Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
5. dec 2010

@tinaki1275 Mati ale ved nebud smutna,u nas na Slovensko by ste neisli byvat?tu asi by ste nemali take uplatnenie ako tam,ze?

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 ja by som na tom bola urcite lepsie ako tu ,uz na svk som mala lepsiu robotu hned po skole ako tu za cele tie roky ...ale bohuzial mm je statny zamestnanec a tu je to to najlepsie co sa da ..a on ma hned ked sme sa zoznamili upozornil ze on z Krety nikdy nechce odist zit inam.. 😖 takze s tym nic nenarobim ..no nevadi ..ma to tu aj vela pozitiv...a ktovie mozno casom mm zmeni nazor..aj ked si ho na svk neviem predstavit..

mirka285
5. dec 2010

@tinaki1275 hm,ale tak aspon ti to povedal hned,no darmo-hrdy grek...ale ved to zase prejde,to mas len taku melancholicku naladu teraz...spomen si na vsetky pozitiva ktore mas na Krete a hned ti bude lepsie...krasne more,vies kolko prachov musime vyvalit ked sa chceme okupat v mori?a ty ho mas kazdy den a este teplucko,slniecko,a dobra grecka kuchyna tiez neni na zahodenie 🙂

bambola
5. dec 2010

ak by mal niekto zaujem tu je velmi zaujimave porovnanie snad vsetkych rastovych stoliciek

@tinaki1275 som rada , ze sa nasla aj macicka 🙂 a co sa tyka cestovania tak by som tie letenky kupila na tvojom mieste, jednu noc leia prezije a mozno ta prekvapi a ani si nevsimne ze ste cestovali 😉

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 mas pravdu to mam len predvianocnu depku ☹ to prejde, len je zvlastne ze ako mi prve roky svk vobec nechybalo ,tak cim som starsia tak ma to tam taha viac a viac...za mladi som utekala ze co najdalej .. 😕 ale asi by som si uz nezvykla ja vzdy po dvoch tyzdnoch hundrem na to alebo ono .....ako hovori moja mama ty uz si taka "ciganka "ako greci🙂)to samzorejme len zo srandy .. 😀

tinaki1275
5. dec 2010

@bambola mas pravdu zajtra to poriesim s mm akurat ze z budapesti nas musia prist vyzdvihnut segra a presunut nas do viedne...ale to by hadam nemal byt problem...to nie je az tak daleko ..

mirka285
5. dec 2010

@tinaki1275 ale dobre ti tam je,ved mas muza,malu kam by si chodila 😀

tinaki1275
5. dec 2010

@bambola tak hod ten prehlad ..

mirka285
5. dec 2010

@bambola nedala si ten link na tio porovnanie

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 tak tak ...musim sa skludnit..🙂 a byt rada za to co mam🙂som ja ale potvora nevdacna... 😖

bambola
5. dec 2010

@tinaki1275 boze som ja ale truba, zabudla som link 😀 😀
tak tu je to porovnanie stoliciek
http://bocianiehniezdo.conetix.sk/content/detsk...

tinaki1275
5. dec 2010

baby co je s monline?

mirka285
5. dec 2010

@tinaki1275 to je spravny pristup 🙂 babulky idem spat,dobru nocku

bambola
5. dec 2010

@mirka285 mirka neviem ci tuzila je to spravne slovo, je viac veci po ktorych tuzim 😀 ale som dnes uplne taka hepy, ze som ju nasla. a uz bysom sa aj mohla zacat ucit konecne 😠 .........to bude zase noc 😒

bambola
5. dec 2010

@tinaki1275 neviem, bola tu parkrat cez tyzden ale inac ani nie moc

tinaki1275
5. dec 2010

@bambola no teraz si ma dostala..akosi ja teraz mam vybrat stolicku ? uz teraz zacnem hladat ..to je normalne veda... 😒

tinaki1275
5. dec 2010

@mirka285 dobru noc a pozor na vankuse..🙂

tinaki1275
5. dec 2010

@bambola no ta tvoja sa mi teraz pozdava najviac..bez sa ucit,ja idem do sprchy a hajat ,mala aj tak zle spi ...my sa tych zubov asi nedockame...☹ dobru prajem

bambola
5. dec 2010

@tinaki1275 jezismarja ja som ti nechcela spossobit taketo starosti, som skor myslela, ze tym niekomu pomozem 😉 vsak nemusis kupovat len drevene 😉 baby kupuju aj tie umele ale ako mirka spominala tie su moc velke a my mame maly byt. ty vies aj nemecky tak si pokukaj na tej stranke nemeckej co tam uvadzaju, mozno ti tam viac pomozu 🙂

bambola
5. dec 2010

@mirka285 dobru noc

monline
6. dec 2010

Takto na diaľku hádžem do vašich čižmičiek všetko zdravie, šťastie a lásku sveta. Tak si to nepošliapte, keď si ich budete obúvať. Mikuláš...

monline
6. dec 2010

ahojte kočky 🙂
chodím si vás sem čítať, ale zvyčajne neskôr ako predtým, tak kým dočítam, ste všetky preč, potom sa mi už nechce písať...okrem toho v poslednom čase tu bolo toľko chorých detičiek, toľko problémov, nemocníc, trápení, že som nejak mala potrebu byť bokom v tomto studenom mrazivom depresívnom období...
všetkým vám prajem aby ste boli s celou rodinkou zdravé, aby vás všetky trápenia daleko obchádzali..aby ste sa rýchlo vrátili z nemocnice domov...aby tie zúbky vyšli bez bolestí...
Preberáte fusaky, kočíky, stoličky, darčeky..je to super, že je miesto, kde si môžeme poradiť...ešte keby sa tie linky dali nájsť niekde na jednom mieste 😀
čo si dozadu pamätám- maxi opísala vianoce u nich doma tak, že ma to dojalo..krásne..u nás sa trávia s trocha inými zvykmi, ale tiež je to kúzelný čas...síce nemám rada zhon a stres, ktorý im predchádza, pretože práve to komerčné na sviatkoch nemusím..ale potom..keď už "prepukne" štedrý večer a tie ďalšie dni, keď sme všetci doma a dýchame atmosféru vianoc, potom je to najkrajšie obdobie roka....(nebuď smutná tinaki...vianoce sú o rodine, o láske, o chuti byť spolu...ten tvoj muž musí byť skvelý ked po nociach hľadá stratené mačence..pretože ich má rád, pretože ich máš rada ty, pretože on má rád teba..to je láska..)
mali ste super zasnežené stretko, ešteže maxi dala podrobný popis, takto to bolo (takmer) akoby som tam bola aj ja 🙂
upratujete...umývate okná, ste tááák strašne šikovnéééé 🙂 a cvičíte, chudnete..no skvelé ste..ja som nezačala ani s jedným 🙂
V sobotu k nám do dediny prišiel Mikuláš, dedinská akcia pre deti..pódium, hudba, stánky, guláše, varené víno, vianočné dekorácie, cigánska, štrúdle......Mikuláš prišiel vo veľkom štýle- najskôr dva krásne kone s devami, ktorých plášte viali za nimi, krásne oblečené, aj tie kone mali také dekorácie ..a potom koč s Mikulášom, čertom a anjelom...program robili deti zo škôlky a školy..ja som zase tak plakala..mňa strašne dojíma ked deti vystupujú...také mrňúsky sa tam točili, tančili, spievali, predvádzali, úžasné boli..tak sa chceli zapáčiť Mikulášovi a on sa k nim pridal a tancoval s nimi, aj s anjelom a čertom...Danielko bol zababušený a spinkal, ale neboli sme dlho vonku..neviem si predstaviť, že by som ho mala v saniach, myslím, že túto zimu je na ne malý, až o rok ich využijeme...
cez víkend som mala doma svokra a 10r synovca Patrika, lebo u nich doma sa prerába, tak aby nezavadzali...svokor chudák je chorý a chorobou i liekmi poznačený...strašne upadá psychicky aj fyzicky..veľmi sa tešil, že bol tak dlho s danielom, ved ho vídava len občas (raz za mesiac) hodinku, čo k nim zájdeme..problémy našťastie neboli, aj ked som trocha mala obavu..pichá si inzulín a furt mi vravel, že nechce jesť, alebo už nechce viac jesť..ja neviem koľko zvykne doma, ale tam si skôr niečo zobne, u nás si netrúfol, pritom som mu takmer prikazovala vziať si na čo má chuť...a malý Paťo mi obsadil večer pc, lebo Nika ho na notebook samozrejme nepustila, tak som ležala pri telke...ozaj, Nika je prechladnutá, to 2,5 hod čakanie v prvý deň kalamity na bus má za následok brutálny kašeľ a nádchu, zajtra ide k lekárke, dúfam, že ju to rýchlo prejde a drobec neochorie...
Daniel je stále krásne ukážkové dobré dieťa..je lenivec, lebo sa nechce pretáčať ani tak, ani tak..podarilo sa mu to asi 2x, ale podozrievam ho, že len čistou náhodou 🙂 ale vydrží chvíľu sedieť sám, to ho baví viac..na brušku bol vždy nerád...stále cez deň fajn spinká, doobeda necelú hodinku, poobede aj tri v kuse ak sa podarí..von chodíme okolo obeda na polhodinku až hodinku, podľa toho kedy mi začne byť zima, malý musí mať opierku zdvihnutú aby sa pozeral..teraz mu prikladám aj šál pred ústa, najprv sa mu to nepáčilo, ale zvyká si...stále kojím, príkrm dám raz denne, niekedy 2x, ale odkedy má zuby, tak mi dosť zle je príkrmy..predtým spapal celú misku, teraz pár lyžičiek a potom ho musím blázniť, nech otvára pusu, to sa ešte 3-4x podarí a potom zatne pery a konečná..spapá polku 125ml zeleninovej výživy..banán ho stále striasa a ked mu ho utieram z pusy, ostávajú mu chvíľu červené fľaky na tvári, potom zmiznú..teraz sledujem, či to je len z banána...ohrievam mu aj ovocie ako mirka, banán nie, lebo ho nemám v chladničke...nika mu dnes dala obliznúť čokinu aero mätovú a zrazu- že mami, on si odkúsol- pozeráme, kusisko čokiny, ale malý taký spokojný, že až! teraz sa nedrhol ako ked sa mu dostane väčší kúsok jedla do pusy! chcela som mu vybrať tú čokinu, ale tak rýchlo mu spľasla v puse a topila sa a taký bol spokojný, že som mu ju nechala spapať..však mikuláš 🙂 nevyhádzal sa, na čokinu alergia nebude..musím ho vždy po príkrme nakojiť, chcela by som, aby sme postupne nahradili kojenie o piatej príkrmom, lebo večer mám pocit, že mám menej mlieka..niekedy ma vycucne a stále nezaspí a potom zase ho kojím a zase a už mám placky a on sa snaží piť a furt nespí a ja netuším, či mu niečo ide alebo neide...no ale spí do rána, aspoňže to..potom mi o piatej až šiestej vypije jedno prso a o ôsmej druhé a hurá nový deň 🙂
Muž teraz robí každý druhý deň 24ku, je to zmena..krovy v tomto počasí nemôžu robiť, tak robí inde, ale je spokojný..robí od rána do rána, príde domov a pohrá sa s malým hodinku (kým dospím noc pri pc), spí asi do druhej a potom sa dosť venuje malému, takže je to fajn..síce sme každú druhú noc zvlášť, ale v konečnom dôsledku je s nami viac..
Stále čítam Ja, malkáč, kto ste to čítali? Páči sa mi ten humor, ale je to vlastne strašne smutná kniha...do toho na striedačku čítam aj Majster a Margaréta, lebo mi už príde upomienka z knižnice 🙂 ale teším sa, že vyšli tri knihy od Murakamiho, dostanem pod stromček 🙂
Tri hodiny, idem si tuším ľahnúť...krásny nový týždeň nám všetkým želám 🙂
Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok.

aalexis007
6. dec 2010

8:35 ráno a máme presne 5 mesiačikov 🙂 🙂 🙂

mirka285
6. dec 2010

dobre ranko 🙂

bambola
6. dec 2010

@monline mon fajn, ze si sa aspon takto ozvala 🙂 dobre sa to citalo, take strucne zhrnutie, zo vsetkeho trosku 😉
@aalexis007 vsetko najlepsie k vymesaciu 🙂

booklover
6. dec 2010

tak dievcata, vidim, ze tu nie som sama, kto chodi do skoly popri dietati 🙂 skuskove obdobie sa zacina...
okrem toho my zaciname s varenou mrkvou, ale pre Janku je to len zaujimava hracka. po druhom "velkom" ockovani vracia a necika, asi je dehydrovana- castejsie kojim a dam aj detsky caj trosku na doplnenie tekutin... kocik nepouzivame a detsku jedalensku stolicku nemame velmi kde dat, tak si dcera uziva viac objimania, nosenia v nosici a sedenia na kolene 🙂 a tiez volnosti pohybu na matraci v kuchyni. kakame vyhradne do nocnika a väcsinou uz aj cikame 🙂 to bude asi tymi bavlnenymi plienkami.
vsetkym prijemny mikulassky den!

bambola
6. dec 2010

dobre ranko 🙂
no dneska uz slniecko nesvieti ale nevadi, je tak neutralne, aspon ,ze nefujavi sneh.
nestiham sa ucit, tak som si vymyslela, tak, ze vvcera vecer/v noci som si to vsetko popisala a pripravila dnes ked ju vezmem von a bude spat v kociku tak sa to tak budem ucit. no som zvedava.... 😒
poobede by som chcela ist pozriet na namestie na vianocne trhy a mam v plane aj nejaky ten darcek konecne zadovazit.... 😅 asi by bolo uz aj nacase 😀
a mrzne mi pocitac od vcera a uz mi to pekne lezie na nervy, musim s tym nieco urobit 😠

lutsine
6. dec 2010

Pekne ranko, odkedy mozu deticky do chodulky?

bambola
6. dec 2010

@booklover do nocnika? 😕 uha aka sikula. a to ti sedi? kde studujes? 😉

bambola
6. dec 2010

@lutsine podla mna ked vedia samostatne sediet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre