• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Stará Ľubovňa a okolie:)

15. augusta 2016 
ahojte :slight_smile:
vsetkym prijemne a pohodove sviatky :wink:
tak u nas uz tiez niet snehu, ale nam stale prsi a prsi :frowning2:
25. dec 2009 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prajem vsetkym stastny novy rok
2. jan 2010 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: .
A co, to tu zase nikto nechodi? Ako sa mate, co nove?
My sme boli s Ninkou uz na dalsie ockovanie, chudatko, prisla cela vysmiata do ambulancie a potom taky plac spustila, az mi bolo luto, preco nevymyslia tie vakciny radsej vo forme sirupu? :unamused:
Ale samozrejme, ze do vecera uz ani nevedela, co rano prezila :grinning:
Inak vsetko OK, bola Ninka sice trosku nachladena, soplila, ale uz ju to preslo...

Tak piste, piste, co mate nove aj stare :wink:
23. jan 2010 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....málo málo sa tu niekto ukáže...
idem sa pochváliť teda ešte neni s čim ale aspon dúfam že sa ľady pohli kedže už tretí den mi mešká a tento cyklus sme naplno využili tak dúfam že sa konečne zadarilo a bude z toho niečo.... :wink:

gepetto z očkovania si nič nerobte detičky rýchlo zabúdajú hlavne ked su maličké...moja viki veľká kočka a ked sme boli očkovať tak tiež slzička bola... :slight_smile:

inak kde chodíš k pediatrovi, mi chodíme k dr.Brunovskej ona vlastne bola i mojou lekárkou od narodenia a aj moje dievčatá sú u nej zapísané...
1. feb 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak to tu uz nechodim sama, taaaaak sa tesim
tak ako, zasnezilo vas tam velmi?
gepetto, my sme boli teraz na 2 ockovaniach v priebehu 2 tyzdnov :frowning2: , ale zvladli sme to
a to som este chcela konecne nausnicky poriesit, ale zasa dostala siestu chorobu, tak radsej to este odlozim, ved ked to vydrzalo pol roka, tak to este vydrzi
3. feb 2010 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
no konecne sa to tu rozhybalo :wink:
Stojdulka, vitaj medzi nami, este som ta tu nevidela :slight_smile: . Drzim palce, aby sa drobcek uz uhniezdil v brusku :wink: Pozeram, ze dievcata mas uz velke, veru by sa nejaky drobec zisiel, aspon by ti s nim pomohli :wink:

My s Ninkou chodime k Dr. Demjanovej, sme spokojni :slight_smile: Prave vcera sme ju boli zas "pozriet" , Ninka totiz asi od sesternic nachytala sopliky a zacala aj nepekne kaslat, tak radsej pre istotu... takze sa liecime...

Gudulo, no u nas snehu ako vzdy, co ja viem, mne sa to nezda nic extra, hlavne, ze zapadne Slovensko ma z toho kalamitu :grinning: :grinning: :grinning:
My sme uz aj nausnicky poriesili, ale s malou bola svagrinka dat nastrelit, za co som jej vdacna, lebo ja by som to asi nezvladla... :unamused:. Stacilo mi, ze som pocula ten plac, ked sa vratili, och joj :frowning2: , zeny to maju v zivote horsie uz od mailcka :angry: :grinning: . Ale vravi sa, ze pre krasu treba trpiet, tak co uz.... :unamused:
Ako sa vlastne prejavuje ta siesta choroba? Uz som o tom pocula, ale aj tak enviem...Drzim palce, aby sa Anicka raz-dva dostala z toho :wink:

Daanka, co je s tebou, ze sa neozyvas? Ako sa ma Emka?

Prajem pekny vecer a piste-piste, nech mame co citat :wink:
3. feb 2010 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....tak ja sa už môžem pochváliť i dôkazom...kuk album, tehu testy ll... :grinning: :grinning: :grinning:

velmi sa teším a dúfam že bude všetko ok a hlavne nech už je to chalan... :wink:

no ako to pozorujem tak som tu jediná tehulka, a to že je v SL vysoká pôrodnosť :dizzy_face:
3. feb 2010 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to je pravda, tam nasnezi par centi a je kalamita :grinning: :grinning: :grinning:
ta choroba - to je par dni (2-3)strasne vysoke teploty - my sme mali max 39,4 a potom klesnu a dieta sa vyhadze vyraztickami takymi drobuckymi - ako ked krupicou by si posypala a potom sa uz len caka, kym to zasa zmizne, takze ani antibiotika netreba
my sme mali velku teplotu v nedelu rano a nechcela som ist na pohotovost, tak ze vydrzime do pondelka a vecer uz bola sama vyrazka po brusku, tak som uz ani v pondelok nesla a krasne nam to postupovalo - hrudnik, hlavka, nozicky iba trosku
stojdulka, niekto musi prispievat do statistiky :slight_smile:
4. feb 2010 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stojdulka, my sme boli tehotne minuly rok :grinning: :grinning: :grinning: . A tu porodnost aj pocernejsie zdvihaju... :angry:
Tak si zmen v profile, ze v ktorom si tt, aby sme to mohli s tebou sledovat :wink: A blahozelam, aby som nezabudla, a nech je to chalan :slight_smile:

Gudulo, takze uz ste OK? Som rada:slight_smile: A este Anicku kojis, alebo uz aj prikrmujete? My uz prikrmujeme asi 3 tyzdne, ale zeby to malo nejaky efekt v noci, tak to nie :grinning: Len teraz ma trosku problem sa vykakat, ale dufam, ze aj to prejde...
A ako v KE? Este stale mate kalamitu? :sunglasses:
4. feb 2010 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz nekojim, uz iba tak raz za den - dva jej dam, mliecko odislo :frowning2: , zacali sme uz s prikrmami - banan, zemiaky, mrkva, kuracie masko - ine som zatial nedavala a kedze ma alergiu na BKM, tak umele kase ani nemoze :frowning2: ani jogurty a pribinaky....
no kalamita tu pre mna bude az kym sa nebude dat pohodlne prejst kocikom po chodniku :sunglasses: , ale uz je to lepsie ako to bolo :sweat_smile:
4. feb 2010 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gudulo a to ste na to ako prisli, ze ma alergiu? Si jej dala a tak si zistila? Och, to nezavidim, decka radi bastia pribinakov a jogurtiky... :unamused:
po chodnikoch je aj tu problem ist, taka kasa vacsinou, ale kedze som vedela, ake tu byvaju zimy, tak som si kupila kociar s velkymi nafukovacimi kolesami :grinning:, aby neboli problemy :wink:
4. feb 2010 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gepetto, potrebovali sme prejst na umele mlieko a chceli sme postupne, kym sme este mali aspon nejake zasoby mrazeneho, aby si postupne zvykala na tu chut. Po prvej davke umeleho, zacala zvracat, strasne hnackovat - uplne zelene a vodove a teploty az 39,9 :frowning2: a ked vsetky vysledky boli dobre - teda okrem zapalovych CRP - to nam vystrelilo raketovou rychlostou, ale vylucili sa vsetky "mozne priciny" tak som sa pytala na gastro, lebo to mala po tom mlieku (to sa nezdalo ani jednemu lekarovi, ze po mlieku by mohla mat taku reakciu :( )
a tam z krvi zistili ze ma alergiu
tu su tie chodniky tak neodhrnute alebo odhrnute zle, ze na niektorych je taka uzka vyslapana cesticka, ze ani na sirku kocika to nie je, alebo su tam strasne nerovnosti, takze na niektore useky sa s kocikom vobec neda
ja som si kupila manducu, tak sa nosime a cakam kym skonci "chodnikova kalamita" :grinning: :grinning: :grinning:
4. feb 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gudulo, takze teraz jej vlastne co davas? UM ?
a ze sa tak sprosto spyta, co je manduca? To vidim prvy krat v zivote napisane :grinning:
4. feb 2010 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davame jej umele, kedze zasoby sa minuli a moje tiez, ma minimalny obsah laktozy - Nutrilon ADC - to musela ked sme prisli z BA (kvoli vtedajsiemu zdravotnemu stavu a pooperacnym komplikaciam) a vedela som, ze ho znasala dobre, tak sme ostali pri tomto
manduca je nosic - pozri http://www.nosime.sk/kategoria300-manduca
4. feb 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby :slight_smile: ešte nemám odvahu meniť tt v profile...zmením až potom ako to dr. potvrdí...a v iných témach mi povedali že skôr ako v 8-9tt nemám isť k dr. že aj tak nič neporiešim....tak musím počkať :wink:
4. feb 2010 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gudulo, diky za vysvetlenie :wink: , myslela som, ze to bude nejaka satka alebo take daco :slight_smile: A to ju v tom normalka po vonku nosis? Nie je jej tam zima? Lebo my ked ideme vonku, tak ja Ninku obleciem, potom kombineza a aked do kociara, tak aj fusak este :wink:

stojdulka a co myslis, v ktorom tt teraz si? Ze ako dlho este budes cakat, kym pojdes k Dr? A ku komu chodis? A vlastne - si priamo zo SL, ci okolie?
5. feb 2010 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... :grinning: tak na mna už prišli prvé nevoľnosti... :zipper_mouth:

gepetto...podľa mojich výpočtov by to mal byť asi 3týžden (beriem to od dna oplodnenia) takže ešte mesiac budem čakať a chodím k dr. Berníkovej do BJ, ale posledný mesiac pred porodom dievčat som chodila k Pružinskému oni sú s mojou dr. spolužiaci z výšky...takže ked rodím v Sl tak ma poslala za ním...inak pri nom som rodila obe dievčatá...
....bývali sme v Sl ale ked som mala 9r. tak sa naši presťahovali na dedinu a tu som s manželom i zostala a postavili sme si domček... :slight_smile:
5. feb 2010 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stojdulka, ranne nevolnosti? :wink: Takze si rada, predpokladam :slight_smile:.
Tak niekde smerom na BJ byvas, ked tam chodis k lekarke? Lebo tak dost od ruky :sweat_smile:
5. feb 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej tesne na hranici okresu...a do bj chodím pretoze som tam chodila na strednú a v pätnástich nás hromadne vyslali na gyndu a dr. sa mi zapáčila a už som tam ostala....inak Berníková je onkogyn. takže keby sa nedajbože v budúcnosti niečo stalo tak ona je vo svojom odbore kapacita...dúfam že to nevyužijem :grinning:
5. feb 2010 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak to by mohlo byt bud Obrucne aleo Lenartov? :slight_smile: Uff, zaujimava skola, ked vas na gyndu vyslali, ja neviem, ci by som v 15 isla :sweat_smile: Ale sak hlavne, ze si s lekarkou spokojna :slight_smile: Keby tak nemala ziadnych pacientov na svoj odbor.. :frowning2: Iba na gyn :wink:
Ale rodit budes v SL, ci nie?

Tak dobru noc, uz sa tu dnes asi nedostanem, Ninke sa asi nechce este spat :grinning:
5. feb 2010 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gepetto, dam jej take podsite nohavicky a bundicku, hrubu ciapku a zapnem si ju pod vetrovku - takze je vlastne na mne a zapnuta vo vetrovke :dizzy_face: ale uz som to videla aj tak ze babo bolo oblecene v overale a na kabate maminy a aj v satke som uz videla - akurat minuly tyzden. Ja mam aj satku, ale v tej som ju nosila v lete a v jeseni. Je to prakticke, lebo mam obe ruky volne :slight_smile:
8. feb 2010 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gudulo, no vidis, mna nenapadlo, ze to aj pod vetrovku sa da strcit :grinning: . A ked ju mas spredu, to ako keby bola opät v brusku, to musi byt uzasne :wink: . A to, ze mas obe ruky volne je super, aj na chrbticu je to asi lepsie take tazke deticky uz vlacit...
A uz mate nejake zubky? My este nie, ja som aj rada, aspon ma nehryzie :grinning:
9. feb 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veru, je to lepsie aj na chrbticu, ale tie volne ruky - niekedy na nezaplatenie :sunglasses:
zuby este nemame, aj ked niekedy je taka velmi mrzuta a len hryzie co vidi, ale este ani nevidno zeby sa tlacili, mozno sa len v dasienkach vtedy trosku pohnu a tak ju to drazdi
9. feb 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stojdulka , pozeram, ze uz mas zmenene v pase, ze 6tt, takze uz je to potvrdene aj lekarom?

gudulo, ani my zatial ziadne zubky nemame, aj ked obcas je Ninka zla a neviem preco, tak to zvalujem na zuby :grinning: Ale vsetko, co chyti do ruky putuje, samozrejme, do ust :wink: . A uplne najradsej by si tam strkala aj "zakazane" veci ako su mobily a dialkove ovladanie :grinning:

Uz by mohla prist jar, co vy na to? :slight_smile:
14. feb 2010 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj :slight_smile: ...zmenila som profil lebo baby v inej téme do mna stále zabŕdali...ale akosi mi to nesedí...neviem ako to oni počítajú no mne to vychádza o dva týždne menej :confused: ....u dr. som ešte nebola, volala som a povedala mi že ked nemám žiadne problémy stači ked dojdem až v 8tt...aby bol dobrá usg...

....aj ja už by som uvítala jar :grinning:
14. feb 2010 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
no co, zase tu nikto nechodi? :frowning2:
Stojdulka, ako, uz to mas potvrdene? :wink:
6. mar 2010 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile: tak ja som bola dnes u dr. a hned mi vypísala tehotenskú knižku, na sone sa ukázal malý červík...srdiečko bije a hýbe sa i dušu...som rada že je všetko ok...akurát tie nevoľnosti keby už prešli, už mám 2,5kg dole z váhy.... :grinning:
8. mar 2010 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stojdulka, takze potvrdene, super :wink: . A neboj, ta vaha pojde hore ani sa nenazdas ako :grinning:
9. mar 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj :grinning: , tak dúfam že to nebude až také drastické ako pri dievčatách tam som nabrala 30kg :sweat_smile:
9. mar 2010 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ako? v Starej Ľubovni asi vypli net..alebo tu niesu žiadne tehu? tomu neverím...ved takú pôrodnosť máme...

nech sa ozve nejaká tehu...najlepšie októbrovky...nech mám s kým pokecať... :wink:
11. mar 2010 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok