Termín pôrodu august 2013

dadka33
20. nov 2012

Ahoj,pridá sa niekto ??? 🙂

ivana03
27. dec 2013

Ja som mala presny rezim aj s prvym synom a fungovalo to perfektne !!! Babika potrebuje mat o vsetkom prehlad,ale na rezim neodvrava 🙂

franica
27. dec 2013

@tinus888 tak vy máte fakt zlatíčko, to je super, nech jej to dlho vydrží 🙂 Inak určite že je to inak s prvým a druhým dieťaťom...my zatiaľ nacvičujeme s našou prvou 😀 😀 a uvidíme, ked raz bude druhé ako to bude.
@dzejnus aj nám sa režú už asi mesiac, má kopčeky pri dvoch spodných aj stoličkách, ale ešte ich nevidím- respektíve včera som ju prisahám, že videla a dnes tam nie je 😀 😀 nechápem..ale je to otázka času...a slintáme tak, že podbradníky sa nestíhajú sušiť medzitým 😅

@ivana03 wooow vy máte teda skvelý režim- klobúk dolu 🙂 Určite to funguje, len mne sa ho akosi nedarí presne dodržiavať 😅 Akože približne je rovnaký, ale raz sa ráno zobudí o 8, niekedy o 10 a to sa mení trochu aj poobedný spánok..podvečer si zvykne schrupnúť, ale stane sa aj, že nie a kúpeme len každé 2 dni- tak jej akosi neviem tak dobre nalinajkovať tie rituály..no nejak sa posnažím to ešte viac zjednotiť 🙂

franica
27. dec 2013

@tinus888 joj čítam, že ste aj veľmi chorí boli ☹ Dúfam, že je už lepšie, už nech sa to nevracia! 🙂
Ja jej tiež dávam probio, ale teraz nám práve došli, mali sme kvapky- môžem sa spýtať aké dávaš tie v prášku?

kate2kate
27. dec 2013

Ktore dojcite, ako casto dojcite v noci? My kazde dve hodky:( pred tym asi dva-tri krat v noci, ale idu nam zubky.Tak strasne by som chcela spat aspo 4hodky 😒 ale hadam uz to dlho trvat nebude a konecne budu vonku. Mozu sa prve prerezat trojky horne?

ivana03
28. dec 2013

@kate2kate ja dojcim. Obcas sa stane,ze sa mala v noci zobudi,tak ju nakojim. Chodim do prace a tak musim cez den odsavat. Cez vikend len kojim. Ale na vecer jej dam vzdy len z flase. Je to koli rezimu a ono to ide rychlejsie z tej flasky a preto aj viac zje a je syrejsia dlhsie = dlhsie spinka

dzejnus
28. dec 2013

@franica hm, si to rozmysleli na poslednu chvilu a sa stiahli ??? 😀 😀 😀 hehe ,no to slintanie je hruoza, rucky si tak pcha nasa do pusy, ze sa az bojim ze si ich zje 😀 a inak aj vasa tak redsie kaka ako zvycajne ?

kate2kate
28. dec 2013

@ivana03 no musim to skusit aj ja vecer z flasky. Mne aj tak nikdy pri papani nezaspal.A kolko ti vypije? Ja tiez na jar musim do prace. Ako to zvladate? Si cely den, alebo len na pol uvazok?

l_lucia
28. dec 2013

Moja emka je narodená 29.8. Od druhého týždňa jej dávam aj nutrilon a od tretieho mesiaca len nutrilon. Doktorka nám uz teraz kazala prikrmovat. Začať mrkvu štyri dni, potom pridať ďalšiu zeleninu štyri dni -a takto postupne ďalej. Mäso začať najskôr po 25 dňoch. Porcie len naobed namiesto mlieka - take množstvo jedla ako mlieka. Začíname zajtra. Som zvedava. Zdá sa mi to este priskoro. Dávali ste dievčatkam náušnice? Ja uz mam prichystané ale nikto mi nechce prepichnut uška. Ze az po 6 mesiacoch.

l_lucia
28. dec 2013

Ci sa spania týka, spi tiez dobre uz od narodenia. Prvy mesiac a v pôrodnici sa budila v noci raz. Odvtedy od ôsmej do pol siedmej vydrží spinkat.Velmi zriedka sa v noci zobudi, vačšinou ked je v izbe príliš teplo. Niekedy sa mrvi, otocim ju na druhu stranu a spi ďalej. Zúbky ju teraz prestali trápiť. Este nemáme, ale ručky si ides spapat. Nechce cumlík. Neviem ako ju to mam Odnaučiť.

kate2kate
28. dec 2013

Jej tak to spanie vam zavidim. Moj zoberie dudel, ale si ho vytiahne po chvilo a zuzle ruku az ho napina, tak hlboko ju vrazi 😝

ivana03
29. dec 2013

@kate2kate vypije 120,niekedy aj 150 ml. Pracu zvladat musim,je mi smutno,ale co uz. Vzdy si odsavam v praci. Skus davat z flase uz teraz,aby si baby zvyklo. Mne mala nikdy nevytiahne z prsnika vsetko. Pracujem na plny uvazok. Ale pracu mam asi 4-5 km od domu

borocka
29. dec 2013

@lylkatomaskova my kupujeme klasicky nutrilon. a teraz dva dni som jej uz davala aj kasu hami. ema sa nam velmi pokazila, v noci sa budi kazde tri hodiny co nie je v poriadku ked je na UM, vsetci okolo hovoria ze musi byt hladna. tak sme jej zvysili davku na 150ml vody, budi sa aj tak. tak som kupila kasu, dala si dnes aj vcera po par lyziciek, vydrzala na tom take dve hodiny. ma trochu spestrenia, som prekvapena ako pekne jej to ide s lyzickou. nie som nadsena, este som jej nic dalsie davat nechcela.

@ivana03 my sme 25.8., sediet a nosit sa na rukach....to je ono. samozrejme sama este nesedi, to ked ju pustim tak sa udrzi tak 2sekundy maximalne. ale v kazdom pripade, potrebuje mat slecinka prehlad. potrebuje vela vidiet.
no a s tym statim.....tak mala lezi normalne na chrbate, podam jej prsty a potiahnem a mala sa tak napne a zaprie ze sa rovno postavi. podlamuju sa jej kolienka ale je uzasne ako sa postavi. velmi je silna

lylkatomaskova
29. dec 2013

@borocka Juj tak prajem čo najrychlejsie nech sa to spinkanie upravi.Kebz tak miminka vedeli rozpravat to by bolo🙂

kate2kate
16. jan 2014

Ako Vam spavaju dietka? My sme kojeny a cez den kazde 3h a noci sa nam tiez pokazili. Kazde2-3h. Niekedy aj 1, 5h. Prikrmovat este nechcem. Maly ma stale problem zaspat. Stale sa dviha, oci uz zavrete, ale hlava trci z postielky. Uz neviem, ako ho uspavat. Jedine vecer krasne zaspi. Ale cez den katastrofa.

maminenkaa
17. jan 2014

No tak s tým spaním to máme presne také isté aj my. Od narodenia spával drobec krásne, budil sa 1x, stalo dokonca, že prespal celú noc, ale posledný mesiac je hore každé dve hodinky. Tento týždeň sme začali s prikrmovaním, zatiaľ len mrkvička, zajtra skúsime zemiačik, Dúfam, že sa mu to spanie čím skôr upraví. Tiež som rozmýšľala nad kašičkou, že by som mu skúsila dať pred spaním, ale mám strach, už teraz má takmer 9 kg a tie kaše sú sladené aby nepribral až príliš. Vám sa to spanie upravilo, keď ste dali na večer kašu?

kate2kate
18. jan 2014

Ja este nedokrmujem. Mam v plane zacat az po ukonc 6m. Mohla by som zacat uz teraz s kasami atd, ale vydrzim. A chcela by som zacat metodou BLW (baby led weaning neviem ako sa to vola po slovensky 😖 . Pri prvom som mixovanim a teraz chcem takto. Uvidime. Zatial vydrzime. Kym nechodim do prace, je to ok. Tiez mam v plane odsavat. Flasu mi vobec nechce, napina ho 😀 nemate nejaky trik ako na to?

aremika
21. jan 2014

Ahojte můj syn Alexander se narodil 16 augusta. Měří 66 cm a váží 7,5 kg. Už máme druhé očkovaní za sebou zvládl to dobře bez teplot a opuchů. Kojila jsem jen 2 týdny pak jsem mléko ztratila takže je na UM sunar ha. Už od silvestra dáváme na snídani sunar, desátá banán nebo marhulovou výživu, oběd je zeleninová polévka různých druhů, svačina nutrilonová kaše ( rýžová, banánová, vanilková ) a večeře po koupaní sunar. 20:00 zaspává a budí se mezi 8-9 ráno

aremika
21. jan 2014

@kate2kate Ahoj zkus vyměnit dudel na láhvi, mojemu malému taky nataholalo až do té doby než jsme našli správný dudel. A to jsem zkoušela od aventu ten co je jak prso a jiné další a nakonec mi vezme do pusy jen tento

aremika
21. jan 2014

@maminenkaa Moje máma nám dávala kaši aby jsme spaly celou noc. Ale já dávam sunar a prospí mi celou noc od 1 měsíce do teď a to ještě spinká půl hodiny dopoledne a 1,5 h odpoledne a večer zaspává 20:00 a budí se mezi 8-9 ráno

millada
23. jan 2014

Ahoj mamičky,
nechcem sa vam miešat do diskusie, ale z dôvodu stahovania sa potrebujem čo najskôr zbavit čo najviac vecí z bazaru.
Mam septembrove dietatko - dievčatko o rok staršie. Ak by mal niekto zaujem, ponukam na predaj velky balik oblečenia velkosti 68, 74 a 80. Väčšina su to značkove veci HM, Next, Mothercare, Carters niečo Cherokee aj ine. Vsetko ponukam tu na MK v bazari za myslim dost nizke ceny 🙂 Ale ak by ste to vzali naraz vsetko, tak by bola ešte vyhodnejšia cena.
Spolu by to bolo okolo 50 - 60 ks oblečenia + určite niečo popribalujem naviac. Ak zratam ceny, čo mam v bazari je to spolu cca 120 €, ale za 99 € by som dala cely balik vratane postovneho. Takze v priemere za 1 ks oblečenia su to necele 2 €. Vy to potom predate v bazariku určite aj za vyššiu cenu, mozno ešte aj zarobite 😉
A niektore su ozaj krasne kusky a minimalne nosene🙂 Pre predstavu dam par fotiek.
Mne by to velmi pomohlo, ze sa toho rychlo zbavim a mozno niekomu z vas, ze kupi vyhodne pekne oblečenie 🙂
Ak niekoho zaujala ponuka, napiste mi do IP. Ak nie, nehnevajte sa, ze som vam to tu zahltila dlhou spravou a fotkami 😀 Dakujem za prečitanie a prajem vela radosti s detičkami 😵

jankako
26. jan 2014

už vám zúbkuju deťušky??? 🙂

l_lucia
29. jan 2014

moja ma dnes 5 mesiacov. prikrmujeme od ukonceneho 4. mesiaca, len zeleninove obedy. po mesiaci sa moze pridat masko. este sme neskusali, ale uz od buduceho tyzdna ideme na to. spinka dobre. bud celu noc, alebo sa zobudi raz az tak nad ranom okolo 4 - 5tej. je na umelom mlieku - nutrilon, od tretieho mesiaca. skusala som podvecer davat aj kasicku, ale nebol rozdiel v spani. samozrejme, ze kazde dietatko je ine. pisem len moje skusenosti. kojene dieta vraj staci zacat prikrmovat az po ukonceni siesteho, pokial nie ste nutene skor. uz nam idu aj zubky a ma trochu problem s flaskou, ale ako tak sa este napapa. zatial nastastie bez problemov. prve ockovanie tiez v pohode. o tyzden nas caka druhe. kamaratka ma rovnako stare babatko a to ma zo zubkov teploty okolo 40 stupnov. ako to mate so sedenim? moja by uz velmi chcela a ked ju posadim je spokojna, len neviem, ci este nie je priskoro

borocka
29. jan 2014

Ahojte, tak my prikrmujeme uz vo velkom. ema si pekne na lyzicku zvykla. denne ma 2 prikrmy. jednu kasu ( ktora je vlastne kojenecke UM s nejakou prichutou) a druhy ma bud ovocny alebo zeleninovy. ovocne jej chutia len sklicka z obchodu a zeleninove zasa len domace. jedli sme uz mrkvu s jablkom, zemiak, brokolicu, karfiol,kalerab. varievam zeleninove polievky, a ked je zeleninka uz makka tak jej odoberiem aj s trochou vody a pomixujem. celkom jej chuti.
robila som jej domace aj ovocne presnidavky, ale tie totalne odmietla. ale ja som si pochutila 😝

zubky yzatial nemame ziadne, prevraciame sa na brusko, preplazi sa 1-2metre ( zalezi od nalady) v style husenice. dnes sa prvykrat posadila v kociku, takze asi budeme nuteni prejst do sportovej veerzie.
inak sama samozrejme este nesedi, je to taky strom vo vetre. ale zacina uz chodit, samozrejme len za dve ruky a len tak dva tri krociky do predu. testuje a skusa. je to pre nu zabava, neskutocne je na seba pysna vzdy ked stoji.

no a vazime 6400g a odhadom tak 65cm

l_lucia
29. jan 2014

@borocka a kolko ma tvoja emka mesiacov? tiez narodena v auguste?

borocka
29. jan 2014

@l_lucia ano, emi je 25.8.

l_lucia
30. jan 2014

@borocka fiha. tak my sme 29.8. mame este co robit. a vsetko najlepsie k dnesnym meninkam. aj my mame emku

l_lucia
4. feb 2014

Tak uz mame 6400 g, 68 cm a ďalšieho masozravca. Kuriatko velmi chuti. Zvyknete jedlo mraziť alebo odkladať v chladničke na dalsi den pre babatko? Ak ano, ako dlho to tam moze byt a co vsetko? Idem na pár dni do nemocnice a zisťujem ako to rodinky na ten cas uľahčiť. Uz nekojim

borocka
9. mar 2014

@jankako
@l_lucia
@aremika
@kate2kate dievcata, kam si pisete, ze tu cele mesiace nepribudaju spravy???

aremika
9. mar 2014

Augustovky 2013
@borocka

jankako
10. mar 2014

sem tam nakuknem.nikto nič nepíše,tak nepíšem ani ja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre