Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
16. feb 2010

babulky co cakate chlapcekov ake davate mena???? Nova tema co kazdeho zaujima 😀 ja fakt netusim. Mam meno len pre dievcatko.... Chceli sme Nellu alebo Zoju. Chlapceka vobec ale vobec netusiiiiiiiim

zrzulka
16. feb 2010

Maxi dobreeeeeeee 😀 😀 😀
ja idem, idem do Pk a balit sa ....nechce sa mi.... nemam to rada....S mojim synom odlietame za hranicu vsednych dni..... 😀 Mozno este vecer nakuknem ak nebudem unavena.... Ak nie tak sa tu majte krasne, opatrujte svoje drahocenne bruska !!!!!!

maxara
16. feb 2010

Co sa tyka svokier... teraz uz ani slovko proti, ale kym pochopila, ze sa bude s vyberom jej syna zmierit, trosku to trvalo... a svokor v pohode od zaciatku... akoze ziadne vrucne objatia a liskania sa, ale to nemam ani s mamou a otcom, nasi su celkovo taki chladnejsi v citoch... o to viac mi to vynahradzuje moj krasnik 🙂 no a co sa tyka jeho.. jeho svokrovci (moji rodicia) ho milujuuuu... mama sa ide roztrhat, aby mu nabrala jedlo podla predstav, oco ma v nom syna, ktoreho nemal.. moji predosli svagrovia, dnes uz obaja ex, boli strasne telce, aj segry to hned pochopili.. ale oni sa brali tak pred 16timi rokmi a 19timi rokmi, cize aj ina doba a zhoda nahod... ja si myslim, ze chlap lahsie vyjde so svokrou ako baba, lebo baba ked je dobra gazdinka, tak svokra na nu ziarli a naopak, ked je horsia ako svokra (co je takmer vzdy) tak nie je pre jej syna dost dobra...
a na vychovu - to si myslim, ze matka zenu vychovava pre muza, aby sa o neho dobre starala a syna si vychovava a lipne na nom tak, ze aby si nasiel taku, co sa on postara... pricom platia vyssie napisane pravidla, ze ked sa stara lepsie, tak je zla (svokra ziarli) a ked horsie, tak je zla, lebo si ho nezasluzi... a toto vsetko sa prejavuje v urcitej miere, v zavislosti na davke tolerancie vsetkych zucastnenych... 🙂 tolko moja teoria

maxara
16. feb 2010

Zrzulik, meno pre synceka... prave kvoli tomu sme chceli tak moc moc moc dievcatko...

maxara
16. feb 2010

Ale inak sa mi paci Peter, Martin, Simon...

maxara
16. feb 2010

no a este k mojej obezite... nehovorim, ze som sa aj ja nepricinila... ved cim viac priberam, tym menej a menej radsej sa hybem, cize malo pohybu a rozky... tie zboznujem, hlavne cerstvucke, vonave biele pecivo... toto ked som pred dvoma rokmi povedala obezitologovi, tak skoro odpadol... a ked som povedala, ze si dam rada aj hotdog, tak to uz cely bledol, ze "staci, staci, to sa neda predsa pocuvat..." no a podla mna to znie lahodne, nie? 😀 cerstvy biely rohlik a v nom cerstvy vonavy hydinovy parok s horcicou... aj dvakrat...samozrejme, ze som k nemu uz nikdy nesla, aj prvy krat to bolo z donutenia, aby mal nejakych klientov... a to bolo pred 25kilami

maxara
16. feb 2010

mam takeho tusaka, ze snad sa mi uvolnil komp... chcem skusit poriesit tie fotky...dufam, ze to nie je len cikpauza

kafoditka
16. feb 2010

Zrzulka..... my sme mali tiez Nelku, ale nakoniec bude Filipko 😉

kafoditka
16. feb 2010

MAXARA ... nasi tiez manzela zboznuju...Ked ja zavolam mame, ako sa ma, tak sa ma hned pyta: a Petko ako? Ked som ho k nam priviedla prvy krat, mamina sa s nim rozpravala asi 15minut a hned mi hovori: Toho sa drz, to je chlap ako lusk 😀 a mala pravdu...

oacka
16. feb 2010

moja mama mi už tretí rook posiela vianočnú a veľkonočnú pohľadnicu pre adresáta: vážený pán Roman László s manželkou!!!!!! Som jej to patrične vytmavila,že ja som jej vlastná dcéra a nie nejaká "s manželkou"!!!!!! Môj muž robí vo firme mojich rodičov a trávi s nimi oooooveľa viac času ako ja. naši si ho tiež veľlmi obľúbili,aj keď niektoré životné názory majú odlišné,ale pekne sa rešpektujú.
No a moja svokra je najideálnejšia aká môže byť. má svoj vlastný život, svojho priateľa a svojim deťom sa do života nemontuje! rada zájde na pivko, poklábosí,ale robte si, deti, ako chcete a ako viete... mne to vyhovuje.

oacka
16. feb 2010

moje chlapčenksé mená: Roman, Jakub, Oliver, Filip, Richard, Andrej, Juraj,

maxara
16. feb 2010

baby, asi je v tomto smere velmi podstatne, ze ci byvaju mladi so starymi... si myslim...
Kafo - takyto nos na ludi mam moj otec... obom sestram povedal, ze robia obrovsku chybu, ked si beru svojich muzov, tak ale je to ich vec... samozrejme bol odbity, ze vie vsetko najlepsie a nech sa nestara, oni vedia svoje a tak... tak sa nestaral a zrazu jeden rozvod a vnuka mal na krku kazdy druhy den, ak nie castejsie (sestra robila na smeny) a zachvilu druhy rozvod, ta to vydrzala dlhsie, no a navyse je samostatnejsia...
mne povedal len, ze "no ty si este uzijes, to je veeelmi tazka povaha ten tvoj Michal..." ma pravdu, tak ale aj ja som 😅 a navyse mna neodhovaral od sobasa, tak dufam len, ze nebol zakriknuty z minulych skusenosti...ale maju ho radi, a aj on ich, takze obcas sa nezhodnu v majstrovani, ale obaja su taky premlcaci, ze za 5 minut sa tvaria akoze sa nic nestalo...
oacka, taku mam teraz svokru... zmierila sa s vyberom, ich rodina ma prijala dobre a odvtedy je klud, pridu, pokecame, zasmejeme sa, pytaju sa co nove, popomahaju, ked bolo treba s domom... som spokojna 🙂

maxara
16. feb 2010

inak Jalub je moj favorit, ale sestra ma, tak som ho automaticky vylucila... Roman bol moj frajer pred drahym, takze to mi vylucil on 😅

oacka
16. feb 2010

moj muž chcel silou mocou Natálku,až som ho upodozrievala,že sa tak volala nejaká jeho tajná láska! Ale sám zistil, že natálok je veľa ( 2 kamoši majú), tak ustúpil. A ty chceš aké meno,maxara? ja zatiaľ stále Kristínku.

mima89
16. feb 2010

boze tak som neska vytocena!!!! vcera mi sestricka od gyndosa povie ze by som mala ist pocas tehotenstva zubarke... povedala som jej ze uz som bola...
a ona na to ze ale to potrebujete potvrdenie do knizky...a to mi nevedeli povedat skorej???
tak som tam neska isla tej zubarke a ako na potvoru tam bola len sestricka a povedala ze pani doktorka tu neni a ja vam nemozem dat potvrdenie, to si musite pockat na nu a preco ste si nevypytali hned ked ste tu boli?
a slak ma trafil...
tak som isla aspon do lekarne kupit lieky na recept a zas jak naschval plna r.... ludi a ked som konecne dosla na radu tak mi lekarnicka oznami ze tento krem nemame, a ze bude az poobede okolo tretej!!!
fajn den....a potom ze nezblazni sa...

oacka
16. feb 2010

to chce klid, mimka! A o tých potvrdeniach do knižky ja nič neviem, mne to nikto nepovedal.

lenkaaninka
16. feb 2010

mima no ja som bola ale ja v teh.knižke nemám na to kolonku a zubárka mi vraví že pečiatku do knižky a ja že nemám a bolo poriešené no ešte by ma tam doktor kvôli tomu poslal obyčajná birokracia neviem k čomu je to dobré.

mima89
16. feb 2010

oacka lenka, ved ani mne nikto nic neppovie, alebo ak aj ano, uz je neskoro a ja musim behat znova po vsetkych doktoroch jak splasena...a pomaly ma este vysmeju ze ci som to nevedela....
a inak aj mna by zaujimalo na co je to dobre...tak tam musim letiet znova jak taky blazon...ale co uz....
a caka ma velke upratovanie no ani sa mi do toho nejak nechce po tomto...ale musim sa prekonat...

a inak vcera malinke prvy raz klopkalo :D a bol to uzasny pocit 😉

maxara
16. feb 2010

oacka- 🙂 ale mne sa tie mena pacili, tak som ich chcela preto, a on ma obvinil, ze na pamiatku po tom chmulovi, z ktorym som sa JA rozisla, lebo bol priiiiserny ... ake strasneee obvinenie
ja som strasne chcela mat Ninku, ja viem, ze ich je vela, ale sa mi to velmi paci... ale kedze budeme mat julovu lejdy a Nina je v july v kalendari, tak mozno dame ine meno... v hre je Zoja (tu som chcela este ako decko), Barborka, svokra chce Viktoriu (ja moc nie) ... mali sme tam aj Kristinku, Luciu, ale uz si nepamatam, preco tam uz nie su... mozno Michal nechcel... Kristina je pekne meno a hlavne sa mi paci, ze jej hocijak mozes povedat a vsetko je to pekne...

sunnygirl
16. feb 2010

uf, tak vy ste toho popísali od rána, ale dočítala som.
Vedela som že Zrzulka čaká chlopa 🙂
K tým kilám, ja zatial do 6 kg a to veľa ani nejem 3x denne a predsa priberám a veľa vody pijem. Prsia sa mi riadne naliali, ale ja som bola vždy prsnatá, nato, že som mala 50kg. Takže potprda tá istá, akurát to vnútro je ako silikóny nabubnané. 🙂 🙂 🙂

K tým brušká, tak mi nemáme veľké zkadlo (iba v kúpelni), tak si brušká neporovnávame, ale ani nie je ktoré, manžel má 80 kg a 178 cm, ja mám 164 a teraz 59 kg, keďže som otehotnela ako 53 kg (po prvom MA som tie 3 kg nezhodila). ÁÁÁle ja presne viem kde ostali schované, kulehy jedny 😉

Jakuba som chcela dať aj ja, ale to budú mať narodky aj mneniny hneď za sebou. Ale keď ja mám tušáka, že to bude chlapec, vôbec netuším aké meno mu dať, pri dievčatku viem, Lenka. 😉

maxara
16. feb 2010

mimka lahni si na gauc, nohy hore a aspon pol hodinku porelaxuj... vyfuc to z hlavy... ja som mala takehoto marfyho cely vikend... v piatok rano na krizovatke nam nejaky pakôň osuchol zrkadlom auto a skoro vylomil nase zrkadlo... navyse zdrhol... ostal mi po nom iba skrabanec na zadoboku, oskrete zrkadlo a SPZ v pamati. V sobotu sme boli v tom nestastnom zaveji, premrznuti na kost a v nedelu nas svokrovci prepadli, ze valentinsky obed, tak sme sli piati jednym autom (aj so svagrinkou) a ostali sme tam visiet... nedalo sa ani za svet otvorit auto, dialkove nefungovalo a asi pred tyzdnom niekto poskodil svokrovi jediny zamok na tom aute... takze nas podnajomnik zobral to auto, co v sobotu ostalo v zaveji a v piatok ho odrali (je len dvojmiestne) a postupne sme sa po jednom povozili... a aby sa svokrovci od nas dostali domov, drahy isiel so svokrom po to auto, po ktore sme nedosli kvoli zavejom... naststie uz boli tie zaveje rozjazdene, ale vraj mali na male a poslednych 5 km bolo zladovatelych... nastastie vsetko dobre dopadlo... uz som si povedala v pondelok rano, ze ked sa nieco stane aj v pondelok, tak idem posledny krat do roboty a paty z domu vytiahnem az v lete

sunnygirl
16. feb 2010

k tým detičkám, tak z našej strany boli vždy páriky a zo svokrinej poväčšina chlapcov

maxara
16. feb 2010

sunny si sikulka, ze si si pamatala... mne sa take cosi marilo, ale zmiatlo ma, ked zrzulka napisala, ze je veeelmi stastna a predtym pisala, ze by chcela dievcatko

kafoditka
16. feb 2010

pred Filipkom som mala tieto mena: Dominik, Adam, Jakub. ale Kedze Jakub je moje krsna a ja som Dominika, vyhral Filipko. Baby tak rozmyslam, to by bola velka haluz keby mi na 3D sone povedali, ze je to baba, ze??

maxara
16. feb 2010

ozaj, ved aj z miskovej strany su pariky, resp. jedny maju 3 baby a 1 chalana a dvaja maju pariky a jedny maju 3 chalanov... a z maminej strany su aj nejaky chlapci ale prevazuju dievcata (my sme tri sestry) a u otca, muzi maju dcery a zeny maju synov

maxara
16. feb 2010

kofa aj mna to dnes napadlo, ked som odfotila frajersku suknicku, co som vcera kupila 🙂

sunnygirl
16. feb 2010

maxara:
júúúúúúúúj teším sa na fotky, ja nemám pojazdný foťák, dal aby som moju skromnučkú výbavičku 😉

kafoditka
16. feb 2010

to ved 4.marca uvidime, vsetko sa potvrdi 🙂 a MAXARA sup sup hod to na konika, nech mam co obdivovat 😉

sunnygirl
16. feb 2010

kafoditka:
aj moja polovička spomínala meno Filipko

sunnygirl
16. feb 2010

kafoditka, pozrela som tvoju výbavičku, už celkom slušná

Inak, neviem ako vám, ale mne sa celkom nezdá normálna cema za body so svetríkom 400-500,- Sk, aj vy tak nakupujete? Ja zatial cez MK, to sú okej ceny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre