Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

yoda_
4. feb 2010

no tak ja neviem ako sa to pocita, ale podla tohto http://tehotenstvo.academy.sk/index.php som v 16+0 a zaroven v piatom mesiaci.

a vsak ak ma mesiac 4 tyzdne, tak prvy mesiac konci koncom stvrteho tyzdna, druhy osmeho, treti dvanasteho, stvrty sestnasteho. Ci kde sa mylim?

yoda_
4. feb 2010

noo, sunny, tak sa vyprdni na obavy a uzivaj si, to ze ta ten pes ma rad.

yoda_
4. feb 2010

dugyna, chcem sa opytat, co je s Mirkou? Sa mi zda, ze sa dlhsie neozvala, ale je pravda ze som moc junovky neprehladavala.

stanka33
4. feb 2010

ahojte...

dugi ta kniha existuje aj najstastnejsie miminko ta je o prvych tyzdnoch a potom aj najstastnejsie batola a ta je od roku do 3 rokoch....a dufam ze potom popridavas neja ke foto zo svatby som zvedava...

baby k tym psom sa nevyjadrujem...my byvame na sidlisku a to je des....ho..á vsade po chodnikoch, rozsiapane ani to majitelia nezbieraju sak na co aj ked su na kazdom kroku vrecka...sneh je viacej zlty ako biely...
pomaly ani decka sa nemaju kde hrat...maly kope do piesku a ja musim stale davat pozor aby na to nenatrafil...
a im je to jedno ci je to ihrisko, vchod do domu...chodnik, travnik.. je to vsade...postavime deckam snehuliaka za polhodinu je ocikany...keby mali aspon tolko svedomia ti ludia a nechodili tam kde sa hraju decka...no som sa rozcilila trochu ale strasne ma to jeduje...

radsej vam narobim chute..zjedla som riadnu porciu vysmazaneho karfiolu s domacim dresingom mnam..ze zdrava strava...ja mam od nej nejako daleko...rano chlebik s oskvark. natierkou...co uz so mnou..

zrzi aj ty budes mozno v klube chlapcekov????gratulujem predbezne..ja idem v pondelok skusim ho uprosit nech sa pozrie lebo potom idem asi az v 22.tyzdni a dovtedy nevydrzim...

stanka33
4. feb 2010

yoda podla tyzdnov tehotenstvo trva 40 tyzdnov, podla mesiacov je to 9...ale mesiace maju viacej ako 4 tyzdne 4 aj nieco..cize keby mali iba 4 tyzdne tehotenstvo netrva9 mesiacov ale 10...je rozdiel v lunarnych a kalendarnych mesiacoch...neviem ci si ma pochopila ale takto nejako som to citala, ked som bola minule tehotna

yoda_
4. feb 2010

hej aj ja som si myslela, ze to asi bude tymto. takze v podstate, teraz som v lunarnom v piatom a v kalendarnom stale stvrtom, hej? v podstate to tak aj vychadza.

stanka33
4. feb 2010

asi je to tak...aj by to tak malo vyjst.....no mne o tyzden zacina piaty mesiac ani sa mi to nezda...sice brucho mi narastlo trosku ale inac nic az na ie nevolnosti co ma uz presli...

majte sa pekny dnik vsetkym....

oacka
4. feb 2010

Stanka, úplne ťa chápem. My síce máme psa, ale aj tak nemám rada majiteľov psov, ktorí si myslia,že ich pes je najlepší,nikomu neublíži, púšťajú ho len tak a nezbierajú po ňom... My máme za domom detské ihrisko a tam psi nesmú. Ale ddakedy ich tam samé deti vodia... No a s tým očúraným snehom - aspoň na snehu je vidno,kde je načúrané, na zemi to neuvidíš. to je príroda, stále tam dakto kadí. 🙂

mirka285
4. feb 2010

plne suhlasim so Stankou,mam rada psov,ale v rodinnych domoch,vonku na dvore,nie v byte..u nas v baraku maju vsetci takych obrovskych velkych psov ze je mi z toho zle ☹ minule som isla po takom vo vytahu a myslela som si ze sa dovracam..pochopim ked ma niekto doma vyslovene maleho bytoveho psa ale nikdy nepochopim preco niektori ludia tyraju v panelaku psov,ktory maju byt vyslovene na dvore ☹ ☹

halucinka
4. feb 2010

ahojte mamičky a nastávajúce mamičky, hlásim sa do vášho klubu. už som vás tu bola sem tam kuk, ale sa mi nechcelo upravovať profilale dnes som sa k tomu dokopala. snažím sa netráviť pri počítači všetok vzácny voľný čas, ale dúfam, že si semtam pokecáme 🙂)
momentálne sa mám super, asi práve prežívam obdobie hyperaktivity, lebo stále upratujem, varím, šijem, chodím plávať, dieťa mi už nechce spávať, aj napriek tomu všetko stíham, a som šťastná, a to práve nepatrím k tým najporiadkumilovnejším.
som len trochu znepokojená, že necítim pohyby, tak ma prosím ukľudnite niektorá, ak je tu taká v mojom termíne druhorodička, a tiež ešte necíti. ale tuším aj pri veronike som dlho čakala. do poradne idem o týžden, no už sa neviem dočkať!

dugyna
4. feb 2010

zrzulka..no tak drzim palce na 3D nech vam povedia co to je 😉

toxo sa nepranasa cez psa urcite, a ak je pes domaci a je pravidelne odcervovany nehrozi ziadna nakaza z neho..zrzulka aj ja som citala to stou alergiou ze ak dieta vyrasta od malicka so psikom tak menej nachilne na alergie 😉

a andulky a papagaja cistim aj tearz v tehu..sak oni su len v byte nie su vo styku s inimi vtakmi..a potom si poriadne poumyvam ruky a vsetko je ok..ked sa im pravidelne citi a umyva klietka tak tiez nie je problem..a su v inej izbe ako mi..tarz uz dlho neboli pusteny..ale tiez by sme ich bńevedeli dat prec..ta aymara aj rozprava 😉 ..tym ze su 2andulky a 1aymara..tak nie su az take pritulne lebo maju zabavo so seba samych..ale do kauflandu chodime obdivivat zaka..

rybaanka
4. feb 2010

Ahojte,

myslim, ze pes je uplne v pohodicke, kedze pri prvom tehu sme stavali domcek a byvali sme u nasich, bola som denno denne v kontakte so psom, kezde nasi maju psa a tak isto krpec s nim bol v kontakte do 7 mesiacov, potom sme sa prestahovali do rodinneho domu a psa zatial nemame, ale maly nema ziadnu alergiu
ani nic podobne 😉

halucinka ja citim pohyby uz od 16tt, ale ja aj pri prvom tehu som citila velmi skoro uz v 17tt pohyby, takze to je podla mna individualne 😵 urcite nie je dovod na paniku, coskoro ich urcite zacitis 😉

baby ja po 100rokoch budem sama doma, mangel ide s krpcom dnes vecer na liptov az do nedele 😵 😵 😵

rybaanka
4. feb 2010

zrzka zeby dalsi pipik do klubu??? 😀 😀 😀

oacka
4. feb 2010

My aj keď si postavíme dom, budeme mať našu fenku vovnútri, veď ona by vonku neprežila! 🙂 U nás majú jedni bernardína, neviem si predstaviť, čo ten chudák robí v byte...
Objednala som si na mimibazare tehu nohavice, teším sa! 😵 Už mám bruško. a už som začala pozerať aj detské vecičky,ale neviem to porovnať s cenami v normálnych obchodoch, tam som ešte nič nepozerala...

sunnygirl
4. feb 2010

oacka
za koľko si is ich kúpila hoď link nech kukneme 🙂 . Aj mne by sa zišli ešte jedny, lebo ja síce nemám veľké bruško, ale mi to ide do riťky a bôčikov, takže normálne rifle už ani rozopnuté. ☹

oacka
4. feb 2010

kúpila som tri: za 16,50, za 22 a 18. poľská výroba, tak ddúfam, že budú dobré... iddem skúsiť ten link...

lucka_o
4. feb 2010

oacka, na tie nohavice som pozerala aj ja ale ja stale nejak verim.....ze sa vojdem do mojich rifli... 😀 ☹
ja mam psikov rada, ale vyhybam sa teraz aj mackam aj psom....

oacka
4. feb 2010

viera je dôležitá, lucka. 🙂 🙂 🙂 no mne už nepomáha, brucho ide von. 😉

zuzik1983
4. feb 2010

dakujem vam babule

ja tiez nemam este nejake velke brusko,ale normalne rifle uz moc nosit nemozem,lebo ma tlacia.zatial som pribrala 4kg a nosim tehu rifle,tiez by sa este nejake zisli...

janka256
4. feb 2010

no baby strasite ma s tymi pohybmi su tu niektore prvorodicky a pocituju ich kazdy den a ja tretorodicka asi kazdy treti den aj to len velmi slabunke az sa mi zda ze nie su vobec ale tak pred tyzdnom som bola na sone a babo sa vrtelo vraj je malinke preto tak slabo citim pohyby a este aj placentu mam dakde vpredu hore tak neviem vraj az v tom 20-22 tyzdni to bude intenzivnejsie podla mojej lekarky ☹ a ja sa kazdy den stresujem ci je babo v poriadku ked ho necitim kopkat 😒

zuzik1983
4. feb 2010

ked ja stale neviem,ci su to pohyby drobca alebo moje vetry 🙂 tiez uz by som to strasne chcela citit.aj mne doktorka hovorila,ze mam placentu na prednej strane bruska,mozno je to tym

meruska
4. feb 2010

ahojte, mne sa uz druhy den vratili ranne nevolnosti ☹ je to normalne? od vianoc nic az teraz...rano sa musim najprv vygrckat az potom ako tak fungujem... ale toci sa so mnou svet este do takej deviatej... hroza...
aj vcera aj dnes mi dokonca tak prislo zle v elektricke ze som musela poprosit ludi ci by ma nepustili si sadnut ...
pomoooc, co mam robit ? ja ich uz nechcem ... uz som si zvykla fungovat bez nich....

sunnygirl
4. feb 2010

meruška,

ja to mám tiež tento týždeň, síce negrckám, ale niekedy mám čo robiť so sebou 😒 😝

sunnygirl
4. feb 2010

oacka:
aj ja som pozerala tieto nohavice. Počkám kým ti prídu a potom daj vedieť či si s nimi spokojná, Inak ceny sú suprové 🙂

sunnygirl
4. feb 2010

inak, teraz som si robila praženicu a keď som číitila a krájala cibuľu a rozbíjala vajcia, tak mi tak došlo, že aké je jednoduché dostať toxo a to ozaj žena nemusí byť v kontakte so zvieratkami. 😅. Takže som toho havka už nejako pustila z hlavy, akurát že havko sa dnes vygrckal, ona to utrela a ani si nešla umyť ruky, stále ho hladká a chová z ruky a dotýka sa tých istých vecí ako ja. Ale na druhej strane je to štepený havko 😅

sunnygirl
4. feb 2010

zrzulka:
gratulujem k pipíku, aj keď ešte nie na isto 😉

sunnygirl
4. feb 2010

haló haló, kopkajúce brušká, je tu niekto? 😨

stanka33
4. feb 2010

MERUSKA MNE BYVA ZLE KAZDY DEN POOBEDE KED som najedena a davam jest malemu vzdy ma napne aj som vracala....ale pachy mi uz nevadia, ani v chladnicke aj varit mozem tak sa da...

a v elektrickke mi byvalo cele tehotenstvo zle, aj neskor,,,hlavne ten vydychany vzduch rano....este ze teraz necestujem...

janka256
4. feb 2010

sunny ja som tu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre