Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

mayka
autor
22. jan 2010

no, slniecko neodpoveda na sms tak mozno rodi. 😀

Och, vcera si ma inspirovala a uz saa napchavam hovadzou polievockou. mnaaaaam Nebiiicko v papuli 😀 😀 😀

mayka
autor
22. jan 2010

Baby takze uuuuuuuuuz mi dosla sms v zneni " Takze uz som tu. Volam sa Nelka s mierami 52 cm a 3410 g."

Jaaaj normalne slzy mi vyhrkli .Taka som dojata.
Slniecko supeeeeeeer.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

corinne
22. jan 2010

Slniecko super,takze uz je mamina.Ja som uz bola 3x na velkej zda sa mi to podozrive 😀 😀 to sa mi este nestalo.Zeby som uz isla aj ja 😀 ?Ale zajtra ma kamoska narodeniny tak zajtra mi to nevyhovuje 😀 radsej v nedelu alebo v pondelok 😀 😀 Tak na mna myslite 🙂

mayka
autor
22. jan 2010

Dalsie info. Rodila sekciou, lebo sa neotvarala. No hlavne ze uz to ma za sebou a dorbceka pri sebe.

Pipiny kde ste vsetky? Do kelu. 😀

och
22. jan 2010

jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiis slniecko gratulujem moc moc sa tesim 😉 prajem rychle zotavenie a vela stasticka a zdravicka najblizsich sto rokov 😀 😀 😀 😀

corinne vsetko je mozne 😉

corinne
22. jan 2010

Mozno priblbla otazka aky je rozdiel medzi sekciou a cisarskym 😕 ?

vika34
22. jan 2010

ahojte pipiny ja som uz fertizacka,ale pamatam si na vas,momentalne som cakatelka po ET

vika34
22. jan 2010

CORINNE TO JE TO ISTE a gratulujem aj ja slniecku

corinne
22. jan 2010

Dakujem 🙂 to budem matka co 😀

vika34
22. jan 2010

corinne ked budes mat tlaky na velku a nic nepojde,tak to uz naoyaj budes rodit,to su prve priznaky zacinajuceho porodu 😀

vika34
22. jan 2010

drzim palce,tak vam tu pribudaju tie tizdne ,ticho zavidm

corinne
22. jan 2010

Takze na porod to u mna este nieje 🙂 ale strasne mi tvrdne brusko,a este dieta skace na trampoline to je zazitok 🙂

corinne
22. jan 2010

Tak vam prajem prijemny vikend

majuska81
22. jan 2010

Ahojte mamicky, mne kamosky uz podonasali asi 1O knih o tehotenstve, nestiham ich citat. 😀 😀 Vcera vecer som ale spravila sprostost. Manzel mal chut na slane , tak som mu upiekla slane tycinky-4 plechy- 😠 😠 ....no a potom som si vsimla hnedy vytok....som na rizikovom...a jasne mi povedal DR ze mam sediet na zadku...ale idem uz zosaliet asi....Na dneska sa to uz zmierilo...tak dufam,ze nebude zle....Baby, vy ste tehulkovali bezproblemovo??? lebo mna uz vydesili tolki... 😖 😖

mayka
autor
22. jan 2010

no konecne. Kde trcite? 😀

corinne, to by mohlo byt ono. Aj mna prehnalo 2x ako mi pomaly zacala odtekat plodovka. Vsak uz je cas dievca. Pekne skontroluj kabelu ci mas vsetko. 😀

vika, akurat som vam pisala do kamosiek z GF. 😀 Ako sa citis? Moc ti drzim palce aby to tentokrat konecne vyslo. 😉

Potom sa sem vsetky pekne prestahujete. do temicky tehotnych. 😀

Vika kolky den si po ET? A neboj podari sa to tentokrat. 😉

vika34
22. jan 2010

ET bolo 17.1..takze ked neratam tu nedelu,tak 5

mayka
autor
22. jan 2010

majuska,
aj ja ta tu vitam . Som nevychovana. Ale akosi som pozabudla ze tu mame novu tehulku a rovno s dvomi pipinciatkami v brusku. 😀 Prepac.

Pekne nech sa to tu rozrasta v teme. Mam pocit ze zacalo znova plodne obdobie po dlhej dobe.

Majuska, kazda z nas mala nejake tie problemyky. A myslim ze nkiektore aj spinili. Pekne posluchaj dokyho a sed na to zadku aj keby co bolo. A muz nech si ide kupit soletky. 😀

A nenechaj sa desit nikym a nicim. Chruminka aj Zukrik ma tiez dvojicky a v pohode. Boli na PN a pekne vyvalovali sunky az do porodu. 😉 Teraz uz ich nevyvaluju bo nemaju casuuuuuuuu. 😀 😀 😀

mayka
autor
22. jan 2010

vika, no to sa pekne zavrtavaju do teba drobci. Hlavne ziadne prudke pohyby, micka. 😀 😀 😀 Aby nevypadli. 😉

majuska81
22. jan 2010

mayka dakujem ti za privitanie, s tymi sunkami nebude problem, mam co vyvalovat, 😀 asi dopadnem ako velryba alebo ponorka,ked budem cely den sediet. Zatial to tehulkovanie ale nevnimam celkom ako realitu, som v 9. tt...Rastie mi uz ale brucho. 😉 😉 😉

ahoj Vika, ja som test robila na 6. den po ET...a uz bol slabo pozit. 😉 Ze by si skusila??? 😝 😝

luciamk
22. jan 2010

Ahoj babulky
No slniečko to je súúúúper gratulujeme 😀 😀 😀 a prajeme véľ zdravia.

Corinne si zbalená? drž sa dievča už to asi bude, tešíme sa s Tebou a držíme palce 😵

Majuska81, dávaj na seba pozor a oddychuj ! už žiadne pečenie 😠 . My sme dva roky nemohli otehotnieť a keď sa to stalo, doki ma hneď chcel dať na rizikové, ale cítila som sa dobre, tak sme to každý mesiac posúvali... no a dnes som bola posledný krát v robote 😀 😀 Hurá na materskú . Okrem toho, že sa mi objavil streptokok 😖 , celé tehotenstvo bolo úžastné.

vika34
22. jan 2010

majuska vy ste mali PIGD ,že vieš aj pohlavie
mayka ,myslím,že ked sa to zadarilo už je hádam zavrtané,mne stačí jedno babo

evuliatko74
23. jan 2010

Ahoj Dievcata,
bola som tu medzi vami, ale uz velmi davno, tak neviem , ci si niekto spomina.
Vcera som bola v GF na prevom utz a mame v brusku jedno mimco!!! 😀 😀 😀
Tesime a straaaaaaaaaaaaaaaaaasne.
aj srdiecko uz bolo pocut
Konecne mi spadol jeden velky kamen zo srdca

Slnieco - gratulujem k babatku, ak si dobre spominam, mala to byt dcera, ze?

Zdravim vsetky Pipiny a prajem vsetko dobre! 🙂

mayka
autor
23. jan 2010

evuliatko to je supeeer. Gratulujem. Len si to uzivaj. Je to nadherny pocti vsak? Ja si na teba matne spominam. 😅 Musis chodit castejsie. Uz su tu kocky v podobnom tyzdni tehotne tak mozes s nimi vykecavat a my "skusene" tehulky a rodicky Vas budeme pekne krasne kontrolovat ako nam rastiete. 😀
A hod sem foto drobceka nech si aj my zaspominame ake to bolo. Ale veru na ten pocit ked som videla Terezku prvykrat na utz nezabudnem. 😵 😵 😵

evuliatko74
23. jan 2010

Ano, je to upne super, stale sa len vyskieram od ucha k uchu ako sibnuta.
Hoci na tom utz zatial vidno len taku skvrnu...
A ako tam mam pridat foto, ked zatial mam len taky papierk z utz? som technicky antitalent. 😝

Tesim sa na kazdu dobru radu od skusenych tehuliek. 😉

mayka
autor
23. jan 2010

evuliatko musis to odfotit fotakom a ulozit v PC a potom sup do albumu. 😀

evuliatko74
23. jan 2010

😎

majuska81
23. jan 2010

evuliatko, ja som tak plakala, ked som ich 1.x uvidela na UTZ...objimali sme sa s mojim gynekologom 😀 😀 ..ja bez gatky samozrejme... 😝 😝 😝 😝 Gratulujem ti zo srdca, tento pocit sa aj tak neda popisat 😉 😉

vika, od ET vieme pohlavia a je to take zvlastne, lebo ktori nevedia, ze som mala IVF a PIGD tak rozmyslaju, ci chlapcov alebo dievcata budeme mat....a ja na to, ze zial to este nevieme....a pritom vo vnutri kricim, ze aj-aj!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀
uz nemam vytok, prestalo to samo...manzel mi cely den upratoval, vysaval, dlazku umyval....tak som mu spravila veceru 😎 😎 😎
Inac ake mate skusenosti s takymito cerstvymi oteckami??? Pomahaju?? Nefnukaju??? 😀 😀 A ako s babatkami a plienkami??? 😀 😀 My cerstve tehulky potrebujeme dobre rady.... 😉 😉 😅 😅

chruminka
23. jan 2010

ahojte,
slniecko gratulujem k babatku 😵 takze dalsia nova mala pipinka

majuska ja sa nestazujem mm musi pomahat kedze su dve,dokonca si zobral prve dva tyzdne dovcu a som ho zacvicila a vsetko zvladol a zvlada s jezibabakami,velmi mi pomaha,nakrmi prebali (aj ked uz davno neprebaloval,zajtra ho veru necham prebalovat 😅 aby nevysiel s cviku ) zabavi.....
Dokonca v januari ked mal zasa dovolenku tak cely tyzden vstaval v noci (u nas nadranom okolo 4:00h ) on,prebalil nakrmil,ulozil....
a s plienkami?Ako to myslies ze ako? U mas dobre,pouzivame DM-babylove od zaciatku a som max.spokojna,mala som uplne na zaciatku od kamosky pampersky tie c.1 a tie mi vzdy precikali a prekakali,bola som uplne sklamana.

och
23. jan 2010

evuliatko majusku vitam vas 😀 no tak sa mi zda, ze sa to tu zase rozbehne 😉 my stare ostrielane mamky vam poradime raz dva tri 😀 😀

moj stary pomaha ako sa vie, horsie je, ze sa snazi zavadzat rozne inovovane techniky napr. obliekania dietata, a neda si povedat aj pri kupani ho musim ohriaknut, nech si svihne, ze to dieta nemoze byt tak dlho hole, ale on nie to musi byt vsetko perfektne 😉 inak ja mam tiez babylove a som spokojna, maju dvojo gumiciek takze sa babo neprecika, ja som mala huggies novorodencke aj, ale zdali sa mi strasne male a krtake na brusku a mala si tym koncom vzdy rozdrazdila ten kyptik a krvacalo jej to, babylove v pohode prekryli aj pupcek a nic nekrvacalo 😉 inak kedy ste presli na vacsie cislo plienok? ja som dnes kupila uz dvojky, bo sa mi zda ze malej sa to uz dost otlaca na nozickach 😵

inak dnesne menu
ranajky: bio jogurt s musli
obed: 3 rozky nakrajame na kocky, oprazime jednu cibulu na masle pridame trocha petrzlenu, pridame k rozkom, prilejeme 70 ml mlieka rozslahaneho s jednym vajickom, nechame vsiaknut do rozkov, potom ro rozpucime vsetko na cesto a posolime, nechame 15 minut odstat, potom dame do vymastenej a polohrubou mukou vysypanej nadoby (srnci chrbat, janska misa,...) a pecieme pri 200 asi 25 minut vznikne z toho knedla 😉
bravcove masko vyklepeme na pol centimetrove platky, potrime horcicou a polozime slaninku, urobime zavitok a zaistime sparatkom, 3 mrkvy nakrajane na kolieska oprazime na masle, pridame zavitky a ked budu opecene prilejeme vodu, cele okorenime ciernym korenim, sol opatrne slanina moze byt slana, zakryjeme a na miernom ohni dusime asi hodinku, potom zavitky vyberiem a mrkvu rozmixujeme pridame trosku masla a mlieka na zjemnenie, stavu podavame zvlast 😉
vecera: cina z donaskovej sluzby 😀 😀 😀

vika34
24. jan 2010

ahojte ,majuška z akého dôvodu ste mali PIGD,ja som prvé IVF mala tiež s PIGD kvôli mojim častým potratom,aj som otehotnela ,čakala som chlapca,ale bohužiaľ som zase potratila,ja som presvedčená,že potrácam chlapcov,aj ked nemám tú chorobu,ale kedže som vynosila dievča a moja mamička potratila chlapca a moja sestra ,tiež raz potratila/nevieme pohlavie/tak si myslím,že to tak bude,nemá to síce logiku,len moja teoria sa v praxi zle praktizuje,lebo ked mi robili PIGD tak z 11 vyšetrovaných embrií bolo desať chlapcov a iba jedno dievčatko a vložili mi dvoch chlapcov a manžel má brata a ten splodil 3 chlapcov,tak je asi ťažké sa strafiť do toho dievčatka 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre