

petka55555
3. feb 2010

brisilda dufam ze si v ok...ked nepises 😲

kosta123
3. feb 2010

petka55555 -možno to bol chrbátik 😨

petka55555
3. feb 2010

no ja neviem co to bolo...ved uvidis ci sa to aj tebe bude robit...lebo ako mam vediet ako ma vyzerat to tvrdnutie....
chuda brisilda, isto si ju nechali v nemocke, ked nepise..len hlavne aby bolo vsetko ok 🙂

kosta123
3. feb 2010

No bohvie kde je keď tu nieje 😠

petka55555
3. feb 2010

no ak isla s tym na pohotovost, tak si ju tam isto nechali, to ta uz pre istotu nepustia....treba odsledovat....

nikiarudi
autor
4. feb 2010

ahoj baby, dnes ste tu asi neni žiadna, či?? 😕

brisilda
4. feb 2010

kocky ahojet som tu na skok mila sestricka ma pustila na roming 😉 ma to u mna 😉
takze brucho mi tvrdlo prisla som do nemocnice kde ma vysetrila pani doktorka simonedisova 😉 zlata to zena je velmi mila 😉 a som otvorena na 1 palec ☹ musim lezat davali mi infuzku magnezium no poprosila som ich dnes ci sa nemoze prejst na tabletky nakolko mi bolo po infuzke blbo ked mi kvapkala 4 hod. 😖 tak suhlasili na tlak beriem lieky dufam ze pomozu inak krce uz nemam najskor som to mala sposobene mojou zapchou no ten tlak co som mala v bruchu bol hrozny a dobre ze som sem prisla aspon to ki povedala doktorka inak neviem nic o svojom zdravotnom stave odvtedy ma nevysetrovali 😒

brisilda
4. feb 2010

no vysetrenia krvi su vraj ok aj ranny moc teraz sleduju moj moc 24 h. ci nahodou sa tam nieco neukaze ja sa iba modlim aby bolo vsetko OK a aby ma cim skor pustili domov a s vlastnej skusenosti viem, ze je lepsie utekat s takym niecim na pohotovost do Trencina nakolko tam vraj maju vybavenie pre take deticky . 😒 Moj drobcek podla sona vazi 1400g 😉 aj som ho videla po dlhej dobe 😉

petka55555
4. feb 2010

boze brisilda stale na teba myslim....dufam ze sa ti to viac nerozbehne...a uz macko pekne vazi....a tvrdne ti stale to brusko ci to po infuzkach prestalo???
a myslis ze to bolo sposobene vsetko len zapchou??? ci len tie krce???
ved si vravela ze bohac ti krcok ani nemohl najst co bol tak vysoko a stiahnuty a zrazu toto...
prajem aby sa to coskoro dalo do poriadku...a drzte sa 🙂

petka55555
4. feb 2010

kosta ty uz tu asi do svadby neprides, ale keby nahodou, tak nech vam vsetko vyjde podla predstav, hlavne sa dobre zabavte, nech mate na co spominat....
a velmi sa tesime na foto....
🙂 🙂 🙂

katka.carska
5. feb 2010

Buduce maminky, natrafila som na dobru stranku o dojceni - pocitajte si teraz, ked mate dost casu, ako potom za pochodu pri babatku 😉 Oplati sa byt dobre pripravena dopredu.
http://dojcenie.wordpress.com/

brisilda
5. feb 2010

peti tak mne tvrdlo brucho mala som v nom taky tlak a na pohmat bolo tvrde inak nic ten krcok sa meni stale cize pri Bohacovi to mohlo byt ok ale zmenilo sa to ☹ inak mi zistili zapal moc. ciest a vraj to moze mat za nasledok predcasne kontrakcie aspon tak mi to vysvetlila zlata pani doktorka 😉 takze beriem antibiotika lieky na tlak a magnesium 😝 + brus. caj a tabletky z brusnic ako doplnok liecby ja sa iba modlim aby po prelieceni bolo vsetko ok a aby sa tie moje predcastne kontrakcie prestali .no a co je hlavne na pobyt v nemocnici si zacinam zvykat tak hadam tu nebudem musiet byt este 14 tt lebo to by som sa tu uz udomacnila 😀

petka55555
5. feb 2010

boze na zapal mocovych ciest som ja inak hakliva, preto teraz chodim na wcko kazdych 5 minut, lebo mne staci ze nejdem hned ako sa mi chce a hned to chytim.... 😒
neboj vsetko bude ok...ved strasne vela babam sa to stane a nakoniec este prenasaju...a to ti verim ze si clovek tam rychlo zvykne, ja ked som tam lezala prvy den, tak sa mi to zdalo hrozne, bola som prvy krat v zivote v nemocnici a po dvoch dnoch som si tam pripadala, ako keby som tam bola neviem kolko....
boze tak dufam ze aj mne netvrde to brusko, ja neviem, ale necitim tlak, ale ked idem tak taku tazobu, ale to bude asi babenom, teda dufam....lebo ked lezim alebo sedim tak to nemam...
tebe tvrdlo aj ked si lezala????
a aky si mala vysoky tlak???
tak sa drzkajte 🙂

petka55555
6. feb 2010

no kosta uz si mlada pani...tak ti srdecne blahozelame!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

nikiarudi
autor
6. feb 2010

aj my aj my ti blahoželááááááááme.. a hlavne prajeme, aby ste vykročili na spoločnú cestu tou správnou nohou.. 😉

brisilda
7. feb 2010

ahojte kocky tak ja som konecne doma dnes vecer ma prepustili 😀 inak tlak som mala 140 na 90 a primar mi nasadil liecbu takze uzivam na tlak lieky 😒
kosta blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😉 a prajem vela stastnych chvíľ po boku tvojho manzela 😉

brisilda
7. feb 2010

peti ja mavam ten tlak v podbrusku iba pri chodzi inak nastastie nie ale pokial sa ti cokolvek nezda je lepsie ist na vysetrenie lebo nikdy nevies ci sa otvaras alebo nie to moze posudit iba lekar ja budem teraz sledovana u doktora ktory ma nastarosti rizikove tehotenstva 😒

kosta123
7. feb 2010

Ahojte baby,
tak už som pani Korchanová 🙂 🙂 🙂
Ešte máme doma poprávky ale musela som sem odskočiť a napísať že všetko bolo super,ale som K.O. unavená a stále ma bolia nohy ako sviňa. Potom hodim na FB foto a kuknete 😉

petka55555
7. feb 2010

brisilda tak chodis uz k durcekovi???dali ta teda na rizikove???uz nepojdes k bohacovi????a mas nakazane lezat, alebo ako????

kosta velmi sa tesime na foto...a ked popises ako bolo... 🙂

petka55555
7. feb 2010

brisilda a to ten tlak pri chodzi to je to tvrdnutie????lebo ja to citim ako keby mi tam maly tlacil chrbatikom a casom to prejde....ved sa opytam bohaca....

fialllka
7. feb 2010

kosta: vitaj ako mlada pani a blahozelame 😉 ja ta sice na fb nemam v priateloch ale snad sa cez tvoju "macochu" nejak ku nim dostanem 😉

petka: tvrdnutie brucha znamena, ze ti brucho zrazu stvrdne a to doslova ... ked ho stlacis, tak je ako kamen ... a sa to opakuje ... su to tzv. stahy maternice alebo aj kontrakcie ... ked sa vyskytuju skor, tak to je zle a sa vacsinou nasadi magnezium az do porodu aby sa zabranilo predcasnemu porodeniu babatka ... a vyskytuju sa ked si v klude ... ja som to mavala, ked som dlho sedela za compom v praci ... stacilo zmenit polohu, lahnut si alebo vylozit nohy 🙂
a aj samotnemu porodu predchadzaju taketo tvrdnutia ... brucho ako kamen a bolesti do toho 😉
takze ak mate pocit, ze brusko tvrdne, chce to spomalit a kludovy rezim ... nebehat velmi a oddychovat 😉
drzkajte sa 😉

petka55555
7. feb 2010

fialllka dik za vysvetlenie...ono sa to tazko posudzuje...ale ja to v klude nemam, len ked chodim, staci mi prejst po tescu a zda sa mi ze mam v predu kamen, ale nie zeby mi stvrdlo uplne ako kamen, ja tam len babeno tak citim...a mozno je to tym, ze nemam az take velike brucho a malinky je tam natlaceny...a nemam to ani v pravidelnych intervaloch, len niekedy....

brisilda
8. feb 2010

no fiallka to vysvetlila presne 😉 ja som to brucho mala vtedy ako kamen ☹ musim lezat no prechadzky mam dovolene iba kratke 😉 ale nebudem sa prechadzat pre istotu ☹ uz sa bojim teraz to musim nejako 10 tt zvladnut .inak pani doktorka Simonidesova je uzasna 😉 skvela lepsi pristup si ani neviem predstavit a cely cas som videla iba ju 😀
kosta srdecne blahozelam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre