Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

karinnka
17. feb 2011

@kafoditka od 7.3 mi zacina rehabilitacia...tak snad to coskoro prejde 😉 Mne lekarka hovorila,ze tocenie moze byt od kadecoho....Snad Ti to coskoro prejde 😉

denisse
17. feb 2011

baby, tak nela ma nabeh na zapal stredneho ucha, esteze sme prisli vcas, nasadili jej kvapky do nosa aj do usi ... uz sa na bolest nestazuje, ale na noc dostane pre istotu ibalgin ..
a barunke sa naplno spustil sopel aj kasel ... tak dnes v noce asi bude revat ona ... ani my sme dnes neboli vonku a to znamena, ze barunka spala len svoje pol hodinky, doma viac nedokaze ... tak aj teraz este spi ...
ale som si povedala, ze im aspon poperiem zimne bundy, ked teraz par dni nepojdeme von ...

@mirka285 ked linda nema teplotu a vonku ti nejak nereve, tak s nou podla mna kludne chod .. na plny nos jej ten chladny vlhky vzduch len prospeje ...

denisse
17. feb 2011

@sarai
tebe nejak vadi kojenie? ja tiez este kojim a nedavno som pisala, ze v podstate mala nic ine stale este neje ... dnes zjedla na obed tri malililinke lyzicky prikrmu ... a ako je chora tak ani to prso velmi nechce .. teraz na stvrty pokus sa napila, ale hned aj dost vygrcala, ju napina z tych hlienov ...

inak tiez neviem, ako sa da dieta oducit od nocneho kojenia inak ako placom ... ale v kazdom pripade si myslim, ze je na to este skoro .. teda aspon u nas urcite 🙂

ericica
17. feb 2011

ahojte mne dnes cely den nesiel kon aj vam blbol?😠
@denisse aj moja papa v podstate iba prsko dnes som jej dala activiu lebo masko nechcela vobec a dnes odmietla aj ovocie co predtym spapala 😝 ale prso zoberie hocikedy 🙂
@merikac no v tom mas pravdu ze mi mamy sa tesime hocakej malickosti co nase deti dokazu ,a ja v nasej badam zmeny zo dna na den,uz to neni to babetko,ktore sme priniesli z porodky ale sa zacina menit na malu slecnu 🙂
u nas akurat snezi a to som chcela ist do obchodu 😒

jaruska8
17. feb 2011

@denisse Ja tiež nechcem prestať kojiť v noci. Ja chcem kojiť minimálne do roka ,ak nie viac. Nočné kŕmenie mi nevadí, horšie je jej mrnčanie, ale aj to je len zvyk. 😉 😉 😉 😉 A cez deň pije každé 2-3 hodiny a po obede jej už nedávam, to má príkrm a celkom jej chutí, aj desiatu má ovocie, ale to jej po nej ešte ponúknem prso. 😉

jaruska8
17. feb 2011

@ericica Mne malá mäsko chcela, ale bolo je z neho trošku zle, tak sme na zeleninke, ale budem jej ho dávať. Varila som to podľa návodu v knižke Mama a ja a tam šupli recept na 50g mäsa a to je vraj veľa, tak musím dávať menej a uvidím. 😠

merikac
17. feb 2011

ahojte baby,,tak ja budem asi chora,,,z hodiny na hodinu sa citim horsie a horsie,,nosa sa uz nemozem ani dotknut a keby mi nieco smrdelo, tak mam bolest jak hovado- keby som ho mrastila,,mam ho z vnutra cely spuchnuty a pri kazdom smrknuti ma boli akokeby som ho mala samu nodrinu, uz som si don dala framikoin, hadam zaberie 😠
@kafoditka tak ste sa dnes nenudili a co to pikupili,,a trapas to nebol,,,ked tak tak ich, sa mozu hambit, 😖

ericica
17. feb 2011

@jaruska8 no ja varim stale tak isto jedno kuracie stehienko jedna mrkvicka a jeden zemiak ,,,uvarene rozmixujem tak mi prikazala dr,,,ale zatne pusu a ani za ten svet neotvori tak to kazdy den vykacujem psovii 🙂 🙂 🙂 ten sa ma co 😀
ovocie doteraz spapala ale dnes nechcela ani to ,,,ale keby si videla aku pusu otvarala na jogurt by si odpadla 😀
@merikac Maji to je naprd ...nezavidim . ☹ daj sa co najskor dokopy ,hadam uz coskoro pride jar a teplo a odidu tie hnusne bacile 😠 😠 😠

merikac
17. feb 2011

@gabika41 dnes rano bola na vase ulici sanitka,,stalo sa niekomu nieco? 😲

merikac
17. feb 2011

@ericica veru,,my sme takyto lazaret cela firma,,,,,sice sme tam len 4- ale na kompletku chore, som mylsela, ze ma to obide a prd 😠

denisse
17. feb 2011

@ericica
aspon mate psa ... ja vyhadzujem do kosa ... ☹
aj varene, aj kupovane ...

denisse
17. feb 2011

@ericica
moja ovocie este horsie ako zeleninu, to nechce absolutne ... par dni jej uz ani neponukam ovocie, len obed ... ale je to bieda ... a na jogurt sa mi zda priskoro ...

merikac
17. feb 2011

@ericica mozno ma moc maska,,,,,skusala si dat viac zeleniny?

ericica
17. feb 2011

@denisse no dnes som jej uz dala bielu activiu vsak uz bola hladna jak vlk a prsnik jej nestacil ale nechapem preco odmieta ovocie co mi doteraz s keksikom pekne spapale??? 😕 😕 😕

jaruska8
17. feb 2011

@ericica Vidíš, takže to môže byť tak okolo tých 50g mäska... No, uvidím, dám menej a hádam to bude OK. Mojej veľmi chutí slivka oh Hami-100% ovocie, som nechápala. 😀 😀 😀 A jogurt skúsime až neskôr, tak o mesiac-dva, okolo 10. mesiaca. teraz som rozmýšľala nad kašičkami, ale asi mliečnymi, som zvedavá. 😉

ericica
17. feb 2011

@merikac uz som skusala vsetko mozno ,,,dala som aj trocha soli ,aj cestoviny aj bez zeleniny aj viac zeleniny a vbec nic .
zatne pusu a konec ☹ a uz ma to nebavi kazdy den varit a potom to vykacovat psovi 😕

denisse
17. feb 2011

@kafoditka
a netrpnu ti ruky? krcna chrbtica je svinucha, dokaze vselijake veci .. mne raz asi dva mesiace vkuse trpla jedna strana na prsteniku a jedna na prostredniku (tam kde sa tieto dva prsty dotykaju) ... az som zasla za kamoskinym otcom, on je rehabilitacny dr, popraskal mi v krku a v tom momente mi odtrpli prsty ...
a aj zavrate mozu byt urcite z toho .. a ked sa vlacime s tazkymi detmi, tak ktovie, co sa nam kde v krku priskripne ... 😒

denisse
17. feb 2011

@ericica
joooj, tak keksik som ja este ani neskusala ... 🙂

denisse
17. feb 2011

@jaruska8
ja jej davam ryzovu nemliecnu do mojho mlieka ... zo zaciatku aspon to jedla pekne, teraz nechce ani tu ... uvazujem, ze na chvilu prestanem a budem skusat len ten obedny prikrm, kym sa ho nenauci jest poriadne 🙂

merikac
17. feb 2011

@ericica ved ona sa hadam rozpapa,,,neboj hladnou nebude 😉

ericica
17. feb 2011

@jaruska8 ja davam kasu uz davnejsie dr mi to odobrila.....davam od nutrilonu tu od 4 mesiacov a to jedine mi papa bez problemov 🙂 ozaj ktorej dr chodis??

ericica
17. feb 2011

@denisse ze vraj od 7 mesiacov sa uz lepok moze....mne dr poradila necj jej tam dam kusok bebe keksu 🙂

ericica
17. feb 2011

@merikac dufam....rebi mi uz od pol roka papala skoro vsetko a pri edine vsetko pekne dodrzujem 🙂

merikac
17. feb 2011

@ericica mozno je to tym 😀 .ale aj ja Emme nedavam potraviny, ktore som davno Denisovi uz daval,,vlastne, ked mal tolko co ona, tiez uz chaloval vsetko do seba,,

denisse
17. feb 2011

@ericica
ja jej obas dam odkusnut zo sunarky, alebo dam omrvinku chleba do pusy ,,, 😉
ale malicko ...

jaruska8
17. feb 2011

@denisse Toľko si si vedela odstriekať???? Tak to je super. ja som sa pýtala kamošiek, ani jedna nemala toľko, aby si odstriekala už takto neskoro.
@ericica Ja chodím k Lorandovej a ty?

maxara
17. feb 2011

@ericica a skusila si ine maso? mne by nina nezjedla tolko masa a tak malo zeleniny k tomu.. ja varim uuuplne kusok masa, vacsinou kuracie prso a k tomu davam aspon dve velke mrkvy, kusok niecoho ineho, napr petrzlen, hrasok, kukurica.. nieco z toho, alebo aj dve veci a vzdy tam pridam kulincek cibulky. Varim to na pare a dole do vody dam vela rasce a feniklu. Ooo a zabudla som na prilohu, nejaku cestovinu, zemiak alebo ryzu, nieco z toho pridam k masku a zelenine. Potom to vsetko vykydnem do misky, pridam za naberacku tej vody zospodu, ale bez toho korenia a pomixujem. Vacsinou to mame na dvakrat a do druheho resp tretieho dna to urcite vydrzi v chladnicke, nic nevyhadzujem. Tak vyskusaj

denisse
17. feb 2011

@jaruska8
odstriekam malo ... tak 50 - 70 ml ... na trikrat ... po kazdom dennom kojeni po troske .. viac kase aj tak nezje ... 🙂

denisse
17. feb 2011

@maxara
ako dlho to trva na pare, kym je to makke?

denisse
17. feb 2011

@maxara
a hrasok, kukuricu mrazenu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre