Sú tu tehuľky z Poľnohospodárske Univerzity v Nitre?

anulienkaf
19. jan 2011

Su tu tehulky ( byvale studentky, studentky ) z SPU Nitra??? 😀

lenuska20
9. mar 2011

@svetielkoand veru už aby som bola tam, síce by mi zatial stačilo, keby som bola aspoň za tým prvým trimestrom 🙂 ale som hrozne nevyspatá, v noci toho vela nenaspím 😒 a ako ti to ide? kedy ho máš?

svetielkoand
9. mar 2011

@lenuska20 vcera som sa dozvedela ze teraz v piatok 😠 V noci som takmer nespala, cely den som s detmi sama, nuz co ti poviem budem rada, ak urobim 😖

lenuska20
9. mar 2011

@svetielkoand neboj zvládneš, budem držať palce, ja som tiež tak teraz v piatok dozvedela, že v pondelok máme písomku a ani som sa nemala z čoho učiť, lebo kamoška si požičala zošit a nevrátila mi ho 😠

miroslava44
10. mar 2011

@svetielkoand
@lenuska20
@anulienkaf
babenky, no ja super, teda zatiaľ, dnes sme mali poradňu, prietoky sú ok, teda všetko. 😅 Doki sa vytešoval, že všetko je super, že takto si to predstavuje. Sa tešil, no aj ja, aj keď by som asi brala o týždeň-dva skôr pôrod, no zatiaľ podľa všetkého asi malinký skôr ako má termín nepríde na svet, no nevadí. Ešte ten mesiac a 5 dní vydržíme nech sa deje čokoľvek. Len už sa ho nevieme dočkať. Drahému som už aj veci zbalila, keď nás príde vyzdvihnúť, pomaly asi začnem aj sebe baliť veci, nech mám pripravené. 😀
Ináč ma už dosť zvyknú bolieť nohy....no to patrí k tomu a keď som dlhšie na nohách tak aj kríže, chrbát samozrejme... 😢 no neva....vydržím.
Ale je hnusné počasie dnes...ešteže som to vystihla tú poradňu hneď zrána, teraz je oveľa horšie vonku 😒
A vy sa pochváľte baby, ako sa darí vám, čo nové 😉
@lenuska20 drž sa teda, všetko bude ok, ináč mne veľa ľudí písalo, že špinenie je normálne v tehotenstve, no ale tak istota, je istota

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@miroslava44 caaaaaaaaau, tu bolo dlho mrtvo, tak super ze ste v poriadku, my tak pomaly. obcas tvrdne brusko ked sa viac natahujem, male sa tiez mrvi poctivo, hlavne o stvrtej rano 😀 a este mam nizky tlak a zaha tiez casto pali. ked si aj dam tabletku tak za 10 minut je spät 😠

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 cavino, tak sa vam zadarilo? super, gratulujem, len neboj, hlavne pozitivne mysli. tiez som raz spinila, bola nedela, smrt v ociach, leteli sme na pohotovost, este aj sestricky ma doplasili,akurat mal sluzbu moj doktor a vsetko bolo ok, spravil mi sono a nevidel nieco nekale 😉 ale po tom vikende mam tasku do nemocnice zbalenu stale. tak sa drzkaj

lenuska20
10. mar 2011

@miroslava44 musíš teraz už len oddychovať 🙂 istota je gulomet, tak som šla k dokimu, síce som teraz z toho dosť nervozna, stále striehnem, a každý fliačik upodozrievam...
@anulienkaf no zadarilo, už aby bolo aspoň po tom prvom trimestri, už som myslela, že bude aj srdiečko, ale nebolo, tak som nedočkavá...a to si v kolkom týždni špinila?

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20
asi 7-8, uz ani presne neviem , hlavne sa vela nenamahaj

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf snažím sa...dnes mám nejaký blbý deň, necítim sa vo svojej koži, treba sa mi učiť a už od poobedia ležím v posteli 😒 a ty sa máš ako? tiež sa ti to kráti 🙂

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 joj to ti verim, teraz by sa mi fakt nechcelo ucit, my pomaly rastieme, akurat dostavam jemne kopance pod rebra 🙂 ale je to super pocit. leti to strasne rychlo, v novembri som si nevedela predstavit co budem doma robit a ani neviem ako presli dni ze je uz marec. uz len musis zatat zuby. kym som chodila do prace mala som toho celkom plne zuby , hlavne skoro vstavat a potom byt cely den niekde v zime, brrrrrr. mas ciastkove?ci este skusky?

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf čiastkove, a taký predmet, blee zaklady biologickej bezpečnosti, to sa nedá naučiť...vidím to teraz na opravnú...ti to rýchlo ubehlo, mne sa to dosť vlečie, teda zatial, hlavne po to dalšie sono, aby som vedela, či je všetko v poriadku...takže drobček už veselo kope 🙂 to musí byť krásny pocit 🙂

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 to je ...to vyzera na straaaaaaaaaaasne umely predmet, tipujem ze je to sama umela pouucka a vyucujuci co to chce od slova do slova ☹ blbe , ale aj take treba na naplnenie kreditov 😀

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf presne tak, celé sa to točí geneticky modifikovaných organizmoch a nedá sa to ani nabifliť, ešte nám navalila aj 6 kapitol z knihy+4 prednášky+2cviká...a popravde momentálne mi je to nejak jedno, viem, že by nemalo, ale kedže sa necítim dobre...no snad to nejak dokopem 😀

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 😖 genetici povedia ze je to dobre, dalsi ze to vobec nie je dobre, tak si mozes vybrat. ale budes mat uz studovaneho drobca, sprta s tebou. byva ti aj na zaludok zle?

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf hovorím, že sa učíme dvaja, keby nám to šlo aspoň tak ako minulý týždeň 😀 no v poslednom čase mi býva celkom dosť a nemôžem spávať...tebe bývalo?

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 zvracala som minimalne, ale bolo mi rôzne. predsa je to zmena, tak sa netrap, bude horsie 🙂 myslim v dobrom. ved co by sme pre tie zazraky neurobili

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf ja zatial nezvraciam, ale žalúdok mávam až v krku 😀 presne, vydržíme všetko, len aby boli zdraví 🙂

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 najviac mi bolo zle ked som vstala a nenajedla som sa hned ale az neskor, tak som chrumala hned nieco len co som otvorila oci

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf no ja tiež tak nejako, ale to by som musela jesť aj v noci, lebo vtedy ma to tiež chytá

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 tak si daj. po malych davkach nieco lahke

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf no budem si musieť niečo prichystať k posteli, aspoň kúsok pečiva...v noci sa pritom moc nevyspím a cez deň to nemám kedy dohnať

anulienkaf
autor
10. mar 2011

@lenuska20 😒 no nezavidim ti, ale hlavne ze sa fazulka zadarila. druhy trimester je podla väcsiny lepsi ako prvy, tak len vydrzat 😉

lenuska20
10. mar 2011

@anulienkaf no ja dúfam, že bude všetko v priadku, lebo som teraz trocha v nepokoji, do sona ešte daleko, dúfam, že sa dovtedy nič nepritrafí, to špinenie ma vystrašilo...bola by som o niečo pokojnejšia, keby už aspoň srdiečko bolo...

miroslava44
11. mar 2011

@lenuska20 no veď oddychujem, veď som od januára doma. Ale keď ani obsedieť neviem....ale tak keď varím alebo tak, tak sa aspoň trocha hýbem, prechádzky...dnes budem žehliť ale niekedy si už neviem nájsť ani polohu 😀 Budeš mať vzdelané dieťa, múdre, keď sa už teraz s tebou učí, uvidíš 😉 Nejako to zvládnete, aj keď sa priznám GMO som nikdy nemusela..... 😖 A ako hovorí anulienka, daj si niečo k posteli pod zub, mne nebývalo zle, teda minimum vracania, skôr ako píše anulienka, keď som sa nenajedla hneď ráno, tak vtedy, ale ináč vôbec. Mne skôr prvý trimester nechutilo jesť, až v tom 4 mesiaci sa to rozbehlo 😀 A v tomto poslednom mám nehoraznú chuť na sladké, čo predtým vôbec. Tak tiež sa nenamáhaj, oddychuj, aby ste boli v poriadku. 😉
@anulienkaf no servus, bolo tu teda riadne mrtvo, až sa mi to nepáčilo. To tvrdnutie bruška je občas normálne, ja som sa pýtala dokiho, hovoril, že to keď sa bábo tlačí na bruško tak obvykle vtedy, ale že tak max. 2-3 krát denne je to ok. Ináč je tuším treba brať magnézium, no neviem. Môj malý, ten má predstavenie, tak večer okolo tej desiatej-jedenástej, no a potom tiež nadránom, ale to len keď sa zobudím, tak viem. Ale tak aj cez deň sa niekedy pomrví. To buď ešte rada, že má toľko miesta koľko má, lebo mna to už niekedy až bolí, keď si nadrzo vyloží nohy na rebrá, no konec 😀 alebo keď sa potrebuje pomrviť....až to niekedy bolí keď sa vypučuje 😀 No ale vydržím ešte 😀
Mňa včera strašne pálila žáha, no lieky si na to nedávam. Toto bolo asi naj čo ma zatiaľ pálila. Ale potom som si dala teplé mliečko, tak to prešlo.
Ja tašku do nemocky ešte nemám zbalenú, ale už sa chystám celý týždeň, no nejako sa neviem k tomu dostať, ale tak nakúpené a pripravené už mám všetko, len to šupnúť do tašky. 😵
Tak zatiaľ a píšte, aj ostatné by mohli niečo popísať, lebo sa len prihlásili a teraz nenapíšu nič 😀

anulienkaf
autor
13. mar 2011

@miroslava44 to mate teda veselo 😀 akurat sme sa vratili z chalupy, malemu sa velmi paci vozit sa autom, vtedy asi vela buva, lebo citim minimum pohybu, pravidelne medzi 3-4 rano beham na wc a potom sa vzdy mrvi a rano tiez az kym nevyleziem z postele 🙂 . ten cerstvy vzduch ma tak unavil ze sa asi pojdem natiahnut. tak zatial pa

miroslava44
14. mar 2011

@anulienkaf tak ste teda takto pekne víkendovali?No ja keď idem MHD, tak malému sa to praveže moc nepáči, lebo sa stále vrti. 😀 V noci chodievam aj ja na WC, tak to aj vtedy sa vrtí, to je klasika.... 🙂 No idem si ja vymyslieť niečo, lebo sa unudím...

anulienkaf
autor
14. mar 2011

@miroslava44 dnes som bola celkom akcna, trosku som upratovala, konecne som povysavala vsetky chlpy zo psa, pozehlila a pod. , este som aj zdriemla, tak mam zo seba celkom dobry pocit 😀 ale uz sa radsej setri, zober si radsej knizku, casaky, kukni film a este relaxuj 😉

miroslava44
15. mar 2011

@anulienkaf no vidíš to, to aj ja sem tam poupratujem čo to... 😉 Aj mne treba vysávať, len sa neviem k tomu nejaké priložiť 😀 Ale tak v byte až tak veľa toho nie je, tak sa ešte asi dnes do toho pustím. Ja by som potrebovala umyť okná, no neviem, či to nie je moc riskantné, ale keď sa cez ne nedá už pozerať 😵 😀 Veď relaxujem, nudím sa....no ale veď o mesiac sa už nebudem 🙂 A ty to tiež nepreháňaj, tiež oddychuj 🙂

anulienkaf
autor
15. mar 2011

@miroslava44 pockaj este s oknami, vraj je to dobre, ked uz chces male dostat von, tak aspon 2 tyzdne vydrz 😉 dnes som pre istotu nerobila vela, len som si dala prechadzku, a veeela buvala, potom som si napustila vanu, dala penu, ale vodicku len taku akurat, precitala novu evu, a pohodicka 🙂

miroslava44
16. mar 2011

@anulienkaf no to viem, to som počula, že to je vtedy dobre 🙂 Ale asi ich nebudem umývať, neviem, mám pocit, že tu na prízemí sa to ani neoplatí, lebo sú hneď okydkané, ale tak preventívne. No asi až keď sa malý narodí, tak ich potom umyjem. Ja už vaňu nepúšťam lebo sa v nej neviem potom hýbať 😀 , ja už len sprcha 😀 Obdivujem ťa, lebo ja cez deň neviem vôbec zaspať, to jedine, že by som nespala celú noc 😔
Tak a včera som konečne zbalila tašku do nemocky, už len kozmetiku a takéto veci si tam pribalím keď ma to chytí 😵 A aj som povysávala, tak dnes len oddychujem.
Je tu škaredé počasie, no ale musím zbehnúť do obchodu, ešteže to mám na skok. 😀 A ostatné baby sa nám nejako odmlčali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre