Tehotné Slovenky žijúce v UK

miriamasr
28. okt 2008

Ahojte.

som tehotna 10 tyzden. Zijem v Amersham/Buckinghamshire/. rada by som si pokecala s niekym kto zije v okoli, vymenila nazory, pocity a skusenosti. toto bude nase prve babatko a aj ked viem ze nie vsetko sa stane tak ako ja chcem a predstavujem si, chcem mat co najviac informacii a byt na vsetko pripravena. Chyba mi domov a mam strach ze mat a porodit dietatko v Anglicku moze byt tazke aspon touto cestou by som chcela byt v kontakte s rodackami. pozdravujem vsetky odvazne Slovenky a tesim sa na odpovede.X

radusiq
9. máj 2012

@lu2112 jeeeej gratulujem a tesim sa na modre plienocky 😀 😀 😀

svetllana
9. máj 2012

@wewe8584 Ohľadom tej štítnej neviem, v každom prípade, ak by si mala akékoľvek podozrenie, že niečo nie je v poriadku, tak choď či už do nemocnice alebo volaj midwife, oni Ťa neodmietnu určite..🙂 A o štítnej žlaze sa môžeš s babami porozprávať aj tu, možno Ťa trochu upokoja alebo si len proste vymeníte skúsenosti..a tak.. 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/stitna-zlaza-a-otehotnenie-viete-nieco-blizsie/

liave
9. máj 2012

ahoj te babulky ste tu niekto zo staffordshire?ja tu sama ako kol v ploteeee

kaciatko215
9. máj 2012

@lu2112 krasna spravicka gratulujem 🙂

kaciatko215
9. máj 2012

@radusiq no veru krati sa mi to 😀 aj sa bojim ale zaroven sa tesim na drobceka...prave som sa vratila zo sainsburys a ked som isla platit taku kopacku mi ustedril do rebra ze ma az ohlo - ale aj tak ho lubim mojho chrobacika maleho a dnes uz mal aj stikutku 🙂
- rodit budem v nemocnici a chcem epidural jednoznacne
- ja ked som mala scan v 20tt tak som sa tesila ze mi maleho pomeraju povedia popripade vahu a prd makovy akurat ho poriadne popozerali a tot vsio ale my sme isli aj tak na 3D na svk a tam mi ho krasne pomerali joooj som zvedava ze co sa tebe skryva v brusku 🙂 tipujem dievcatko

liave
9. máj 2012

@wewe8584 ahoj ...podla mna by si mala o tom informovat svojho GP a podla toho sa zariadi aj midwife...ono je jasne ze to tu neprehanaju so starostlivosotu ale zas pokial je nejaka komplikacia ktora by mohla ovlyvnit priebeh tehotenstva tak su opatrny...tym nechcem povedat ze ti nieco hrozi ale ak sa da nech sa prisposobuju 😉 aaa gratulkujem...a tes sa ...to krvacanie po menstruacii bolo hniedzenie 😉 takze babulko si postavilo domcek a chysta sa u teba byvat tak apson tych 9 mesiacov 😉
kazdopadne ak mozem oidporucit na vsetko co ta zaujima sa pytaj midwife ked budete uz v kontakte lebo tu ked sa nepytas nic nedostanes ...ale pokial si budes trvat na svojom urcite ta neodmietnu 😉 rodila som tu dva krat a som bola spokojna tak drzim prsty ...
vlastne vam vsetkym 😉

pacica
9. máj 2012

@wewe8584 ahoj,ja ti uplne rozumiem,to cakanie aj mna ubija.v piatok konecne idem na odber krvi a bohvie kedy pojdem na ultrazvuk.kazdopadne sa uz 4 den citim uplne skvele,ako by mi nic nebolo,tak dufam,ze je vsetko v poriadku

kaciatko215
9. máj 2012

@wewe8584 ja som tiez bola nervozna na zaciatku bo som nevedela ze ci je male ok kedze ten prvy scan je az v 12tt ale kvoli bolestiam som mala scan v 9tt vdaka mojej midwife.Ja som chvalabohu nezvracala vobec pocas prvych mesiacov len som mala zaludok ako keby na vode inac pohodicka ale unava ma potrapila poriadne...

radusiq
9. máj 2012

@pacica ako ten cas leti, teraz si tu pisala ze si zistila ze si tehu, a uz 10tt 🙂

radusiq
9. máj 2012

@kaciatko215 no ja by som mala mat emergency scan tento tyzden, mali by mi volat ked mi zriesia termin lebo nic nebolo volne...zatial stale nevolali ☹ ale tak vrelo dufam ze mi ho tam pomeraju, mozno uz aj pohlavie povedia...to by ma ani nenapadlo ze take nezrobia 😨
tu stikutku normalne citis????

kaciatko215
9. máj 2012

@radusiq tak drzim palce aby ti dali termin co najskor...ja som sa jej aj pytala ze aky velky je asi / to bolo v tom 20tt / a ona asi ako dlan a ani vahu nepovedala.A ked som bola u svojej gynekologicky na svk tak tam hned vahu povedala.Tu v UK to beru tak nejak inac ale co uz.Ano stikutku normalne citim sa mi brusko dviha v pravidelnom intervale a niekedy to trva aj 10 minut 2-3 razy za den 🙂

pacica
9. máj 2012

@radusiq no mne to ide praveze pomaly a niesom v 10 tt.to je pocitane od posl.mrchy ktoru som mala 1.3 lenze ovulacia bola az 21-22.3 takze to je dost velky rozdiel a ked pocitam od ovulky tak som dnes presne v 7 tt takze ja to pocitam radsej od ovulky a viem priblizne aky rozmer ma moje babo ako v 10 tt co urcite niesom

cimage
9. máj 2012

caute baby, nejak sa to tu rozrastlo, gratulujem novym tehulkam a prajem vela zdravia a stastia do konca 🙂

cimage
9. máj 2012

caute baby, nejak sa to tu rozrastlo, gratulujem novym tehulkam a prajem vela zdravia a stastia do konca 🙂

Malemu sa dari, vela papa a spinka, kazdy den sa meni, dokonca uz aj hafan si zvyka. Najskor bol strasne vyplaseny a bal sa ho, teraz uz dojde a snazi sa ho aspon ovonat. Za chvilu budu kamosi 🙂. Tato nam vela pomaha, este som slaba, ale je to lepsie kazdym dnom.

lu2112
10. máj 2012

@cimage fufam ze to bude len lepsie a lepsie. A pes si zvykne len ako hovoris treba cas. A ako malinky zvyka te si a ako spinka si casto hore v noci. Drzte sa a dufam ze ti bude coskoro lepsie a nacerpas vela sil 🙂) dufam ze aj fotky budu

lu2112
10. máj 2012

@radusiq jeej dakujem no takze prve veci nakupene neodolala som nieco sme vcera uz museli kupit pre radost 🙂) A velmi sa tesim buduci tyzden mam este krvne vysetrenia tak dufam ze aj to bude dobre mali na ultrazvuku sa zase skrival tak na 3D nebolo nic vidiet ale aspon sme zistili ze co cakame 🙂) a ty ako ako sa citis?? Vidim ze ti este nedali ten termin tak dufam ze coskoro sa dockas. A mozno ti uz povedia tiez co cakate? A plienocky objednam hned ako dorazime do UK a potom prinesem na Jogu na ohmatanie 🙂)

cimage
10. máj 2012

@lu2112 Dnesna noc bola ok, cca kazde 2 hod sme papali, prebalili a zaspinkali. Prebalovanie nemame radi, kricime vela. Dnes dojde babina-moja mama,tak pojdeme na vylet autom 🙂
uz ste zacali nakupovat modre vecicky?

wewe8584
10. máj 2012

@lu2112 juuuj blahozelam, svkela sprava 🙂 a tie vecicky co si si kupila, tak to uplne chapem 😀 ja ked som v sainsbury na nakupe potravin tak moja prva zastavka je pri detskych vecickach a to som este ani tehotna nebola a uz som to robila 😀 zavislacka. ty teda chodis na vysetrenia aj na SVK? ale platis si to vsetko sama predpokladam. Ja som bola zaciatkom aprila (to som este nevedela, ze je v brusku nieco) u mojej gyndy na SVK a zacvakala som 230 eur .... az ma pot oblial, ked mi povedala sumu....ale aspon viem, ze je vsetko v poriadku....teda o tehotenstve vtedy nevedela ano ona, nejak to asi nebolo vidno, tak dufam, ze bude vsetko v poriadku.

wewe8584
10. máj 2012

@pacica presne ako vravis, mne bolo posledny tyzden tazko na zaludku po vsetkom, co som zjedla, ale od vcera nic a citim sa dobre, dokonca ani ziadne bolesti. je to normalne? ja som mala posledne kramy 9.3. a netusim kedy bola ovulacia 🙂, ale vytoky som mala 29.3. tak teda teraz vobec neviem v akom tt som. A na aky odber krvi ides? Mne o takom nieco vobec nic nepovedal. To je nejak skoro na odber u UK nie? 🙂 aj ja chcem 😀 😀

wewe8584
10. máj 2012

@kaciatko215 No ja som spim pocas kazdeho dna aspon hodinu aj dve. az si to zacinam vycitat, ze sa malo pohybujem a budem potom ako snehuliak. Cvicit takto na zaciatku by som asi nemala, ze? Povodne som cvicila kazdy den 40 minut, ale minuly tyzden ako mi vysiel pozitivny test tak som prestala. Spravila som dobre?

radusiq
10. máj 2012

@pacica zdalo sa mi to skoro 🙂 nevadi, pomaly, ale isto

@kaciatko215 no dnes som tam volala, tak uzasna midwife ma bookla na scan na oddelenie ktore nerobi scany 😀 tak cakam na dalsi call back...

@cimage nech sa dari aj nadalej 🙂 ako to zvladas? mas pocit ze si musis zvykat, alebo si "prirodzeny talent"? A citis sa slaba ako este od porodu, alebo z unavy? Prepac, zasypavam ta otazkami 😀 neodpovedaj na co sa necitis
Uzite si vylet 🙂

@lu2112 co si nakupila? Kupujes vyslovene modre ci taky chlapcensky mix?
Ja sa snad dozviem, ked sa raz dockam scanu 🙂 ani na 20tt scan ma nemozu booknut lebo nie su terminy 🙄 mam cakat, mozno sa nieco uvolni...

cimage
10. máj 2012

@radusiq V pohode s otazkami,ked mam cas,tak napisem. Som dost unavena este, staci ist do kuchyne a spat do spalne,hned som zadychana. Ten vylet bude len autovy,nasadneme pri dome a o par hodin zas vystupime pri dome. Vcera som chcela ist do obchodu,ale akurat volala mama a vynadala mi,ci som normalna 2dni po porode behat po obchode. Tak sme radsej ostali doma s malym. Je to tazke ked som s bruchom behala hore dole po parkoch a teraz mam len trcat doma. Este par dni musim vydrzat.
O opateru sa striedame, sa dohadujeme kto bude prebalovat ako dalsi. Najhorsie je rozhybat sa a vstat z postele, potom sa uz dotrepem pomaly kam potrebujem. Uz by som chcela byt ok.

cimage
10. máj 2012

@radusiq Podla mna skor porodis nez sa dostanes na nejake vysetrenie alebo scan 😀, my sme s tymto na stastie problem nemali.

radusiq
10. máj 2012

@cimage aspon vidis preco ma vobec nelaka v tej nemocnici rodit 🙄 uz som rozmyslala aj zmenit nemocnicu, porozpravam sa s midwife, ale neviem nakolko je dobre to riesit ked ziadna ina nie je tak blizko...a ci by ma vobec zobrali...
Ako ste to riesili s mamkinym prichodom inak? Bookovala si letenky dopredu, odhadom kedy to pride, alebo az ako si porodila? Moja mamka tiez chce takto prist a mame dilemu ci to riskovat dopredu alebo nechat na poslednu chvilu...

pacica
10. máj 2012

@wewe8584 tak sme na to rovnako s tymi priznakmi 😀 no tak ja si myslim,ze je to uplne normalne,ved vela zien dokonca ani nevie ze su tehotne a mi mozme byt radi,ze sa citime tak ako sa citime 🙂napr.maja mama cakala najprv brata a potom mna a cele tehotenstvo jej vobec nebolo zle,tak asi mame bud silne zaludky,alebo asi je to v rodine,neviem,ale ja sa neobavam,nemam preco,berem to tak ako bude tak bude,samozrejme bude mrziet ak nieco nebude v poriadku,ale tie prve 3 mesiace nemozem povedat ani ze sa nejako extra tesim,pretoze este stale neviem co je s nami,takze stat sa moze stale nieco,preto moja radost bude preukazana az ked budem vediet ze naozaj je vsetko v poriadku.my sme to takto riesili:ako som zistila ze som tehotna,isla na recepciu objednat sa k gp,lenze ta na recepcii mi povedala,ze to hned nevysetruju,dala mi obalku kde bolo plno letakov a samozrejme aj cislo na midwife,kde som si musela zavolat a objednat sa na prvy pohovor s nou.tak sme tam sli a iba mi vravela,ze comu sa mam vyhybat a nerobila mi ziadne vysetrenia,pretoze to bolo moc skoro,tak zajtra idem na odber krvi a mocu,z coho mi zistia ake mam nedostatky,ci mam nejaku chorobu,alebo moje dieta ma nieco takze to som teda v tom 7 tt od ovulacie,lenze oni to pocitaju od posl.mrchy takze tym padom oni si myslia ze som uz v 10 tt no a v 12 tt mi budu robit prvy ultravuk,ale to sa dozviem az zajtra kedy to bude.takze chod k gp a na recepciu si vypytaj kontakt na midwife,cize mala by ti dat obalku a veci ktomu co ta bude vsetko cakat 🙂

wewe8584
10. máj 2012

@pacica Presne, asi to bude v rodine, mojej mamke tiez nebolo zle 😀 😀 Ja som teda dnes bola na inej klinike (sme sa tu zaregistrovali len vcera). Musim povedat, ze pristup je tu o 180° otoceny, klinika je krasna, nova, cely system tam maju velmi dobre urobeny. Moja midwife je uplen zlata, podla nej a tej ich tabulky 🙂 som v 8tt a 6den, ja si myslim, ze realne ma babatko minimalne o 2t menej, sudim podla mojej nepravidelnej menstruacie 🙂 Ale dobre tak. Hned dnes mi brala krv si predstav....asi do 5 ampuliek a aj na stitnu zlatu mi zobrala a vysledky budu buduci utorok. V stredu idem opat k midwife a mam priniest moc (dala mi ampulku, ktora mi v coop vypadla na zem - trapas 😀 ) No a ultrazvuk budem mat az ked sa vratime z Thajska niekedy okolo 6.6. Povedala, ze si mam kupit vitamin D a Pregnacare - som zvedava, ci aj tebe daju D-cko, vraj niekde davaju a niekde nie....som zvedava aj co ostatne tehulky co su tu 😕 No a s tym tesenim, to sme na tom uplen rovnako, nejak sa velmi netesime, uvidime ako bude po ultrazvuku. Drzim prsty zajtra, nech ti to dobre dopadne 😎

lu2112
10. máj 2012

@cimage uz sme zacali nakupovat prve modre vecicky mame doma tak sa znich vytesujem a dve plne krabice od kamosiek a tety po chlapcov mame doma. Chvala bohu ze sme prisli autom inak by som to neodviezla vsetko lietadlom 🙂) Uzi si navstevu maminy a vychutnaj si tu pomoc velmi ti to pomoze 🙂)

radusiq
10. máj 2012

@pacica oni maju pravdu - tehu sa papierovo vzdy rata od poslednej mrchy, nie od ovulky/splodenia (to moze len tebe pomoct k spresneniu datumu porodu), od 1. dna poslednej mrchy o 40 tyzdnov cca mas termin porodu 🙂 takze gratulujem, stvrtinu mas za sebou 🙂

lu2112
10. máj 2012

@radusiq no zatial vsetko je modre ale to bol len ten prvy den po oznameni ze aby som sa stym akosi vyrovnala teraz uz pokukujeme aj po ostatnych farbach🙂. No dufam ze sa ti nieco uvolni na tom scane a budes moct skorej nech vies ze je vsetko v poriadku. A uz citis pohybi?? Lebo ja ano a teraz uz hlavne skoro rano sa na to aj zobudim kedze nas mali sa mi usidlil velmi nizko tak mi tlaci na spodok maternice a vobec sa mu nechce hore tak uvidime ze co nam povedia buduci tyzden ale malemu je dobre len mna vsetko tam dole boli 🙂

lu2112
10. máj 2012

@wewe8584 no ja chodim ku mojmu gynekologovi do sukromnej kliniky uz dlho takze ja som si vzdy vela platila. A tera kedze sme tu som chcela komplet vysetrenie tak buduci tyzden mi ho spravy nech mam kludnu dusicku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre