Tehotné pipiny z Gynfivu

mayka
28. júl 2009

Tak vas vítam tehotne pipinky z Gynfivu - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu a dúfam, že sa sem pridajú čoskoro aj tie ktoré chodia do pipiniek z Gynfivu v snažilkách.
😉
Mooooc im to prajem.

krakulka
25. jan 2010

Mne sa pred chvilkou dopiekli tvarohove buchty - hovorime im "pohadkove". Robila som ich 1x, tak som zvedava. Nechalm ich vychladnut, nech ma neboli brucho. Na pohlad vizeraju velmi dobre.

mayka
autor
25. jan 2010

och bacha na sisky. je to kysnnute cesto a mastne su. Nam doniesla svokra v sobotu a schuti som zozrala 4 ks a chuda Terezku bolelo brusko potom. 😒

mayka
autor
25. jan 2010

krakulka ake su buchty? ja tak lubim tvarohove. mnaaaaaaaaaaam

krakulka
25. jan 2010

Mayka - vyborne. Poslem ti? 😀

katarinka77
25. jan 2010

ja už 2 týždne snívam o pečených buchtách 🙂 , najlepšie so slivkovým lekvárom... Tiež som si hovorila, že skúsim prvý krát. Kysnuté cesto som ešte sama nerobila...
Krakulka, robila si cesto sama, či z toho kupovaného prášku? Pošli aspoň trochu tej vône 😉 ...

och
25. jan 2010

katka hej mame 5 nanucikov 😀 uz sme sa dohodli s mm, ze na buduci rok to skusime znova 😉 ved co ked sa nepodari na prvy sup a moze to dlhsie trvat, tak nech nie je medzi nimi velky rozdiel, mame este aj dva pokusy na IVF a zmrazene spermijky, to aby starky nemusel ist znova na mesa/tese a ked sa nepodari nevadi 😉

krakul ked sa podaria posli recept ja straaaaaaaaaaaaaasne lubim tvaroh, tvrazdila by som za neho

mayka ved uvidime co malej to urobi, inak nic jej neurobil ani jahodovy jogurt ani dzem domaci jahodovy, dokonca ani med a cokolada, takze je to asi o tom skusani 😉

katka kysnute cesto je jednoduche 😀 na sto pro ti vzdy vykysne ked cesto strcis do truby ktora je vyhriata tak na 40 stupnov

sylvyka
25. jan 2010

ahojko kruci musim uz sem napisat lebo mayka ma uz vynechala zo zoznamu 😠 , gratulujem maminkam a aj cakatelkam 😉 , jaaj mne taaaaaaaaak chyba to brusko 😀 . Nasa Elka rastie ako z vody uz ma 5,40 a 58 cm / pri porode mala 2,70 a 46 cm / tak sa tesime .
Mayka a co dala doky Terezke chudatku malinkemu ? Nasa Elus ma tiez soplik vlastne skor susniky tak jej to zvlhcujem s otrivinom aspon myslim ze sa to tak vola inak mame mensie problemy s kakanim 😅 , tak sem tam musime dat cipok vsak to poznate. No to je asi vsatko co ma napada 😉

mayka
autor
26. jan 2010

ojojojoooooooooooj , ylvyka prepac. ja som fakt na teba zabudla. Ale ked sa tu vyse mesiaca neukazes tak sa necuduj. 😅
Velmi sa ospravedlnujem .Boze ako som len mohla. 😨 Ale vidis nkto mi ta nepripomenul. Od teraz mas prikaz ukazat sa tu aspon raz za tyzden kocky. jasneeeee?!!!!! 😀

A to fakt rastiete nejako rychlo z tej povodnej vahy. malinkej chuti papat. 🙂

My mame poradnu v pondelok a som zbvedava na miery. Alev podla mna uz ma cez 60 cm urcite, lebo nes sa pri prdkani natahovala a teda kukali sme s muzom aka je dlha jak stangla salamy. 😀 Vazit bude uz okolo 6 kg urcite. Bacula nasa.

Sylvyka my mame sopliky take biele huste a pokaslievame. Dokyna nam dala kvapkat 4x denne po kvapke ten detsky nasivin, fenistyl kvapky 3x denne po 6 kvapiek na odpuchnutie sliznice a mucosolvan sirup na ten kasel. A mame vela odsavat s vysavacom. Takisto treba dat dieta do zvysenej polohy v postielke a ovesat ju mokrymi uterakmi ked nie je zvlhcovac vzduchu. Teda nie dieta postielku treba ovesat tymi uterakmi. 😀
No my maem doma dobru vlhkost celkom som kupial ten teplomer co meria aj teplotu izby a aj vlhkost vzduchu. Ale aj tak uteraky davam mokre aj na radiator. A nemozeme samoska chodit von. Jednak je velak kosa vonku a tym ze dieta dycha ten studeny vzduch nosom tak sa to moze zhorsit.
kludner jej daj ten nasivin do nosteka po jednej kvapocke ak sa ti zda ze ma sopliky. Ono raz za den som jej tiez odsavala nostek aj predtym a mala tam vzdy nieco. Tak ak toho nie je vela staci len cisitinostek s tym roztokom z morskej soli. Ja jej s tym stale zvhcujem nostek aj teraz ked u tolko vysavam. Vzdy jej predtym streknem ten roztok nech to vysavac lepsie vytiahne. Kupila som od Nivea taky roztok . Je to taka velka flasticka so super rozprasovacom . Ma sa sice pouzivat az po 3 .mesiaci ale sak to uz za chvilu budeme mat.

mayka
autor
26. jan 2010

Och ,nam lekar v prodnici hovoril ns prednaske ze mozeme jest zavarane jahody. a aj ja jem jogurty aj cokoladove a pohoda. Len kysnte cesto ze vraj naduva deti. Ale mozno vasu nebude. Nasa Tereka mala dost problem s tym.
Mozno tym ze boli cerstve. lebo kpovane som uz jedla a nevadili jej.

sylvyka kukla som do albumu a Elinka je velka kocka. Hlavne ta posledna fotka sa mi paci kde sa drzi za hlavicku akoze moooje neeeervy. 😀

sylvyka
26. jan 2010

mayka , si to presne vystihla mooje nervy zas ma fotite ? 😀 😀 , musim pridat dalsie foto idem asi zavolat detskemu lekarovi ci sa mame pre istotu ukazat 😉

krakulka
26. jan 2010

Dobre rano pipinky,

Och cesto som si robila sama. Mam recept od babky - vyborna kucharka, varievala v jasliach. Ked budem mat chvilku, hodim ho na net. Buchty sa podarili, su mnam. 😝 MM sice trosku frflal, ze su len tvarohove, ale tie ja mam najradsej. Nabuduce budu lekvarove. 😀
Aj ste mali pred porodom poslickov a tielko vam kolostrum? Lebo ja nic. Ani jedno, ani druhe. Teda poslicky su mozno v noci, kedy to nevnimam, ale asi skorej nie. Mam pocit, ako keby sa mi maly nejako otocil. No uvidime, v piatok idem do poradne. Snad mi bude dr. brat krv, a zistovat streptokoka. Som sa ho uz min. poradnu pytala, ze si chcem vybavit EPI - vraj to staci pri dalsej kontrole, mi da papiere. Nejako si dava na cas. Mam sice v knizke termin porodu 20.02. ale podla datumu splodenia - oplodnenia 26.5.09 by mal byt termin porodu 14.2.2010.

mayka
autor
26. jan 2010

Baby nejste na facebooku? 😉

krakulka
26. jan 2010

Ahoj Mayka - ja som.

katarinka77
26. jan 2010

Ahojte!
Mayka, aj ja som 🙂 . Pošlem Ti meno do IP.

mayka
autor
26. jan 2010

krakulka wau ze 38 tt. ides na rad micka. 😀 Mne tiez posunuli termin na neskor a rodila som aj tak v 38 tt. Sak ja viem kedy som otehotnela , neeee?! 😀

mne tiez povedal mudr. na poslednej kontrole ze to tak skoro nebude a o 2 dni mi uz odtekala plodovka.

😀
Ako sa inak citis? Za par dni budes mat babenko u seba.

😵 Bude z teba mama. 😵 😵 😵

krakulka
26. jan 2010

Uteka to velmi. Zajtra mi nabehne 39tt. 😀 😀 😀 😀 Ale este nic necitim. Chodim kazdy den do mesta - tak na 2 hod. prechadzku, este vsetko zvladam. Aj snurky na topankach si zaviazat. Uvidime, co povie dr. v piatok. S malym si planujem porod medzi 11.-12.2. Dost mi napucha lava noha, vecer nemam kotnik. MM musi masirovat obidve, nadsene u toho nevizera. Sa mu nechce. 😠 Normalne citim, ako ma bolia zile. 😠 😠 😠

Na malickeho sa uz moc tesime. Len meno sme este nevybrali. Aby som bola presna, ja si neviem vybrat. ☹ Stale mam pocit, ze je to nieco velmi dolezite a preto musim vybrat to najlepsie. 😒 Vcera som prala vecicky, Dnes este zvysok. Potom ozehlit a ulozit. Cez vikend budem doma sama, tak budem mat casu... Mozem vsetko dochystat. Keby daco.

katarinka77
26. jan 2010

Krakulka, určite máš pravdu, meno nosí ten človiečik celý život, tak si musíme dať na ňom záležať 😉 . Len moc času už nemáš 😀 ...
A tá masáž Ti pomáha? Neskúšala si striedavé sprchy?

krakulka
27. jan 2010

Dobre rano pipinky,

Tvarohové buchty
1/2 kg hladkej muky
1 kostku kvasníc (42g)
3 dcl mlieka - podľa potreby ak dávaš šľahačku
3 hrste kryšt. cukru
1 vanilkový cukor
citrónovú kôru
trocha šľahačky (pozor na množstvo mlieka)
1 žĺtok
1 vajce
trocha soli
1/2 dcl oleja
1 dcl rozpusteného masla - nie viacej
z trochy teplého mlieka, cukru si zarobíme kvások. všetko poriadne vymiesime. cesto musí byť vláčne, jemné - trocha mastné. necháme poriadne vykysnúť.

tvarohová plnka:
cca 350 g. tvarohu
1 žĺtok
citrónovú kôru
vanilkový cukor
trochu kryšt. cukru
trochu rozpusteného masla -plnku treba to ochutnať, či je dostatočne sladká

lyžicou vykrajujeme z cesta bochníky, plníme plnkou a ukladáme na vymastený plech. rúru si predohrejeme na 250 st., postupne znizime na 200-180 st.

dobru chut. 🙂

slniecko01
27. jan 2010

Dobré ránko Pipinky, takže už sme domka, včera sme dorazili.

Nelka je milená len na včer sa trochu omrnčovala. Pekné nám zatiaľ vydrží spinkať aj 4 hodiny. klop - klop 🙂

Veľká vďaka za gratulacie 😀

Corine gratulejeme a prajeme veľa mliečka 😀

krakulka
27. jan 2010

Slniecko, skoro vas pustili domov. Ako prebiehal porod? Ked budes mat chvilku, pisni. 🙂

sylvyka
27. jan 2010

aby ste nezabudli pisem aj dnes 😀 , boli sme u dokyho a nastastie eluske nic neni /mamina stresuje /, ale zajtra drzte palce ide dokymu mamina mam tolko problemov ze cele tehotenstvo vlastne za cely zivot mi takto nebolo 😠 ozvem sa ako som dopadla 😉

och
27. jan 2010

slniecko no ahoj doma 😀
urcite napis ako to u vas prebiehalo a kto vas rodil, musis si zmenit status a ako sa citi mamina? 😀 😀 😀

sylvyk tak to ma mrzi 😖 dufam ze sa skoro vyzdravies 😉

my ideme dnes na antolsku na tie uska, vonku je ruska zima 😠 tak to budem sprintovat do auta a rychlo potom zase dnu, este ze si mm zobral moje auto a pride pre nas aspon bude vyhriate 😉 zase budem mat stresy ci nieco nechytila za tu chvilku 🤐

krakul dakujeme za recept, ked prestanem kojit urcite si urobi, bo mayka mala pravdu, mala vcera po tych siskach nevedela poriadne spat od jednej poobede do jedenastej len mikrospanky chytala, poriadne spala jedine ked mi lezala na bruchu 😀 sice som si to uzivala, jej blizkost, ale ani poriadne na wc som nemohla ist 😵a to sa musim ucit na sobotu, este som to ani nevidela 😝

och
27. jan 2010

prekvapenieeeeeeeeeeee 😀 obliekla som svoje povodne rifle ktore som mala naposledy pred vyse 9 mesiacmi 😀 😀 😀 😀 booooze som stastna, ja som ich zapla, budem ako clovek dneska, juj ale sa citim hned lepsie 😲 😀 😀 😀

slniecko01
27. jan 2010

Ale pôrod bol taký aký bol. No čo vám poviem veď si to zažila každá. Najprv mi povedali že po 6 dňoch mi dajú vvvolávačku, na 2 deň povedali že to bude secia, na 3 deň ešte uvidia, na 4 deň taisto. Na som sa nasrala a oslovila som Mudr Divekyho. Celkom v pohode chlapík. Dal mi nejakú rozbušku na zmäčenie krčka, pretože som bola otvroná tak na pol prsta. Celú noc som mala kontrakcie, tak ráno že mám pekne ísť rodiť na sálu. A to mi ešte v noci odtiekla hnusná zelená plodovka.
Na boxe som bola vylezená o 6 hodiny rána, pretože dom bola na monitore. O 9 som volala mm nech príde že tam nebudem sama. I keď mi povedali že muž môže prísť až na samotný pôrod. O tretej mi dali vyvolávačku čo mi totálne zastavilo kontrakcie resp. som ich mala z 5 min na 20-30min. A stále som sa neotvárala. O 18:00 sa konečne rozhýbali a pristúpili na sekciu.
Môžem povedať že ak by som rodila znova tak by som radšej chcela sekciu ako prirodzený pôrod. Brucho ma už vôbec nebolí. 😀
Takže toto sú moje zážitky z pôrodu.
A na nadštandart sa dostať to nehrozilo, tak som bola rada že som bola aspoň dolu pri malej aby som si ju mohla prikladať. I keď som sa pýtala či nemajú voľnú izbu a pritom si to tam značili, tak sa na mňa totálne vykašlali. A pritom viem že tam boli určite voľné postele.
Hajzle otras inak sa to nedá ani nazvať a sprchy horšie než v kravíne. V oknách pleseň No des. Ale nakoniec sme to vyržali.
Ale hlavne že si človek zaplatí za pôrod. Fakt neviem kam idú tie prachy, čo dostane nemocnica. ☹

och
27. jan 2010

slniecko tak to ma mrzi 😒 ze mas taketo neprijemne zazitky, inak mne sa zda, ze ten vyvolavany porod nie je nic moc a boli viac ako normalny 😠 a trvaaaaa tisic nasobne dlhsie, mozno aj preto som rodila 9 a pol hodiny ako ty

a to s tymi peniazmi, to by som aj ja rada vedela kto sa nimi krmi 😖

slniecko01
27. jan 2010

😀 😀 😀 no tak ne sa s nimi zadrhne, ten kto sa krmi. Inak mala mi spí už od pol deviatej. Dúfa že si takéto zvyky zachová.

katarinka77
27. jan 2010

Slniečko, no vitaj doma 🙂 ! Čítam, že teda extra nádherné zážitky z pôrodu si nemala 😒 ... Katastrofa! Neviem, načo Ťa nechávali toľko sa trápiť... Kde si rodila? Peniaze idú pánom doktorom na nové auto, super dovolenku.... 😠 Zrejme....
Aspoň, že malá si ťa teraz šetrí 🙂 a pekne spinká.

Sylvyka, čo Ťa trápi? Čo máš za boľačku? ☹

Och, no Ty si aká šikovnica, čo neješ 😀 ?

Krakulka, tie buchty určite čoskoro vyskúšam 😉 .

Ja som bola dnes v Auparku, mali tam nenormálne pozlacňované bábätkovské veci, strašne ma lákalo už niečo kúpiť, ale nechcem ešte... Ešte je skoro...
Dnes som mala také mini trampoty s autom.. Najprv ma zablokoval taký chlapík, nemala som ani kade prejsť, tak nám o seba brnkli spätné (ale neni ani škrabanček), potom mi taká pizda vletela z vedľajšej, ešte aj papuľovala, krava 😠 , no ale ubrzdila som a nakoniec mi ufngnutý kamienok z auta predo mnou načal predné sklo 😠 . Tak som hneď utekala do autoskla to dať spraviť. No, pokiaľ sa nič horšie nestalo 🙂 ..

slniecko01
28. jan 2010

Ahojte Pipinky, takže táto noc bola des a hruza a myslím že to pretrváva až doteraz. Malá by len jedla a vôbec nechce spať. Už mi začnú asi šedivieť vlasy. Teraz ležká na posteli a len sa stále mrví. Potvora jedna.

Neviem či nieje aktívna z toho, že som si včera sala 3 v 1 ☹ už to radšej nebudem skúšať.

Dnes idem ešte na štichy do Ružinova a cesta je zarúbaná. Hotová katastrofa. Idem ešte rýchle povysávať a potom niekedy ešte umyjem 😀 . MM to nestihol pretože si myslel že prídeme o deň neskôr.

krakulka
28. jan 2010

Slniecko, je to s tymi dr. hrozne. 😠 Pritom porod je velka udalost ako pre maminu, tatina, miminko, tak celu rodinu. Len tu v SR si Dr. myslia, ze sme ako v obchode kde sa rozky predavaju. Kurnik. 😠 😠 😠 Snad budes mat druhy krat lepsie skusenost.

Katarinka, to si mala teda vcera den blbec... Ale nastastie sa nic nestalo a vsetko skocilo dobre. 😉

Ja dopieram vecicky pre maleho. Som teraz zazila sok. Este niekedy v oktobri som pre maleho objednala 2 deky z merinovlny - jedna stala 940 kč a teraz som si ich vytiahla, ze ich operiem. No ci neni jedna - kremova na dvoch miestach vyzrana od molov? Su tam take pekne dve diery. Ked mi tie deky prisli, tak som si ich nepozrela, tada trochu, ale nerozbalovala som ich cela. Teraz si to vycitam. Asi bola uz vtedy ta kremova dierava. Som ju mala vratit. No co uz. Nejako to opravim - zasijem.

slniecko01
28. jan 2010

jaj babulky som sa dnes postavila na váhu že 10 kg dolu jak sa teším 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre