Tehuľky a mamičky zo sanatória HELIOS

cikyta
9. sep 2008

Ahojte dievčence.Myslím,že je najvyšší čas na založenie tejto témy,lebo tehuliek z Heliosu nám pribúda a nie každej snažilke padne dobre počúvať naše tehotenské debaty v témach "snažiliek".Ak tu už táto téma je,tak pardon,ale vážne som ju nenašla.Takže Mirka,domcek atd...šup šup sem! 🙂

lucula73
30. okt 2010

@cikyta 😀 ,ukazalo mi tvoj album..ale neni sme priatelia 😀

cikyta
autor
30. okt 2010

Ach jo.....a môžem maturovať dalej ☹ Ved ja ani neviem,ako si mám pýtať priatelov ☹

lucula73
30. okt 2010

@cikyta keď si otvoríš kohokolvek album,hore je napísané.."pridať medzi priateľov......"tak som to spravila aj pri tebe... 😉

cikyta
autor
30. okt 2010

@lucula73 Tak už sme kamoši do dežte 😀
A vieš čo ? Mne predtým neukázalo tvoje fotky,až teraz. Aj ja to tak chcem,ako to máš ty ☹

lucula73
30. okt 2010

ale vymýšľajú tu také blbiny,až to neni pekné.....

cikyta
autor
30. okt 2010

@lucula73 Ved hej.Len ked sa teraz stalo,ako pokradli cudzie fotky. A už je to 3 krát,čo o tom viem,tak ma to štve a bojím sa,nech ich nekradnu aj nám............aj ked viem,že jednu mi už raz niekto skopíroval ☹

lucula73
30. okt 2010

@cikyta ciky a máš pri jednotlivých albumoch ten oranžový klučik?ak hej,tak to máš zamknuté

lucula73
30. okt 2010

@cikyta teraz som kukla,nemáš to ešte zamknuté...skús si dať nastavenia fotoblogu...ja už fakt neviem,podľa toho starého bola možnosť nastaviť neverejný fotoblog...ja to mám odvtedy ,ale ako sa to robí teraz,netuším.... 😒

cikyta
autor
30. okt 2010

@lucula73 ved to. Mám to zelené a neda sa mi tam dať ten klučik ☹ Ani v nastavení to nijak nejde.Tam sa píše len kto može pridavať komentáre,ale prezerať album-to tam neni 😠

lucula73
30. okt 2010

@cikyta napíš adminovi,nech ti to vysvetlia,nevidím to tam nikde..... 😠

cikyta
autor
30. okt 2010

@lucula73 ok. ☹

cikyta
autor
30. okt 2010

No napísala som....tak uvidím. Dobru nocku.... 😔

zefa
31. okt 2010

ahojte
som tu akosi nestihla
čo to tu čítam?ako vám dopadli tehu testy? 😉 🙂
ja neviem ako sa tu zamkne fotoblog...vysvetlite a ako si pozriem tie vaše zamknuté? nemám čas to tu študovať
nakoniec sme kúpili našim veľký darčekový kôš ....zas sme sa včera po dlhej dobe zišli celá familia..dobre bolo...zas idem dnes do roboty od 14.00-22.30 😠 😝
držkajte sa všetci 😵

cikyta
autor
31. okt 2010

Ked si vytváram fotoblog,tak si ho mám zamknuť.Ked už je vytvorený,tak ho nezamknem,lebo je starý...ale vraj aj to bude.To mi odpísala admini.,

denis19
31. okt 2010

@cikyta no já nevím, já si zamkla fotoblok nedávno a bylo hotovo...nemusela jsem si vytváret nový....,že by nejakánovinka???

chorale1
31. okt 2010

@romy01 ja som dala hned po očkovaní malému na jednu nožičku studený obklad a mal ho až do rána - samozrejme že som mu tu vreckovočku ked vyschla namočila znova a na druhú nožičku som mu večer natrela vetrovú masť. a ani raz sme nemali teplotu, zvládli sme to dobre. a čo sa týka zeleninky ja som začala mrkvou, potom som pridala zemiak a potom petržlen. ved petržlen je zdravý, nepočula som že to je ťažká zeleninka, ved aj v knižkách tak píšu. ale to napr. aj každá doktorkla povie inak. a potom som mu pridala raz brokolicu, raz cuketu...

cikyta
autor
31. okt 2010

@chorale1 ved je zdravý petržlen,len je moc aromatický alergen,takže spolu zo zelerom,či strukovinami som citala,že sa má dávať medzi poslednými,nie prvými.

cikyta
autor
31. okt 2010

http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

napr.je to spomenute aj tu,no samozrejme,že som to uplne nedodržiavala,ved aj hotove príkrmy do roku obsahovali petržlen,či ine....takže to nevadí. 😉

denis19
31. okt 2010

@cikyta ahoj ako? treba u nás mel petržlen veliký úspech a naštestí nám nic neudelal,ale vypadá to tak, že slečinka bude všežravec...ťukťukťuk 😀

lucula73
31. okt 2010

baby pomoc,malý má zase sople,ani nie pred mesiacom sme boli v nemocke ☹
čo mu mám dať?mám doma len nasivin.....asi nič,však?strašne sa bojím,že mu to zase zbehne dolu ako minule....
ešte ani nezačala zima a už sme všetci druhý raz soplaví...nechápem 😠

cikyta
autor
31. okt 2010

@denis19 Ahojky. Dobre. Už sme zdraví,hroby obehané a teraz sa ideme kupať. Baby spolu 😉 Bude zase sranda 😀

@lucula73 Juj to mi je luto. Skus dať okrem kvapiek do nošteka ešte :
-nakrájaj cibulku s cukrom. Do 12 až 24 hod to pustí šťavu.Maj to v chladničke.Je to zázračná vec na všetky druhy nádchy,či kašla.Podaj to malému 2 krát denne 1 malu lyžičku.
-Kup olej,alebo mastičku s eukalyptom.Večer mu natri s tým hrudníček a daj mu do izby,kde spinká do 1 L vody 1 malu lyžičku tohto kremu,či olejčeka. Vzduch bude taký mentolový.
-Vyvýš mu pod hlavičkou madrac,tlač aj nasilu vela čajíka,nech má vela vody,nech sa mu rýchlo skvapalnia soplíky a tak idu lahšie všetky von z nošteka a nech nesadaju na priedušky.
-často odsavaj soplíky.Ked hned aj každých 15 minut cez den.
-daj malému hlavne večer 8 kvapiek fenistyl kvapiek. Lepšie sa vyspinká a aj tie pomáhaju pri soplíkoch 😉

lucula73
31. okt 2010

@cikyta ďakujem krásne.....no dala som mu polku dithiadenu,lebo fenistilové kvapky nám došli....
a tú cibulovú štavu mám zarobenú,tlačím ňou veroniku už tri dni,len som nikde nenašla,že či to možem dať aj malému..kde si to prosím zobrala?nemusíš hľadať,len mi povedz....
inak už mal aj teplotu večer,takže zajtra ideme určite na pohotovosť,pre istotu 😔

cikyta
autor
31. okt 2010

@lucula73 to mi povedala dr.že možem tu cibulku dať.A to mala málo po 6 mesiaci vtedy.
(Aj kamaratky dávaju,aj v mužovej rodine to často používali)
Držím palce,nech mu do zajtra teplotka zmizne a nech sa mu čo najviac ulaví. ☹ TFUJ TFUJ.........želám skore uzdravenie z celého srdiečka.

lucula73
31. okt 2010

@cikyta dík moja,dúfam,že to nebude horšie....ale tú cibulu mu skúsim ráno dať,ak to doňho dostanem.

lucula73
31. okt 2010

@cikyta a ešte ti neodpísali,ako sa to zamyká?

cikyta
autor
31. okt 2010

@lucula73 Ja som to Sise dávala raz za den a ked mala rok,tak už aj 2 krát. Teraz vraj môžem aj 3x denne.No aj tak sa mi to zdá vela.Ved ja si to dám raz za den a cítim to v sebe celýden,či celu noc 😝

fopardi
31. okt 2010

@cikyta v pravo dole mas napísane nastavenie fotoblogu a tam si to zmen

cikyta
autor
31. okt 2010

@lucula73 Ved som písala (12:59 hod.) príspevok tu.....
že to sa robí a dá len ked zakladam fotoblog,inak teraz už nie,ked je založený.Ale vraj sa na tom pracuje a za chvílu pôjde aj to 😉

cikyta
autor
31. okt 2010

@fopardi Ja nechcem to,že mám kopírovať adresu a všetkým to posielať.Chcem len,aby koto je priatel ho uvidí....a to nejde.

lucula73
31. okt 2010

@cikyta joj prepáč moja,ja som všetko ešte nečítala,ale dočítam 😀

baby poradťe mi....čo by ste dali na krstinovú tortu pre 10 mesačného chlapčeka?lebo dávajú sa miminká alebo také papučky...vobec neviem,či sa to hodí,keď on už neni také malé mimino,ako sa bežne krstia....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre