Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
1. sep 2009

callex, tesne pred odberom ti opuchne brusko lbo sak vajecniky su nadopovane hormonmi. proste to tak je. Budu ta rezat a tahat potvorky jedny. To je normalne len sa snaz pit aspon 2,5 l tekutin denne.
Hlavne po OPU.

Sylvyka, tak to uz je velka slecna. A teraz len porastie . Ved do dvoch mesiacov musi narast na 3,5 kg. 😀
Mna vcera herecka tak kopla do rebra ze ma az prehlo. 😀
Ale vacsinou ju mam tiez tak dole asi lebo ma tlaci na v podbrusku.
Corinne uz som to citala o tom teste kocikov. Je to sila ale nejako to beriem s rezervou ved v dnesnom nezdravom svete je vsetko rizikove.
Moj kocik bol tusim na predposlednom mieste. Ale je to inak sila. Drahe kociky ako slak a nemas ziadnu zaruku.

Ale na jednotku nebol tusim ani jeden.

Och ako pise zukrik zavinovacku si urcite kup. Ja uz mam 3 ks.
😀 To mas ako perinku a prve tyzdne v nej bude vela. Az kym z nej nevyrastie. Aj do kocika a aj na spanie v koliske. Aj domov v nej pojdeme.
Ta zelena co mas ty Zukrik je super mekulinka asi ju budeme pouzivat na spinkanie a potom mam este dve zn. feretti . Jednu od kamosky a jednu som si kupila cez babetkovo aj s kokosovou vlozkou. To je podla mna super vec lebo je potom taka vystuzena pod hlavickou. Ja som chcela uricte 3 ks. Vraj je dobre mat viac lebo sak mimi ju ogrcka a pod.
Rozmyslam aj nad tym spacim vakom ale asi az ked vyrastie zo zavinovacky.

slniecko vy este stale neviete co to bude? ja som tiez dovtedy otalala s nakupovanim. 😀 Inak v tescu maju posla mna super vecicky pre tie najmensie deticky to uplne staci ale uz som surfovala po stranke next.co.uk a teda som si zaslintala ale to budem kupovat az na jar a ked bude Terezka sediet aby kazdy videla ako je paradnica. hehe
Tie prve tri mesiace ju aj tak poriadne nikto neuvidi a akurat kupim nejake paradnejsie dupinky k lekarovi a na navstevu. Inak to tesco isti. Ale stale na Zlatych maju to iste a nic nove. Som trosku sklamana.
Inak ja uz mam vsetko poprate a pozehlene. 😀
A vcera som objednala pre seba veci co budu treba do porodnice.
No tak ja uz mozem aj porodit. hehe Ale kludne pockam do toho konca novembra. hehe

corinne drzim paste na morfo . Daj vediet co a ako ale sak urcite je vsetko ok.
Ziadne strachy a s tou nespavostou vitaj v klube bude to aj horsie. 😀

zukrik len ktovie co vsetko testuju na kocikoch a urcite nie kazdy. Ale slak to traf aj tak s tym nic nenarobime. Vraj odporucaju po kupe noveho kocika hned ho oprat- teda potahy. 😀

chruminka
1. sep 2009

ahoj pipinky
zle spravy mame z poradne ☹ baby su prilis male maju okolo len 1300g a ta trosku mensia sa uz hrabe von je dole hlavou a je prilis nizko takze musim teraz pekne poctivo lezat,nic nesmiem robit,akurat na WC ist a jedina vychadzka ze ku nim na kramare 😠 ,termin dalsej poradne mam ale az o 3tt lebo doki ma dovcu,ale ze keby daco okamzite mam prist ku nim a idem hore lezat 😢
Ja sa uz teraz idem zblaznit a to lezim len od vcera vecera,co budem robit v posteli tie 3tt?!!

zukrik
1. sep 2009

Ahoj Chruminka
Neboj sa,ježibabky to vydržia,len sa musíš šetriť a naozaj veľa veľa ležkať.
Mne lekárka povedala,že od kedy viac ležím,tak je to všetko ok 🙂
Musíš to brať tak,teraz si poležím,lebo potom ked sa ježibabky narodia
budeš rada ked si lahneš aspon na chvíľu.
Kedy si objednaná,ja idem na kramáre 21.9 o 11.00 hod.
Možno sa vidíme 🙂
Chruminka,už to vydrž,daj si vankúšik pod zadok a pekne lež.

mayka
autor
1. sep 2009

chrumi, fiha no teda nic moc. kocky nech neblaznia a pekne pockaju aspon mesiac. A ty hlavne fakt lezkaj . a z coho to je? nevies?

slniecko01
1. sep 2009

Mayka už som naozaj nevydržala. Ale už som hovorila mužovi že by sme mali vymaľovať aj izbičku a tak.

Chrumi povedz babulkám že majú ešte čas. Potvorky jedny 😀

corinne
1. sep 2009

Tak sme doma 🙂 prisli sme na rad po 45min cakania.Vsetko v poriadku,mame 310g a18-20cm;pohlavie nevieme ani sme zatial nechceli vediet ale dnes nebolo vidno.Mam sa objednat za 4-6 tyzdnov na tu "sladku dobrotu" 😀 😀 a o 3 tyzdne na kontrolu lebo dr.ide na 2 tyzdne do Kanady,tak ma chce vidiet este pred odchodom 🙂

slniecko01
2. sep 2009

Dobré ránko PIPINKY 😀

A dnes zase do roboty. Vôbec sa mi nechce 😒 A to ráno míme ešte aj poradu ☹

zukrik
2. sep 2009

Ahojte
Corinne,super krásne miery,len tak ďalej 🙂
Mayka,Slniečko dobrá ránečko.Ja som si zase pospala dlhšie,lebo
v noci to bo ale zápas 😀 😀

och
2. sep 2009

dobre ranko damy 😀 😀

ja tlacim tvarohove palacinky s kakaom na ranajko obed 😀 😀 😀

corine krasne miere 😀 😀 inak toto obdivujem, ze niekto vydrzi nevediet pohlavie az do konaca 😀 😀 ja som sa isla zblaznit po kym som to nevedela a teraz mi uz sisi z toho ze este mam pred sebou 4 mesiace 😀 😀

slniecka 😀 ja by som zase strasne chcela ist do prace 😀 ja sa doma hrooooooooooooozne nudim 😝

zukrik 😉 my sme zase mali ucikanu noc 😀

zukrik
2. sep 2009

Ahoj Ochinka 😀
Ja už tiež neviem čo so sebou,nudím sa nič nemôžem robiť,len ležať a oddychovať.
Potom,že naberám na váhe 😀 Vonku mám tolko zeliny,ale muž by ma zabil,keby že sa toho dotknem.
Idem dat aspoň oprať a troch upratať,inek tie palacinky môžu byť mnam.

och
2. sep 2009

zukrik tuto cinnost tiez momentalne vykonavam 😀 periem a idem prezliect periny a rozmyslam ci sa nepustit do okien 😀 😝 mame ich velmi nizko tak snad mi to neuskoci 😀

chruminka
2. sep 2009

ahojte
tak ja teda poctivo lezim,ale uz som cela dolamana,lebo ziadna poloha mi uz nevyhovuje....ten vankus pod zadkom to som pocula ale je to hroza pretoze ja mam strasnu kyselinu a ako nahle som si dala vankus pod zadok tak mi zacala vychadzat kyselina,vydrzala som takto lezat necele 2h a musela som vstat dat si mlieko a trosku posediet vo vodorovnej polohe ale baby musia asi niekde tlacit ,lebo ani mlieko mi uz nepomohlo a asi zachvilku skoncin na WC
niekedy si myslim,ze by mi bolo lepsi v nemocke aspon by som mala istotu ze su baby ok

sylvyka
2. sep 2009

chrumi neboj bude vsetko ok , drzkam ti palceky a vydrz to prosim ta 😉 neboj babenky su ok papa

och
2. sep 2009

chrumi len pekne lezkaj 😵 doma ti bude lepsie to mi ver aj strava je lepsia atd.

zvladnes to neboj, zober si dobru knizku a uvidis ako ti cas ubehne, musis to vydrzat minimalne mesiac 😀 ale ty si sikovna to zvladnes 😀 😀

callex
2. sep 2009

ahojte babulky...

chrumi bojuuj..vydrz a o par tyzdnov bude vsetko ok.babenky ta len skusaju.

idem si sem klasicky po radu 😎 dnes vecer picham pregnyl.huraaa.mam ho tiez vybrat nejaku polhodku predtym z ladnicky?
a sestricka mi kazala pichnut o 22,00..lenze to ja vtedy odchadzam z prace a doma som tak do 20-25minut.neva ked to pichnem o 30minut neskorsie?

matiasko
2. sep 2009

ahoj callex 🙂
no ja som bola sice asi pred rokom ale musela som ist na pohotovost
tak mi v kar nakazai ze sa to picha ma pohotovosti 😒
a nevyberala som ho z chladncky pre pichanim lebo by mal byt v chlade 😉
az ked som isla tak som si ho zobrala. 🙂

mayka
autor
2. sep 2009

ahojte babulky,
no ja som pred chvilou prisla domov. A normalne som unavena ako keby som behala maraton. Ale kopec veci som vybavila. A som rada ze sok ostala doma lebo inak by som nemala na nic cas a nehoviriac o sile a unave. Ja sa doma inak vobec ennudim. Ten august mi usiel nenormalne rychlo a uz teraz kukam ze uz je streda .Bol vobec pondelok as utorok?

chrumi veru dobru knihu do ruk alebo filmy z pozicovne alebo notebook do ruky a cas ubehne ako voda. 😉
este aspon mesiac vydrz a ptom mozes rodit. 😀

callex tak ty uz ides na pregnyl . No ta bude stiplavaaaaaa. Sa tes. Ja som tiez bola na pohotovosti. A to nemozes ist o hodinku skor z prace? Ved povedz ze ti je zle alebo co. Ja by som to urcite dodrzala ten cas. ved to je prednesjie ako nejaka praca. Aj ked ta polhodka je v pohode si myslim.

mayka
autor
2. sep 2009

zukrik takze chalani nedovolia spat, mna uz Terezka nechala teraz 2 noci po sebe. Ani na wc som nebola. Asi si zgustne dnes na mne. 😀

callex
2. sep 2009

no mayka teda dik...uz teraz sa trasiem na ten stipos do zadku. ked ste si pichali fostimon do zadku tak ste nechodili na pohotovost tak preco zrazu s pregnylom ano?nejde mi to do hlavicky makovicky

a odist skorej z prace sa mi velmo neda.lebo cakam na soferov aby mi podonasali papiere co cez den jazdili.i ked teraz ma napadlo ze robim aj zajtra takze si to dam dokopy zajtra.nebudem tu cakat veru do 22,00.mozno sa mi podari odist o 21,45. 😀

mayka
autor
2. sep 2009

callex , neviem ale oni automaticky vypisuju na pichnutie na pohotovosti. picha sa omnoho vacsia davka. tak mozno preto. asi to ma svoj dovod. kolko si mas pichnut tych jednotiek pregnylu?

sylvyka
2. sep 2009

calex mne pregnyl pichala kamoska doma /je zdrav. sestra/ 😉

loginka
2. sep 2009

caute kocky 🙂
callex uz si skoro vo finale! 😉 drzim palce na poslednu pichacku

callex
2. sep 2009

mam si pichnut dve jednotky...ale aj fostimon sme pichali dve ampulky.takze svokra ma prax moze sa dnes realizovat poslednykrat.ta sa ale potesi.

loginka vdaka za palce zidu sa..a cim viac tym lepsie.

och
2. sep 2009

callex tak uz vies preco ta boleli vajecniky 😀 😀 😀 bo su plne napucanych zrelych tucnych vajok 😀 😀 😀

ja som tiez bola na pohotovosti, hned ma zobrali ani sekundu som necakala, ono ide o to ze tam maju strikacky a injekcie (i ked v tvojom pripade je to asi o nic ked to mas doma) ani som nic neplatila 😀 😀 inak stipat ma to nestipalo len to bola taka pendeponka ze som si cele stehno necitila 😝 😝

cas dodrzat musis, pretoze pregnyl je suseny zensky tehotensky moc 😀 😀 a je to vlastne HCG ktore ti vyvola ovulku do 36 hodin (sa mi tak zda) a vlastne vtedy mas ten odber tak aby bolo vsetko poriadne dozrete a pripravene 😀 😀

slniecko01
2. sep 2009

OCH ja sice frflem na robotu, ale ja ju milujem. Dnes mi riaditeľka oznamila že či neprídem po pol roku do roboty 😀

callex
2. sep 2009

och vdaka za info.no to dufam ze znesiem bohatu urodu.
ratala som si cas kedy si mam pichnut pregnyl a kedy mi povedali ze mam prist do GF a bolo to 33hodin od pichnutia pregnylu.a na lprotokole pisu ze OPU je od 36 do 38hodin.tak uz neviem.

ozaj babenky dufam ze uz neplatim za salu alebo za to ze budem chvilu lezat pod dohladom.nespominali ze by som mala priniest nejake eurace.

och
2. sep 2009

slniecko 😀 ufrflane 😀 mas srandistku sefku 😀 😀 😀

callex, no ti garantujem, ze o osmej ta na sal urcite nezoberu 😀 😀 este vas musia dostat do nalady a pokym sa dostanes na rad 😝 ja som isla az po desiatej 😀 a tusim okolo jednej si pre nas prisli 😀 bolo nas 5 sliepociek 😀

no nic platit nebudes, tusim az ked si pojdes pre bunkovce 😉 a to ti povedia kolko podla toho co vsetko bude treba urobit, ci ISCI,´hatching a kolko vajok bude oplodnenia schopnych 😉

tak drzim palce a uvolni ritku nech nemas modrinu 😀 😀

sylvyka
3. sep 2009

hlasim prichod od dokyho strasne mi tvrdlo brusko tak som sla pre istotu
a zatial krcok ok neotvara sa len je troska zmaknuty tak idem nasledovat chruminku mam naordinovane lezanie a klud tak budem chrumi na teba pri tom mysliet hadam to spolu zvladneme 😉

och
3. sep 2009

ahojte slecny 😀 😀 😀

sylvyka tak sup nohy hore a lezim lezim 😀 😀

callex ako si dopadla 😉 ?

och
3. sep 2009

baby aj vas sa opytam 😝
som sa objednala 24 sep na 3D a 23 sep mam poradnu, tak teraz netusim ci to mozem absolvovat, dva dni za sebou utz 😕 radte zienky divozienky 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre