Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
10. dec 2010

@katty17 o 11tej mi zavola, lebo je na cinstine 😉

booklover
10. dec 2010

@maxara no, sedelo by to v pripade, ze soferovat mozu iba MUZI 🙂

katty17
10. dec 2010

@noemarta - marcelka my mame takyto cely tento tyzden. sandra je nesvoja cely den aj noc. cize stale mrncika . nikdy neviem co vlastne babule chce. ci papat, mojkat, cumlik, cajik, potriet zubky. .. tak skusam vsetko rad radom..

katty17
10. dec 2010

@maxara . ok peti . cinstina??? ja odpadnem.

bambola
10. dec 2010

@maxara maxi mi teda davas 😀 len aby som ta informovala tak prekladatelia a tlmocnici maju v rozvrhu celkom logicky povinnu aj slovencinu ale az tak vazne to nebereme a nastastie aj vacsina tych slovencinarov je rozumna a nedusi nas s tym tak lebo ti poviem, ze by nas kludne mohli na tej slovencine aj vyhadzat 😕 slovencinu by som nechcela studovat ani za boha 🤐 a to s tymi vy/irmi teda netusim 😅 ale to s tym parkkovanim mi je celkom jasne a teda "odtiahnuti", pretoze do pluralu by sa malo dat vsetko nie len cast . teda dufam, nieze tu zo seba robim debila 😀 sak mozno sa k tomu vyjadri bella, ona je lingvistka 😉 ja som si konecne objasnila ako je to s psi/psy 😀 ale fakt, slovencinu nestudujte, je to tazke jak fras 😔

katty17
10. dec 2010

@bambola - tie psi/y sa nemozu nahodou pouzivat akokolvek? proste na ake " i "mas chut? 😀

zuzik1983
10. dec 2010

ahojte 🙂
ja som si tu brozurku tie kupila,lebo som bola z toho vsetkeho ako dokrmovat jelen,a je fakt super

luminkasp
10. dec 2010

@bambola
@katty17 , gramaticke okienko, baby, to je uplne jednoduche, ti psi, tzn makke i a tie psy, tvrde y, zalezi od toho ci pred tie psy, date tie, alebo ti 😉

maxara
10. dec 2010

@katty17 @bambola v psi/y mam jasno, lebo ked neviem ako to mam napisat, zamenim to slovo za vtaky/vtaci a hned viem ake y/i tam ma byt 😉

maxara
10. dec 2010

@bambola ja si myslim, ze aj vo vykani sa pouziva ten tvar toho pluralu, ale matie ma, ze ked vykam zene, tak jej potom poviem tiez, ze Budete odtiahnuti? poviem, ze Budete odtiahnuta, nie?

bambola
10. dec 2010

@katty17 ja som to nasla s tymi zvieracimi tak ze j.c. podla vzoru chlap a mn.c. podla dub ak konci na tvrdu alebo obojaku a stroj ak na makku. pricom vlk,pes,byk.vtak su vynimky a moze byt obojake. ked vsak personifikujes tak sa sklonuje vsetko podla chlapa 😉
@luminkasp mna by zaujimalo to s tymi vy/irmi 🙂

maxara
10. dec 2010

@bambola Este je take iste aj: Krava vydava pisk cez jej velky pysk. Oba pi/ysky su roztomile. 😀

katty17
10. dec 2010

BABY, taka otazocka mimo. kde si davate vyvolavat fotky. chcem dat vyvolat cca 150 fotiek ale nechcem aby boli drahe. chcela som cez net ale nejako mi to nejde.

monline
10. dec 2010

@maxara ..ja si myslím, že má byť i, lebo pri vykaní sa dá do plurálu celý výraz
inak, občas aj v telke je počuť, že: "a čo ste to hovorila", čo je absolútne zlé, má byť hovorili

alllexa
10. dec 2010

@ericica @monline @strasska @luludi @meruska - dakujem, dievcata, za podporu!
Vyzera to tak, ze pojdeme domov asi v pondelok. Teraz maju podozrenie, ze ma maly nejaky imunologicky problem, lebo ani ten pupak po ockovani TBC sa mu nejako nehoji, tak mu este spravia nejake odbery...

monline
10. dec 2010

@katty17 spýtaj sa oacky, ona objednávala cez happyfoto..aj ja chcem objednať, ale neskúšala som to zatiaľ..tam mávajú aj kadejaké fajn akcie, teraz tuším 9x13 foto stojí 7 centov, ale boli už aj lepšie akcie, väčší formát bol za rovnakú cenu, preto chcem počkať, lebo by som chcela aspoň 300 fotiek dať naraz spraviť..však my už roky máme foto len v pc

monline
10. dec 2010

@alllexa držte sa..už aby bolo dobre..teraz keď ste tam, nech ho poriadne vyšetria, nech si kľudná, že vieš ako mu prípadne pomôcť, či čomu najmä predísť

monline
10. dec 2010

@katty17 na FB mi to ponúkalo jedného tvojho priateľa, lebo ja mám v priateľoch jeho manželku 🙂

katty17
10. dec 2010

@monline - koho? 🙂 ja som skusala happyfoto a neslo mi to. sakris.
@oacka ako si objednavala cez to happyfoto?

maxara
10. dec 2010

@monline to ano, "co ste hovorila" je zle, ale "Vy ste ale peknA" je dobre, ved nepoviem, "Vy ste ale pekni" .. nie?

jaruska8
10. dec 2010

Ahojte baby, ako??? U nás svieti slniečko. Malá spí. teda, túto noc spala od 20:00 do 8:40, s dvoma papkaniami. takže som sa vyspala. 😉 A keďže papá len 10 min a ďalej spí, tak som to ani nepostrehla. Ozaj, kto spí z vás s bábätkom??? Ja nie, lebo manžel sa bojí. 😝 A v podstate asi aj ja by som sa trošku bála, lebo ja sa často prehadzujem, vrtím asi by som sa veľmi nevyspala...

maxara
10. dec 2010

@booklover takze ty si presvedcena, ze ma byt y, ak by islo o muzov? Takze teoreticky je to spravne?

monline
10. dec 2010

@maxara hej...povedz mi toooooooooo 😀 😀

jaruska8
10. dec 2010

@bambola Baby, ani mi o slovenčine nehovorte, som ju študovala spolu s etikou a čo vám poviem, sa desím toho, aká budem vypatlaná po materskej. Som rozmýšľala, že si popri tom urobím malý doktorát, aby som neosprostela alebo skôr nevypadla z toho. PS: Tie jazykové okienka, som sa pobavila a aj sa mi to páči, že to tu rozoberáte, lebo sa mi zdá, že to s používaním spisovnej slovenčiny ide dolu vodou. PS2: To vidím aj na sebe, nuž tie prvky, ako slang, nárečie, to je časté, to k tomu patrí, jazyk sa mení, je dynamický, len aspoň tie základy by sa mali dodržiavať (hlavne v médiách), toť môj názor, aj aj pre môj dobrý pocit, preto používam v mejloch diatritiku. 😉

jaruska8
10. dec 2010

@maxara Správne má byť "budete odtiahnutí". V slovenčine nemožno spájať jednotné a množné číslo dokopy, buď je to jednotné číslo, potom to znie "Budeš odtiahnutý" alebo je to v množnom čísle a má byť "Budete odtiahnutí". Som si to aj myslela, ale som si to radšej overila, pre istotu. :DD

bambola
10. dec 2010

@jaruska8 preeeeeesne toto som si myslela, ze sa nemoze kombinovat jednotne s mnozny, bud tak alebo tak 🙂 a to s tymi vi/yrmi a pi/yskami neprezradis? 😉 lebo urcite to bude dnes v diktate ak to nezistim 😀

noemarta
10. dec 2010

@alllexa bozinku, drzte sa, hadam sa to uz vsetko skonci a pojdete stastni a zdravi domov 😔

mirka285
10. dec 2010

@zrzulka ma dnes narodeniny som vysmirovala,takze zelam vsetko naj,aby sa uz Miske polepsilo a nech vas uz vsetky neduhy obchadzaju 🙂

bambola
10. dec 2010

@mirka285 sa lahko smiruje ked ti to fb vyhodi 😀

jaruska8
10. dec 2010

@bambola Nuž, je to haluz s tými dvomi vetami, náš profák na výške nám hovoril, že je to blbosť a môžeme tam dať obe i/y. Akože toto sú len také kraviny na nachytávanie. Neviem, hádam si to dobre pamätám. 😉 Skúsim to nájsť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre