Termín pôrodu apríl 2017

dadada8388
10. aug 2016

Ahojte baby, su tu uz nejake, co maju termin v aprili 2017? Boli ste uz na prehliadke u svojho gyn? Mna objednal doktor na prvu prehliadku az v 8TT tak som nervozna ako prehliadka dopadne. Povedal, ze nema zmysel chodit skor, ze aj tak by nic nevidel 😒

pininka
26. mar 2018

Ozaj baby,objavili sa vasim detom nejake alergie, resp exemy. Su alergicke na nieco konkretne? Nasa mala exem na nohach aj rukach, uz sa jej to dost tahalo, kedze aj mladsi syn to mal, ale trocha ine, isli sme na alergo a mame alergiu na histamin a hranicnu alergiu na kravske mlieko. Doktorka vravela ze je este mala, ale aj tak,tie ktore s tym mate skusenosti,hlavne ten histamin, co robit a ako?

timusi
26. mar 2018

@pininka u nás atopický ekzém - máme ho všetky, a poslala som IP

pininka
26. mar 2018

@timusi dakujem este raz

adia11
26. mar 2018

dakujem vsetkym za rady,nas maly ma nejake zacervenane vajicka,ja to pripisujem vlhcenkam.tak ich dam len na kaku a uvidime,zajtra ideme aj k dr

adia11
26. mar 2018

@pininka histamin ma moj muz,zistili mu to minuly rok a je to dost obmedzujuce.nemoze toho dost vela,a dlho trvalo kym aj zistili co mu vlastne je..vy to hadam budete mat len v nejakom zaciatocnom stadiu kedze to zistili tak malemu dietatku.drzim palce

nivea777
26. mar 2018

@adia11 aj ja mam histaminovu int. A nie je to take hrozné 😃 jem co mi chuti,prinajhorsom sa vyhadzem alebo sa neviem doskriabat co ma vsetko svrbi ale to sa da prežiť..horsie by bolo keby mam celiakiu to by mi byvalo zle ale takto mam len vyrážky
@pininka

pininka
26. mar 2018

@adia11 dakujem pekne, vravela doki ze je este velmi mala,ze aj tie testy este mozu byt skreslene

pininka
26. mar 2018

@nivea777 ved to,ze ona sa skriabe,syn mal sice atopicky,ale jeho to nikdy nesvrbelo a vsetky testy mal ok. Kym ale niesu nejake problemy s bruskom tak to isto prehanat nebudeme.

nivea777
26. mar 2018

@pininka ale tak tam su vacsinou take potraviny ktore urcite neje..kysle veci,stiplave veci,orechy..sardinky..ja mam aj atopicky ekzem aj hentu intoleranciu,alergie rôzne trava prach,pel,ked kvitne vsetko tak konec

pininka
26. mar 2018

@nivea777 no tak to ozaj nic moc,ona v podstste este neje take veci co su nevhodne, napr kysla kapusta, stiplave veci, kysnute a pod. A varim jej vsetko cerstve,takze zatiak je to ok, uvidime neskor.

adia11
26. mar 2018

moj muz nemoze napr zjest nic ani z predosleho dna,vzdy len cerstve,ziadna kava co bol riadny kavickar.on to ma dost silne.a jemu byva velmi zle,na odpadnutie,busi mu srdce,toci sa mu hlava..a samozrejme nemoze kooopu jedal a nejaky alkohol

adia11
17. apr 2018

idete sa ockovat proti meningokokom?

nivea777
17. apr 2018

@adia11 az po mmr

fatimuska
17. apr 2018

@timusi ahoj,prosim.aj mne pnposli,tiez mame a uz ma.chyta zufals

timusi
17. apr 2018

@fatimuska ahoj, myslíš ekzém alebo histamín?

fatimuska
17. apr 2018

@timusi asi exzem

adia11
17. apr 2018

@nivea777 nam bolo povedane ze o mesiac od tohto co bolo “rocne”

nivea777
17. apr 2018

@adia11 tak kazda dr asi podla seba.. rozpravala som sa s dvomi dr a obe sa zhodli ze radsej az po mmr..co mi pride aj logicke ze najprv povinne a az potom nepovinne

adia11
22. máj 2018

no kocky,neviem ci sem niektora este chodite, ale skusim..nas chlapcek ma 13 mesiacov,pipik trenujeme kazdy den,vidno asi menej ako tretinu..a otazocka..ked mu taham kozku,tak sa mu aj ta ciarka dost otvara, to je bezne aj u ostatnych? ci to robim silno? k dr ideme az v auguste a nechcem chodit koli hlupostiam.no nechcem mu ani ublizit samozrejme,kto vy chcel vsakze

pininka
22. máj 2018

@adia11 to je v pohode, treba stale cvicit, niekomu to ide lahsie,niekomu tazsie. U najstarsieho to islo tazsie, zastavilo sa to na jednom bode, tak sme macali v sleze a pomohlo, uvolnilo sa to. Mladsi to mal od zaciatku lepsie.

prhlavka
3. apr 2020

Baby,ak malá bude mať teraz 10.4. tri roky na upsvare sa mám zaevidovať 1.5.? Ďakujem za odpoveď.

tana555
3. apr 2020

@prhlavka do 7 prac.dni...len teraz sa riesi aj karantenn ocr-predlzenie rodicaku pre mamicky,kt bezi prac.pomer

tana555
3. apr 2020

@tana555 pordon,nie pracovne dni,ale 7kalendarnych dni

janciqa
3. apr 2020

@tana555 a bude sa to tykat vsetkych mamiciek 3r deti, ci len tych, ktore nemaju deti zapisane v skolke? Moj syn bude mat o 2 tyzdne 3r a je zapisany do skolky. Mal nastupit od marca, ale uz nestihol koli korone.

tana555
3. apr 2020

@janciqa ja sama tomu velmi nerozumiem🤷‍♀️preto nechcem pisat komu patri a komu nie😬😬😬 teraz to vlada riesi,mne konci rodicak prave dnes,tak ma to dost zaujima🤷‍♀️

janciqa
3. apr 2020

@tana555 chapem...mna to tiez dost zaujima lebo v pondelok mam ist do prace dohodnut sa co dalej...ked budes nieco vediet, prosim hod sem link. Ja sondujem po internete ale zatial nic

tana555
3. apr 2020

@janciqa volali sme aj do social.poistovne,zatial mi nevedeli poradit,kedze nemaju ziadne pokyny od vlady :/

janciqa
3. apr 2020

@tana555 porazi ma z tej ich rychlosti.... Dakujem ti za info

prhlavka
3. apr 2020

@tana555 neviem či som to dobre pochopila, lebo niekde na nete som našla, že končí rodičák k prvému dnu nasledujúceho mesiaca, kedy dovrši dieťa 3 roky. Ked ona bude mať teraz 10.4. 3 roky, mám sa zaevidovať do 7.5.? či som to zle ponala a mám to stihnúť do 17.4.? som z toho debil 🙂

extempore
3. apr 2020

@prhlavka berie sa to tak, že ak ma tvoje dieťa narodky 10.4, tak ty musíš 11.4 nastúpiť do prace alebo sa do 7 dni zahlásiť na úrade prace. Rodičovský príspevok dostaneš za cely mesiac apríl

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre