Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zuzik1983
17. sep 2010

@monline praveze ma taky dudlik,kde je upne mala dierka,ze sa musi snazit.inak v noci takyto problem nemame,len cez den

zuzik1983
17. sep 2010

@alllexa je to asi aj tym,lebo v noci mam prsia plnsie a neni problem,len cez den ☹ ja by som aj stimulovala tvorbu mlievka castym prikladanim,ale co robit,ked sa odtahuje.davala som jej odstriekane,dokial som mala zasoby.ale tie uz sa mi minuli ☹

mojalili
17. sep 2010

@monline NIe, este som poriadne nedala UM len raz, a aj to nepil...no skusime sa prehrat, slinta ako diva šelma...

merikac
17. sep 2010

@zuzik1983 tento problem sme mali aj my v tom istom obdobi, ako ste vy,,uz som to spominala,,v noci krasne tahala, cez den sa pucila na prsniku, metala rucickami,,,,aj som jej pomala, -tlacila prsnik aby mliecko tieklo,,,ale trvalo to asi cca 2 tyzdne a preslo to 😉

sarai
17. sep 2010

@monline dakujem. dnes som jej kupila tiez aviril, tak jej ho urcite skusim. dufam, ze pomoze.

merikac
17. sep 2010

@mojalili aj mne zacala slintat a ked jej dam zohnuty palec, tak don tak kuse az ma to boli,,,,,,,,,

zuzik1983
17. sep 2010

@merikac hej,viem,uz si spominala,uz to celkom dlho trva ☹

merikac
17. sep 2010

@zuzik1983 ☹ , tak to mi je luto,o to viac, ze neviem poradit ☹

zuzik1983
17. sep 2010

uz som napisala aj laktacnej poradkyni,snad si nejako poradime a vyriesime to

adelaine
17. sep 2010

@kafoditka tak to si dobra, aj ja sa musim asi tiez zatat a zacat drzat a vydrzat....

alllexa
17. sep 2010

@zuzik1983 - skus si potom v noci odsavat... Drzim palce, poradkyna by Ti mohla pomoct...

lulu1983
17. sep 2010

@zuzik1983 pripadne skus napisat tu na mk do temy Dakujeme Annag

luminkasp
17. sep 2010

@mojalili ak pritom natahuje nozicky, tak ho boli brusko, potrebuje sa vyprdkat a preto chce byt na prse, lebo vtedy sa im prdka lahsie, ked tahaju, ale nepotrebuje papat, tak je na nom max 10sek 😉

tinaki1275
17. sep 2010

@luminkasp to bolo prvykrat na tej fotke,manduca ma aj specialnu opierku na hlavu(na fotke ju nemam),je fakt super a ma specialnu vlozku dnu pre novorodencov takze sa smie pouzivat od 3.5 kg...my ju pouzivame od 1 mesiaca zhruba..

merikac
17. sep 2010

@tinaki1275 na tej foto so strykom bilom na plazi si ty??...

zuzik1983
17. sep 2010

@alllexa v noci to akurat vipije,uz neni z coho
@lulu1983 ked mne sa tolko toho nechce citat,uz som jednej napisala,hadam sa pohneme dalej

ivkafu
17. sep 2010

@mojalili,@zuzik1983......dievcata aj nam to robi maly uz 3 tyzden....raz sa zlosti cez den a raz v noci, aj ja som volala laktacnej a povedala ze niektore deticky maju take obdobie ze odmietaju prsnik 3 dni a niektore aj tyzdne ze len treba prikladat, od zlosti sa vystiera, krici ako keby bol cely den hladny a vobec sa neda utisit az mam strach ze sa mu nieco stane, vcera v noci sme mu museli dat UM, presne to robi co opisuje mojalili

drzim palce aby to obdobie bolo za nami 😉

bellablonde
17. sep 2010

caute babky,
tak dnes mi dorazila manduca, hned som tam sasku na chvilu posadila a celkom sa jej pacilo

@tinaki1275 ked vidim, ze pises o manduce... opierkou hlavy myslis ten latkovy pasik, ktory sa da pripevnit na popruhy? a este sa ta chcem spytat, saske dost vytrca hlavicka von, je to okej? sa mi zda, ze by tam mohla byt viacej schovana... neviem, som zaciatocnik co sa tyka mdc...

inak sa mame vyborne, saska sa prave zobudila, takze letim za nou, ako tak zvladam aj kojenie,
uz bola kriza, ale ustali sme to

a chcela som este napisat, ze ja som dostala kramy po 4 mesiacoch a kojila som v pohode az do petkovho jedneho roka..
takze take reci, ze prichodom menzesu sa strati mlieko su podla mna kravina

bambola
17. sep 2010

@bellablonde musis ju do tej manducy tak pekne napasovat, ked sa ti podari ju tam dobre usadit do tej novorodeneckej vlozky tak jej bude trcat len hlavicka, manduca bude presne po pliecka.
v tej vlozke by mala mat ritku nizsie ako nozicky, nozicky sa zapru o manducu (tam kde budu trcat ked bude velka)
musi ti tam proste tak sadnut, nam to ukazovala priamo teta v obchode.

inac ja je hlavicku nechavam von lebo vacsinou mi v manduce zaspi a oprie si hlavicku o moju hrud a vtedy jej nepada, tu opierku som pouzila len raz ked prsalo

monline
17. sep 2010

@tinaki1275 to isté som sa chcela i ja spýtať...to na pláži si ty? a kde máš bruško? to len JA ho furt nosím? 🙂@merikac už si trocha pokojnejšia?

aj Daniel jedno obdobie sa odťahoval po chvíľke od prsníka a plakal, kopal..ale zvyčajne len večer a bol jasné, že ho bolí bruško, tak som vždy spravila pauzu, pocvičila, ponosila a zase skúsila, či bude piť..neodsávala som a nedávala z fľašky ani vtedy. Vtedy sa mi aj stalo, že toľko naťahoval v ďasnách bradavky, až sa mi spravili kadejaké trhlinky na nich a príšerne boleli, štípali vyše týždna, kým som ich ako tak zreparovala..ale on držal v puse bradavku, nevypľul

monline
17. sep 2010

Boli sme v IKEA kúpiť vysokú stoličku, dnes dostali tovar, tak ju mali..teším sa, vyzerá byť dobrá...a do Palace sme šli, chcela som malému kúpiť jesennú bundičku, či niečo milé a pekné, nakoniec som kúpila chlpatý biely overal veľkosť 68, je mu dosť veľký, tak ponosí dlho..páčil sa mi, pritom máme už modrý overal na zimu aj zelenú vetrovečku 🙂

tinaki1275
17. sep 2010

@merikac ano pred 3 tyzdnami to sme boli po prvykrat🙂

tinaki1275
17. sep 2010

@monline ale to tak dobre stojim ze ho nevidno🙂),nieco zostalo aj mne ver mi...

monline
17. sep 2010

@tinaki1275 no..neviem, či verím...keď ho nevidím 😀

tinaki1275
17. sep 2010

@monline ale fakt,existuje a pri mojich 54kg mi este tie 4kg vidno ,a su len na bruchu ,vies aja som o hlavu vyssia od vedierka🙂)tak pri tom vidno vsetko ..na plazi som ani nedychala,ked sme sa fotili.🙂)

monline
17. sep 2010

@tinaki1275 no..nebudem to rozmazávať, len tíško závidím všetkým štíhlym babám 🙂

janka256
17. sep 2010

ahojte kocky tie co mate tlakovy hrniec tak tam ta pokrievka ma tesne priliehat? lebo ja som si dnes kupila a hrniec ma okruhly otvor a pokrievka je elipsovita tak ked to zakryjem a utesnim okolo pokrievky je este kustik miesta z oboch stran tak neviem ci to vsetky hrnce tak maju alebo iba tento ☹

mirka285
17. sep 2010

@janka256 bola som sa pozriet,tak ja mam hrniec okruhly,aj pokrievka je okruhla,dolieha to presne,a ma to aj poistku ktora ti musi ist zavriet...

zrzulka
17. sep 2010

@janka256 jani ja mam 2 tlakace a oboje doliehaju... aku mas znacku???

zrzulka
17. sep 2010

@merikac podla mna ked povedali ze to nie je nic vazne tak snad je to oki. ja tiez mam cystu na oblicke co mi zistili asi pred rokom a tiez ze to je v pohode, ze to mam mozno od narodenia... tak ci to nebude nieco podobne.... problemy mi ta cysta nesposobuje....v kazdom pripade drzim palce... stresujeme kazda jedna pokial ide o nase zlaticka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre