Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
26. mar 2010

u nas to zatial vyzera ze nasa bude s nami do plnoletosti v posteli.... 😝

zuzanale
26. mar 2010

režim u nás budíček o6tej a okolo 8ej 9 tej zalomiť znovu pomedzi to zrobiť bordel povyhadzovať box v detskej a skrinky potom napapať okolo 1 znovu na kute a pospí v postieľke aj 2hodky teda v postieľke hoďku tam hoďku na mne aj teraz chrape na mne 😅 😝 a potom znovu papať a po Timku a do 18tej musíme byť doma lebo už je nerv treba okupať napapať a bubať tak hádam sa jej to upraví a v lete budeme vonku dlhšie lebo Timka bude dudrať.... a v kočíku teda bugíne spánok nehrozí nafigu aj poloha ležmo 😅 ani včera nezaspala hore bola od 10.45 a zaspala až doma o 4tej pol hoďky zdriemla aspoň že v noci dobre spala

evitkamalicka
26. mar 2010

ja som zvedava ako bude teraz spat u nasich, on ma taku svoju uchylku, ze musi mat aj na valende taky macikovy potah z matraca z postielky inac nezaspi a v postielke to iste, ked mu dam inu plachtu tak amen, takze aj ten potah musime brat so sebou 😅

zuzanale
26. mar 2010

Bibka ee okolo 3.5-4 rokov sa upraví teda aspoň u nás sa Timka už nechodí ani keď ide v noci na vecko uloží sa spať do postele akurát zakryť ju treba chodiť paplón skope a ona skrútená v klbku a studená jak cencúľ 😝

sophie1981
26. mar 2010

ja neviem...mne vase deti prisli az velmi spave...... 😕 ...a to ja mam nespavca..... 🙄 ...to ja mam ine deco..... 😝
evit.....u nas plati akurat vecer moja strana postele, dudel a plienka do ruky..........eta vsio....cez den len unavit do bezvedomia.... 😅

evitkamalicka
26. mar 2010

bibka hovori sa, ze druhe byva pravy opak, tak to ja sa mam potom na co tesit 😀 😅

sophie1981
26. mar 2010

zuzi...no neviem...sestrin maly ma 11, a pred 2 rokmi sa im ho podarilo vystahovat s postele ale len na matrac vedla postele v salni...v posteli uz maju zasa samka...cize spia vsetci v jednej malej spalni, este aj pes.... 😅

sophie1981
26. mar 2010

ej evit, si ma potesila...moje druhe dieta bude ako tie vase.... 😀 😀 😀 😀

sophie1981
26. mar 2010

eeeeeeeeeeeeeeej, a uz sme hore...dnes sme dobre.....potiahla hodinku aj nieco, otvorila oci a uz sa derie von na nohy....tak idem koceny....

evitkamalicka
26. mar 2010

my este spime, ale tiez potom pojdeme do mesta, urobime si pekne poobedie s tatikom - zmrzlinka, kavicka ...

lydia22
26. mar 2010

Akurat sme dosli domov,rychlovka do lekarne maly nakup a sup domov,mame teplotu kvoli zubkom.velka vyhoda uz spi 3krat od rana,je otapeny aj ked sa smejka.tak som zvedava aky bude zvysok dna.

susana28
26. mar 2010

Tak ešte na rýchlo k téme: deti a spánok. Keď som spomenula,že máme vypracovaný režim, ktorý plus, mínus pár minút dodržiavame, neznamená že máme spavé decko. bibka, keď bola vaneska vo veku kačenky, tak tiež sme niekedy mali, že pospala tak hodinku za deň. To bolo v čase keď som mala dojem, že také decko by malo spať ešte dvakrát denne. Umúdrilo sa to, keď som prestala naliehať na tom dopoludňajšom spánku, a začali sme spávať len cez obed na tú hodku, max. hodku a pol. ale ináč zaspávame večer o tej siedmej až pol ôsmej, ale bežne sme v noci aspoň dvakrát na mlieko. No čo už vstanem a ideme poň. Napokon nie je dajaká silná bacuľa, tak nemám to srdce nedať jej to mličko. A možno preto je taká tuhá a mocná. zdvyhne v pohode 6 ks mlieka. No a poďme ďalej, ráno o tej pol šiestej až šiestej sme už hore. teda drobca vyberiem z postieľky, zapnem jej telku a ja spím aj do ôsmej, len musím zamknúť dvere, aby mi nezdrahla na schody
😀 😀

veronika1982
26. mar 2010

ahojte.. tak aj my sme uz dosli ale nie domov...od katky sme sa sli este dokrmit ku babke a potom sme sli von. matej zaspal v kociku tak sme cakali na babku. dosli sme domov a matej este isiel s dedom do stavkovej kancelarie a kupil si zreb...dosli sme ku babke a sme sa prebalili a sli sme pozriet na auticku prababku a pradedka a nakoniec sme zakotvili u sestry na tarci..a matej sa hral so zivou korytnackou ako keby to bola hracka a skusil ju aj papat..teraz ideme domov ale nie na zapad ale ku mamke lebo tatik ma zajtra inventuru takze aby sme neboli sami tak ostavame na mieri.. takze nebudem na nete a poprosim vas nepisat vela lebo to nebude mat kto potom citat..

susana nas matej ma este len 2 zubky a hore sa mu tlacia tri naraz...

bibka moj matej ked chytil flasku z cajom tak ju nepustil kym nebola prazdna.. takze mate super cajik..

a sme sa este vazili na masiarenskej vahe a sa mu to pacilo ako sa tam rucicka pohybuje...
tak sa majte..

sophie1981
26. mar 2010

konecne doma....zasa ma ta mala utahala...kotol nakoniec dosiel o tretej...tak sme sli spolu s tatikom sa povozit, pokukali na macky sliepky a sli domv, kde sme este vysli na trojkolke von.....ale dnes nejako malo deticiek bolo...tak nude.....ale kupili sme si veterniky a zozrali ich na posedenie....no a vecera paradajky s bazalkou a vajickami....Katka tolko zjedla, ze dufam, ze jej nebude zle....nic, idem sa venovat dalej.....bo otrava sa tu uz kruti.....

susana28
26. mar 2010

Bibka a tie paradajky s vajíčkami, to robíš ako studený šalát, alebo zapekáš, či čo? Bo celkom dobre sa o tom číta 😉

sophie1981
26. mar 2010

susan....na olivovom oleji oprazim paradajky nakrajane na mesiaciky, poprasim susenou bazalkou, solou, poprazim podla chuti....my mame radi tak napoli surove, ptom do toho len prdnem rohabarkovane vajicka, dosolim podla chuti a dovarim ako prazenicu, podla chuti....vyborne s pecivom a pokrajanou mozzarelou, ale my to capeme aj bez syra este horuce.... 😝

maca77
26. mar 2010

Deni, ani ja by som nemala odvahu ísť sama s dvomi deckami 😀 ... jasné, že aj MM išiel 😉
... ináč tú laserovú show som mala sľúbenú od júla, to sme mali 10.výročie svadby .... ale zas bola romantika v prdeli, bo som šla s bruchom a aj dvomi deckami 😀

čo sa týka nočníka, tak už u Adama sme začali tak, že keĎ začal sedieť, t.j v 6-7 mesiaci, posadila som ho prvýkrát na nočník a vždy som ho dávala, keĎ som videla, že sa chystá tlačiť .... to isté u Tamarky.... takže som šťastná, že takmer od polroka nemáme smrad v plienke 😅

denisocka
26. mar 2010

no som doma,dala som si prechadzku po obchodoch,akurat v Nove som minula 1,8€ 😀 za dalšie platenky s mackom . už som ich ledva našla a prevladaju červene farby,ešte som ,mala zalusk na tie crosky ale neviem ako sa v tom chodi detom. čiapku som nekupila,lebo v LE sa mi zdali drahe u činaka že 5€ 😀 no ja som už fest preberava a v SNV zas nemali ake som chcela.poskušala som v Delte kočíky,skoro som kupila jedny Chicco 😀 ... už tam nesmiem isť . Milion mamičiek z kočíkami po meste, a u nás ani živej nohy.

no a na socialku ma ani nepustil sbskar,lebo že len do 12.00 pani,dovidenia

denisocka
26. mar 2010

ináč, bola som na poradni,keby som mala nejaky kontakt na Anaju,tak jej zavolám ako je s nou. ktovie kde je

rybecka
26. mar 2010

Denisocka tak si si obehala obchody.
u nas konecne deti zalomili a mame tichy vecer. parada papam jablcko ale Bibka mi narobila chute na paradajky tie s bazalkou mozem stale. ja milujem salat s paradajok s curbis olejom je to tekvicovy olej a je vynikajuci mamka nam ho nosi z Rakuska lebo tam to berie priamo od vyrobcu ale to je salat number 1 k tomu opecene klobasky alebo na grile kuracinka v lete no mnamka 😎 vidno ze som hladna a snazim sa nejest 😀 😀
Ked pridete v lete ku mne opekat na zahradu tak vam ho spravim urcite lebo u nas je pomerne dost casto 😉 tymto vas zaroven pozyvam mame aj piesok 😀 joo j chcem leto 😵 😎 😎 😎 😎 😎

denisocka
26. mar 2010

No a to som ešte letela aj do kik a do DM-tam už naše plienky nemali,tak som vzala len na kupon ten novy sampon sayloss či ako,tak uvidime čo to zač

zuzana612
26. mar 2010

vy ste toho popisali, nemam ani kedy citat. Deti maju svoje uzasne dni, Matusovi nieto rady, Natalia uz druhy den nespi poriadne ani v noci ani cez den, a ked nespi tak chce byt na rukach a musime s nou pochodovat, inac reve o dusu. A ja som z toho uz hotova a na nervy 😖 Este ze je doma mama, inac som uz v cvokarni. Aj teraz mam Lili na rukach, hojdam ju na kolene a konecne zaspava 😠 A ja idem tiez..........

Janka, len ked pride cely konik na tu grilovacku tak rozpis zoznam co ma kto doniest, inac ti nebude stacit ani materska pre tych 100 ludi co sa nezbiera 😀 😀 😀

sophie1981
26. mar 2010

uz spiiime....Katka zaspala vobjati s tucniakom..... 😕 ....laska..... 😅

janka...mnam, salatik to ja tiez mozem...idem dozrat tu uhorku, co som vcera nacala a budem spokojna a cakat na leto.... 😝

denisa....sayoss....no pouzivala som v uk...len tam sa to vola Treseme....sampon ako kazdy iny...zo zaciatku super...ale mne po dlhso umyvani zacal vadit 😨 ja najradsej head and shoulders...... 😉...zaujimave ako sa vela veci tu a v uk vola inac 😨 ....napr aj axe spray pre muzov tam bol pod nazvom linx......a auta opel boli vauxhall.....a este kopec dalsich vyrobkov.... 😅

susana28
26. mar 2010

No fakt, anaja sa neozvala, tak ani nevieme ako dopadla na tej veľkej vizite 😲

Bibka, tak tie paradajky vyskúšam, bo podľa toho ako si písala postup, to zvládnem aj ja 😀

sophie1981
26. mar 2010

zuzana, ak sa dostavia baby na stretko tak ako stale, ze ja veronika livia, tak to bude v pohode... 😀

rybecka
26. mar 2010

Bibka ved preto som aj vas pozvala neratams velkym mnozstvom 😀 😀 😀 u man uz boli Livia a Zuzana len ty a Veronka este nie 😀 samozrejme aj ostatne kocky su vitane to spominam len stare paky z konika 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
26. mar 2010

hej sofi / asi ty si ta bibka/ , ta ja som ho vzala len zato že z 3.90 som mala zlavu 2€ za 500ml ,inač by som to nebrala,ja mam schauma šamopn rada . ale teraz mi to je jedno,teraz mam nejake dobre vlasy odkedy som v tom 😀

antoniab
26. mar 2010

ahojte 🙂
tak konecne mam cas aj na mk vcera sme boli v pp 🙂 tescko atd.nakupy a tak a dnes som este rychlo spichla snv madaras som zhanala zaclonu do izby kupila som nakoniec v jisku a mojej bambulke ciapocky
dosla som domov sup na spoved a potom som si umyla okno v izbe a poriadne upratala a premiestnila to troska len skoda ze ta izba taka mala 😠
zajtra uz len prezleciem periny a bude a potom sa pustim s maminou do kupelne kupila som gumu na miesto koberca co tam je a tapetu na skrinu tak si ju trocha obnovime iked ta kupelna by potrebovala radikal vymenu 😝
a co stretko teraz nebude nespichneme nieco alebo po velkej noci 😉

sophie1981
26. mar 2010

ja somza stretko...ked sa otepli po velkej noci...

janka, nebudes verit, ale akurat dnes som Veronike hovorila, ze ked budem mat buduci tyzden auto tak ze by sme mohli dojst ta kuknut.... 😉

foto spachtosky Katky na zaver dna.....

antoniab
26. mar 2010

aj knam mozte prist na navstevu len mi nemame piesok ale zato mame po celej zahrade auta 😀 😀 😀 sa furt smejeme ze vozovi park

inak dnes mm posielal veci tak utorok alebo stredu by mali byt na svk tak potom po velkej noci na stretku veci hned rozdam 🙂

deniska uzi si to ja som v tehu mala tiez super vlasy teraz zas len slama na hlave 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre