Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

evuliatko74
24. jan 2010

Vika,
a neposielali Ta na hematologiu?
Lebo prave rozne krvne mutacie mozu byt dovodom potratov. A byva to dedicne.
Mna tak poslali a teraz si picham injekcie na riedenie krvi.
Skus pozriet temu trombofilie v snazilkach.

evuliatko74
24. jan 2010

Inak moj mm je uplne nadseny z utz a najradsej by to uz vsetkym porozpraval, ze sme tehu, tak ho musim zatial krotit.
A tiez si uz naplanoval, ze az sa mimco narodi, tak si vezme dovolenku, aby mi na zaciatku pomohol.
Je to hrozne mile, strasne dobre sa pozera na takeho velkeho dospeleho chlapa, ako sa strasne tesi.
🙂 🙂 🙂

mayka
autor
24. jan 2010

Ahojte,

dnes ma rozbolel zub tak mi je na prd. Ani neviem ci si mozem dat ibalgin ale asi nie. Do kelu. Asi mam kaz pod plombou.

Och, nasa Terezka preserie vsetko aj babylovky. A my uz vyse dvoch tyzdnov pouzivame plienky 3. 😀 😀

Tesco plienky sa mi nelubili. Takze ostali sme pri pamperskach. Tie 3 su celkom fajn. Ale babylove tiez nie su zle len nemam po ruke DM-ku. Muz chodi kuépovat pampers do Metra. Tam sa oplatia.
A hugies co ja viem . Nejako som im nedosla na chut.

Mala je hore. Pridem neskor.

vika34
24. jan 2010

evuliatko,navštevujem hematologa pravidelne,nemám trombofiliu a ani nič iné a ani nič dedičné,to je iba môj taký pocit,ja si pichám fraxiparin,ale iba preventívne,na lepšie uhniezdenie a ty čo berieš na riedenie,fraxi alebo clexane

och
24. jan 2010

ahojte

konecne mi dieta zaspalo po troch hodinach 😀 😀 ale uz viem ako na nu takze je to bez nervov 😉

mayka ako spoznam ze su jej tie plienky uz male?

inak chlapy su hrozne podareny, moj ked sa dozvedel ze bude mat dceru tak chodil vlastnie lietal 2 m nad zemou a aked sa mala narodila, tak ho upodozrievali ze je nafetovany a opity zaroven, uplne bol dva dni mimo, normalny reset 😀 😀 😀 😀

mayka
autor
24. jan 2010

No dosla mi sms pravdepodobne od corinne.

znenie sms: tak mam to uz za sebou. Maxime Henri sa narodil dnes rano o 8.57 hod, 3480 g, 50 cm. Islo to celkom rychlo.

😀 😀 😀

jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii dalsi pipik medzi nami.

evuliatko74
24. jan 2010

Vika,
picham si Clexane, ale moja hemato hovori, ze len kym beriem hormony kvoli IVF a tak asi na konci 9tt vysadzujem. Mam z toho obavu, radsej by som pichala aj nadalej.
Ja som si zacala pichat uz pocas stimulacie. Aj ty?
Mas dobru hemato? Ja neviem, je to taka, co som na nu nahodou narazila na Antolskej /resp. jedina, co bola ochotna ma narychlo zobrat, lebo tam maju priserne cakacie lehoty na termin/.

och
24. jan 2010

corine velikaaaaaaaaaaaaaaa gratulacia 😀 😀 😀 a krasne meno ste dali 😀 😀 nech ste zdravi a stastni najlizisich tisic rokov 😀 😀 😀

a konecne tu niekto aspon trosku vyrovnal skore 😀 😀 tu nebude sami babinec 😉

katarinka77
24. jan 2010

Ahojte!
Slniečko, Corinne gratulujem 🙂 🙂 ! Dúfam, že čoskoro úridáte fotečky 😉 !
Mayka, no so zubami nie je žiadna sranda, ja som si veru užila už dosť a veľmi som sa vždy obávala, čo bude v tehotenstve. Môj zubár mi odporučil prísť v každom trimestri na preventívku, tak uvidím.
Och, kde Ty chodíš na tie kuchárske inšpirácie 🙂 ? Mala by som niečo z toho vyskúšať. Len tu slintám, keď to čítam 😀 .
Mňa včera zas bolela hlava jak koňa, zle mi bolo 😖 . A dnes ma zase dosť bolí podbruško, dúfam, že nič zlé, že sa len rozťahuje maternica. Zajtra idem do poradne, tak sa spýtam.
Evuliatko, ja tiež chodím na hematológiu, zatiaľ užívam len Anopyrin, som na rizikovom, budúci týždeň budem mať aj výsl. z genetiky, či nemám nejakú trombofíliu, tak uvidím, či mi zmenia liečbu. Inak tiež som špinila asi 3 týždne, musím však veľa ležať.

mayka
autor
24. jan 2010

No som tu zasa. Dnes nam niekto vcera vymenil dieta a bolo to s nou dnes na nevydrzanie. Neviem co sa deje. Furt plakala.Nezda sa mi zeby ju brusko bolelo ani teplotu nemala tak neviem. Akurat slinta jak bernardin tak som rozmyslala ci su to uz neni zubky. Aj ked si myslim ze to je este skoro ale aj to sa stava vraj. 😒 Alw mozno to bolo aj od unavy lebo mala len mikrospanky same . No nic moc.

Do toho ten moj zubisko. Do prcic. Dufam ze ma zajtra vezme zubarka.

Och uz ste bol vonku? No ja rozmyslam ci s nou vobec teraz budem chodit von lebo sa mi da ze ma zasa sopliky a vonku teda je riadna kosa. 😖

Katarinka, chuda ty mas ozaj casto tie migreny.

To podbrusko ta bude sem tam pobolievat lebo drobec rastie. Neboj. Pokial nekrvacas alebo nespinis malo by to byt ok.

😉

A daj vediet co nove v poradni .Budu ti robit aj utz? kokso ze 11 tt. 🙂 🙂 🙂

mayka
autor
24. jan 2010

Inak som zvedava ako rodila corinne ked pisala zo islo rychlo. 😀

Jaj tento tyzden o 2 babuliatka mame viac. Kolko ich uz mame vlastne?

zukrik 2 ks
chrumi 2 ks
Och 1 ks
Ja 1 ks
corinne 1 ks
slniecko 1 ks

no ide na rad krakulka a luciamk a potom dalsia letna varka novych pipin. 😀

Zabudla som na niekoho ?

och
24. jan 2010

😉 mayka nie na nikoho si nezabudla a skore mame baby:chalani
5:3 😀 pipinky vyhravaju nad pipikmi 😀 😀 😀

nie nechodim s malou von, len ju tak kazdy druhy den poriadne naobliekam a supnem do kocika do otvoreneho okna, ved tento tyzden musime ist na tie uska a do poradne tak nech ju nesupne, musime trosku otuzovat

no my mame v podstate sopliky skoro stale ale to bude tym tichym refluxom a ze ked grcka tak je to ide zasadne nosom, inak ked spinka tak dycha cistucko, niekedy tak hlce to mliecko ze ju az napne a kasle potom

inak ju uz nebudim, ked chce spat 6 hodin tak spi, zltacku uz davno nema, ono ked ju zobudim skor, je hore az dve hodiny a ked ma spinkat iba hodinku a potom nasilne zase budit, to mi srdce neda a moj spanok si tiez pyta svoje 😉

katarinka77
24. jan 2010

Mayka, často ani nie, "len" raz za 2 týždne, kedysi som mávala aj 2x v týždni, keď som ešte nebola nastavená na lieky. Teraz nesmiem brať nič, aj tak som rada, že ma hlava nebolí častejšie. Ale tešila som sa na to, že keď raz budem tehotná, tak sa migrén zbavím 😠 . No čo už, musím vydržať.
Ultrazvuk neviem, či mi budú zajtra robiť, ale potešilo by, keby som videla, že je všetko ok a ako sme narástli 😉 . Dám vedieť 🙂 !
Terezka mala možno len zlý deň, veď aj nám sa stáva, že sme zle vyspaté a vrčíme celý deň, a ona chúďa sa inak vyjadriť nevie, len plačom... Snáď jej bude zajtra zase dobre. A Tebe tiež, Mayka, s tým zubom 😉 !

majuska81
25. jan 2010

Vika, Evuliatko, moja kamoska tiez potratila 3x az potom jej v Martine prisli na to, ze má nejake problemy so zrazanlivostou krvi a kazdy den az do porodu pychala si do svalu Fraxiparine na zriedenie krvi. Má zdraveho chlapceka 😉 lebo kvoli bez Fraxiparinu sa jej vytvarali zrazeniny a uvolnila sa jej placenta. Inac aj mne zistili podobne nieco, ja beriem Anopyrin 5O mg kazdy den./plus Prednison na imuno../

Vikus, na PIGD sme chceli, lebo sme hladali dovod, preco sa nam 2x nepodarilo. A manzel ma velmi zlu diagnozu...aj sa nam potvrdilo nase podozrenie na chore embijka...vid vyssie 😉 Vikus, mozno ze mate na dievcatka nejake zdeditelne geneticke ochorenie...nie som lekar, ale stat sa to moze...geneticke vys. ste mali??? 😕 😕

O zubarovi: Baby, ja som minuly rok ani nesla na preventivku...a teraz sa bojim tam zajst.. 😖 Co ked napr. v 6. mes. ma zacne boliet zub?? Prijme ma zubar??? 😅 😅

Mayka, recept sa mi paci, odpisala som to, take nieco som este nikdy neskusala.. 😝 😝

Katarinka, 3 tyzdne si spinila v kuse??? 😕 A podbrusne tlaky mam tiez, na zaciatku som mala normalne krce okolo vajecnikov. Mne gynek. povedal, ze to je normal...no neviem...Termin mame podobne 😉 😉 V utorok sa chystam na UTZ, ale ja som mala uz 2x a videla som aj srdiecka a biju 😉 😉

vika34
25. jan 2010

ahojte majuska ,všetky vyšetrenia mám o.k. ,žiadnu chorobu nemám som podľa doktorou úplne o.k.,len potrácam,mám skúšať,len zabudli povedať ,že do kedy.
Frxiparin pichám aj ja,ale iba preventívne,ale dakujem ,že sa zaujímate aspoň vy,lebo lekárom je to úplne jedno,povedia mi ,že môžem byť rada,že mám dcéru

katarinka77
25. jan 2010

Ahojte!
O chvíľu už idem do poradne, tak dúfam, že je všetko ok 😉 . Brucho ma dnes nebolí, ale spýtam sa na to pre istotu.
Majuška, možno máme aj narovnako termín, lebo podľa uzv mám termín cca 26-28.8. (každý lekár povie ináč). Hej, špinila som tak dlho, ale mala som v maternici drobné hematómy, možno aj z toho. Inak, berieme aj rovnakú liečbu 🙂 , len Prednisonu som sa ja vyhla, keďže sa nám napokon podarilo spontánne 🙂 .

majuska81
25. jan 2010

Vika, ja som v Iscare mala takú skusenost, ze po zle nastavenych liekoch mi Dr. povedal, ze to nic, aj tak to bolo len na skusku...chapes, IVF na skusku... 😠 😠 😔
Katarinka, ale ja sa aspon nebudem musiet cervenat, ked sa ma deti spitaju, ako sa mi vlastne dostali do brucha...vymenujem im minimálne 2O doktorov, spomeniem asi 1O miest, porozpravam o zakrokoch a vysetreniach/hysteroskopia, laparoskopia, genetika, imunologia, hematologia,punkcie.../ ale ani dotknut sa nemusim témy SEX....som zvedava, TY malickemu to cele ako vysvetlis 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Cmuk 😉

chruminka
25. jan 2010

mayka co si robila statistiku? 😀
Ozaj neviete co je s zukrickom? Dako sa neozyva 😒

krakulka
25. jan 2010

Huráááá, už mi ide KONÍK 🙂

Slniecko, Corinne - gratulujem maminky. Zelam obom vela zdravicka a mliecka. Ja uz to mam tiez za par... 😀

Nejako mi to tu blbne, musi sa MM na to kuknut.

Zdravim nove tehulky a potencialne tehulky. 😉

majuska81
25. jan 2010

Krakulka, tak uz onedlho budeme moct gratulovat aj tebe 😝 😝 😝 😝
Naozaj, cerstvym mamickam vela trpezlivosti a radosti, a babatkam zdravie a lasku 🙂 🙂

katarinka77
25. jan 2010

Tak, už som doma. V poradni sa nič moc nedialo, len som dostala knižku, ani ma nevyšetrila, ani uzv, nič. Ale aspoň som sa popýtala všetko, čo som chcela a budúci týždeň idem na uzv na šijové prejasnenie.
Majuška, len aby si potom deti nemysleli, že všetci tí lekári sú otcovia 😀 😀 . Inak, na túto tému sme sa minule s manželom bavili, že kto z nás povedie raz tému sexuálna výchova, ale tak dúfam, že jeden druhého v tom nenecháme a pričiníme sa o to obaja 🙂 . Ako to budem vysvetľovať, to ešte neviem, ale dúfam, že sa nebude pýtať strašné detaily 😀 .
Och, aké máme dnes menu 😉 ? Ja som si práve pochutila na parených buchtách s makom 🙂 .
Mayka, malej je dnes už lepšie?
Krakulka, no veru, ani sa nenazdáš a malý je na svete 🙂 . Tu je pôrodný boom 🙂 ...

majuska81
25. jan 2010

Ja akurat idem papkat kura na smotane...s cerstvou chrumkavou cibulkou....mam chute, co??? 😀 😀 😀
So sexuálnou vychovou nebude problem, neboj sa...ja som ucitelka a niekedy by som si mohla robit v 8. ,9. rocniku poznamky.... 😠 😠 😠
Inac o oteckoch, citala som este davnejsie, ze v Amerike na nejakej klinike bol cirkus, lebo prisli na to, ze lekar nepridaval spermie partnerove ale vlastne 😎 😎 😎 ....Sice ked pomyslim na Harbulaka....fesak...no nie?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka77
25. jan 2010

Majuška, tie chute nás asi ešte potrápia 😀 . Ja si tiež nemyslím, že by bol s vysvetľovaním problém 😉 .
No, Harbulák je fešák, ale na môj vkus už tak trochu po záruke 😀 😀 . Neviem, čo by som urobila tomu americkému lekárovi 😠 ....

och
25. jan 2010

ahojte 😀

menu na dnes je co svokra vcera navarila 😀 😀 a veceru si dam dukatove buchticky 😉

inak s tym vysvetlovanim sexualnej vychovy, myslim ze v skole nas predbehnu 😉 a na konci zakladky pojdeme kupit gulovnicu s laserovym zameriavacom 😉 😀 😀 😀

inak baby poviete svojim detom, ze su "zo skumavky"?

krakulka
25. jan 2010

Och, ale buchticky si budes k veceri robit sama, vsak?

No my budeme mat pre istotu doma velku zasobu kondomov, a syn ich bude "fasovat" pri kazdom odchode z domu. 😀 Inak v tomto vam dievcata nezavidim... 😕

S MM sme sa bavili a prckovi povieme az bude "dospelák"i, ze je "umelinka" az tomu bude rozumiet.

katarinka77
25. jan 2010

Ja by som to trochu zaonačila, keby to bol tiež môj prípad, nie že zo skúmavky, ale že sme po bábätku nekonečne veľmi túžili a bolo moc problémov, pre ktoré sa to nedalo prirodzene, tak nám k tomu dopomohla veda a lekári. A kľudne by som mu to aj ukázala niekde na nete, ako to prebieha. A hlavne mu prízvukovala, že to nie je nič, za čo sa treba hanbiť!!!! Skôr naopak, že má byť hrdé na rodičov, čo všetko kvôli nemu podstúpili!

mayka
autor
25. jan 2010

ahojte,

tak mymame narocny den za sebou. boli sme u lekarky s Terezkou. je prechladnuta a ma sopliky a kasle. ☹ Tak minimalne tyzden sa von nedostaneme ale aj tak mrzne dost tak by sme asi ani nesli. Chudatko je mrzuta.
Od detskej sme isli k zubarke s mojim zubiskom a rozvrtala mi ho a mam ho otvoreny lebo tam mam zapal. 😠 Kokos, za rozvrtanie plomby a vycistenie kanalikov vypytala 20 euri. som zvedava co odo mna vezme ked mi ho bude fakt robit. 😠

co sa tyka menu na dnesny den, tak som pred chvilou uvarila brokolicovu polievku a manzel vysmaza kuracie stehna.

😀

vcera sme mali grilovane kuracie gordon blue s bylinkovym maslom a ryzou. k tomu cerstva zelenina so syrovym dresingom. mnam dnes som to dojedala. 🙂

parene buchty by som si tiez dala mnam. 😀

a ja asi tiez poviem Terezke ze je "umela zena" . ved o par rokov to bude uz uplne normalne a ziadne tabu.

katarinka ta posledna veta sa mi paci, ze by mali byt hrde deticky a nas. 😵 v dnesnej dobe na to zle pozeraju uz len svetuskari. pre ostatnych je to uplne normalne. o nas to vie vela ludi ze sm boli na ivf. Ani to netajim. nevesiam to sice na nos hocikomu ale nemam s tym problem.

majuska81
25. jan 2010

Mayka, pripajam sa k tvojmu nazoru, isto im to povieme, ale nie v dospelosti, ale postupne im to budeme "dávkovat". Ja to tiez neviesam kazdemu na nos, ale oni musia poznat ich pribeh...Inac som niekde zase citala ci pocula /??/ ze deti zo skumavky su vzdy velmi bystre, odolne a maju dobre schopnosti, lebo spermie su naozaj dokladne vyberane a tu torturu okolo toho preziju naozaj len ti najlepsi....nech maju mudri pravdu!!! 😀 😀 😀

och
25. jan 2010

juuuuuuuuuuuuj baby tak tie dukatove som zavrhla 😀 😀 muzik doniesol slahacku robim si sisky 😀 😀 ved su fasiangy ne 😉

no u nas to nevedia moji rodicia ale vela kamaratov ano, iba ti najlepsi, vela ludi sa moze neskor otocit a nechcem aby jej to niekto v hneve vykrical do tvare 😠 raz jej to poviem sama, ze je vynimocna 😉 a najsilnejsia ked dokazala prezit tolko transferov 😉 z maminky ako vajicko, z tatinka ako spermia potom hlboko zmrazena z ruzinova do GF potom rozmrazit, do skumavky a pipety a nasilne vrazit do vajicka a potom sa vyvijat a potom do pipety a do maminky a z maminky von 😀 😀 😀 no aka pereput a ja sa stale bojim ci neprestane dychat a henho co vsetko uz dokazala mala cestovatelka 😉

majuska a to maju veru pravdu, mne mala uz na 5 den od narodenia zdihla sama hlavu a otocila ju ked lezala na bruchu, nam skoro vyleteli oci (aj kolegyni co so mnou lezala), akurat to nema velmi rada "past ovecky" lezie jej to hned na nervy a hrozne pisti a strasny rev spusti neskor, cize pohybovo je uplne nadana, zatial

mayka to mi je luto, rychlo sa vyliecte 🙂

katarinka tak tak umelinky su tie najmilovanejsie deticky, bo tak ako za nich bojobali rodicia este pred splodenim to malokto pochopi 😉 a vam poviem, ze sama som prekvapena aka silna dokazem byt a ako viem zapriet samu seba a vrazit si injekcie do brucha, zatnut zuby a bojovat 😀

katarinka77
25. jan 2010

Aj my sme prešli tou tortúrou vyšetrení a sklamaní, že sa nedarí, no nakoniec sme nepotrebovali až taký zásah ako vy. Tiež by som však bola ochotná napichať do seba aj všetky injekcie sveta, len nech máme naše vytúžené bábo!
Och, vám ostali aj nejaké mrazáčiky? Chceli by ste aj druhé? Malá Rebeca je teda šikulka 🙂 !
Mayka, tak pevné nervy, nech sa Terezka čím skôr vylieči 😉 !
Srandovne to znie, že "umelá žena" 😀 ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre