Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
3. jan 2011

@denisse premýšľala som či nieje nejaká umamičkovaná 😅, ja dúfam, že za chvíľku začnem s príkrmami. Naša Dr. má v stredu poradňu, tak by som tam zbehla a uvidím, čo mi povie. Chcela som len vedieť, či aj vaše detičky sa radi "cicíkujú" 😅 .
Ona tak vyvádza keď vidí mňa.

maxara
3. jan 2011

@tatianka.g ja mam este stale vajicko, bolo nejake vacsie alebo co, lebo Ninka ma skoro 10 kg a vajco jej je este dobre, vytrca jej len brmbolec na capici.. ale ja som Ninke kupila sedacku cybex pallas 2010 , baby sa tu nevyjadrovali prilis presvedcene pre typ 9-36, ale mne sa zda byt v pohode.. ma pultik, co vela bab tiez odsudzuje, aj tu na konovi, ale ninke nevadi, ja som ju tam skusala davam a ked pride na to, ze zacne trcat z vajca hlava, tak ju dam v poho do tej novej sedacky

jeiny
3. jan 2011

ahojte

rozhodnutie o rodicovskom prispevku ste uz dostali vsetky? aku maju lehotu na rozhodnutie na urade?

maxara
3. jan 2011

@jeiny na vystavenie a odoslanie maju 30dnovu lehotu, ale plati ti taky zakon, ktory platil v obdobi, ked ti vznikol narok na rodicak.

jeiny
3. jan 2011

@maxara

dakujem maxi, som sa pytala, lebo odniesla som to tam 30.11. tak uz som bola trochen nervozna 🙂

sunnygirl
3. jan 2011

takže sa nemusím až tak strachovať a v pohode do stredy byť ...

maxara
3. jan 2011

@jeiny a narok ti kedy vznikol?

luminkasp
3. jan 2011

@tinaki1275 tu je materska len tri mesiace, tak ta plne chapem 😉

bambola
3. jan 2011

baby , tie co ste zacali nedavno prikrmovat vase deti chapu, ze prikrm je na zasytenie? lebo mne mrncala od hladu a jest chcela len trosku, musela som ju nakojit a potom pokracovat s prikrmom a teraz hned po prikrme zase kojim 😒 ona asi nejako este nechape ze ju to ma zasytit ci co 😕

katty17
3. jan 2011

ahojte mamulky.
takze dakujem vam vsetkym za cenne rady ohladne prikrmovania 🙂 dnes som to skusila s ovocim. mali sme doma hipku hruskovu a primiesala som do toho prelisovanu mrkvicku. neskutocne jej to chutilo a paradne papala. vobec nerozhadzovala rucickami, pekne sedela a otvarala sama pusinku. 🙂 spapala na prvy sup cca polku hippky 🙂
dufam ze to takto pojde aj dalej . postupne budem znizovat ovocie a pridavat viacej mrkvicky 🙂
Vcera mala SANDRICKA prve meninky 🙂 ja som papala ananas. ked ma videla slintala ako o dusu. tak som jej ho dala cucnut . mali ste vidiet ako jej to smakovalo. ked som jej ho vzala zacala neskutocne plakat 😉

bambola
3. jan 2011

@katty17 kati gratulujem 🙂vidis, ze je aj ona papkac, ale taky fajnovejsi 😀 ale radsej to neriskuj s tymi citrusmi 😕 ja som teda malej davala lizat jablko aj banan ale ananas, mandarinku a pomaranc som sa teda neodvazila 😔 keby bola pologrekyna tak budis 😀 ale takto radsej nie.

gabika41
3. jan 2011

@ericica vsetko najlepsie,gratulujem 🙂

@aalexis@sunnygirl ja osobne si myslim,ze Vase deticky su asi hladne.... 🙂

@maxara tiez si myslim,ze by si mala ist k lekarovi 🙂 osobne si myslim,ze mas silny vnutorny zapal 🙂 vydrz do jari a potom by si mohla skusit trosku telo ocistit a to by si mala dobre aj pred dalsim tehotenstvom.... 🙂

katty17
3. jan 2011

@bambola - mati, ja som jej praveze tiez nechcela davat ziaden citrus ale keby si ju videla. tak ma ocami prosila 😀 . to som jej dala len cucnut .nedala som jej to ako papanicu 🙂 inac ja poznam tu vecicku na ovocie co si hodila link. 🙂 uz davnejsie som to chcela kupit v jednom obchode. celkom sa mi to pacilo. 🙂 podla ma je to aj super ked ste niekde mimo domu ...

katty17
3. jan 2011

@aalexis - ma tiez napadlo ci to nebude tym ze chcu viacej papat. mozno by nebolo odveci uz skusit prikrm. neda sa to tabulkovat . cize niektore deturence chcu skor a ine neskor.
u nas je to zasa tak ze sandra pije mliecko, cajik a vodicku ako o dusu. jej akoby prikrm ani nechybal. stale si pyta mliecko. ved preto je z nej uz riadna bambula 😀

katty17
3. jan 2011

@vierkaha - tak ja som to skusila podla rad bab. dala som ovocie a primiesala som uvarenu prelisovanu mrkvicku. prvy krat po tych vsetkych moznych pokusoch to sandricka cele spapala. dokonca som jej musela dorobit davku 🙂 . a ani mliecko si nezapytala po tomto napapani. tak sa z toho tesim ze by som si aj od radosti naliala 😀

bambola
3. jan 2011

@katty17 ja tu vecicku uz tiez poznam dlhsie ale nejako som nad tym neuvazovala, az teraz ked mi mala olizuje jablko z ruky tak mi to pride celkom prakticke 😉 uz som si dneska aj jedno objednala 🙂

bambola
3. jan 2011

@katty17 inac aj tu na konovi je o tom cucatku tema a tam ho baby zhodili, ze to boli vyhodene peniaze. tak uvidime 🙂

katty17
3. jan 2011

@bambola - mati preto som to zatial nekupovala lebo jej chcem robit vlastne papania. ale zas nieje to take brutal drahe ze by si to olutovala. mozno nakoniec zhodnotis ze to je super vec pre malu matku 😉 .
idem teraz s malou na prechadzku lebo je nejaka rozkokosena. od rana len blaboce a vrti sa a vrti sa, palec na nohe si dava to pusy... akcna je teda riadne 😀

monline
3. jan 2011

@katty17 no vidíš, super, Sandrička je šikuľka, pekne spapala 🙂

ericica
3. jan 2011

@kafoditka
@monline
@maxara
@sunnygirl
@gabika41
baby dakujem vam.....ste zlate 🙂 🙂 🙂 malinka zase zaspala tak vybehnem rychlo do obchodu a este si idem kupit novu ciapku ta stara sa mi uz zunovala 😉

bambola
3. jan 2011

@katty17 no ved ja jej zatial tiez varim sama a aj ovocie jej chcem chystat sama ako olovrant ale takto sa chvilku zabavi a vyskusa rozne chute a nebudem musiet pri nej stat ci sa nedrhne 😉

aalexis007
3. jan 2011

@bambola a čo jej varíš? A mixuješ jej to potom, alebo len popučíš? Ja malému zatiaľ kupujem, nechce mi také čo uvarím ja.

bambola
3. jan 2011

@ericica aj ja sa pripájam , všetko najlepšie k narodeninám 🙂

bambola
3. jan 2011

@aalexis007 zatial mrkvicka zemiacik, dnes idem kupit karfiol, brokolicu a nevieem este co zozeniem. uvarim a pomixujem, kvoli tomu som si kupovala tycovy mixer 😀 ale tak zide sa aj na ine veci ale toto bol prim 😉 ja som kupovane este ani neskusala davat, na co aj ked mi papa pekne moje 😉

aalexis007
3. jan 2011

@bambola to je super, že ti papká tvoje uvarené. 🙂 Mne to malý nechcel, ale chcem vyskúšať do kupovaného primiešať moje uvarené a postupne to kupované vynechávať. Tak snáď ho nejako časom naučím. Veď nič nejde hneď. No nie 😉

A ozaj, len tak pre info : Koľko plienok spotrebujete tak za 24 hodín v priemere? 😉

bambola
3. jan 2011

krucinal, chceli sme ist von a uz zase sneziii 😒

aalexis007
3. jan 2011

@bambola aj ja som chcela ísť s malým von a dala som mu papkať a on mi zaspal 😀

bambola
3. jan 2011

@aalexis007 no nemoze byt taka vyberava od zaciatku 😀 ak je hladna musi brat co pride 😀 😀 ale nie, iste ak ti ine nechce tak to skus tak s tym postupnym vynechavanim 🙂

nasa tak cca 5 plienok 🙂

bambola
3. jan 2011

@aalexis007 no ja som prave cakala kym sa zobudi a ked sa zobudila tak vonku je hnusne 😠

maxara
3. jan 2011

@gabika41 ano, budem musiet zadelit nejaku ocistnu kuru.. ale to fakt az ked pridem z nemocky a dam si dokopy aj ten krcok.. potom mam na plane zacat tancovat brusne, zacat trosku ine jedla varit a tak

Inak prave som si dohodla termin na ten pruh, takze 19teho nastupujem, 20teho rezanie 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre