Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ribike
11. júl 2010

@alllexa No tak tučná a biela som aj ja🙂 mám na sebe 16kg niekedy sa prezlečiem aj 5krát,otvorím skriňu a neviem čo na seba skoro všetko mi je tesné a vo všetkom sa cítim jak tank😅,ale však po pôrode sa dáme do parády🙂 v termálku som toto leto bola iba raz išli sme z drahým od 5tej do 7mej ja som papala lángoš,varenú kukuricu a trošku kofolky🙂 a on si trocha zaplával tak každý z nás si to svojím spôsobom užil😀 Ako si na tom s kg?

tinka349
11. júl 2010

@ribike ja som sa opalovala asi 3 x, vcera od 3tej do 5 tej, dnes len hodinku od 2h3j do 3tej....zas to neprehanam lebo ani dlho nevydrzim v takej horucave a olievala som sa studenou vodou z hadice 😀

alllexa
11. júl 2010

@stanka33 - Stanka, aj Ty sa drz! My sa budeme s Maxi informovat cez mobil, takze spojenie medzi nasimi nemocnicami bude aktivne🙂.

@noemarta - ja este nejdem spat, nezaspala by som...

tinka349
11. júl 2010

@izira zajtra este neidem, az v stredu mam kontrolu....jedine zeby si to mala rozmyslela konecne a chcela by cerstvy vzduch 😀

alllexa
11. júl 2010

@ribike - som na tom podobne - 17 kg navyse... Skoda tychto poslednych dvoch tyzdnov, co som "nadcasovala", uz som mohla kojenim chudnut namiesto priberania...
No a tiez to po porode budem riesit este tehotenskym obleckom, dlhymi a volnymi trickami a leginami... Ale rada by som po mesiaci zacala troska sportovat, snad to nebude cisarsky alebo nejake brutal roztrhanie, to by som si musela este pockat.

ribike
11. júl 2010

@alllexa V utorok mi doki povie že či mi vyvolá ten pôrod alebo čo so mnou bude...bola reč aj o cisaráku kedže malinká bude mať približne 4kg ale cisarák nechcem,bojím sa ho☹

alllexa
11. júl 2010

@ribike - cisarskeho sa neboj, ja by som sa viac bala roztrhania... Ked mas velke babo, tak je asi lepsie ist na cisarsky - ved nakoniec aj tak lekari rozhodnu, ako Ta poriesia, a tomu by som doverovala...

ribike
11. júl 2010

@alllexa Povedzme tých 7kg necháš hned v nemocke a 10 kg navyše nieje až taká katastrofa ja som raz za 2 a pol mesiaca schudla 15kg tak by to nemal byť problém a to bruško sa nám stiahne🙂moja kamoška 5tt po pôrode začala chodiť na airobik a pekne chudne🙂 No budeme musieť trocha zabojovať aby sme sa vrátili do pôvodného stavu😅

mavion
11. júl 2010

Ahojte baby..tak nasa Lenka je uz na svete,narodila sa 7.7 s mierami 3780 g a 54 cm..porod bol bolestivejsi ako prvy ale rychly...uz sme aj doma s nemocnice,uzivame si domacu pohodu 🙂

stanka33
11. júl 2010

@alllexa dobre budeme v kontakte, ja si tam maxi najdem urcite....
ja som dnes vypila aspon 4l a vobec som skoro necikala ani jest mi nechuti ked furt pijem teraz som si spomenula ze som jedla na obed a pritom mam brucho totalka plne...

ribike
11. júl 2010

@alllexa Uvidíme,nechám sa prekvapiť...Nič iné mi totiž nezostáva☹ hlavne nech je malinká v poriadku🙂 A cisarák mi tiež môžu spraviť kedy si poviem takže to by som mala stíhať,ale ešte stále dúfam v svôj vysnívaný vyvolaný pôrod do vodičky🙂nádej umiera posledná🙂

alllexa
11. júl 2010

@ribike - tak to si pekne schudla, co si robila?

alllexa
11. júl 2010

@stanka33 - mna tak boli brucho, babo ma brutal tlaci... Toto bude minimalne do polnoci... Ja nechapem, preco nejde von🙂
Ty ides na Kramare, ze?

@mavion - gratulujem, pekne miery! A bol to prirodzeny porod? (pisem do Maxi do spravy)

ribike
11. júl 2010

@alllexa Rozišla som sa s priatelom🙂 ktorý mal rád plnšie tvary😀 a silno som sa odhodlala že budem zase ako predtým a podarilo sa,Ráno som papala nízkotučný biely jogurt,na obed polievočku bez cestovín a na večeru jablko,ananás alebo zeleninku,pila minerálku a bilinné čajíky a pomohlo🙂 popritom som celý deň behala po schodoch lebo som robila čašníčku🙂 a potom som sa držala až do tehu🙂

stanka33
11. júl 2010

@alllexa ano na Kramare, aj mna tlaci a kope teraz vecer najviac, a mne ako bolo v piatok ze tak teraz cez vikend nic necitim nechapem to co sa deje, a to cely den pomaly ani nesedim
ozaj a nasa petzi uz porodila??

ribike
11. júl 2010

@stanka33 Petzi?Asi už ano lebo sa neozýva...chúdatko si potrpela pár dlhých hodín,ale verím že už to má zasebov a obaja sú v poriadku🙂 určite je vyčerpaná...

alllexa
11. júl 2010

@ribike - fiha, to chcelo dost velky sebazapor... Ja som sa dlho snazila schudnut, vseliake diety a cvicenia som robila, a potom zrazu som si tu vahu nejako prestala vsimat, mala som problemy s byvalym prietelom, a zrazu som mala o 7 kg menej...

@stanka33 - pocula som, ze prave na konci tehotenstva sa babo menej hybe, lebo ma menej miesta...

adka1311
11. júl 2010

caute tehulky a maminky.... 😀
Aj ja sa chystam tento tyzden do nemocnice...ak sa maly nenarodi sam, tak vo stvrtok nastupujem a v piatok bude cisarsky, kedze po prvom cisarskom sa nesmie porod vyvolavat....a kvoli mojej tehu cukrovke ma nesmu nechat prenasat 😝
takze najneskor v piatok budeme mat maleho pri sebe...

Inak @karinnka to je zaujimave, ze ti naplanovali cisrsky kvoli hrubke javy 5mm....
Ja mam menej ako 4mm a nikto v BA to neriesi...vraj riziko je az pod 3.5mm....zjavne v Kosiciach maju ine normy 😀

vsetkym, ktore zajtra nastupujete, drzte sa....a dajte vediet, ked budu babatka na svete...

alllexa
11. júl 2010

@luminkasp - radost, co?🙂

adka1311
11. júl 2010

@luminkasp zasa futbal ????? 😀 😀 😀
tak zatial to vyzera pre Spanielov dobre....takze ste majstri....tak mozes ist veselo rodit...nie?????

adka1311
11. júl 2010

@alllexa na teba budem v utorok specialne mysliet....drz sa a daj co najskor vediet co a ako sa narodilo 😉

alllexa
11. júl 2010

@adka1311 - jej, si zlata! Aj Ty sa drz - aj Ty to budes mat uz na buduci tyzden za sebou... Inak, to som nevedela, ze Ti nemozu po cisarskom vyvolat porod...

adka1311
11. júl 2010

@alllexa no nemali by vyvolavat pretoze pri vyvolavanych porodoch rychlo nastupuju silne kontrakcie a hrozi, ze maternica sa v mieste povodnej jazvy roztrhne...
a rovnako mi vysvetlili, ze ked mam za sebou prvy cisarsky, nikto mi pri druhom porode neda epiduralku...lebo by som si nemusela vsimnut bolesti, ked sa mi zacne trhat jazva 😝
takze ak sa maly rozhodne prist na svet sam nniekedy do stvrtka, budem mat naozaj prirodzeny porod so vsetkym, co k tomu patri 😀

alllexa
11. júl 2010

@adka1311 - fuha, tak to je dost blbe:( To neviem, ci by som chcela druhy porod prirodzeny, ked je to tak stazene... Skor by som sa bala toho, ze keby som uz dva mala cisarske, ze ten treti je vraj dost rizikovy...

adka1311
11. júl 2010

@alllexa mne je dost jedno, ci bude cisarsky alebo prirodzeny....len nech je maly v pohode...ja sa uz nejako dokopy dam... 😀
a vlastne je to na nom...ked sa do stvrtka nevypyta von, ideme na cisarsky....jeden som uz prezila, tak snadprezijem aj druhy...
iank aj pr prirodzenom porode /ak nasleduje po cisarskom/ je velka sanca, ze sa skoci akutnym cisarskym.... pri akomkolvek naznaku problemu hned rezu...tak som zvedava ako to nakoniec dopadne....

adka1311
11. júl 2010

@luminkasp oslavujes titul ci rodis????

adka1311
11. júl 2010

tak babule drzte sa vsetky, idem spinkat, aby som vladala rano maleho vychystat do skolky.....

ribike
11. júl 2010

@alllexa Ani nie po 2tt som si na dietne stravovanie zvykla🙂nie ako teraz zomeliem všetko čo mi príde pod ruku😀...a ešte stále chodím na tehul.cvičko zajtra mám asi posledné🙂a ide so mnou aj drahý lebo bude aj prednáška o prvej pomoci bábätkám...

alllexa
11. júl 2010

@adka1311 - tak dobru noc a nech to dobre dopadne!

alllexa
11. júl 2010

@ribike - fiha, no pekne... ja som cvicila cca do 36. tyzdna - potom som mala vyse tyzdna nadchu, tak som prestala (dost ma prekvapovalo, ze napriek jednoduchosti cvikov som vzdy bola zadychana), potom sme sa v priebehu dalsich dvoch tyzdnov stahovali, takze fitloptu som mala este na starom byte a dost som si "uzila" pri noseni veci🙂. A potom som stale cakala, ze uz to kazdu chvilu na mna pride - a teraz to citim v krizoch, ze som mala cvicit aj posledny mesiac:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre