Termín pôrodu júl 2014

voskovka
28. okt 2013

My sme si nasli dnes druhu ciarocku a termin by mi vychadzal na nase vyrocie.7.7.2014 dufam ze sa este niekto prida......

samajama
4. nov 2013

@zuzu1104 to vies ze mam strach ,nikdy clovek totiz nevie co sa s takeho banalneho spinenia moze stat,mne babo zomrelo v aprili v 24 tyzdni ale nie s toho ze som spinila ale na hydrops ,pokial nieje spinenie sprevadzane bolestou a neprejde do cisto cervenej tak by to malo byt ok,ale musime verit ,ja som si povedala ze co ma prist ,pride a po tom co som prezila v aprili ma uz asi nic neprekvapi .verme ze to bude oik aj ked zaciaky budu kriticke verme ze bude fajn

zuzu1104
4. nov 2013

@samajama no ja sa snažím presne takto premýšľať, naozaj je pozitívne myslenie dôležité.
Budem držať palce, aby bolo bábätko v poriadku.
Bolesti môžu byť, ale len také ako na mrchu, keď sa rozťahuje maternica, len nesmú byť kŕče a jasná krv, tak mi povedal aj lekár.
Ja mám bolesti ako na mrchu každý deň, hlavne večer a nad ránom, ale to len tak na pár minút. Chcem sa spýtať, aj ty máš veľmi citlivé prsia? Lebo ja sa ich nemôžem ani dotknúť, veľmi ma bolia.

samajama
4. nov 2013

Pravdu povediac prsia som nejak silno necitila ,asi preto ze ich mam take mensie
🙂 bolo to tak pri oboch detoch,len tie bolesti obcasne v podrusku ma trapia a zakazdym co idem na wc tak mam strach ci nieco neobjavim .ja len dufam ze sa v zdravi dockame nasich vonavych uzlickoch

zuzu1104
4. nov 2013

@samajama Ja mám zas také trošku väčšie a teraz ešte asi aj o číslo viac ako pred tým a ako keby ma v nich ihly pichali.
Poviem ti pravdu, že aj ja sa chodím stále na WC kontrolovať, keď ma niečo zabolí. Ale dnes som volala s doktorom a povedal, že také krámové bolesti sú úplne ok a že ma môže aj tak intezívnejšie pichať na pravej alebo ľavej strane. Ty nemáš kŕče, však?
A ako dlho už špiníš? A akej farby to je, prepáč za otvorenosť?
Aj ja pevne verím a veľmi sa modlím, aby sme o 8 mesiačikov hladkali naše bábätká. 🙂
Chcem sa spýtať, že presne v ktorom týždni si, vidím v profile, že piaty, ale myslím to tak 5+ a kedy si bola u lekára na ultrazvuk?
Pozerám, že tvoj druhý synček sa volá Samko aj my máme Samka 🙂

trulinka
4. nov 2013

ahojte, pridavam sa ku vam. 2 testiky pozitivne a predpokladany termin porodu 4.7.2014 😉 . Som este velmi opatrna, aj sa bojim nahlas tesit a tak ako pisete aj vy, bojim sa aby som nezacala krvacat. V piatok mam ist na ultrazvuk, lebo minuly tyzden este Dr. poriadne embryjko nevidela, tak snad je vsetko v poriadku a v piatok ma uz aj potesi 😉 . Aj ja mavam bolesti v podbrusku ako pred menzesom, sem tam ma pichne vo vajecnikoch - snad to nie je nic zle a tie prsia, to je sila, ani len dotknut sa nemozem 😉 . Tak sa drzte a snad to vsetky dobojujeme do uspesneho konca 😉 .

samajama
4. nov 2013

@zuzu1104 ja som spinila len dva krat,prvy krat to bolo na 24 den cyklu ,ale to bolo pravdepodobne uhniezdovanie,a teras v sobotu ale je to len take slabo hnede a len ked sa utriem,bolo toho malinko len po utreti a dnes treti krat podotykam ze mi dnes robil sono tak mozno s toho.bolesti mam len take mierne a len chvilocku tak dva krat za den.na sone som bola dnes a on vravi ze 5+4 ale mne to podla menzesu vychadza 4+5,posledny menzes bol totis 2.10 takze sa kopol🙂 moje decka su samko davidko a nasa princezna co nam zomrela mala byt tamarka☹ a ty si ako dlho spinila?a cely den?

zuzu1104
4. nov 2013

@samajama tak to si možno preto špinila, že to bolo v čase, kedy by si mala dostať menzes. Ja už od piatku nešpiním. Začala som v stredu po utorňajšom sexe skončila piatok poobede, ale myslím si, že preto som ešte ďalšie dva dni špinila, lebo v stredu mi robil doktor vaginálne sono a dosť sa vo mne pošpáral. Lebo povedal, že krvácanie v maternici nie je, tak to bolo len z krčka. Ale pre istotu mi dal teda aj tabletky na zastavenie krvácania a na udržanie tehotenstva.
Aj si mala nejaké vyšetrenia, keď Tamarka odišla? Nezistili ti náhodou, že potrácaš jedno pohlavie, teda ženské?

neomea
4. nov 2013

ženičky, zabijem kus od témy, ako je to s tehu sonom, aj pri tom treba mať plný mechúr? 😅
ja som mala bolesti v brušku v čase keď som mala dostať krámy, našťastie to po 2 -3 dňoch úplne pominulo, nezniesla som na sebe ani gate zapnuté... no a prsia sa aj mne vidia dáko o číslo väčšie, ešte šťastie že som mala malú rezervu v podprdách keďže som nedávno kus schudla, neviem čo by som nosila 🙂

samajama
4. nov 2013

@zuzu1104 to vlastne nebol potrat,ale zevraj porod mrtveho plodu v 24 tyzdni,uz v 12 tyzdni jej zistili vysoke nt hodnoty,zahlavie malo viac tekutiny ako je pripustne,ale kazali cakat do 16 tyzdna,potom nasledovalo amnio,nikdy by som na to nepristupila ,keby som to sama na sone nevidela,ale vysledky boli ok,nepomohlo mi to vobec na nic aj tak sa malej dostala voda vsade a bolo po .vysledok ascites plus hydrops,ale ani pitva nebola ,dali mi ju pochovat lebo mala vyse kila a zo zakona to muselo byt,boli sme sviecku zapalit v piatok aj s detmi,ja len dufam ze sa nic take opakovat nebude uz nikdy.ja sa bojim aj keksikovat🙂 az po tom 12 tyzdni ani sa to neodporuca ak zena spini,dala som tam na fotoblok aj samkovu fotku🙂

samajama
4. nov 2013

@neomea bolesti v case menzesu su uplne v poriadku 🙂 a budu aj potom na zaciatku tehotenstva kazdu chvilu,a na sono nemusis mat plny mechur ,kedze si tehu v 6,ja som bola dnes a plny mechur som ani nahodou nemala🙂 a to som v 5t

neomea
4. nov 2013

@samajama super, vďaka za info, držím palce nech ide všetko podľa predstáv 😉

zuzu1104
4. nov 2013

@samajama och Bože môj, to muselo byť strašné :(, je mi to veľmi ľúto, neviem si to ani len predstaviť, si silná žena. Teraz ti prajem, aby toto bábätko bolo silné a zdravé.
Ale ja som pred sexom nešpinila, tak preto sme šli do toho, ale už teraz som mm povedala, že určite nič nebude.
Tvoji dvaja synovia to už sú veľkí chlapi. 🙂

samajama
4. nov 2013

Nemas za co a urcite daj vediet,ako si dopalda na sone🙂 dakujem a aj tebe prajem aby bolo vsetko ok
@neomea

samajama
4. nov 2013

@zuzu1104 aha som myslela ze ked si spinila tak si sexikovala🙂 chlapci moji boli aj z muzom prave ti ktory mi to pomohli zvladnut,myslela som ze to nepredycham,ale cas je najlepsi liecitel .aj ked som prve mesiace preplakala ,bolo to totiz srcervuce,ked som miesto babatka v uatosedacke,tak sme si predstavovali cestu s porodnice,dostali do ruk urnu s popolom nasej malinkej.ale uz odbocujem od temy.a daj potom vediet ako si dopadla u dokyho,drzim silno paste.ak toto tehu vynde tak budem mat deti po kazdych 7rokou🙂

zuzu1104
4. nov 2013

@samajama fakt strašné, ale je dobré, že máš okolo seba ľudí, čo ti to pomohli prekonať aj keď nikdy nezabudneš. Ja si tiež občas poplačem ako mi je ľúto za bábätkom, ale v podstate je čas najlepší liečiteľ, veď to poznáš aj ty. Tieto bábätká nám zacelia rany, neboj 🙂
Jasné ozvem sa a aj ty potom napíš, keď pôjdeš na ďalší UZV či je všetko ok.
Tak to by si mala teda pekný rozdiel medzi deťmi. 🙂

samajama
4. nov 2013

@zuzu1104 a kedy ides ty najblizsie k dokymu?ja dam vediet toho 14.11idem na to sono a dufam ze potvrdi akciu🙂 ale kedze sa o tyzden kopol je mozne ze este nic neuvidi,dnes si idem dat teda ten utrogestan aj ked uz nespinim,ale radsej si ho dam doky vravel ze neublizi tak preco si ho nedat🙂 ?

zuzu1104
4. nov 2013

@samajama idem teraz v piatok poobede, už sa neviem dočkať. Aj keby náhodou ešte nebola akcia srdiečka, ale chcem vedieť či bábo podrástlo, ale ak bude akcia, tak budem neskutočne šťastná.
Daj si určite, som čítala, že tieto tabletky by sa nemali len tak prestať brať a asi až do 14tt sa berú. Ja si idem dať v piatok predpísať ďalší Duphaston

samajama
4. nov 2013

@zuzu1104 budem drzat prsty a nech byje ako zvon🙂 a ja buduci tyzden 🙂 daj vediet 🙂

trulinka
4. nov 2013

@samajama
ahoj, ja sa len tak trochu vsuniem ku vasim diskusiam.....je mi ozaj velmi, velmi luto co sa ti stalo, muselo to byt hrozne a velmi ti drzim palce nech to tentokrat dopadne dobre. Ohladom toho utrogestanu, ja som po umelom oplodneni a lekar mi nakazal brat denne dokonca 6 ks tabletiek utrogestanu vaginalne. Je to na udrzanie tehotenstva, takze urcite to neuskodi.....Ahoj, drzim palce 🙂

ninocka84
4. nov 2013

Ahojte kocky, pozeram ze vy uz mate celkom dost toho za sebou. mna zajtra caka prva navsteva dr tak som sama zvedava co to bude ako to bude, babo to bude prve tak vsetko nove. snazim sa mysliet pozitivne myslim ze to je dolezite! ja som fungovala 3 mesiace na duphastone kvoli PCO no a ten treti mesiac bolo prekvapko prisla ovu a nam sa zadarilo 🙂 uf zvedava som na zajtra veru co ma to vsetko caka.tak sa drzte babule, hlavy hore mysliet pozitivne!!! 🙂

siminimis
5. nov 2013

Ahojte , vcera som si na teste nasla // poslednu menstruaciu som mala 28.9. , dnes je to 11dni co mi MS meska , myslite , ze nie je skoro ist ku gynekologicke ?

mona333
5. nov 2013

@siminimis aspoň pozrie či je bábätko uložené tam kde má byt🙂

ellenie
5. nov 2013

no tak ja uz druhy den spinim, myslim, ze pride mrcha :-/ vcera som sa testovala, a este neboli // ciarky...

samajama
5. nov 2013

@trulinka ahoj,tak utrogestan ti urcite neblizi a ak ti doky kazal 6 tak si ich pokojne daj🙂 ja si davam dva rano a dva vecer,ale bez aplikatora radsej,ty si to davas s aplikatorom?

trulinka
5. nov 2013

@samajama
Nie, ten aplikator neznasam, predtym som si davala Lutinus tablety, ale vzdy som sa bala, ze sa nejako poskrabem s tou palickou, takze radsej prstom, to je istota 🙂

trulinka
5. nov 2013

@ninocka84
Ahoj, ja som na tom podobne, posledny menzes som mala 25.9. Takze este je dost skoro, pred tyzdnom som bola na prvej kontrole a este nic na ultrazvuku Dr. nevidela, ale aspon mi povedala, ze mam pekne velku vystelku maternice, ze to je dobre. V piatok idem na dalsiu kontrolu, tak hadam uz aj nieco uvidi na ultrazvuku 🙂 . A ty si ako dnes dopadla?

ninocka84
5. nov 2013

@trulinka ahoj. tak ja som dnes uz videla na UZ aj malu bublinku 🙂 15teho idem na kontrolu kde mi vezmu krv a celkovo vysetrenia na prvej poradni. hlavne je ze je to tam kde to ma byt 🙂 vcera som mala nervozitu celkom z toho, dnes rano ako naschval doprava v meste zlyhala meskala som k dr polhodinu. no ale ked mi ukazal na sone tak som sa potesila. ja som mala posledny ms 30.9. inac. som zvedava toho 15teho ze co bude. teraz sa uz iba opatrovat nech je mu dobre a teplucko v tomto hnusnom pocasi 🙂)

zuzu1104
5. nov 2013

@ellenie utekaj k lekárovi nech ti dá niečo na to špinenie aj ja som špinila a dal mi Duphaston na udržanie tehotenstva a Ascorutín na zastavenie špinenia. Po dvoch dňoch to prešlo. Ale je dôležité, aby lekár skontroloval či je dieťa ok

zuzu1104
5. nov 2013

@siminimis Myslím, že nie, ja som bola deň po vynechaní a doktor už videl vačok v maternici

miss_shy
5. nov 2013

Ahojte baby ja by som mala patrit k vam, poslednu mrchu som mala 29.09. dnes som bola na u dokiho ale nic nevidel, tak neviem. Vcera som robila aj digitalny a ten mi ukazal +2 - 3. Mam prist o tyzden.... dnes som robila rapi pruzkovy a vysiel // tak naozaj neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre