Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
15. júl 2011

@mirka285 lebo si ma nevidela v lete 🙂 no ale je to len estetický problém, čiže vždy to lepšie zo zlého..na kupku je to vidno najviac..no a ruky sú neprehliadnuteľné, tvár istí mejkap..teraz posledné roky mi pribúda na krku, tak preto nosím dlhšie vlasy..smejem sa, že bude zo mňa dalmatín 🙂

mirka285
15. júl 2011

@kafoditka a tu smectu jej mam ako dat?do niecoho?a ten ryzovy odvar to je voda v ktorej varim ryzu a do toho mam zarobit mlieko?

monline
15. júl 2011

@kafoditka no vidíš..keď nebudeš vedieť časom čo mamine kúpiť ako darček, kúpiš jej palmu 🙂 to keď výmyselník podrastie 🙂
A hrniec je skvelé miesto na kľúče, tam to fajnovo hrkoce 🙂

mirka285
15. júl 2011

@adelaine jaka gazdinka,same dobroty sa tu dnes varia 🙂 vidis a ja sprosta som jej jogurt normalne davala,tak zajtra jej navarim tu ryzu s mrkvou 😕

adelaine
15. júl 2011

....a baby dakujem za povzbudenia...ja viem, su to len sople...ale je chory maly chlap 😀
a problemom je dudel pri spanku, chce aj dychat aj dudlovat...a ked to nejde, tak reev najvacsi a znova kilometre soplov, do toho zacne kaslat a dusit sa....ked ho odsavam v noci, tak sa preberie a place...no nech to rychlo prejde!

zrzulka
15. júl 2011

No baby 😕 😕 😕 zase bojujete? Akoze my teraz kam patrime? Ci si mam tiez zalozit vlastnu temu ak chcem pokecat? 😒 potrebujem poradit ohladom ockovania proti zltacke. Vase nazory? davate? Bambolin uz poznam 😉

@kafoditka Vdaka za spravu na Fb ohladom vychylovky. Som rada ze sa vam v kubine pacilo. nam tiez velmi. Stretla si sa s tuti?

kafoditka
15. júl 2011

@mirka285 ano uvaris ryzu ako cestovinu do makk, trosicku to ocukruj a daj jej tam na oklamanie 1-2 odmerky UM. UM a celkovo mliecne vyrobky by sa nemali podavat pocas hnaciek.to mi povedala nasa pedina .ked ti to nebude chciet pit, popuc jej banan a prilej do toho ten vyvar. On je taky hustejsi, takze to bude v pohode.. smecta sa zaraba tusim do 1dc vody, je to strasne sladke, tak to by mala vypit v pohode, mne to Filip vypil raz dva 😉

zrzulka
15. júl 2011

Baby vy tu vyvarate, joj jak by som aj ja rada ale moje deco sa s jedlom akurat tak hra. je tu este okrem nas niekto kto neje? ☹

monline
15. júl 2011

@adelaine soplíkujete? jááj, to je nepríjemné ☹ poznáme, tiež sme mali tie plače, keď nevedel dýchať pri kojení..a potom rev pri odsávaní..držím palce aby to rýchlo prešlo

katka55
15. júl 2011

dobry vecer 😉 ja kym sa dostanem na kona, tak aj den skonci 😀 dnes rano sa nam podarilo zaspat a o pol 10 nas zobudila svagrina, ktora nas prisla vyzdvihnut na nas dnesny vylet, takze sme mali rano trosku fofry 😅 cely den sme boli na tej skole smyku a nebolo to teda v hornej potoni, ale orechovej potoni, ale to je asi vsetkym jedno 🤐 😀 chlapci sa vyblaznili, dostali certifikat a my sme boli taki vyfukani a ohucani z motoriek, co tam jazdili na ringu do nemoty, ze az 😝 ale inak super den 😉
u nas ma zachod tiez velky uspech. nastastie sa tam sam nedostane, ale ked sme sami doma, nemozem sa na vecku zavriet, takze ma strazi pri dverach a ked splachujeme, kyvame toaletaku 😀
@monline ja poznam asi 10 ludi, co za posledne 2 tyzdne malo srajdu alebo grcalo, takze to bude vo vzduchu, lebo ani neboli spolu v kontakte a ani nie su z jedneho mesta ☹ sak aj ja som ju mala a skoncila som na infuzkach, a aj patrik to schytal ☹ ale aspon je uz odstaveny a ja mozem ist 2.8. na tu operaciu oci 😵
@tutulka12 to s tym tvojim novym ucesom je super prihoda 😀 som sa nasmiala 😀

mirka285
15. júl 2011

@adelaine neboj,snad tie sopliska rychlo prejdu...
@zrzulka nam take ockovanie este nenavrhla pedina,ale Tomsa som dala,to bolo jedine ockovanie ktore som dala ako nepovinne,vtedy bol taky boom narkomanov,tak som sa bala,ale neviem sa vyjadrit,ci ano ci nie..

adelaine
15. júl 2011

mirka tu smectu rozmisaj v cca 1 dcl vody alebo primiesaj do prikrmu....
a ten ryzovy odvar sa vari tak ze asi lyzica rtze na liter vody, necha sa natotal rozvarit alebo este rozmixovat a v tom sa zaraba mlieko.

mirka285
15. júl 2011

@adelaine znie to jednoducho,takze to zvladnem,uz ich ma dnes 4 den a sa mi to zda dost,chuda moje male...

monline
15. júl 2011

@zrzulka danko neje..ale si predstav- ked bola malá bambi u nás, tak akoby sa predvádzal a normálne jedol..a aj ked sme sa stretli na štrkovci, bambi papala, tak som skúsila i ja kŕmiť môjho, a jedol..síce polku toho čo bambi, ale aj to bol úspech...dnes som grilovala kura so zeleninou a k tomu ryžu..tváril sa, ako chce jesť, ale sám..tak najskôr zjedol 1x kúsok mäsa, potom ryžu na lyžičke..kúsok mrkvy..potom si naládoval pusu mäsom, ale nevedel to zjesť, tak to vypľul..jedol ryžu rukami, samozrejme koľko zrniek asi mohol? ale lyžičkou som mu do pusy nemohla, ani rukou..proste samostatný muž 🙂

adelaine
15. júl 2011

baby... idem pomaly, nebavi ma tukat do mobilu, zajtra ak stihnem este nakuknem a odpisem snad uz z PC..
dobru vsetkym 😉

zrzulka
15. júl 2011

@mirka285 Vdaka za nazor. Pata v utorok ockovala 3 davkou hexy a pneumo, vtedy nam navrhla ze do 2 tyzdnov nech sa rozhodneme. na jednej strane ho chcem dat pretoze vsetko pcha do ust, olizuje. len som ratala ze neskor hadam. zase mu vyskocil ten hnusny ekzem po ockovani tak ja fakt neviem ako sa rozhodnut 😒 Zltacku urcite chcem len ci to nie je skoro este.Dva tyzdne po povinnom 😒

na infekcnom davaju na hnacku malym detom ryzovy a mrkvovy vyvar. Veru napili sme sa ho na hektolitre ked sme tam boli 😒

monline
15. júl 2011

@zrzulka ja by som ešte nedala..

zrzulka
15. júl 2011

@monline Mon a ako to ides riesit? mna to uz rozculuje miestami zacinam byt az bezradna 😒 pato je tiez samostatny ale sam sa nenaje len vsetko rozrype. ja mu to dovolim lebo ved hadam sa do neho trosku dostane ale ked mu dam na lyzicku tak bud usta vobec neotvori alebo aj ked to do neho natlacim tak vytlaci jazykom. zeby specialita chalanov? Miska jedla rad radom vsetko

kafoditka
15. júl 2011

@mirka285 Miri este ma napadlo, dbaj, aby vela pila Linda.. Filip mal totalne zelene hovno, tak trochu spenene a pedina mi povedala, ze to je znak dehydratacie....
@zrzulka Leni, ja som zatial nad tym neuvazovala, neviem sa ti k tomu vyhadrit 😒 je to ohranicene nejakym vekom, ze dokedy sa to ma stihnut? ci je to jedno? s tuti som sa nestretla...

zrzulka
15. júl 2011

@monline Tiez si myslim ze je este skoro, hlavne ked ma tie ekzemy. Bola by som rada keby sa mu najprv ten vyliecil a potom ho dam, i ked zltacka 😝 😝

zrzulka
15. júl 2011

@kafoditka Od 1 roku sa moze ockovat, skor nie.Misku sme davali v 2 rokoch 1 davku a druhu by jej mohla uz pichnut tak to asi dame tak ze 2 Miske a prvu patovi. nam navrhovala dokonca aj kiahne ale to nedame urcite. Zltacku chcem dat pretoze nie je to sranda ked to clovek dostane.
Kolko ti Fil vypije za den? To fakt ze moze byt dehydrovany?

bambola
15. júl 2011

@zrzulka leni tak nedavaj este teraz, ono je to naozaj jedno kedy to pichnu, ale proste niektori pediatri maju zauzivane, ze dva tyzdne po tretej davke pneumo a hexa. povedz , ze das ale neskor.

zrzulka
15. júl 2011

@ywett Uzite si Prahu, aj my sa chystame, snad nam to vyjde ked uz more padlo. Daj potom vediet aky aqua maju v Prahe 😉

bambola
15. júl 2011

@katka55 ty uz si sa hned aj objednala? odstavila si dieta pre svoj prospech 😀 😀 robim si srandu 😉

mirka285
15. júl 2011

dovalil sa Gabo tak idem s nim pokecat,vikendik by mal byt slnecny,tak si ho uzite,my budeme v Sali 🙂 dobru noc

monline
15. júl 2011

@bambola
@zrzulka my sme dostali tretiu dávku, ale ani náznak, že by spomenula iné očkovanie
vieš ako to riešim? keďže kojím, spolieham sa na to, že dostane patričné živiny aspoň v minimálnom množstve..kúpila som pikovit či ako sa to probiotikum vitamínové volá, to mu skúsim dať..a snažím sa neprežívať to..nemať z toho traumu, nezameriavať sa iba na to, že zase sa len piple v jedle, zase neje a pod..podľa mňa deti vedia koľko a čo potrebujú, majú rozdielny metabolizmus, preto niektoré spapá plno a niekomu stačí málo..no a najnovšie jeme tak, že otvára a zatvára nádoby..máme takú na granko, pointou je, že keď je zaujatý a niečo robí naraz oboma rukami, neodsunie mi rukou lyžičku..takto som do neho večer dostala celú kašu..samozerjme nádoby sa menia, lebo ho rýchlo nudia a hádže ich na zem..tak potom pet fľaša, indulona, kadečo 🙂 a najviac mu chutí vonku, tak ho skúšam kŕmiť na ihrisku..mne najhoršie zje obed..

kafoditka
15. júl 2011

@zrzulka Leni, mne maly celkovo malo pije, za den vypije tak 2dc, viac len tazko, ked vypije 3dc flasu vody, tak je to vynimka.. teda ked neratam, ze ma doobeda 180ml mlieka

katka55
15. júl 2011

@bambola nerobis si srandu... fakt som ho odstavila pre svoj prospech 😉 😀 ale ja som to tak planovala, takze mi to nevadi. a aspon to patrik este tak nevnimal a ked mu teraz idem rano spravit UM a on zbada, ze mam flasu, tak sa tak tesi 😀 trdielko 😵 ale som velmi rada, ze to tak lahko zvladol. on si MM nejako extremne nepytal, takze to bolo fajn 😉

bambola
15. júl 2011

@katka55 no moja si tiez nepyta, u nas je kamenom urazu zaspavanie 😒
@monline ani nam nespomenula ine ockovanie, mozno spomenie pri inej prilezitosti ale ja aj tak nejdem
inac aj mati viac chuti jest vonku 😉

monline
15. júl 2011

@mirka285 dobrú noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre