Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lulu1983
17. nov 2010

@adelaine no to ano, to poznam... to robi aj ten moj risko.. cicik v puse a melie zvesela a ja mam potom mliecko az neviem kde ;)

bambola
17. nov 2010

@lulu1983
@adelaine no to zacala v poslednom case robit aj mne 😀 cicik v puse, rehli sa spopod cicika na mna (vtedy je na zozranie, len jej to nehovorte lebo vtedy sa oficialne hnevam 😀 ) popripade, pusta cicik a otaca sa za mm ked chodi okolo, potom sa zase pricucne, zase pokuka....a takto dookola. zvedava je ako stara babka 😠

ericica
17. nov 2010

ahojte pekny sviatocny den prajem...
babenky prisla som sa spytat malinka bola cely vecer nervozna a aj dnes zrana je nekludna co mi predtym nebyvala a zbadala som jej na hornej a dolnej pere zvnutra taky biely povlak ako keby plesen ale len malinko a na jazyku to nema 😒 😒
viem ze @oacka mala s malou nieco podobne alebo len s bradavkami.....oacka ako si to riesila ja som jej to natrela s tantum verde vodickou a uvarila som kamilky....len neviem ci mozem mat tu plesen aj na bradavkach a cim si ich mam natierat 😒 ????????????

ericica
17. nov 2010

@bellablonde jasne ze ju dam zaockovat uz som sa aj informovala vsak maju v skolke aj romske deti sice len dve ale istota je istota a vakcina neni az tak draha.....a potom co som si prezila som jednoznacne za ockovanie

maxara
17. nov 2010

@adelaine ja si myslim, ze nevadi.. je to orientacna tabulka, pripadne si tak cca odrataj, kolko asi mohol mat, ked ste boli v dvoch mesiacoch na poradni, tak to nejako daj na stred.. ved ono to je len orientacne 😉 hm?

@lulu1983 ano odfotim ju, pride mi kamoska, tak aspon budem moct vytiahnut fotak.. vcera som ju nechcela vobec mordovat. Dnes uz je super, vlastne ona aj vcera bola super, akurat ze prespala od obeda az do teraz, s par prestavkami.. taka bola z toho mimo. Ak budem mat cas, co asi nie, ale keby som mala, tak potom porobim jpgy z tych kalendarovych stran a dam sem, ok? ale iba ako ma pochvalis 😀

@bambola no ja ked som citala o tomto rezimovani, tak som sa docitala, ze to musi ist postupne. Ze jednoducho aj rodic musi dodrziavat stale tie iste zasady, napr ze o desiatej je vecierka, zhasne sa svetlo a vsetko stichne a do rana trebars do deviatej je stale ticho a tma, zatiahnute rolety. Odvtedy je svetlo, hluk a dieta ak chce spat, tak pri tomto dennom rezime kludne, ale kedze bude vyrusovane, nepospi si tak dobre, cize sa priam bude tesit na vecer.. no a toto sa ma udiat postupne. Cize ak bola zvyknuta o polnoci ist spat, tak o desiasej zhasnem svetlo, vypnem zvuky a do pol dvanastej sa s nou hram, rozpravam potichu a potom o pol dvanastej ani tuk.. to asi dva tri dni.. potom to posuniem do tej jedenastej iba, potom zase o pol hodinku az do tej desiatej. Napr Ninka je dokonca uz tak naucena, ze ked sa zobudi o piatej, dostane len cumlik. Dokonca sa zobudi asi iba na to, ze ho nema v puse a chce ho spat, lebo ked jej ho dam, tak v momente spi dalej. A spi az do 7mej. Cize mi spava od 21:30 az 21:50 (v tomto rozmedzi zaspava) do 7:00 az 7:30 . Ja som takaaaaa stastnaaaaa .. hned aj klopem

maxara
17. nov 2010

Ozaj ja krava, som vam zabudla povedat, ze vcera okrem toho vsetkeho nam vysiel aj prvy zubok 🙂 az na to, ze nie je to jednotka ani hore ani dole 😅 ani vam radsej nepoviem, ktory zubok jej vysiel ako prvy.. v pondelok ho nemala, lebo jej tam kukam poctivo kazdy den a vcera pri plakani pri nausnickach som si ho vsimla a sestricka tiez a dokonca povedala, ze aj jej synovi isiel prvy zrovna ten 😀

maxara
17. nov 2010

@ericica ja neviem, co je na ten povlak, ale skus jej to nejakymi bylinami povytierat.. alebo na dasna je dobry propolis a ten ma aj antibioticke ucinky a kedze plesen je ziva, tak ak je to nieco zive, ten povlak, mal by ho propolis zabit.. vyskusaj.

lulu1983
17. nov 2010

@maxara ha, prve upirca? ;)

bambola
17. nov 2010

@maxara ty si opica, sak poveeeeedz 😀 ci je to tak ako pise lulu? upirca? 😀

mirka285
17. nov 2010

dobre ranko...
@ericica co sa to na teba stale vali v poslednej dobe?snad ti oacka poradi,ja som o tom aj citala na fore ale nezapamatala som si cim teba pusinku vytierat ☹
@maxara a ty kamze ides az do nedele?si sa ani nepochvalila....ja si myslim,ze my rezim mame,mala stale chodi spat vecer v rovnaku hodinu,a spi az do rana,nemame vytvoreni akurat ten jeden dlhsi obedny spanok,zdriemneme si dva tri krat po 20 minut...ale to nevadi,aj to raz bude....

maxara
17. nov 2010

Baby ano, moja Ninka je nas vampirik ☹ prvy jej vysiel kusok ocaku 😀 ale nechapem, ved tie horne jednotky a aj dolne jednotky ma uz uplne nachystane, uz ma len kozicku na nich, cele su vidno a jej vyjde prvy ocak? 😅

maxara
17. nov 2010

@mirka285 nemala som vobec cas 😒

bambola
17. nov 2010

@maxara tak to ti zavidim ako ninka chodi spavat 🙂 u nas je bohuzial problem aj to, ze kvoli mojej skole casto cez vikendy chodievame do BB takze to je pre nu zase zmena. dakujem za radu skusim to vyskusat.

kafoditka
17. nov 2010

Bre ranko 🙂 Tak Filipovi je uz dobre, po horucke ani stopa, vyskiera sa z postielky na mna 😉
@maxara ahoj, no my sme potom dalsi upirik v poradi. Maly ma ocak na pravej strane skoro uz vyjdeny, aj ho je dobre vidiet, len sa nechce akosi prerezat..
A ja si musim poklopat, ale maly mi pekne spava v noci. Budi sa len 2x na papanie 🙂 u nas veeelky pokrok..
Co dnes budete porabat vo sviatocny den?

kafoditka
17. nov 2010

a dnes mame 5 mesiacov 😵 😵

adelaine
17. nov 2010

@ericica najskor jej skus ten povlak vytriet mokrou gazou, ak to nepojde zotriet, ev. ostane
cervena spodina pod povlakom, sla by som k pediatricke, moze to byt kvasinkova infekcia,
ludovo "zaba"

@maxmara
mal 69 cm a cca 7600 gramov odhadujem, kedze teraz ma 7.950

lulu1983
17. nov 2010

@maxara 🙂 to je chutne.. vas vampirik a nas vlkodlacik...;) sem s fotkami, jasne, ze budem veeeeeela chvalit ;)
@kafoditka: kafko: velka Gratulka k vymesaciu 🙂 dufajme, ze filipkovi uz bude dobre 🙂

any23
17. nov 2010

ahojte 🙂 ja vás všetky obdivujem že stíhate aj niečo iné ako detičky a domácnosť 😕 ja si nemám čas ani prdnúť /s prepáčením ale to sa tak hovorí 😝/ akonáhle si sadnem za pc tak bud začne revať malá alebo niečo potrebuje velký 😝 😕 😔 a večer doslova padám do postele jak vyžmýkaný citron, niekedy už nevládzem 😔 s Emkou máme dosť veľké problémy, boli sme týždeň v nemocnici, mala nejakú črevnú virozu plus zápal plúc sa k tomu pridružil, och niečo strašné ☹ na pohotovosť sme išli s tým že má hnačku, vysokú teplotu, odmieta jesť, aj piť, mala hrozné krče v brušku, tak som ju ešte plakať nepočula ako plakala vtedy... na druhý deň v nemocke začala brutálne kašlať tak nás poslali na rtg a diagnoza obojstranný zápal plúc 😔 prvé dva dni bola len na infúzkach, rozpapávala sa len velmi velmi pomaly, veľa schudla, v troch mesiacoch mala 5890g a po týždni v nemocke len 6010g chudiatko moje malé, to, čo za mesiac pribrala, tam nám schudla ☹ doteraz ešte nie je úplne zdravá a to sme doma druhý týždeň... vymýšla stále, pri papaní, pri spaní, pri hraní, proste pri všetkom 😔 nemôžem ju nechať ani sekundu samú, inak reeev jak o život 😲 niekedy už neviem čo s ňou, ona sa normálne napapá len v noci... vyskúšala som už x-druhov fliaš, aj mlieko sme zmenili s nutrilonu na sunar, tri týždne všetko oki, potom ochorela, v nemocke mi dokina odporučila france lait bez laktozy, aj ked intoleranciu jej nepotvrdili, ale príznaky má... a vraj sa to dáva aj detičkám ktoré sú po hnačkách alebo majú menšie zažívacie problémy, najprv to bolo oki, celý minulý týžden papala ukážkovo, dokonca niekedy pýtala aj po 2,5hod no ale posledné tri dni už vymýšla znova... ale len cez den, v noci nie, ja to už nechápem... či to má ona posunuté a cez deň nepotrebuje tolko, že vydrží aj 5-6hod /ako predtým v noci/ môže byť??? ked si to tak spočítam, tak za 24h vypije tak 700-760ml - je to dosť??? 😕 lebo na krabičke od mlieka je 1000ml na jej vek... a chcela som už začať s príkrmami ale bojím sa ked ešte nemá v poriadku bruško aby som jej ešte nepriťažila...
teraz spinká už vyše hodiny - normálne že rekord cez deň 😝 nooo vyžalovala som sa, hned mi je trošku lepšie... 🙂 🙂 😉

mirka285
17. nov 2010

@any23 ahoj,tak to mi je luto,ze mate taketo trapenie,ja ta len chcem povzbudit,ze moja Linda pije dennne maximalne 700 ml mlieka aje uplne zdrava,dokonca vazi menej ako tvoja..ked to tvojej staci,tak to neries 🙂 drzim palce nech sa vam polepsi

mirka285
17. nov 2010

baby malych upirov tu mame??inak aj tak nechapem ako tie zuby vidite ked este nie su prerezane,ja som nevidela nic,az ked bol zub vonku...asi mi treba brile....
@kafoditka Filip uz velky chlap,ale Linda ho dobieha tiez bude mat za chvilu 5 mesiacov....
@maxara ty tajnostkarka,stale si nepovedala kam ides?

maxara
17. nov 2010

@mirka285 Aleee povedala som, idem predsa na jeden den k Tuti do Kubina a potom odtial do strby kamoske az do nedele..

@bambola ja som sa bala, ze jej narusim rezim tiez tymto cestovanim, ale v pohode.. klop klop

Jaaaj baby nestiham, idem, lebo uz Ninka asi tristvrte hodine mrmle v poestli, ja somzatial umyla hajzel, urobila chlebicky a teraz peciem slane tycinky z listkoveho a uz musim ist kojit, odriadit sa, nech potom ten fotak aj vytiahnem 😀 tak zatial a potom poobede mozno

@lulu1983 pokusim sa to nejako vymyslet s tymi fotkami.

mirka285
17. nov 2010

baby snorim po nete a zbieram info o tych autosedackach,zaujimal ma hlavne rozdiel 9-18 a 9-36 kg...tak zistila som toto-9-36 su sice polohovatelne,ale iba mierne,9-18 su polohovatelne do viacerych poloh a vhodnejsie ak tam davame este samostatne nesediace dieta...do sedaciek 9-36 sa zase vacsinou velke dieta dobre nezmesti,lepsia je potom ketegoria 15-36 lebo je vhodnejsie vypracovana pre vacsie deti.....takze toto som dnes nasla....prosim neobujte sa teraz do mna,nie je to moj nazor,je to nazor mamiciek,ktore uz so sedackami maju skusenosti.....

kafoditka
17. nov 2010

@mirka285 a aky mas nazor na tu kiddy po tom, co si ju bola omrknut v obchode??

bambola
17. nov 2010

@any23 ahoj, mate vy ale trapenie, to ma mrzi ☹ drzim palce nech emka uz len a len prospieva a maly nech poslucha a stara sa o sestricku. ak ta potesim tak nasa mala ma vekovo tak ako tvoja ale este nevazi ani 6, v 4 mesiacoch mala 5550g 😉 viem, ze deticky nemaju chudnut ale neboj, ona to dobehne. 🙂

any23
17. nov 2010

@mirka285 ďakujem pekne, vážne si ma potešila 🙂 tak už to nebudem riešiť, vypije kolko vypije, len ma to mátalo aby jej to náhodou nechýbalo... už budem kludnejšia, uvidím 22ho, ideme dokine prevážiť sa 🙂 pri alexovi som toto nepoznala - ten ked videl flašu išiel sa zblázniť, chnapol po nej a nepustil až kým bola prázdna 😀 jeho som musela dokonca tak trochu klamať čajíkom občas aby vydržal aspon tých 2,5hod 😝
autosedačku sme pri alexovi riešili tak ako si písala - najprv vajíčko, potom 9-18 a v 15-36 sa vozí dodnes 😉 a pri emke tiež tak plánujeme 😉

any23
17. nov 2010

@bambola ďakujem alexovi odkážem 😀 nech sa viac snaží bo nejako ho sestrička nezaujíma, ako na začiatku z nej bol nadšený, no ale prešlo ho to - ešte s nou neni zábava 😝 ja by som jej váhu neriešila keby mi nebola schudla no ale ako vravíš - ona to dobehne 🙂

mirka285
17. nov 2010

@kafoditka zatial viem len to ze urcite chcem kategoriu 9-18,a Kiddy sa mne paci len neviem ci sa bude aj Linde..takze pojdem potom do Brendonu tam je najvacsi vyber sedaciek a malu tam posadim a potom sa rozhodnem..vypytovala som sa bab aj na ten pultik,ale vraj si ho deti oblubia...a necham si aj poradit od predavaca ake on ma skusenosti,v Brendone sa mi zdalo ze ten chalan tomu celkom rozumie co predava....

kafoditka
17. nov 2010

@mirka285 oki, tak ja planujem skocit do babymarketu a teda zastavim sa aj do brendonu..

mirka285
17. nov 2010

@kafoditka opytaj sa na Tona v babymarkete,on podla mna najviac rozumie tomu co predavaju..

kafoditka
17. nov 2010

@mirka285 hej hej viem ktory to je, on nam odporucal postielku aj madrace do nej.. fakt sa vyzna..

adelaine
17. nov 2010

@any23 u nas to zacalo obdobn, najprv viroza, potom problemy so zazivanim, nam vsak intoleranciu potvrdili...
aj moj risino cez den nemusi jest, je kazdych cca 5 hodin, vypijhe 60/ 80 ml a je spokojny, v noci
si vsak pyta kazde 2,5 hod / 3 hodinky, takze dobieha zameskane, a tiez sa jeho prijem pohybuje okolo 700 - 800 ml,
predtym vypil normalne 900 ml a viac za 24 hod., teraz nie...ale u nas nie je problem s vahovym ubytkom,
nas ma uz skoro 8 kg, ja som sa len bala dehydratacie, ked malicko papal....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre