Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
20. dec 2010

takze u nas takto-rano okolo siestej pol siedmej -mlieko 150 ml,okolo desiatej -potlacene ovocie,o pol jednej zeleninovo masovy prikrm ,o tretej mlieko 150 ml,o piatej ovocna vyziva,o pol osmej mlieko 150 ml a moja pedina mi povedala,ze to vypije dost mlieka,Linda moc nechce mlieko,ale vraj to jej bohate staci ked pekne je prikrmy...takto to vyhovuje mne aj malej 🙂

kafoditka
20. dec 2010

vidis a v tomto ja robim asi chybu ☹ u nas: okolo tej stvrtej rano ma mlieko, potom doobeda mlieko nechce tak mu uz medzi 11-12 dam masovo zeleninovy prikrm, zaspi, okolo 14tej si vypyta este mlieko, ideme von, o 17tej ma ovocnu vyzivu s keksom a 20tej mlieko. Skusim mu to doobedie upravit. Dam mu okolo 10tej ovocie a potom obed az o tej 13tej a uvidim, ako sa zachova..

oriesok
20. dec 2010

baby ďakujem krásne za hlasy.. veľmi ste pomohli.. 😉

mirka285
20. dec 2010

@kafoditka skus,ja som akurat vcera pozerala v jednej knihe,ze pol rocne dieta uz ma mat tri prikrmy,takze som spokojna...akurat nam to tak vychadza...

kafoditka
20. dec 2010

@mirka285 a ake potlacene ovocie jej davas? napr. jablko alebo hrusku uvaris vo vode? Alebo nasurovo nastruhas?

robika
20. dec 2010

@mirka285 Ty to mas s Linduskou tak dobre zorganizovane, vy dve ste velmi pekne zosuladene, tak dobre sa to cita 🙂

mirka285
20. dec 2010

@kafoditka dnes som jej dala postruhane jablcko s tym nestastnym bananom 😀 samotne jablcko mi surove nezje,drhne sa nim,takze to jej musim uvarit,aj hrusku...a od 7.mesiaca jej budem davat na desiatu biely jugurt..
@robika 🙂 no my si s Lindou rozumieme

kafoditka
20. dec 2010

@mirka285 ja som si uz dnes pozerala recepty, ze co mu nove uvarim, lebo mam pocit, ze papa furt to iste dookola.. citala som, ze od pol roka uz sa mozu davat aj cestoviny.. Babulky dobru noc, akurat mi prisiel drahy z prace..

mirka285
20. dec 2010

@kafoditka ja som nakupila cestovinove hippky,tak ti dam vediet ci malej chuti...dobru aj tebe

luludi
21. dec 2010

dobre ranko babulky,

pozdravujeme z dubravky 🙂 my sme mali zase v noci teplotu, obaja... teraz rano je lepsie.

@oacka : k piskotam : podla rozpisu od nasej pediny, odporuca davat piskoty kupene len v lekarni, nie opaviu ani nestle, kvoli alergenom a lepku, chlebikovu korku povoluje, ale odporuca aspon den stary chlieb, ale nemam osobne odskusane, len posuvam info, co som citala 😅 😕

@meruska @kafoditka - k metode kontrolovaneho vyplakania - odkedy som v knihe citala, ako vplyva na dieta vyplakavanie, davam si o to vacsi pozor, aby sa nam to nestavalo. Aj ked zdoraznujem, ze mne vyplakavanie riska vzdy vadilo - ja som taka povaha. Nam na zaspavanie cez den funguje, ze ked zacnem na nom vidiet znaky unavy - ziva, trie si ocka, vezmem ho do narucia sadneme si do siete, pohojdavame sa, rozpravam mu cosi tlmenym hlasom a on zaspi, alebo si k nemu lahnem, vyboztekujem ho, citam si knihu, chvilu ma pozoruje a potom spi. U nas sa toto ovela viac osvedcilo. Nehovorim, ze je to tak spravne pre kazde babo, ale u nas to pekne funguje 🙂 😕

kafoditka
21. dec 2010

Dobre ranko maminky, uz sa nam stale viac a viac zvianocnieva 😵 😵

@luludi ano pocula som o tom, tusim si to tu ty aj oacka spominali.. len som chcela k tomu povedat, ze ja nenechavam maleho vylpakat. Ved som pisala, ze sa ho snazim cely cas ukludnovat, hladkam ho, spievam mu..On sa utisi, vyzera, ze zaspi a potom sa zvrtne na brusko, nervaci, bojuje a rozplace sa.. Potom mi ho aj tak pride luto a uspim ho vo vajci a prave tomuto som sa chcela vyhnut a naucit ho zasa na postielku.. 😉 ale verim, ze je to len prechodne, ved viacere deturence tu na fore sa spravaju podobne.. 🙂

kafoditka
21. dec 2010

Este som sa zabudla pochvalit, ze Filipa ked posadim, tak sam pekne sedi, udrzi uz rovnovahu 🙂 vcera vecer ma prekvapil.. sam sa este nevie uplne posadit, ale ide na to dobre - sam sa posadi na polovicku zadku a podopiera sa jednou rukou, len este neprisiel na to, ako vyuzit aj tu druhu, aby sa pekne posadil sam 😉

meruska
21. dec 2010

dobre ranko...
@luludi aky vplyv ma na babo to ze ho necham plakat pri uspavani a chodim ho len pohladkat? 😲 ....nie ze si znicim dieta ☹

zuzik1983
21. dec 2010

ahojte 🙂
baby vy ked prikrmujete,tak ovocie varite alebo len nastruhate(popucite).a mrkvu davate stale varenu alebo uz len taku surovu nastruhanu?

kafoditka
21. dec 2010

@zuzik1983 mrhvu stale varim a ovocie davam surove-banan popucim, jablcko nastruham na take jemne pyre az penu, takze to pekne spapa a varila som zatial len hrusku, ostatne druhy ovocia ako broskyne, marhule slivky mu davam formou vyziv..

gabika41
21. dec 2010

dobre ranko vsetkym.

denisse
21. dec 2010

ahojte ..
vidim, ze ste vcera riesili uspavanie ... tak ja som v tomto bezradna a tiez by som skor potrebovala poradit .. aj ked u mna to vzdy skonci tym, ze si poviem, ze snad do 18tky ju nebudem na rukach uspavat a uspavam tak, ako viem, ze zaspi a dufam, ze mi nerupne chrbat ...
barunka mi v postielke sama zaspala iba ked bola malinke babetko, potom ju trapilo brusko a to plynule preslo do zubov, takze u nas je uspavanie na rukach odjakziva .. teda, v dobrych dnoch mi cez den zaspavala v kociari ... som ju uhojdala, ale posledne dva tyzdne ani to nie ... takze tri denne a jeden vecerny spanok uspavam na rukach ... vyuzivam kreslo, fit loptu, hojdam postojacky .. vacsinou max 10 minut uspavam ... a ked ideme vonku tak v kociari zaspi krasne ... dufam, ze ked jej vyrazia tie horne zuby (este furt NIIIIIC), tak sa vratime aspon k tomu hoojdaniu v kociari cez den, nech mi trosku oddychnu ruky ...
ja na vyplakanie proste nemam . ja to nezvladam 🙂

denisse
21. dec 2010

inak .. aj nelu som tak uspavala a tak nejak samo to postupne preslo do toho, ze stacilo ju drzat v naruci, ona si ruckou zmolila okraj mojho oblecenia, ja som spievala a ona zaspala .. to bolo pre mna prakticky bez namahy .. neskor uz vedla mna lezala v posteli, som ju hladkala a spievala a dodnes nezaspi sama .. mm s nou lezi a rozprava jej rozpravky alebo nejake pribehy a ona pri tom zaspi ... ALE .. nela mala dudlik, co jej velmi pomahalo v zaspavani .. barunka ho nema, tak neviem ... jedine co ju uspava je hojdanie ... 🙂

zuzik1983
21. dec 2010

@kafoditka ja ovocie este malej nedavam,ale kazdu chvilu zacnem,pockam taky tyzden este

maxara
21. dec 2010

Dobre ranko,
rybicky odpustite mi, ale @gabika41 ryby su preto zvlastne, lebo ako sa hovori, plnia v spolocnosti ulohu toaletneho papiera, kedze drzia a krok.. a potom sa na nich kazdy vyvrsi s prosbami, s narokmi a pod a oni nepovedia nie, lebo to nevedia a tak.. a v zivotnych rozhodnutiach si zase vzdy vyberaju tu najlahsiu cestu, presne ako vo vode, ked sa nechavaju unasat prudom.. a este detail z mojich postrehov, teda nepoznam vela ryb, ale tie co poznam, maju mastne vlasy 😀 😀 😀 resp, rychlo sa im mastia

@lela1809 ja vlastne neviem, ktore znamenie mi uuuplne ze vyhovuje, ale momentalne som v takom stave, ze som az moc tolerantna akoze chapem pohnutky ludi a mam v pazi, ci sa urazia alebo nie.. neviem preco, ale akosi mi od mojich dvoch paliciek prestalo zalezat na tom, co si ludia o mne myslia.. a tym padom aj nemam problem povedat nie a aj nieco navyse 😉 😔

@robika 🙂 si zlata.. ja tiez dufam, ze toto bude posledna operacia v mojom dllllhom zivote (to pisem preto, aby to nahodou nebola posledna operacia z dovodu mojho extra kratkeho zivota 😀 ) , no a ja neviem, ci sa mi ten dom podari, ale hlavne.. viem ze to nebude len cisto moja vizia, lebo Gabo je dost narocny, cize mu budem musiet preluskat trh, navrhnut, co by sa mne pacilo a navrhovat to dovtedy, kym nepovie ano 😀 cizee... ale urcite to bude krasa, tesim sa.. no a obraz 😀 si ma pobavila.. nechcem ani pocut, aku kritiku by som zozala, keby mi sem prisiel nejaky maliar 😔

@kafoditka si potkan.. cinske znamenia su cely rok jedno, ale zacinaju oklo 20.1. a tak aj koncia.. niektore skor, niektore neskor, takze preto ti vyhodilo prasa, lebo to je do konca januara 1984. ale ty si potkan http://www.elma.estranky.sk/clanky/astrologia/c...

este som chcela napisat moj plan na dnes.. takze kedze som vcera isla do BA s Ninkou, tak mm sa "nudil" popri jeho praci a vymaloval izbu (sidovu) na farebno.. minuly tyzden namaloval dve steny na polarny blond (bielu) a teraz tie zvysne dve na petrolejovu 😵 😵 ta izba je sice malinko viac do modra, taka tmavotemnotyrkysova ale je naaaaadhernaaa, takze ja dnes idem uuuplne s radostou po nom umyvat a rovno prebehnem aj cely vrch 🙂

mirka285
21. dec 2010

dobre ranko....ja musim povedat ,ze podla mna sa kazda z nas snazi robit pre dieta co je najlepsie a urcite kazda skusa overene a odporucane metody,ale jednoducho nie na kazde dieta zaberaju....takze nakoniec si kazda najdeme nejaky system ktory vyhovuje alebo zabera na to nase dieta...ved nic ine nam ani nezostava,ze? ja som raz povedala,ze sedatko do vane mi pride ako hovadina a vcera som zistila,ze ja to sedatko potrebujem,kedze ja si davam malu vanicku kde kupem na pradlovy kos,uz som v stadiu kedy sa bojim,ze vanicka mi z toho spadne aj s malou,lebo LInda by uz najradsej plavala...my nemame vanu,iba sprchovy kut,takze to sedatko by mi teraz velmi pomohlo,Linda samostatne nevie sediet,ale nato aby som si ju tam bezpecne posadila a poumyvala mi to pride ako super vecicka...

mirka285
21. dec 2010

@maxara Peti myslim,ze to nebude len tymi dvoma palickami ale skor povahou blizenca....blizencov ludia bud maju radi,oblubia si ich alebo nenavidia....nemame problem povedat druhym,zo si myslime,a preto mozme posobit na niektorych arogantne,ale ja tomu hovorim otvorenost 🙂 na druhej strane vieme pomoct,podat pomocnu ruku a nic za to na oplatku necakame,potom sme obcas sklamani,ked tu pomoc potrebujeme my,a nedockame sa jej...sme vetropach,sme zabavni,spolocenski...takze takto nejako sa vidim ja a vidim takto aj ostatnych blizencov...ete musim povedat,ze obcas sme nepochopeni,takze ak som moji prispevkami niekedy niekoho urazila,nemyslela som to tak,ono to niekedy len tak panovacne vyzera ale nie je 😉

maxara
21. dec 2010

@merikac ved ako vravim, on potrebuje hlavne prieskum trhu.. a v konecnom dosledku si vyberie on z mojich xy navrhov.. 😒

mojalili
21. dec 2010

@denisse Deni, akoby som citala seba....nasim vyliezli spodne jednotky narovnako a odvtedy sa trapime s hornymi...kazdu noc je kazdu hodinu hore s placom, zaspavanie je na 2x u nas, zaspi a obudi sa a opet zaspavame...uz si moje telo zvyklo spat cca 4 -5 hodiny za noc, cez den nemam sancu a ani neviem, len oci mi trpia , bolia. Ako u vas vyzeraju horne dasienka? Dankovi sa ich nemozem ani dotknut, ze namastit, tak place a trha sa... ☹

kafoditka
21. dec 2010

@mirka285 uplne perfektne a pravdivo si to napisala v tom prvom prispevku.. a co sa tyka toho druheho - ako moze niekto teba alebo Petku nenavidiet??? 😕 😅 cmuk

katty17
21. dec 2010

@bambola - prezvon ma prosim ta. nemozem sa dostat na tvoj kontakt v IP :(

katty17
21. dec 2010

baby, mne vobec nefunguje modry kon 😠

maxara
21. dec 2010

@mirka285 😀 ano to mas pravdu.. vlastne si to veeeelmi dobre vystihla.. len ja citim na sebe v poslednej dobe trosku taku vacsiu flegmatickost.. doteraz som si strasne brala a zalezalo mi na nazore druhych a teraz sa vidim taka, aka som, vidim aj , ze som obcas hroznaaaa a cudujem sa, ze niekto so mnou vobec prehovori, ale normalne mi to je jedno.. napr neviem ci si si vsimla na fb, tam ma atakuje v kuse jedna moja kamoska zo strednej. Normalne mi pise na nastenku ako sa mam a tak.. akoze, ked uz tak mi aspon spravu posle.. a ja som jej na tu nastenku uz odpisala, ze skratka dobre sa mam a ona uplne taku debilnu poznamku, ze zisla by sa nejaka navsteva.. a ako zvladate spolocensky zivot? mne to prislo tak trapne.. ako kazdy clovek chape, ze s takto malymi detmi sa chodi na navstevu, ked to dieta dovoli a v tomto su rodicia ti, ktori sa detom prisposobuju.. teda samozrejme su navstevy, ktore sa musia, ale tato je ta ktora sa nemusi.. no tak som jej to tak aj napisala.. akoze minule mi zavolala, ze sa ani neozvem, ze si na svoju BYVALU kamaratku ani nespomeniem.. akozeeee.. lebo ona mi telefonovala kazdy den a ja som o tom nevedela? alebo co si mam o tom mysliet.. mna nebavi jej uz ani zdvihnut telefon, lebo prvych 10 minut na mna vysype 50 milionov debilnych vycitiek, pomaly ze s nou ani do BA na kavu nezbehnem .. ☹ a ked k nam pride, tak meska 3 hodiny, to som uz raz sa tu rozculovala.. a dava mi triliardu vypatlanych zakladnych otazok, co sme sa ucili v 7mej triede na zakladnej..
No dost, skratka takymto ludom mi je jedno povedat nie

luludi
21. dec 2010

@kafoditka ja viem, ze filipka takto neuspavas, len bola spominana tato metoda, ktora naozaj moze fyzicky fungovat na dieta, otazne je, ako funguje psychicky? Podla mna su deti, ktorym nevadi a rychlo si zvyknu, ale podla toho, co som citala na forach od mamiciek, je vela deti, ktorym to vadilo a to niektore maminky nehladali iny sposob, ale trvali na jednom. Je to tak ako pise @mirka285 na kazde dieta zabera nieco ine, treba skusit, ale nie za kazdu cenu 😕 A Filipko je uzasny sikovnik, ked uz si sam sada 😵 😵 😵
@meruska : kniha vychadza z poznatku, ze deti do urciteho veku nie su schopne rozlisit cas ako taky a vclenit do dna. Pre babatka funguje len cas teraz a tu, rovnako vychadza z poznatku, ze deti do 1 roka maju potreby a zatial nevedia vedome zneuzivat rodicov vo svoj prospech. Teda, ked babo place v postielke ma potrebu nebyt samo, v jeho ponimani to nie su 3 minuty, 5 minut, 7 minut, ale nekonecne dlhy cas, pokial ho nechas opakovane plakat medzi tym, co ho prides pohladit, s kazdym novym placom si dieta mysli, ze je zase nekonecne dlhy cas same a opustene. Prvy krat, ked som o tom citala, vravela som si, ze je to minimalne prehnany opis az blbost, ale ked som to dlhsie studovala, natrafila som na mnoho ludi, ktori si z veku cca 3 - 5 rokov pamatali situaciu, ked boli takto ponechany vyplakavat sa a aj ocami dospeleho cloveka to bolo pre nich neznesitelne. Tito skutocni, konkretni ludia ma ovplyvnili najviac. Uff.. ale som sa rozohnila, prepac. Nechcem nikoho strasit, ani odradzat, ale mne to stacilo na to, aby som to mojmu riskovi nerobila 🙂

luludi
21. dec 2010

@denisse deniska pokial barunku uspava hojdanie, nechcete si zabezpecit hojdaciu siet? taku na sedenie, detsku. my sme ju kupili pred tyzdnom a neviem si ju vynachvalit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre