Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
6. dec 2010

@meruska a to si ako dokazala?a to ako ze tak malo kil nechce ist prec?mne uz 14 odislo 😕

petrap001
6. dec 2010

@katty17 ,@kafoditka ja som uz pod vahou aku som mala pred tehu 😕 😕 😕 vobec tomu nechapem,lebo jem ako vzdy,ved kojim,tak musim a nic take nerobim,takze netusim ako sa to stalo.to slovensko mi asi prospelo 😀 ale kozy mam take ake pred ☹ a co bude este ked prestanem kojit????sa bojim toho velmi,ze mi neostane nic ☹ ☹ ☹

bambola
6. dec 2010

@katty17 katy videla som to video so stoke ALE tuto stolicku mam overenu a videla som ako sa po nej decko liepa hore dole, za ruky nohy, stojky a neviem co a viem, ze tato je neprevratitelna (teda kazda samozrejme, ze je ale takym sposobom ako stokke nie) neviem ako je to mozne ale zda sa mi, ze tu zadnu nohu ma dlhsiu. keby som ju nepoznala tak dam na to video o stokke ale ako pisem videla som ju v praxi 😉

meruska
6. dec 2010

@mirka285 ja tiež nechápem prečo nechcú ísť preč ☹ a to ja sladké veľmi ani neobľubujem.....tých 5 kíl je asi neakých čarovných pre každú z nás 😀

booklover
6. dec 2010

@luludi
@bambola aha. ale okrem väzby aj dovera a nasledna rychlejsia zodpovedna samostatnost, nie? take nieco praktizujeme: Koncept kontinua, Respektovat a být respektován... tie knihy mi zmenili zivot k lepsiemu.

mirka285
6. dec 2010

@bambola ja som zvedava aka budem spokojna so stolickou,ja som nemala ziadne naroky na nu,len aby bola ku stolu a zaberala malo miesta,co ta moja splna a kedze ju budem mat na takom mieste,ze za nou bude chladnicka,dieta sa nebude mat ako prevratit aj keby moc vymyslalo,chladnicka to isti 😀 myslim,ze tolko sme tu ocumovali tie stolicky,ze kazdy si nasiel co mu vyhovuje,ja kebyze mam dom a dost miesta a mozno volim inu...
@meruska mne Gabo povedal ze nechcu mi ist prec tie kila asi preto,ze uz nie som najmladsia 😠

booklover
6. dec 2010

@petrap001 ja vstavam iba raz dat malu cikat a nakojim. ale odkedy vstavam iba raz, vratil sa menzes ☹

petrap001
6. dec 2010

@booklover to akoze vazne davas malu na nocnik?? a ono sa to aj skor nauci samo? hmm to som este nepocula,ze tak skoro,ale zaujimave...a co su to za knihy?

kafoditka
6. dec 2010

@petrap001 hmmm, kozy... ani nehovor. Mne ostali take poloplacky i cislo vacsie ako pred tehu.. tak to si stastna zena, ze mas povodnu dokonca este podvahu 😕 🙂

zuzik1983
6. dec 2010

tak ja som nabrala 16kg a hned po porode som13 aj nechala v nemocnici a na svojej vahe ako pred tehu som bola po 2 mesiacoch,ale viac nechce ist dole ani gram,ja to nechapem 😒 ale tak priznavam,posledne 2 tyzdne stravu dost flakam,som mala narodky,segra s manzelom neniny,neter tiez,len sladkosti vyjedam,tak mi treba 🙂

luludi
6. dec 2010

@mirka285 @meruska: veru, tych poslednych 5 kil je potvora, drzia sa ako o zivot 😉

@bambola: klop klop - klopem s tebou 🙂 ale matka je zase fantasticke dobrucke babatko, nech jej to ostane a vidiiis, si vztahova mamina a ani o tom nevies, to je bonus navyse 😉

@booklover: presne tak, to by mal byt vlastne vysledok 🙂 o takych knihach som ani nepocula, moze to byt zaujimave citanie 🙂

kafoditka
6. dec 2010

@mirka285 ja mam tu stolicku presne na takom mieste ako opisujes - mam za nou velky mrazak...a zatial som spokojna. ja tam davam maleho, ked ideme papat prikrm, lebo sa pekne naje a nevymysla. Akonahle ho dam papat poleziacky, tak sa prekruca zo strany na stranu, pluje a vykruca sa.. este som skusala krmit v autosedacke, ale bez uspechu- to sa zasa snazi stale posadit a taha sa dopredu, takze krmenie v stolicke mu vyhovuje najviac. Dam mu hracky na stol, prisuniem ho, on sa s nimi hra a pritom sa napapa..

booklover
6. dec 2010

@petrap001 uz som dnes vysvetlovala, ako sa to stalo : mame bavlnene plienky, takze Janka hned citi, ked je mokra a nepaci sa jej to. ked sme jej v druhom mesiaci raz dali jednorazove, nemohli sme sa 3 tyzdne zbavit krutych zaparenin. odvtedy jednorazove nedavam a ani nebudem. mavala som ju vtedy casto rozbalenu a vsimla som si, ze ked mrnka "aaa" tak ide cikat. spomenula som to svokre, ked si ju brala na hodinku k sebe asi v tretom mesiaci - ze bude treba plienku, lebo krici "aaa" a ona si namiesto plienky zobrala nocnik odvtedy ju davame castejsie- paci sa jej tam. mame najmensi nocnik, tam aj sama posedi, ma opierku. ale pre istotu ju pridrziavam. ona cika hned, ked si sadne, takze chrbatik nenicime dlhym sedenim.

kafoditka
6. dec 2010

Teda dnes mi tak ukazkovo jedol po tyzdni prvy krat, lebo doteraz mu nejak nechutilo a dal len par lyziciek..

zuzik1983
6. dec 2010

to ja som vcera malej dala prvy krat mrkvicku a zjedla mozno 2 lyzicky,viac ani za svet 😒

booklover
6. dec 2010

@luludi ja som o tych knihach citala na forach o noseni deti. kupila som a aj ked so vsetkym nesuhlasim, su velmi inspirujuce. odkedy som ich citala neprezivam vychovu ako boj kto z koho a nemame doma vojnovu mobilizaciu 🙂 zacala som si zivot s dcerou vychutnavat a sprijemnovat ho sebe aj jej ako sa len da 🙂 s podporou manzela, samozrejme.

meruska
6. dec 2010

@mirka285 hmm tak ja sa asi na vek nemôžem vyhovoriť, ale Gabko si takú poznámku mohol odpustiť

petrap001
6. dec 2010

@kafoditka mne tiez papa podla nalady 🙂 ale banan chce velmi,aj vyzivu zje aj cele sklicko ale so zeleninou sa uz hrame.vcera som mu spravila zemiak,mrkvu a masko a zjedol tak 6 lyziciek akonec.a netvaril sa velmi nadsene..a zasa nechcem mu davat banan kazdy den,aby ho neupchalo.snazim sa striedat.dva dni zeleninu a den vyzivku a banan.a kasicky mi uz vobec nechce vecer jest,tak ho len kojim a zatial ok,staci.len zas do kedy...

mirka285
6. dec 2010

@kafoditka aj Linda je uz zrava 😀
@booklover ja ti to verim,tiez viem presne kedy mala kaka,ale som leniv ju davat nad nocnik a ani ziadny nemame,ale kedy cika to zatial netusim 🙂 baby co tu praktizujete tu vztahovu vychovu a kadeco ste precitali,obcas by ste nam sem mohli hodit nejake dobre rady...ja mam sice s malou svoj system,som spokojna a mala tiez,ale v niektorych veciach by som si nechala rada poradit 😉
@petrap001 ja mam kozy lepsie ako pred tehu,ale to bude tymi kilami navyse 😝

luludi
6. dec 2010

@booklover akurat to studujem na nete a hladam, lebo samozrejme, clovek nikdy nebude 100 % suhlasit so vsetkym, ale podla toho, co som citala na fore, sa to dost priblizuje tej forme starostlivosti a vychovy, ktora sa mi paci 🙂

booklover
6. dec 2010

@zuzik1983 my zatial druhy den na obed pred kojenim trosku mrkvovej vody (mixovana mrkva) davame lyzickou. vcera sa s tym len hrala a dnes aj trosku prehltla- asi dve lyzicky

bambola
6. dec 2010

@booklover no ja mama vztahove dieta ani neviem ale poviem ti ze je na mna naviazana riadne.moja mama povedala, ze ked som ja mala pol roka odisla na dva tyzdne na staz do ruska, by som chcela vidiet ako ja niekde odidem na pol dna a uz by mala bola nesvoja a placliva. ja sa mozem vzdialit tak na dve hodiny. potom klesa nalada 😒 zatial mi to nevadi , uvidime ako sa to bude vyvijat

mirka285
6. dec 2010

@meruska vsak ma pekne nasral,som mu povedala ze nech je ticho lebo mne taha na 40 tku ale jemu na 50 tku 😖

petrap001
6. dec 2010

@mirka285 chlapi drzi 😠 zeny si vsetko pamataju!! 😀

petrap001
6. dec 2010

Baby,ja idem v sobotu do prace 🙂 ☹ 😖 mam z toho take zmiesane pocity.chcela som sama,skusit,ze ako to bude,ze ako to zvladnu sami doma bezo mna.hm je to cely den,od pol 9 do 6tej,tak sa aj bojim,ci to alex prezije. ☹

kafoditka
6. dec 2010

@bambola mne sa Peto vcera priznal, ze ked som odisla na 3 hodky do mesta ku kadernicke a pochodit obchody, tak maly po zobudeni zacal mrnkat a ked k nemu prisiel on a nie ja, tak chytil zachvat placu.. 😒 tak som mu povedala, ze sa mu mozno nieco zle snivalo a on ze nie, ze to nebolo prvy krat 😒 tiz si neviem predstavit, ze by som od neho odisla a uz vobec nie na dva tyzdne..

booklover
6. dec 2010

@luludi a ty si nieco zaujimave citala?

@mirka285 myslim ze mat svoj system je najlepsie 🙂 ja som mala nervy v kybli, ked som sa snazila drzat rad, lebo ich je milion a kazdy radi protichodne veci...
ja si myslim, ze kazde dieta je ine a ten, kto s nim zije vie najlepsie, co ho tesi a co nie. staci si nerobit vzajomne naprieky. ludia maju casto dojem, ze im robi dieta napriek, ale skor to byva nechtiac opacne- to som vlastne zistila pri citani Respektovat a byt respektovan... su tam kazdodenne pouzitelne uplne jednoduche kroky, ako vychadzat s ludmi (a teda AJ DETMI) lepsie 🙂

booklover
6. dec 2010

@bambola po faze v naruci prirodzene pride objavitelska faza, kedy bude tuzit objavovat s co mozno najmensimi obmedzeniami 🙂 aspon taka je skusenost, aj ja SOM ZVEDAVA AKO BUDEM ZVLADAT odstrihovat pupocnu snuru a nechat dieta objavovat 🙂
@petrap001 fiha, drzim palce! nech to vyjde k vsestrannej spokojnosti 🙂

zuzik1983
6. dec 2010

@booklover som zvedava,kedy mi zacne tak riadne papat

kafoditka
6. dec 2010

Baby ja som objednala malemu k vianociam tieto capacky http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... uz ich mam doma a teda nie som moc nadsena. Ako vypadaju krasne ale mam pocit, ze ho budu skrtit na nohe pri clenku, ked bude chodit 😒

petrap001
6. dec 2010

@kafoditka mne palo vravel to iste,ked som bola minule vecer prec,ze sa zobudil a spustil nenormalny rev,lebo ze videl jeho a nie mna a tiez aj skor sa to stalo.lebo ked sa niekedy zobudi,lebo sa mu asi sniva nieco skarede alebo neviem co a spusti rev,tak ja ho len chytim za rucku a spi dalej.ale palovi ani nahodou aby zaspal.oni drobci vedia kto je mama 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre