• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sú tu dáke tehuľky zo Švajčiarska?

14. marca 2014 
hlavne nezapomen zdravotni pojisteni odhlasit, jinak po tobe po letech budou chtit penale - to se stalo mne :angry: .no a pokud mas na sk nadale hlaseny trvaly pobyt,tak bys mela mit i narok na porodne - takhle to aspon funguje v CZ :wink:
14. nov 2007 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzi: ja znam milou slovenku ve steffisburgu...pokud bys mela zajem,smim ti daz jeji telefon :slight_smile:
14. nov 2007 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem to idem odhlasit ako prve :slight_smile: .nasa dcerka sa nam narodila na slovensku ako slobodnej mamicke takze teraz mame pas SK a nas tatino jej uz dal spravit aj vyhlasenie o otcovstve takze mame uz aj ID zo CH.Uz sme aj zosobaseni takze teoreticky mame vsetky papiere v poriadku.este sa chcem spytat mame uz aj kankenkase vo CH a mozem ist k lekarovi na SK osetria ma normalne?preplatia mu to?chcela by som tam ist ku gynekologovi kedze mu viac rozumiem chcem sa spytat ci je zdravotne u mna vsetko v poriadku nebudu problemy?
14. nov 2007 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mirka,
moj muz chodi normalne k lekarovi, ked ochorie v Bosne a Krankenkasse mu to preplaca, normalne spravim vypis, ze co vsetko a poslem doklady od lekara, co si on zaplatil v hotovosti a oni to preplatia.
Ale neviem, ako je to s gynekologickym vysetrenim, lebo to nie je "akutne"
14. nov 2007 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Balsiger,ja som zacinala v zh ako babysitter,pracovala som tam rok a potom som sa starala 3 mes o starsich ludi..taka pflege...tam som stretla svojho muza,zacal na mne mluvit cesky:slight_smile:,ale je to svicar,jeho rodicia su z Prahy..emigrovali..inak..sme svoji mesiac aj par dni:slight_smile:a ze cakame babo som prisla tyzden po svadbe na to...planovali sme to troska neskor..ale stalo sa...inak uz si hladam pracu skoro rok...a zatial mam hroznu smolu
14. nov 2007 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Balsiger,no ked by ta slovenka mala zaujem..tak rada..ja tu neznam moc lidi
14. nov 2007 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Balsiger..neviem ,ci poznas v Berne taky maly barik australsko-cesky,vlastnia to cesi,a chodi tam vela cechov a slovakov...a maju tam plzensky gulas a svickovou a ceske pivko:slight_smile:BUMERANG sa to vola,je to hned u stanice...musim teraz ist,tak ti prajem pekny den aj vsetkym kockam tuto..papa
14. nov 2007 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my tu pri ZH mame normalni slovensky babinec :grinning: je nas tu kopa.
14. nov 2007 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka, to ti podla mna nepreplatia navsteva gyn. na slov. - budes si musiet sama, ale neni to velka polozka, tak okolo 1000 sk -klasicke vysetrnie.
inak aj tu v okoli ( ja byvam tiez pri badene)je dost zenskych lekarok kt. su cesky - napr. v nasej dedine je jedna - velmi mila a hovorim s nou po slovensky a napr. aj v dietikone je ceska...
14. nov 2007 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ini a kde bzvas presne ty?ja som v Schneisingene.
14. nov 2007 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka v neuenhofe - cca 6 km od badenu a 20 od Zh.. prepc, musim letiet, vecer sa tu zastavim
14. nov 2007 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este som to stihla mrknut na mape, sme od seba priblizne 10 km :slight_smile:
14. nov 2007 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
okej budem tu.super ze si tak blizko. :dizzy_face:
14. nov 2007 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz som doma :slight_smile: . mirka a ty si tu nebola u ziadneho gynekologa? chodis len ked si na slov?
14. nov 2007 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak me holky napada, ze jsem na CZ konikovi tohletma kdysi otevrela,ale nikdo se mi neozval...tak jsem rada,ze jste tu :slight_smile: :slight_smile:
14. nov 2007 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiez pozerala, ci tu tema CH je , a nic som nenasla, az teraz sa otvorila
14. nov 2007 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale zatim se nic moc holky nechodi :frowning2:
14. nov 2007 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ini jasne ze bola ale moc sa mi nepozdaval toho slovenskeho uz poznam dlhsie,pozna ma a ma aj moju kartu tak som myslela ze ci ma moze skontrolovat ci som v poriadku.
14. nov 2007 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Mirka :slight_smile: tak sa znova stretavame :slight_smile:
14. nov 2007 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahojte kocky..ako sa mame???Ja dnes nejak nemam svoj den...Doktor mi neberie tel. uz je asi na prazdninach...chcela som mu zavolat..lebo odkedy som bola u neho..pocitujem svrbenie..a v lekarni mi povedali,ze to je nebezpecne ak sa to dostane na vajecnikovody...:(
15. nov 2007 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj ja som trosku chorucka prechladnuta casto musim na wc neviete nejake kvapky nato alebo nieco ine?
15. nov 2007 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzi a ke komu chodis? ja jsem u ammanna ve steffisburgu, je moc fajn a milej.tak jestli to u tebe hori,tak tam brnkni,hned te vezme,myslim,ze ted prazdniny nema...0334377777, klidne rekni, ze jsem ti na nej dala tip:slight_smile: (simna balsiger)...

mirka a jsi tehu??kvuli tem kapkam?muzes brat vse,co ma paracetamol...treba demogripal :wink:
15. nov 2007 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mirka okup sa v teplej vode a pi vela, nohy maj v teple a aj krize...
15. nov 2007 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie niesom tehotna este chvilku pockame a potom znovu.dik za tipy.
15. nov 2007 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj vespolek...koukam, ze to tu zeje prazdnotou...asdi jste vsechny v robote...
mne mala chrni,takze ja litam mezi pradlem, myckou,prackou...vsude bordel, nevim,kde zacit a nikde to nebere konce :grinning:
16. nov 2007 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
hali halo:slight_smile:je tu niekto?
16. nov 2007 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
16. nov 2007 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzko, psala jsem martine, vi o tobe, ze se ji mozna ozves :wink: uz jsi to vyresila s tim doktorem?
16. nov 2007 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Balsiger..ahoj..citila som o tom...ze je to ked..ma clovek zvysenu teplotu..tak si nevezme furt tabletku...lebo pre tehotne nieje velmi dobre..tie cipky...nemam pocit,ze to mam na vajecnikovodoch..ja neviem..
16. nov 2007 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a Kto to vlastne je ta Martina..pracuje tu nebo zije???
16. nov 2007 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok