Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
5. dec 2010

@kafoditka a co to obsahuje...ja sa bojim len vajca..ak to neobsahuje vajce tak kludne daj...ja davam take co predavaju v Tescu,su sice od 6 mesiaca,ale nic take neobsahuju,a ved deckam sme uz davali korku z chleba...ja ich dam do mikrotenoveho sacku a rozklepem klepacikom na maso a potom nimi zahustujem ovocie..dnes som jej dala banan pomiesany s hruskovou vyzivou a 4 kekse a len sa tak zaprasilo 😕

mirka285
5. dec 2010

moja Linda odgrcava mlieko aj dve hodiny po jedeni...som to uz minule spominala,ze ju tri krat presliekam co sa vzdy ogrca a mama mi povedala,ze jej to mlieko asi nerobi dobre,ale k tomu jej chuti stiahne 180 v pohode,ani brusko ju neboli,len ho proste stale odgrcava...ked jej dam prikrm ten neodgrcne,neviete co to moze byt??

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 mrkni mi potom na to sklicko ake je tam mnozstvo?kolko ml?len aby som to vedela odhadnut...ze kolo dat..tu su len shity od nestle..ti kupovat nemienim radsej si narobim vyzivy tento tyzden..aspon jablkovo-hruskove..joj ja som nasrata ze tu nic nemaju ...

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 to je podla mna klasicky reflux..to je presne to ze prikrmy negrcka..to sa casom upravi ..my mame dni ked grcka aj dve hodiny po papani a to pokazdom a dni ked vobec..a prezliekam tiez stale..prave po zavedeni prikrmov by sa to malo postupne zlepsovat ale vraj to uplne vymizne az do roka..to jej prejde neboj ,uz len vydrzat...mne inac pomaha najviac ked ju pri piti medzitym necham aj 2-3x odgrgnut..aj ked sa zlosti ze chce pit dalej,aj tak ju zastavim ..ak odgrgne 3x pomedzi tak vacsinou potom negrcka..

kafoditka
5. dec 2010

@mirka285 a to robi od zaciatku co presla na sunar? Lebo ak hej, tak jej mozno naozaj nevyhovuje a je jej tazky na zaludok... ale zasa si myslim, ze prikrm svojim zlozenim je tazsi, tak mi to nedava zmysel.. 😕

mirka285
5. dec 2010

@tinaki1275 ja jej to vzdy pomiesam aj s bananom a s tymi keksami a spolu to ma 1oo ml a to zbuchne cele 😕 ale takto pekne sa mi rozjedla za tento tyzden,normalne by som tomu neverila...a uz sa sama preplazi cez celu manzelsku postel,taka je podarena...

mirka285
5. dec 2010

@kafoditka no ona mi tak odgrcavala aj z Nutracu,ja som si myslela ze pokial nevygrca nejak vela ze tak je to normalne...ale niekedy odgrne akokeby iba vodu a k tomu vodu nepije,ja neviem co to moze byt???

kafoditka
5. dec 2010

baby ja som tu uz vcera chcela dat fotky ako sa mi maly postavi na styri a normalne sa hadze dopredu alebo sa pohupava 😀 nos zabori do postele a posuva sa 🙂 ma ho cely cerveny, sa smejem, ze cestovny lisaj 😉

kafoditka
5. dec 2010

@mirka285 skus sa opytat pediatricky, ta ti skor poradi..

mirka285
5. dec 2010

@tinaki1275 mozno ma fakt nejaku miernejsiu formu refluxu,Tomas mi takto neodgrcaval...snad to postupne prejde...

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 ja sa uz tesim na ovocie..aj ked aj tu zeleninu ma celkom rada..alebo si chuda zvyklo ..co jej ine zostava.. 😀
no idem pripravit kasu ,Leia sa o chvilu zobudi "z popoludnajsieho spanku" a potom tahame dalsie tri hodiny s rukou v puse a nervami ...jaj tie zuby ... 😠

maxara
5. dec 2010

@mirka285 aj moja ninka takto odgrcava.. ja si myslim, ze je to reflux.. niekedy jej z pusky smrdel aj taky kyslak.. ale to len malokedy.. skus jej kupit taky ruzovy sirupcek proti refluxu, nieco ako gastrotuss, predavaju to na sacky.. ak by to po tom sirupceku nemala, tak je to reflux..

mirka285
5. dec 2010

@maxara a ty to davas malej?a potom to uz nema?

maxara
5. dec 2010

@mirka285 Miri ja som mala len dva sacky na skusku, ked mi tak prudom vracavala.. ja som jej to vtedy davala, jeden sacok na dvakrat.. ale ona mi to strasne plula a nrchcela to.. tak jej to nedavam.. ale je fakt, ze to stahuje kyselinu

mirka285
5. dec 2010

@maxara lebo mne to nejak nevadi ze odgrcava,ju prezlecem vzdy do cisteho a hotovo...

maxara
5. dec 2010

@mirka285 no preto ani ja ninku nenutim jest ten sirupcek.. ale opytam sa na to dr.. a ked mi da ten sirup, tak to jest nebudeme.. podla toho, co mi povie.. ale je fakt,ze po prikrmoch negrcka.. a podla mna to nie je tym mliekom, lebo mne tak grcka aj po UM aj po MM.. akoze nie vela.. niekedy aj vobec, niekedy si odgrgne par kvapiek a niekedy len taku belavu vodu.. ale ja si myslim, ze to su mozno aj prebytky, ako sa to hovori.. ze si potiahla viac, mala plne brusko, zaspala od toho a potom to zacalo v brusku pracovat, no tak sa stalo..

mirka285
5. dec 2010

@maxara Peti presne tak mi odgrcava ako to opisujes...ale neboli ju brusko alebo co...proste sa len dva krat denne chce prezliect 😀

maxara
5. dec 2010

@mirka285 😀 presne.. chce ukazat celu svoju garderobu za tyzden 😀 neboli ju nic, lebo sak Nina mi grcka aj tak, ze sa zobudi, ja ju vezmem na kolena a rozosmievam ju, ona sa rehoce nahlas a z huby jej zrazu taka dlha biela slina visi 😀 alebo rovno jej vyjde tak viacej von.. a vacsinou mi potom dostane stikutku

mirka285
5. dec 2010

@maxara no u nas je to napodobne,celu plachtu na posteli mam od jej grciek 😀

maxara
5. dec 2010

@mirka285 ja tiez.. este aj michal sa s nou natahuje na mojej posteli, nech ogrca tu a nie jeho.. 😖

adelaine
5. dec 2010

ahojte koceny,
som tu zase na chvilu po sto rokoch...

inak, ako vam zavidim, ze uz prikrmujete, ja este stale nemozem, az cez vikend...to uz vydrzim.

Chcem sa opytat, davate mrkvu, zemiak, cukinu ..co este? aj brokolicu? nebolia ich potom bruska?
a potom sa robia kombinacie jednotlivych druhov zeleninky? a kedy mozem potom pridat masko?

mozem, ked uvarim v jeden den prikrm, na druhy den ho prihriat? mam vela otazok 😒 😒
dakujem za objasnenie 😉 🙂

mirka285
5. dec 2010

@adelaine jee Mati cau,daj najprv mrkvu,po troch dnoch pridaj zemiak,po dalsich troch cukinu a tak dalej,aj brokolicu mozes,a kludne na druhy den prihrej..po takych dvoch tyzdnoch pridavaj aj maso....ved postupne sama uvidis c mu chuti 🙂

kafoditka
5. dec 2010

baby nemate niektora recept na vajecny konak? ja som robila minuly rok beilys a dala som vela salka, tak bol moc tuhy, moc sa nevydaril. Ja to lubim, ked sedime pri stromceku a kukame telku, tak si ulievame po troske a zrazu flasa fuč 😀

macik27
5. dec 2010

ahojte aj mne moja grcká po krmení i ked teraz už po menej...ja som sa bála či nemá reflux no doki povedal že je ako buchta a to by toľko nepriberala, vraj je len pahltná a to mliečko je tam navyše 🙂

adelaine
5. dec 2010

@mirka285 dakujem 🙂
varila si prikrmy v klasickej vode, ze? a ovocie (jablko, hruska) si tiez varila? som z toho totiz uuplny blb 🤐

cigaretka5
5. dec 2010

No dievčatá ja sa nechytam na vaše skúsenosti s prikrmami. My sme včera začali s mrkvou a malej chutilaaaaaaaaaaaa. Inak povedzte mi kedy dávate prikrmy resp mlieko po prikrmoch? My sme dali tak asi dve hodky po mliecku a asi hodku po prikrme dávam mliecko......

adelaine
5. dec 2010

@kafoditka ja som skusala v minulosti tento recept z netu...
Do 5 žĺtkov pridáme 4 polievkové lyžice práškového cukru a vanilkový cukor. Spolu rozmixujeme.
Postupne pridáme 2 salká (kondenzované mlieko). Znova rozmixujeme. Rum pridávame podľa chuti, rozmiešame.
Likér prelejeme do ľubovoľnej fľaše. Treba dat vychladit.

kafoditka
5. dec 2010

@adelaine Matka dakujem 🙂

katty17
5. dec 2010

@adelaine - mati, kup si v stanku brozucku Vyziva od Mama a Ja. je tam vsetko paradne popisane a este aj recepty ohladne prikrmov. od batoliatok az po skolsky rok. je tam vsetko aj pre deticky ktore neboli kojene... zide sa ti to. 🙂
ja zacinam zajtra s prvym prikrmom. cize mrkvickaaaaaa. som zvedava ako to malej bude chutit 🙂

katty17
5. dec 2010

ahojte babulky. tak ja som na tyzden prisla k nasim. risi berie uz druhe antibiotika cize je dost chory. sakris :( radsej nebudeme riskovat chorobku malej. aspon cez tyzden pobeham obchody a nakupit darecky pod stromcek. uz mam vsetko v hlave, tak idem na to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre