Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

latvia
15. mar 2010

marcelka, ja som to tiez nemyslela v zlom 😉 a vlemi ma tesi ako pises ze budes doverovat lekarovi pri porode. dufam ze sa ti pritrafi dobry porodnik ktory ti vsetko pekne vysvetli 🙂
co sa tyka informovanosti, ano, zial niektori doktori si nedaju tu namahu aby pacientovi vysvetlili preco tam lezi. hlavne ak sa to clovek pyta.niekedy to v zhone zabudnu povedat, a niekedy ked vidia ze pacient sa nepyta, tak ani nevysvetluju. ja stale vravim, vsetko co nieje jasne, pytat sa.
hej, fantazirova bola fajn...skoda ze sa to tam tak poka.alo 😖

marcelka82
15. mar 2010

Viem že si to nemyslela v zlom. To som pochopila. To teda je škoda čo sa to tu v nemocke stalo. Ležala som tam aj keď bola ešte primárka a poviem Ti, bol to úplne iný prístup. Na každej vizite presne popísala problém, poprípade ďalší postup. Vtedy by som tu asi rodila. Ale teraz nie.
V pondelok idem na ultrazvuk do KE. Mám si nachystať tašku. V piatok na ultrazvuku mi lekár povedal, že malá je maličká. Má 35cm a 1523g. V prípade, že za týždeň neporastie, tak si ma tam nechajú. Ja sa teraz iba modlím aby podrástla.

latvia
15. mar 2010

no, to je fakt malicka.....ake si mala prietoky? dufam ze ti ich merali...

latvia
15. mar 2010

aj ked je pravda ze ultrazvuk sa vie pomylit aj o pol kila... ty si mala aku porodnu hmotnost?

marcelka82
15. mar 2010

Neviem aké som mala prietoky. Doktor tam hovoril nejaké čísla sestričke, ale ja do toho nerozumiem. Ale povedal, že je zdravučká. Len maličká. Neviem svoju pôrodnú hmotnosť, ale mamina vravela, že som bola veľká ale chudá. No ona je aj aj. Dosť sa bojím.

Chcem sa Ťa spýtať. Keď si volala pediatričke či Ti vezme drobčeka, to ste sa dohodli iba cez telefón, alebo si bola aj na nejakej konzultácii?

latvia
15. mar 2010

ja mam dr v cechach a stacilo ze som zavolala a spytala sa ci nas vezme po porode.potom sme len zavolali a dosli sme.myslim ze to staci.
ked si mala prietoky v poriadku tak sa nemusis bat.od prietokov casto zavisi velkost babatka, pri zhorsenych ide o rastovu retardaciu,ale to by urcite riesili kebyze mas zle prietoky. ked si propocitas cca pol kila odchylku ultraZvuku, tak by to mohlo byt celkom ok

martina149
15. mar 2010

Ahojte ja som bola dnes na poradni a sestrička mi hovorila,že už to tu v MI nie je také zlé,že vraj tu už chodia slúžiť aj súkromní lekári napr.Bálint,Holda,Roch a ešte nejaký Dr.z Košíc tak že už sa vraj dá aj tu.Ale ja už som rozhodnutá pre TV.Uvidíme možno sa to tu časom porieši.
Latvia a súhlasím s Tebou,že nietorí pacienti dokážu byť fakt nepríjemní a to už nehovorím o poniektorých príbuzných.Ja tiež robím v zdravotníctve a my máme skôr dilemu s príbuznými.Niektorí si vôbec nevážia našu robotu a fakt sa k nám správajú ako k sluhom.Ale podotýkam,že niektorí.Nechcem nikoho uraziť.

latvia
15. mar 2010

mata, hej, tiez poznam ten pocit kedy som len za blbeho pitomca 🙂 nastastie som v obore kde nejaky extra kontakt s ludmi nemam.
ja dufam ze sa michalovska nemocnica vzchopi, strasne ma mrzi ze je rozostavana nova nemocka ale nikdy sa nedokonci...velka skoda

martina149
15. mar 2010

Aj ja si myslím,že je dosť hanba na také mesto a že naše oddelenia sú v takom stave v akom sú.A nová nemocnica si myslím,že je hudba ďalekej budúcnosti ☹

latvia
16. mar 2010

hmmm, kolko je uz rozostavana? snad aj 10 rokov tomu bude....to uz neodstavaju....skoda, vyzeralo to nadejne....len ked mestu viac zalezi na novej fontane a novom namesti nez na novej nemocnici, tak to potom vyzera 😠

marcelka82
16. mar 2010

latvia je to hamba a veľká. Mohli tým veľa získať.

martina, ja chodím k Bálintovi, a keď som sa ho pýtala kam ísť rodiť, povedal mi jednoznačne KE. Že je to najlepšie pre mňa aj malú. Ja som pôvodne chcela k nemu. Ale asi sa o nás bojí.

latvia
16. mar 2010

hej, mohli vela ziskat,, ved kolko ludi chodi do kosickej nemocnice? na tisice....v michalovciach lezia len ti ktori nemaju na to aby si vybavili kosice a okolite mesta... 😔

martina149
17. mar 2010

Dievčatá ja som dnes bola na CTG v Mi nemocnici a mala som hneď aj exkurziu keďže som zdravotník a trošku to tam prerábajú na sále majú nové postele aj to polohovacie kreslo ponúkajú aromatherapiu,muzikotherapiu,masážnu sprchu,len som tam prevažne videla po chodbe len naše spoluobčianky.Asi fakt väčšina žien rodí inde.A videla som tam aj sestry z novorodenec.odd.Tie si pamätám ešte spred 8 rokov.Fakt milé.Ale sestry na sále sa snažia získavať si pacientky,aspoň ja som mala taký dojem.Nemôžem povedať boli naozaj milé.

latvia
17. mar 2010

martina, snad to pojde k lepsiemu, zial, budu sa musiet este dlho snazit, najhorsie je posliapana povest....kiezby sa zacalo ozyvat viac spokojnych mamiciek z michalovskej porodnice....je potreba verejne rozhlasit ze sa nieco zlepsilo, aby ludia zasa ziskali doveru k nasej porodnici 🙂

marcelka82
17. mar 2010

Ahojte. martina to je super, ale stále ma to nepresvedčilo ísť rodiť sem. Ako píše latvia, budú sa musieť ešte veľmi a veľa snažiť.

marcelka82
20. mar 2010

No nakoniec asi budem nútená rodiť v Mi. Už sa nerozčuľujem, len mi je z toho na nič.

latvia
20. mar 2010

marcelka, nebooooj, ako mne bolo povedane, 98 percent zavisi na mne ako porodim, tie 2 percenta uz za teba urobia zdravotnici 😉 a ked budes mat pri sebe manzela alebo niekoho blizkeho, pojde to dobre, ja tomu veriiiim

martina149
20. mar 2010

Ahojte Marcelka a môžem vedieť prečo nakoniec tu v Michalovciach?A aj keby neboj určite bude všetko O.K.A nakoniec Latvia má pravdu prevažne to závisí od teba a ani nikto za teba neporodí žiadny lekár.Bohužiaľ musíme si to odtrpieť samé.Ale keď budeš mať pri sebe manžela tak myslím,že to bude dobré.A keď som tam teraz bola tak tam bol aj Dr.Balint.Myslím,že ty si spomínala,že je to tvoj gynekológ.

jankaat.
20. mar 2010

ahojte🙂

marcelka preco nakoniec mi?? 😕

marcelka82
20. mar 2010

No niekto mi to finančne príliš skomplikoval a do Ke treba peniaze. A manžela pri pôrode určite nechcem mať. A ani nikoho blízkeho. Nato nemám a aj tak vždy všetko musím zvládnuť sama. Tak pôrod nebude výnimka.

latvia
21. mar 2010

ja som tiez bola sama....nechces aspon nejaku kamosku alebo mamu? vraj to velmi pomaha mat niekoho blizkeho poruke...nemusia byt az do konca, na tlacenie mozu odist

marcelka82
21. mar 2010

Radšej nie. To zvládnem. Som bojovníčka (tak povedala moja praktická lekárka). Veď aj na malú budem sama.

latvia
21. mar 2010

🙂 da sa to zvladnut aj ked si sama.ja som tiez na maleho sama

marcelka82
21. mar 2010

No vidíš. Tak potom to zvládnem aj ja. 🙂 Veď nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. 😅

latvia
21. mar 2010

😉 ved sme zeny, kto iny zvlada tolko kolko my?? a ak mas pri sebe aspon mamu alebo niekoho kto ti prvy mesiac pomoze kym si urobis rezim, tak to bude v pohode 🙂

marcelka82
21. mar 2010

Mamina mi vždy rada pomôže, len oni bývajú na dedine. Tiež od nej nemôžem chcieť aby tu bola skoro každý deň. Ide jar - záhrada a tiež sa jej blíži operácia. Ešte ja jej by som mala pomáhať. Najradšej by som šla tam a tým by som pomohla ja jej a v rámci možností aj ona mne. Ale to môj manžel ... 😠 To sa už potom nemusím ani vrátiť.

latvia
22. mar 2010

😕 manzelovi sa co nepaci?? tak ked ti nepomoze mama, tak nech sa stara on 😝 ja som bola rada ze som mala mesiac pri sebe mamku, bola to velka pomoc, potom som sa starala o syna upplne sama....zvykla som si, len zozaciatku to ruzove nebolo, hlavne kvoli tomu ze mal tazke koliky a to bol plac asi 20h denne, papal kazde 2h aj v noci...

marcelka82
22. mar 2010

Môj manžel žije vo svojom svete. Až po rokoch vidím aký v skutočnosti je. Pozná ho veľa ľudí a napr. nikto nevie aký je falošný. Tak rýchlo sa dokáže pretvarovať. Všetko je vždy na mne. Na byte som sa narobila ako ... a on sa ma spýtal, či ja tu nežijem. Tak kde potom žije on, keď nie je schopný ani nikoho zohnať na opravu sporáka? Všetko si sama opravujem a ačo neviem volám ocka. Ženská - mužská robota, to je jedno všetko je na mojej hlave. Niekedy už potrebujem psychiatra. Ale miesto mňa tam pôjde on, lebo on už nevládze.

latvia
22. mar 2010

😖 jaj,....dokedy to budes takto zvladat? 😔 ja som za manzelstvo, ale stastne....aj ked su problemy, ale podpora musi byt..... a mat na hlave takeho "kretena" prepac mi za vyraz, nechcem ta urazit, ale ine slovo pouzit nemozem, a este aj malinke dieta, bude o hubu.....asi ma nikto nepochopi, ale radsej byt sama, a starat sa len o male a o seba, ako byt s takymto chlapom, a starat sa o seba, dieta a este aj jeho....mat doma nieco take ako mas ty, idem po porode k mamke...a mozno aj preto niesom vydata, lebo na mna sa lepili furt taketo "zivly" 😝 alebo ja som ich vyhladavala?? 😅 😀

marcelka82
22. mar 2010

No vidíš. Veľmi na výber nemám. Ale už teraz to prestávam zvládať. 😢 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre