Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

fofinka1
9. sep 2009

cleo tak ja ta viem pochopit uplne,ved ja som mala take nervy,ked ma chodila stale kontrolovat ked som kojila.a ked si vypocula co si o tom myslim,tak to prestalo,ono v podstate moja svokra nie je zla zena,pomaha nam,vari perie,chodi na nakup,postara sa o maleho,to len take malickosti ma vedia rozculit a to je podla mna normalne,ved zrazu oni maju pod strechou cudziu osobu a ja byvam s cudzimi ludmi,ale po dvoch rokoch je to uz podla mna uplne ok,ale vlastne byvanie je vlastne.
tita my sme cvicili mesiac a potom po troch mesiacoch sme sli na kontrolu a zase sme cvicili tri mesiace az som s tym nakoniec tresla,posledne tyzdne som ho uz netyrala.a prikrmy mu nedavaj,je na to fakt este malicky,ved mliecko mu staci,ja som dankovi davala ked bolo teplo,tak som mu dala cajik,prvu vyzivu dostal myslim v siestom mesiaci,ale v piatom? uz nepamatam,ale fakt len ovocnu vyzivku s rozdrvenou piskotou som mu davala raz az dvakrat denne,podla toho aky bol hladny.a masove prikrmy som zacala davat podla veku,ktory bol napisany na flasticke.a preco ste vlstne sli byvat ku svokrovcom?ved ste boli v podnajme ked dobre pamatam?daco sa mi mari,ze vam zdvihli najom ci co?zivot je svina ked ti neda na vyber,ze?ked musis,tak musis.a fakt nechapem,preco su tie svokry take svine.a najlepsie je,ked ti povie:ale ved ja chcem len dobre.to hej,ale preco chcu dobre len podla seba?neuznaju,ze svet pokrocil,ze vychova a dokonca aj plienky a cumliky su uplne ine ako v roku 5,vlastne vsetko je uplne ine ako ked rodili ony.
no ale nejako som sa rozpisala.
hej a cleo...neboj maly bude uplne v poriadku aj ked si ho nekojila,ved UM obsahuju tolko vitaminov a vsetkeho mozneho ze bude mat imunitu ako lusk 😀

emily333
9. sep 2009

fofinka super ja si tiez pripadam ze som rodila v roku 2 ked viddim ake vseliake vecicky su pre tie babatka 😵

cleo55
9. sep 2009

fofinka dakujem dufajme ze to tak bude!ja som tiez vobec nebola kojena a nikdy som chora nebola k doktorke som chodila len na ockovania alebo preventivne prehliadky,dokonca som nemala ani ovcie kiahne ani nic take co deti podstupili a ja nic 😀
moja svokra tiez nie je zla poznam aj ovela ovela horsie ale toto jej nikdy neodpustim.a vidi ze som na nu zato nastvana tak sa ovela viac snazi nedovoli mi ani navarit len aby som bola s malym a venovala sa mu!
no clovek si nevybera a jak pises fofinka niekedy je to svina ked ti neda na vyber ☹

cathushka
10. sep 2009

prepáčte, že sem vstupujem, ale nedá mi zareagovať.Clea ani ja som nekojila, malý bude mať v sobotu rok. Po mesiaci mi úplne odišlo mlieko a podpora okolia síce bola, ale svokra si tiež vedela dobre rypnúť. Raz dokonca pred priateľkami povedala, že sa malý tvári, že moje mlieko je pre neho jed. Mal vtedy asi päť týždňov a skrátka nechcel sať. Veľmi ma to mrzelo a je to veta, ktorú jej asi nezabudnem - aj keď ona už na to asi zabudla.
Chcem Ti ale povedať, že za ten rok čo je malý na svete nebral ešte ani raz antibiothika a az na zopár zvláštnych dní sme nemali absolútne žiadne zdravotné problémy. Takže sa neboj a nevyčítaj si. Viem, že nekojenie je veľmi citlivá záležitosť - niekoľko mesiacov som si kvôli tomu materstvo poriadne neužila - lebo som si vyčítala....ale.... nie je to to najdôležitejšie. Držím ti palce, aby si sa svojho "bubáka" z nekojenia skoro zbavila a vôbec nič si nevyčítala.

cleo55
10. sep 2009

cathushka dakujem velmi pekne taketo slova vedia poriadne povzbudit 😀 ja som sa uz s tym zmierila ale stale mi to prefrci hlavou ze som mohla ale mne okolie vobec nepomahalo!manzel jak naschval od maja do jula tahal v robote 16-ky takze skoro vobec ani s nami nebol.prisiel domov sa najedol trosku sa pohral s malym a isiel spat!takze som bola vlastne stale sama a ked prisla svokra domov z prace tak sa to uz zacalo! ale nechajme to uz tak co bolo-bolo pri druhom babu sa tak obalamutit uz nedam 😉
ozaj cathushka mozes sa ku nam pridat nevadi ze si od trencina (byva krasna katarina 😀 😀 😀 )

tita201
10. sep 2009

ahoj ženy ja si myslim že deti su chore preto že nemaju silny organizmus a dedične a nie to či je kojene alebo nie kojenie je prakticke a lacne ale ak niekto nemože tak chapem nechapem že niekto odcudzuje mamičky ktore nemožu kojiť ine to je napr. u mojej kamošky ona ma malu a nekoji ju kvoli tomu že chce chodiť po baroch a malu nechava svokre tak neviem načo jej bolo dieťa a čo sa tyka tej svokry s nimi to je zložite raz su v pohode a inokedy na nervy a fofinka preto sme šli preč lebo pytala vysoky najom a manžel to spominal doma a kedže ma svokra velky dom tak navrhla že kym dobudujeme nech prideme lebo manžel ma babku o ktoru sa treba postarať tak jej robim spoločnosť 🙂 mam ju velmi rada 😀

fofinka1
11. sep 2009

tita aspon ze mas tu babku,ale myslim,ze keby si vedela ako to dopadne,tak by ste platili vysoky najom alebo si nasli nieco ine.ved cele noci preplakat?to nie je normalne,ta zena by sa mala zamysliet.a co manzel,on nevie ze po nociach places?a preco vlastne nespis?boze moj pisat prispevok o pol1 v noci je uzas,ja uz o desiatej odkvecnem.ani oblubeny serial si nepozriem,lebo ho davaju pomaly o jedenastej v noci,ti ludia,ktori robia program asi nemaju malinke deti.
a ktosi sa tu pytal,ci sa dietako budi pocas noci.no moj sa budil este aspon raz v noci az do desiateho ci jedenasteho mesiaca,az potom zacal spat celu noc,takze u trojmesacneho je podla mna uplne normalne,ked sa zobudi dva tri krat 🙂 😉

tita201
12. sep 2009

fofinka1 ano vie že sa trapim aj mu je to luto ale čo už musime vydržať kym nemame dokončene ved tolko sa hadame nikdy sme sa tolko nehadali ale ešte to zvladame. ☹

cleo55
13. sep 2009

tita my sa tiez odkedy sa maly narodil viac hadame a to len a len kvoli svokre lebo nam do toho keca☹

tita201
14. sep 2009

manžel je nervozny že by chcel aby sme boli sami a nedokaže dokončit dom kvoli času a peniazom len dufam že to zvladneme dnes som bola s malym cvičiť a rehabilitačna sestra nas posiela do kupelov tak uvydime ako sa vyjadri neurologička už som s toho neštastna ☹ bojim sa že s drobcom niečo je podla mna je šikovny ale možno nie som objektivna

fofinka1
15. sep 2009

noo tita tak drzime palce,ved ak sestra mysli,ze to majko potrebuje,tak nevahaj,ved vies ake sme my mamicky,spravime pre dieta vsetko co sa da.a mozno si v tych kupeloch oddychnes aj ty 🙂 vydrz,cvic s majkom,ono sa ti to vrati,tak ako som ja potom videla na dankovi,ze robi pokroky.
a neplac,ved si pisala,ze uz na dome nie je az tolko roboty,kopu sa toho da spravit aj ked uz byvate v dome no nie 🙂 hlavne,aby ste mali pohodu.

tita201
15. sep 2009

fofinka1 ako dlho ste cvičili a kolko krat do dna

fofinka1
16. sep 2009

no uz som to asi pisala,prvy krat sme cvicili mesiac,po troch mesiacoch sme sli na kontrolu a zase sme cvicili tri mesiace,obidva razy trikrat denne,na nervy ti poviem,ale ja som obycajne obed vynechala,danko bol najedeny a nechcela som aby zvracal.a myslim si,ze my sme cvicili zbytocne,neurologicka chcela,aby danko dvihal hlavicku uz na konci druheho mesiaca a on pritom bol taky velky,mala mu dat sancu a nie ho hned posielat na cvicenie,ale uz sa nerozculujem.v KE nam povela ina doktorka,ze danko je uplne zdravy chlapec,cize sa mi potvrdilo,co som si myslela,ale majko asi musi cvicit,ked ti to potvrdili az dve doktorky.ale neboj,ved inak je to zdravy,krasny chlapec.ja som si stale opakovla....chvalabohu ze je danko zdravy,s autistom by som musela cvicit cely zivot,tak som cvicila a vydrzala.

tita201
17. sep 2009

fofinka ja som chcela vedieť či ste cvičili 3 alebo 4 krat neako som pozabudla reh.sestra povedala že ked s nim cvičime tak ešte hodinu v nom tie rexlexi pracuju ja sama vydim že to majko potrebuje ved on ma uplne slabučky krk ale dufam že sa to zlepši už teraz vydim mierne pokroky ttento tyžden chodime cely ty si chodila na rehabilitaciu v mi a ak ano tak ku komu a čo danko ako sa ma ste zdravučky 😉

fofinka1
17. sep 2009

chodili sme do mi,na polikliniku,tam hned na prizemi je rehabilitacia,taka starsia pani s ciernymi vlasmi s nami cvicila,myslim,ze sa vola gorká alebo tak nejako,bola velmi mila,hlavne k dankovi.my sme chodili tak raz za dva-tri tyzdne,ukazala nam ako cvicit,potom asi 20 minut s nim cvicila ona a ja na striedacku.to chodis kazdy den?to je cudne.

tita201
17. sep 2009

aj ta ktora cviči z majkom je strašne dobra nechodili sme každy den ale v poslednej dobe chodime neviem prečo a presne tak cvičime ako opisuješ a stale niečo nove pridava možno preto chodime aby vydela ako to majko zvlada 🙂

fofinka1
20. sep 2009

a tiez chodite tam na polikliniku ci niekam inam?a mozno je dobre ze chodite kazdy den,aspon s majko cvici osoba na to povolana,lebo podla mna mamicka nikdy nebude s tym dietatkom tak cvicit ako fyzioterapeut

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tita201
21. sep 2009

my chodime do nemocnice tam pri chirurgii je to sukromna rehabilitacia sestrička hovorila že s nim velmi dobre cvičim tak ja dufam že ma pravdu a možno preto chodime tak často že stale niečo pridava a sleduje ako reaguje zaujmave je to že hlavku nechce dvihať ale zadok a nohy dviha do neba niekedy v noci ked sa mi ho nechce dať do postielky a spinka so mnou tak ma tak dobije že až a jak sa roztahuje drobec 😀

fofinka1
21. sep 2009

no danko presne to iste robil,len zadok dvihal,takze to znamena,ze musite cvicit,ale ja viem,ze sa vam to podari...len trpezlivost.a to kto vas poslal do nemocnice?mna balintova poslala hned na polikliniku.ja by som sla do nemocnice,keby som vedela,lebo ja som tam chodila s chrbticou a bola som velmi spokojna.ale aj na poliklinike bola velmi dobra terapeutka.

atima
21. sep 2009

ahoj cleo ako sa mate? nemam veľmi čas sem chodiť ale ked sa zadari tak rada si vas prečitam.

cleo55
22. sep 2009

ahojky atima!tak tebe sa ani necudujem ze nestihas ked uz pracuje! 😀 mame sa fajn sme trosku prechladeni-cela rodina ☹ ale inak sa da!a vy ako? malicky poslucha?

tita201
24. sep 2009

fofinka1 poslala ma tam detska lekarka už len dva krat pojdeme a budeme cvičiť doma už som si aj zvykla a bola som rada že ho niekto kontroluje povedala ža majko už zosilnel ale že musime cvičiť dalej tak to nevzdavame a bojujeme dufam že sa dostaneme do tej blavy lebo vraj je tam stale plno a maju super vysledky inač chcem sa opytať nechceli by ste aby bolo v michalovciach materske centrum 🙂

cleo55
24. sep 2009

ahojky tita!materske centrum uz jedno je a onedlho by sa vraj malo otvorit aj druhe!to je super ze majko robi pokroky uvidis ze o chvilu uz bude mocny ako buk 🙂 to kazdy den s nim dochadzas do michaloviec?

tita201
25. sep 2009

cleo55 asi tak 3 krat tyždenne a kde je to centrum som slabo informovana bola si v nom 😀

cleo55
25. sep 2009

tita jedno je vraj na vychode a druhe sa bude robit pod hradkom! este som v nom nebola ale asi skusim to nove co bude pod hradkom!

fofinka1
28. sep 2009

jeej baby tak potom dajte vediet,kde konkretne je a ako to tam vyzera,ja by som tiez sla 🙂
a majkovi drzime palce drobcovi....raz z neho bude chlap ako hora 😀

cleo55
30. sep 2009

ked budem vediet nieco nove hned napisem! akosi je to tu mrtvo☹

fofinka1
30. sep 2009

ja neviem kde sa vsetky stratili,tolko ich tu bolo,asi ich nebavi nasa debata 😀 tak baby podte naspat pliiiiiiissss

cleo55
30. sep 2009

zeby to bolo tou debatou? hmmmm... sak ony sa sem vratia 😀 😀 😀 fofinka ako sa ma maly danielko?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre