Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petrusk
7. nov 2009

ahojte, konecne som zo skoly doma, to bol des, stale som odbiehala na wcko, nemohla som tam taka skrcena obsediet.

baby, tak vam v dobrom zavidim, ze uz ste videli fazulky a ze su vsetky v poriadku. ja na to stale cakam, dufam, ze ked to mam byt v 8tt, ze uz bude vidiet srdiecko a ze bude vsetko v poriadku.

ja stale kaslem a ine mi nic nie je. len sem tm som unavena. robili mi testy, ci nemam nieco na plucach, ked stale len kaslem a nic ine a neprestava to, aj ked je to trochu lepsie. vsetkym prajem skore uzdravenie.

kibuk
7. nov 2009

helen tak to som aj rada 🙂 a sestra caka miminko zaciatkom marca tak sa tesime všetci spolu 🙂 a hlavne na to ze sa na vianoce obžerkame,budeme mat dovolene 😀 😀 😀

takyna
7. nov 2009

Zajko tak sa teším na tvoju správičku s utorka 🙂

kibuk
7. nov 2009

ericica ked mozem reagovat ako na to aby mala zaspavala sama 🙂 pozeram ze mame skoro rovnake slečny 🙂 tvoja je trošku staršia 🙂 krasna babulka
no tak moja Zuzanka sa tento tyžden nejako sama od seba pustila do toho že chce sama bubať,vzala si macika pytala sa prikryt a zahajala no samozrejme v mojej posteli 🙂 ale potom ju mm prenesie a som zvedava ako ju to bude dlho držat lebo ona ešte na noc chce cicu 😎

helen
7. nov 2009

kibuk, zlatá veľká baba 🙂
no u nás sme učili postupne, najprv sme začali tým, že som ju nedržala za rúčky, iba stále pri postieľke, potom sme sa každý večer postavili trochu ďalej, nakoniec až za dvere, až kým nezaspala. Vždy trošku protestovala, ale nie nejako výrazne. Za pár dní sa dali rovno zavrieť dvere, bolo vcelku nenásilné. Možno aj v tom nájdeš nejakú inšpiráciu, ericica. )

ericica
7. nov 2009

ahooojte tak sme doma 😉 bol to narocny den ale maly bol hrozne zlaty a ja som ho nedala z ruky 😀
helen kibuk diky vyskusam,ide o to ze my uz nemame malu postielku ale velku hned vedla manzelskej a ked ju tam necham samu ona vstane a pride za mnou von 😖

mojalili
7. nov 2009

Helen - dakujem za link, pozrela som sa a na to, co mi lekar povedal, je babo o 2 mm vacsie, takze je to v poriadku, a hlavne ze je zdravucke zatial... 😉 Mavala som nepravidelne mrchy a k tomu som mala neskoru ovulaciu, co viem iste. Pretoze sme sa s manzelom nemilovali cez ovulaciu (udajnu 12 - 16den), takze je to neskor, ako sa pocita...

kibuk
7. nov 2009

ericica moji krpci bubaju na roztahovacom gauci a mi s mm niež na roztah.gauči vieš dvojizbovy byt a nechcela som spalnu radšej som izbičku chcela pre detičky takze ja z mm mam obyvacko spalnu 😉 zaspi ako pri nas mm ju prenesie a vnoci sa zobudime na to ze sa nemozes otočit a v posteli ja s mm samko,zuzanka a macko 😀 😀 😀

mojalili
7. nov 2009

kibuk, to je kraaaaaaaaaaasneeeeeeeee 😀 , ale asi nie pohodlne na spanie

miki060707
7. nov 2009

ahojte, ste tu niekto??? ja keby som si našla čas, by som spavila tie mená, ale neslubujem, ..ja pôjdem asi v piatok k doktorovi, aby mi tehu potvrdil, lebo som iba v 4 tt, a to je málo, tam by nič neuvidel, ale radšej skoro ako neskoro, už sa tešim.....moja mala mi spinká v postielke, dnes výnimočne skoro, lebo cez deň nespala, erika ako sa volá bábenko v Brne???

miki060707
7. nov 2009

ja chcem zistiť, akú vyšku bude mať moja druhá materská, lebo niejako sa tomu nerozumiem,...hadam sa nás dotkne, že od bud. roka to bude o niečo viac ako je teraz, to by bolo super..

helen
7. nov 2009

Miki, ako to bude s materskou netuším ani ja :( ale malo by to byť už vyššie pre deti, ktoré sa narodia narok, myslím.
Inak môj doktor videl v 3+5 2mm dutinku, dosť rozmazanú, ale bola tam 🙂

petrusk
8. nov 2009

Dobre rano vsetky, dnes som sa zobudila s pocitom, ze uz chcem vianoce 🙂

Ja som si matersku nastavila tak, aby som ju mala tych prvych 28 tyzdnov z max. vymeriavacieho zakladu, ale neviem este ci to vyjde, lebo sa chystaju zmeny od noveho roka a bolo by dost nefer, ze ti co si dobrovolne platia nemocenske, aby mali vysoke materske, tak by to zrusili. A rodicovsky je este daleko, ktovie ake to bude, kym pojdeme na rodicovsky. Dali nejake podmienky, ktore zatial splnam, ale uvidime co im vo vlade napadne. Ako nas podporia.

mojalili
8. nov 2009

KOčky, nie zeby som bola tupá, ale o tychto veciach som este ani nerozmýslala. Chcela som si doucit skolsky rok, ale asi mi to nevyjde, ked mam termin 28.jun. Ale tak moze to byt hned júl.
Tie Vianoce by boli krasne Petrusk 😀 , ale ja nemam nic nakuuupenee. 😕 Nemam an kedy, ved 3 tyzdne uz lezim v posteli 😠 .
Dnes rano sa mi vyhodil herpes na hornej pery 😢 , Svina teplota nevystupi a nevystupi na teplomeri, ale takto sa mi vyhodi na hubu 😠 . Hrdlo ma hrozne boli, musim to vykloktat aspon slanou vodou, ked sa nemoze nic v tehotenstve, v tychto tyzdnoch, ktorymi prechadzam....lekar mi vcera vravel, ze 7 +8 su najdolezitejsie na vyvin, tak preto...
Moc som sa rozkecala, ach jaj, idem varit....co ine ako kyslu kapustu, ja ju zeriem v tehotenstve na kila🙂)))

petrusk
8. nov 2009

mojalili, ja tiez nemam nic kupene, ani som poriadne nerozmyslala co komu kupit. ale tento rok to bude tak poskromne.

mrzi ma, ze Ta tako zoziera choroba, ale myslis, ze by si na hrdlo a kasel hedelix? je to pre tehotne, kojace aj malych drobcekov, aj moja sestra to mala v tehu s dvojickami a to ju strazili, lebo lezala v nemocnici prve styri mesiace a potom doma lezala az kym neporodila.
mnam kysla kapusta, ja sa idem konecne naranajkovat a potom hura sa zas ucit. uz aby bolo 14.11. poobede ☹

mojalili
8. nov 2009

NO ja kasel vobec nemam a myslim, ze to je na kasel...mam nadchu a bolest hrdla, taka kombinacia....ach jo☹ Myslis, ze by to mohlo byt aj na to hrdlo?

helen
8. nov 2009

Mojalili, mrzí ma tá tvoja choroba :( mne bolo včera otrasne, ale dnes je to podstatne lepšie, tak dúfam, že sa to už nevráti. Čo určite viem, že môžeš na hrdlo, sú pastilky anginal, sú bylinkové a nie je v nich nič také, čo by sa nemohlo. Hovorila to kámoška, čo má známych priamo vo výskume. A nevedela som, že 7. a 8. týždeň sú najdôležitejšie vo vývine, dobre vedieť, aj keď ja to mám ešte "ďaleko" 🙂 A kyslú kapustu budeme mať dnes na obed aj my 🙂))
Petruska, aj u nás budú tento rok darčeky skromnejšie, keďdže v lete prídeme o jeden príjem do domácnosti, treba šetriť. Držím ti palce na tie skúšky, 14. je už za rohom, tak nech to ide!

miki060707
8. nov 2009

tak aj mňa mrzí, že si choručká,...hadam sa čoskoro vyliečiš, ja už mam darčeky pokupené, tiež po skromno, ale máme, ešte niečo dokupim ...a tieež sa teešim veeľmi na vianoce, najprv na mikuláša, na toho sa mala teší najviac, som zvedava ako ho bude vnímať tento rok.....

petrusk
8. nov 2009

mojalili, pozri si pribalovy letak na nete, mozno by Ti to pomohlo. inak ja som na bolesti hrdla mala homeopatika, ktore sa mozu v tehotenstve, boli to homeogene 9 a pomohli mi, cumlala som jednu tabletku za hodinu a o dva tri dni som bola v pohode. ale ked si nie si ista, zavolaj svojmu dr. aby si mala klud, ze tym nespravis nic zle.
ja som tiez nevedela o tom 7. a 8. tyzdni, nas to caka od utorka, tak si budem davat pozor aj ja.

helen, dakujem, dnes rano vyslo slnko, tak som sa hned isla ucit, bolo mi dobre, ucila som sa hodinu a potom sla robit obed a odvtedy mi bolo tak neskutocne zle, teraz uz je lepsie, jedla som len polievku 2x radsej, ale dufam, ze to bol dnes vynimocny den, inak sa to nestihnem naucit. jeden predmet uz opakujem, raz som to presla, ale druhy som este neotvorila a moja bakalarka lezi v supliku v praci. "skvely" system to vymysleli na skole. ale co, nejako to hadam prezijem.

helen
8. nov 2009

Petruska, no hádam nejako bude, keď už si sa dala na boj 🙂 aj môj muž študuje, tak viem ako to je, ale myslím, že na rok bude musieť kvôli ďalšiemu bábu prerušiť, budem ho asi dosť potrebovať. Dúfam, že ti už bruško dá pokoj, aby si mohla študovať! 🙂

mojalili
8. nov 2009

Petrusk - nejako to vydrz. 😵
JA som studovala dialkovo v roku 2005. Otehotnela som v januari, v marci potratila.April bol odovzdanie diplomovky, ale mala som operaciu slepeho creva.....v maji obhajoby a prve statnice, jun dalsie, ale tam som skolabovala, tak som ich dorobila v auguste- a to som bola uz druhy mesiac opet tehotna. Ale urobila som.A promovala som v 6.mesiaci tehotenstva. Nakoniec sa LILI narodila v a ja som o 2 mesiace zvladla neveru manzela a rozvod....no vidis, vsetko sa da zvladnut.... 🙂
Kocky, nevydrzala som a bola som sa s muzom prejst, vonku je krasne, tak sme pomalicky isli a citim sa lepsie. IDem kloktat sol, nejako to zvladnem snad 🙂

petrusk
9. nov 2009

Dobre ranko vsetkym.

Helen, to zvladnem, vzdy som zvladla, len je clovek z toho trochu depkovy, ked to ma vsetko este len pred sebou. A myslis, ze by manzel musel prerusit studium? Myslim, ze by sa to dalo. My sice obaja tento rok koncime bakalara, ale ja rozmyslam ist este dalej. A brusko mi teda nedava pokoj, rano, ked som lezala este dobre ale ako som sa postavila, hotova pohroma, len sa vodou nalievam. uvidime.

mojalili, klobuk dole pred Tebou, naozaj dost vela na jednu osobu. To si sa bola prejst s exmanzelom? Teda prepac, ze sa pytam, ale si znova vydata? Super, ze mas aspon slniecko Lili.

mojalili
9. nov 2009

Pred mesiacom som sa vydala opet, takze dcerka ma super tatinka a ja dobreho manzela, s ktorym cakame babatko🙂 Zobrali sme sa po pol roku, proste sme vedeli, ze sa mame radi, chceme spolu byt, tak sme nic nerieisli... 😀

helen
9. nov 2009

Mojalili, to znie ako happyend! :D perfektné!
Petruska, všetko by sa dalo, ale takto to bude jednoduchšie. Manžel študuje takú školu, ktorej sa musí venovať takmer každý jeden deň, aspoň dve tri hodiny a to je mimo príprav na skúšky. To by bolo zbytočne veľa stresu pre všetkých, radšej o rok neskôr a viac v kľude, keď už budú deti trošku väčšie.

tun1ska
9. nov 2009

Ahojte...tak ja sa s vami lúčim....Ráno som bola na kontrole, srdiečko chýby, bábenko sa nevyvíja...Napísal mi lístok, idem na kyret, už retí...Je mi na zomretie ....Držím aspoň vám palčeky...Paaa 😢 😢 😢 😢 😢

mojalili
9. nov 2009

Tun1ska, je mi to velmi luto ☹ , toto iste som si zazila ja pred 4 rokmi v 8.tt, sucitim velmi, velmi s tebou... ☹ ☹ ☹

petrusk
9. nov 2009

Tun1ska drz sa, je mi to luto. Juj baby, clovek sa zacne bat, ja sa bojim, v 8tt idem k dr. a dufam, ze vsetko bude v poriadku. nemyslim na zle, ale niekedy to na cloveka pride.

mojalili, nepamatam, uz si bola u dr. ?

helen
9. nov 2009

Tun1ska, nesmierne ma to mrzí :( tiež to poznám, viem, ako to bolí. ☹ Je mi to ozaj veľmi ľúto.

zajacik...
9. nov 2009

Tun1ska ☹ ☹ ☹ prajem ti strasne vela sily prekonat to... 😔

zajacik...
9. nov 2009

Mojalili teda presla si si toho dost, ale hlavne ze si nasla novy zivot 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre