Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

gabika41
1. feb 2011

@booklover bolesti nemam,prichadzaju lepsie ako pred porodom.... 🙂

@mirka285 a to sa vazne vklada v priebehu menstruacie?...

@monline ...ty uz nemas na co cakat...pokial je tam aj krv,tak by som velmi rychle s tym utekala k lekarovi....

mirka285
1. feb 2011

@gabika41 ano,najlepsie v 2 den menzesu...

monline
1. feb 2011

@mirka285
@gabika41 vždy ked sa už psychicky na to pripravujem, niečo do toho dojde..bud ochorie malý, ja, alebo naši (varovanie)..potom to trošku prejde, tak an to nemyslím, ked je to akútne, zas je nejaký iný problém (a iná výhovorka..ja viem..) ale určite pôjdem, mama by mala ísť teraz na jar na kontrolu, tak to skúsim vyriešiť tam

meruska
1. feb 2011

pekny dnik 😉

@oacka neako sa nam redukuje pocet ludi na stretko ☹ a ani vlastne nevieme kedy moze tinaki 😲

maxara
1. feb 2011

@monline nechces ist k F?

tatianka.g
1. feb 2011

ahojte baby,
vidim, ze ked clovek casto neprispieva, tak je naozaj bieda dostat sa do vasej diskusie :(
ja Vas stiham naozaj len citat......
tak to skusim este raz, co je podla vas dobre na bolave brusko? Tominko uz 4 den nemal stolicuavidim, ze sa naozaj trapi....

monline
1. feb 2011

@maxara no ten by mal z teba radosť, samé ritnaté problémy mu tam nosíš 🙂 kde on vlastne je? zatiaľ som nebola u obvodnej, že kam by ma poslala..ale zas chcela som už pred rokom meniť obvodnú, lebo tá na pacienta poriadne ani nepozrie, chodievam tam s chrípkami a angínami a ona ani do krku nepozrie, ani nepopočúva, antibiotiká dáva podľa výšky teploty...rozmyslím si to, dobre? díky za snahu pomôcť mi, si zlatá

denisse
1. feb 2011

ahojte baby ...
mam prosbu na blavacky ... segra hlada dobreho fyzioterapeuta/tku ... byva v Dubravke ... tak niekde poblizku, ci nahodou o niekom neviete ... je v siestom mesiaci, tak sa nechce teperit niekam daleko a hrozne jej trpnu ruky a boli chrbat ... diiiiiky moc 🙂

monline
1. feb 2011

@tatianka.g rektálna alebo teplomer, aby si pomohla vypudiť mu to z črievok ..a potom odsledovať jedálniček, čo ho zapeká a kombinovať to s niečím, čo skôr pomáha...malého mi zapekala mrkva, ale ked sa kombinovala s vývarom, mäskom, ked som dala aj ovocnú výživu v tom dni, tak sa to upravilo

monline
1. feb 2011

@denisse ja poznám fyzioterapeuta Alexa zo Senca, dám ti do ip na neho číslo, je šikovný...ak nezoženie sestra nič bližšie, možno zájde aj dalej..

booklover
1. feb 2011

@luludi lucka, tesim sa, ze konecne na to prisli! a prajem vam rychle uzdravenie!

tatianka.g
1. feb 2011

@monline dakujem, papame rozne kasicky, zaklad je vzdy zemiacik a masko a potom obmienam bud brokolicu, petrzlen, mrkvu... vyzivky sme uz zacali tiez papkat a chuti mu
no odkedy sme presli na tuhu stravu mame taketo problemy s bruskom :(
neskusali ste niektora aj nejaky cajik? (ja mam z tej rurky trosku strach)

luludi
1. feb 2011

@tatianka.g ked nam prvykrat zapieklo buba po prikrme dali sme mu par lyziciek cerstvej mrkvovej alebo jablkovej stavy a z toho ho prehnalo. Teraz, ked robim prikrm s novou prisadou, prilejem do prikrmu trochu kamilkoveho caju, to mu zmakci stolicu a ide lahsie von.

bellablonde
1. feb 2011

aahojte
moje kramiska chodia presne na den, ale zato su dvakrat silnejsie ako pred tehu 😠 😠 zrovna dnes mi zacinaju
@luludi drzim palce bubkovi, aby sa mu rychlo polepsilo
@maxara supis fotky zubatej ninky...ako vzdy je roztomila 😵
@tatianka.g ja taky tak, skus pomasirovat v teplej vodicke, asi uz prikrmujes, tak mu daj uvarene ovsene vlocky napr s postruhanym jablckom, nasa Alex sa po nich vzdy pokadi do polhodiny
slivkovu stavu alebo rurku..?

@mirka285 som zvedava na novy uces 😉 ...zeby som zavitala k simonovi aj ja...? 😀 😀

a dakujem vsetkym, co ste mi napisali povzbudive slova, dobre to padlo 🙂

dodatocne EMMINKAM @merikac @karinnka vsetko naj k prvym meninam 🙂
ja o chvilu cakam navstevu

booklover
1. feb 2011

@alllexa a cez den buva? ci ani vtedy?

karinnka
1. feb 2011

@bellablonde Dakujeme 😵 😵

bellablonde
1. feb 2011

@tatianka.g musis mu davat pit viac vodicky alebo cajik,
ja som na to uuuplne zabudla a ked mi nekadila druhy den, hned mi svitlo 😠

luludi
1. feb 2011

@monline @tatianka.g a este.. u nas rektalna rurka nezabrala 😕 mozno sme ju nespravne pouzili

monline
1. feb 2011

@tatianka.g z rúrky nemáš mať prečo strach..meriaš mu teplotu v konečníku? tak len trocha viac poštúraj, hoci aj teplomerom (je dobré mať ten s ohybnou špičkou)..môj nechce fľašu, tak čaj mu len lyžičkujem, pije ho fakt málo, kedže ho moc nechce, ale kojím..tuším kamilky baby spomínali, že sú dobré ak zapečie..čím dlhšie to necháš tak, tým viac sa mu toho nazhromaždí a bude ho to viac bolieť

maxara
1. feb 2011

@tatianka.g mi rektalkujeme pomerne casto ☹ ale pomaha len to a teraz som jej naordinovala pitny rezim, takze mi vypije aspon 2 deci caju denne a teraz kaka pekne.. nas zapeka normalne ta tuha strava..

@monline no co s tebou.. ked treba, tak treba.. on sa na teba pozrie, keby si chcela.. poslem ti IP

tatianka.g
1. feb 2011

dakujem krasne za rady
kamilkovy cajik mam takto skusim, stale kojim, takze som bola v tom, ze ma dost tekutin ale asi to tak nie je 😒
a vyskusam aj tie vlocky
a velka vdaka, ze ste sa ozvali lebo vacsinou si nikto ani nevsimne, ze som pridala prispevok ☹ ☹

luludi
1. feb 2011

@monline chod k lekarovi, ulavi sa ti..

tatianka.g
1. feb 2011

my teplotu meriame normalne pod pazuskou, asi sa to tak nerobi, ze?

booklover
1. feb 2011

@tatianka.g rurka je super, ale iba v nutnom pripade, pri nervozite a tak.. babo si lahko zvykne a potom nevie ist na potrebu bez nej 😒 my sme ju pouzili iba raz, ale skor kvoli nervozite, nekakala nam vtedy 4ty den, ale uz zle spala a celkovo bola nesvoja. caje davame bylinkove detske-z lekarne-od 4 mesiacov veku. su potraviny, ktore by to mali zlepsit. u nas pomaha davat ovocie castejsie, pripadne menej kase, a viac ovocia. inac, aj kojenie asi pomaha nejakym sposobom... drzim palce, nech sa to zlepsi!

luludi
1. feb 2011

@tatianka.g ja tiez len kojim, tekutin maju deticky urcite dost, len treba zmakcit stolicu - ta slivkova voda je tiez dobry napad.. tomasko si zvykne aj bubo zo zaciatku po prikrme nekakal az 6 dni.. a to ho uz brusko velmi bolelo ☹ teraz je to v poriadku

@booklover @bellablonde s bubom dakujeme 😵

booklover
1. feb 2011

@tatianka.g nasa ma svoj digi teplomer do zadocku. ale su aj cumlikove, usne, celove... no specialne pre deti.

luludi
1. feb 2011

@tatianka.g u babatiek je myslim najpresnejsie odmerana teplota rektalne

booklover
1. feb 2011

@tatianka.g pokial viem, tak by sa vobec nemali pouzivat ortutove, hlavne pri detoch...

alllexa
1. feb 2011

@maxara - jej a kolko ma uz zubkov?🙂
Inak fakt, nabuduce musim k vam doniest Miska, aby sa unavil a skoro zaspal🙂

@oacka - mna stve, ze predtym, ako sme boli tie tri tyzdne v nemocnici, tak zaspaval krasne, o pol jedenastej som ho ulozila do postielky a odisla, troska mrnkol, bola som ho raz-dva razy kuknut a do 5 minut spal. A teraz neviem preco je takyto, ci som ho tam rozmaznala, ze si zvykol na moju pritomnost a uz nevie zaspavat sam alebo co...

@booklover - no prevaze ani cez den to nie je nic moc, dva-tri razy po hodinke, niekedy je uz za pol hodku hore.

@mirka285 - aha, dobre vediet🙂 Takze jedine poctivo cvicit a stravovat sa🙂

Inak, zacali sme s latkovymi plienkami, ale moc sa mi to nepaci, hned, ako sa pocika, mu to treba vymenit, lebo je to cele mokre, este aj vrchne nohavicky treba menit. A ked kaka, tak to je des, neviem, co s tym, najradsej by som to hned prala, inak to pol hodinu drhnem v umyvadle.

zuzik1983
1. feb 2011

ahojte 🙂
nejak nemam cas vas docitavat,mala je akasi divna zas,jeden den lepsie a druhy zas horsie 😒 uz sa na nu nemozem pozerat,ako sa chudatko trapi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre