Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

conkulinka
27. nov 2009

ahoj tita, v pondelok som isla na prijem, v utorok ma laparoskopicky operovali a v piatok som isla domov, operoval ma doktor kvak a aj kasinec, na izbe sme boli tri zienky, dobra partia ale narkozu som neznasala velmi najlepsie, velmi som zvracala a boleli ma velmi ramena, hrdlo a hrudnik, povedala som to lekarovi, tak povedal ze je to preto, ze pri laparoskopii zlcnika sa zavadza cez hrdlo kanila az do pluc aby si dychala pocas operacie no a ta trubica ti to hrdlo vlastne podrazdi, a tiez hrudnik kvoli tomu ze sa nafukuje brucho aby sa organy pekne oddelili a aby ten zlcnik mohli vyoperovat, pisem to hrozivo, ale ked budes v narkoze tak ti to bude jedno, len hovorim tie bolesti potom su neprijemne, ale ked som povedala lekarovi ze ma vsetko boli tak mi pichli injekciu proti bolesti a tak sa to potom ukludnilo. no a neprijemne su aj injekcie do brucha, to kvoli tomu aby si nedostala trombozu. ale nakoniec radsej toto prezit raz, ako niekolkokrat tie hnusne zachvaty, vsak? hej casto to mavaju mamicky, a hlavne po porode sa to spusta, myslim tie zachvaty, mne to primarka vysvetlila tak, ze to babo pocas tehotenstva tlaci na zlcnik, no a po porode sa vlastne tie organy davaju na svoje miesto a tym padom u zlcnika zachvaty. niekomu plod tlaci na oblicky, niekomu na zlcnik a pod. ale este dobre sme dopadli mi, kamoske operovali v 5 mesiaci tehotenstva slepe crevo, ale vsetko je v poriadku aj ona aj male. a mas uz aj termin operacie? drzim prsty

tita201
29. nov 2009

nemam ešte termin pretože čakam na menštruaciu ktora prave teraz meška a potom mam isť za anesteziologom podpisať operaciu a dohodnuť sa z kasincom na termine dufam že to do vianoc stihnem a ako si sa starala o drobca po operacii a to tak skoro puštaju domov tak to super a kedy ťa operovali rano nemala si strach ja ked mam strach tak ma napina na vracanie tak dufam že to zvladnem akedy davaju tu povestnu naladovku pomaha to moja mama je po operacii žlčnika a hovori že to je nič že horšie su tie zachvaty a s tym že dieť tlači na organy tak to je pravda mna furt maly kopal do žaludka joj aj som sa navracala ale stalo to zato.

ekia
30. nov 2009

Ahojte, možno od veci otázka, ale bývate niekto na sídlisku východ? Zaujímalo by ma ako sa vám tam žije?
Ul. Užhor. a Moskovská.... Romovia a tak?
Ďakujem za info 🙂

malka
1. dec 2009

ahojte, chcem sa vas spytat, ci ste uz mali nejaku tortu z tejto cukrarne:

http://www.toptorty.sk/

v decembri potrebujem detsku tortu pre dcerku, tie ich torty vyzeraju trosku inac, nez tie co som zatial zohnala v MI.
velka vdaka za kazdu odpoved 🙂

nadhera
1. dec 2009

detsku 008 sme mali,len nebola cervena ale hneda. 😉

malka
1. dec 2009

ahoj nadhera, si rychla 😉 dakujem za odpoved

a bola taka ista ako na obrazku, teda okrem tej farby
a co chutovo? bola jedla?

nadhera
1. dec 2009

http://www.toptorty.sk/detail-netradicne-torty....

samozrejme,bez tej 50tky hore 🙂 bolo to pre maleho.

nadhera
1. dec 2009

bola suprova, tvarohovo - marhulova napln.

malka
1. dec 2009

ta vyzera dobre, ja som si este konkretne nevybrala, najprv sondujem, ci su tie torty dobre nielen vzhladovo,
ale aj chutovo.

a co stala? a este tam pisu, konkretne pri tej tvojej, ze 55 porcii, to je naozaj taka velka?

nadhera
1. dec 2009

bola velka a tazka. 😀 platila ale babka /zistim kolko/ totiz ja som nechcela ziadnu kremovu napln,lebo mne je z tych margarinov zle. preto sme vybrali tvaroh a marhule.

malka
1. dec 2009

hmm, tvaroh a marhule mozem aj ja 😉 mnam
takze bola chutna
a je potahovana marcipanom, ci iba nejakou napodobeninou marcipanu?

nadhera
1. dec 2009

z marcipanu bol zamok, poleva bola nahrubo,ale isto to marcipan nebol.

malka
1. dec 2009

jasne, to som si aj myslela, ze pravdepodobne to marcipan nebude 😒 skoda
este raz dakujem za rychlu odpoved, si zlata 🙂
dobru noc

nadhera
1. dec 2009

pridam do albumu fotky,tak mrk. 😀

malka
1. dec 2009

nadhera,
uz som si pozrela tu tortu, vyzera dobre 🙂

nadhera
1. dec 2009

co vyzera,ona bola aj dobra. len sa zaprasilo po nej. 😀 ale peniazteky z nej sme mali donedavna. ja som z tych zlych materi,co detom davaju sladke na pridel. 😝

nadhera
1. dec 2009

daj potom vediet, ktoru tortu si vybrala. ci pridem rovno na ochutnavku? 😉

malka
1. dec 2009

ok, dam vediet a kludne prid 🙂
inac si ma potesila, ze aj dobra bola. bola som uz trosku zufala co sa vyberu torty tyka, lebo v okoli Mi som nic ine okrem tradicnych tort nenasla a chcela som konecne nieco ine.
normalne som zvazovala ci nepojdem az do sokola okr. KE, nasla som si jednu pani na nete a ta robi nadherne torty.
ja tiez detom velmi sladkosti nedavam, iba ak sa pekne cely obed spapa a to u malej nehrozi 😒, ale musim sa priznat, ze obcas povolim 🙂

nadhera
2. dec 2009

aj ja poznam v okoli baby co pecu torty,ale co z toho ked je pekna,ale je "mastna" z kremov. a cenovo to vyjde za jedno.

matka331
8. dec 2009

ahojte babymate niektoraa z vas skusenost z doktorom fockom??aky je a aky ma pristup alebo rodial ste niektora pri nom?ja uz ho mam vybaveneho a v piatok mam ist k nemu ...

conkulinka
8. dec 2009

prvykrat pocujem toto meno, tu na porodnici je novy lekar?

matka331
9. dec 2009

tak on tam je primaar Focko...nepoznate??

malka
9. dec 2009

matka zabudla napisat, ze ide o primara na gynekologicko-porodnickom oddeleni v Humennom 😉 🙂
ja ho nepoznam, nerodila som pri nom, nic som o nom nepocula, ani som ho nikdy nevidela.

matka331
9. dec 2009

malak som pisala do temy humeneee a tam mi povedali ze je to vraj velmi milyy a dobryy dokto ze ani jedna snimnemaa zluu skusenost a je tam aj jedna co pri nom rodila a ze bola velmi spokojnaaa tak duufam ze budemaj ja spokojnaa ..uz by somtochcelamat za sebou a drzat naucii moju krasnu dceerku elmi sa na nu tesiiim

malka
9. dec 2009

matka, prajem ti, aby si bola spokojna.
tak rychlo ten cas leti, ze sa ani nenazdas a uz budes mat drobceka na svete, drzim ti palce 🙂

matka331
9. dec 2009

malka aby si mala pravdu aleved februaar je uz blizko 🙂 🙂

lucia1212
9. dec 2009

Baby rodila niektorá z Vás pri dr.Filkorovi? Aký je?

mykky
9. dec 2009

Ahoj budúce mamičky, hlavne prvorodičky. Nechcete sa dozvedieť viac o všetkom čo sa týka tehotenstva a pôrodu? Ja áno, ale zatiaľ je nás málo. V MI robia bezplatné prednášky Čakáme na bociana, ale skoro nikto sa tam nezapísal. Ak máte záujem tel. č. je 6880618

matka331
9. dec 2009

mykky a kde v mi robia tie prednasky ??a hlavne kedy?? a v ktorom si tyzdni??

conkulinka
9. dec 2009

ahojte zienky, kurzu cakame na bociana som sa zucastnila aj ja, ale este v roku 2007, robi to regionalny urad verejneho zdravotnictva - po nasom hygiena, na Ul. sama chalupku v michalovciach - v ulicke za hotelom jalta, stalo to zato, super prednasky, cvicili sme s rehab.sestrou na karimatkach, fitloptach a dokonca sme boli aj na exkurzii v porodnici, videli sme porodnu salu, akurat nikto nerodil, tak sme si to v klude popozerali, boli sme na izbach a dokonca aj na novorodeneckom oddeleni medzi detickami, kde sa vlastne mamicky ktore porodia ani nedostanu, takze vedeli sme do coho ideme. Prednasky o porode a sprevadzanie po porodnici nam robil Dr. Buban, ale ten je uz v trebisove, tak neviem kto to teraz robi a ci sa to vobec este robi, treba zavolat nato vyssie spominane tel.cislo. jeden kurz trval jeden mesiac - 4 sedenia, konkretne nasa skupina chodila stvrtky. trvalo to tak od pol druhej do pol stvrtej. odporucam, pre prvorodicky dolezite informacie. ja som tam chodila ked som bola v stvrtom mesiaci, ale zena tam moze ist v hoci ktorom mesiaci tehotenstva, na tom nezalezi, akurat to cvicenie si treba prehodnotit so svojim gynekologom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre