Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

merikac
9. sep 2011

ahojte baby, som vyflusnuta,,ale kedze som si tu nasla odkazy, tak dakujem vam za blahozelania aj ked oneskorene 😀 😀 ale 7 dni po je este stale v limite,,takze mate este rezervu 😀 ........naoplatku, vsetkym Miriamam a Martinkam vsetko krasne a hlavne zdravicko,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,precitam Vas az cez vikend, predpokladam,,,,,,,,,ale teraz idem zalahnut, lebo ma neskutocne boli hlava,,,,,,,,,,,,,,,pekny vecer Vam prajem

adelaine
9. sep 2011

ahojte divcence
hlasim sa este pred odpadnutim do postele, nejaka som aj ja vyflusnuta, risi ma vystavil 😝
normalne som dead, zajtra skoro vstavam, caka ma skolenie na ktore sa mi nechce, lebo ho povazujem za zbytocne, ale co uz...byrokracia 😠

@lenuss84 strasny zazitok, verim, ze sa budes bat o Adku pri kazdom vzostupe teploty...chudatko male,
ale hlavne, ze sa nic nestalo, ze si bola duchom pritomna a ze si sa nevyplasila, dobre si reagovala...
inak, davaj si pozor na ten Diazepam, velmi rychlo preexpiruje, to znamena, ze si musis davat predpisovat davku v predstihu, aby si ju mala v zasobe.

a este som sa chcela opytat...
baby poradte, co mam robit s tym mojim vymyselnikom, nechce mi papat vobec obedy, zeleninu roztlacenu nebodaj na kusky uuplne vypluva a tak mu to chcem ci nechcem musim pomixovat, aby zjedol aspon zopar lyziciek, a aj pri tych vymysla, vykruca sa...doslova mi uteka zo stolicky 😠 uz som mu tam davala hracky, aj ked som prvotne nechcela, tie mi hadze po zemi a rozculuje sa...davala som mu aj lyzicku, nech skusa sam jes a figu, uz som z neho na prasky...fakt mam dost,
jest mi to decko nechce, kupat sa nechce...ja som zrela na Diazepam, neskutocne ma tieto boje s nim vystavuju...

monline
9. sep 2011

@adelaine šupni si diazepam, len si odsleduj expiráciu 😀
s jedením to máme podobné, ešteže sa rád kúpe..ale koľko treba, toľko asi zje..tiež ho musím kadejako zabávať, dnes sme zase otvárali vrchnáky na káve, na caro, aj granku a potom som ich zabudla otvorené na stole a neskôr bol ticho, tak som ho šla skontrolovať a on mi dočiahol na krabicu caro a rozsypal po zemi, mohla som zmiesť a vyhodiť 🙂

adelaine
9. sep 2011

@monline moni,ako citam, mala si veselo 😀 esteze neokostoval zo zmesky, risi by uz urcite ochutnal, to co rozsypal...
ako vzdy 😀

noemarta
9. sep 2011

@adelaine fuha, neviem poradit mati, nasa je uplne vsetko, ja uz jej davam iba nasu stravu, v normalnom stave, cize nerozmixovane, nepodrvene.... 😕 😕
Aleee, ked je unavena, alebo nebodaj moc hladna, tak robi sceny vypluva, bucha rukov do taniera, to jedlo je potom vsade, a to mam total nervy 😠 takze ja ju vtedy musim total niecim zabavat, popripade aj penazenku jej davam na hranie, a vtedy je klud, vyhadzuje mi karty, menstruac.kalendar, hm...tak z neho mam uz iba oktober, novem.,december.... 😀 😀 😀 aleee naje sa.

rolak
9. sep 2011

@adelaine tak my jeme v poloľahu opretí o vankúš, alebo v sede pri telke... najprv začala pekne papať Hippky a teraz asi 4 dni zje domácu stravu, dokonca aj polievku!!!! to je neskutočne blažený pocit! prajem ti,aby si ho čoskoro zažila 😀 a sebe prajem,aby to už vydržalo 😀 . Kika hádam aj dva mesiace vôbec nechcela obed...a vlastne jedla 90% len jogurty a spol.... teraz sa to upravuje nejako samé od seba..... ale my teda papáme pri telke, čo je zlý zvyk,ale prdím na to,hlavne že je. a ešte pomáhajú také veci, čo môže donekončnea vkladať a vykladať, hlavne nie hračky 😀 . a ešte pomáha,keď m aj ona lyžičku a môže patlať do jedla a krmiť ma....... a boli časy,keď sme jedli v stoji na kuchynskej linke, otvárajúc a zatvárajúc mikrovlnku... hanbím sa to aj napísať,ale proste jedlo je pre Kiku hroznnáááááá nuda....

gabika41
10. sep 2011

dobre ranko.....pekny den sa praje.... 🙂

gabika41
10. sep 2011

@adelaine ...u nas to iste,ja to riesim tak,ze davam prikrmy uplne ze pre male deti a tie mi zje.....ovocie ziadne iba banan.....zelenina tiez nie,iba ta varena,co je v prikrme.....ja uz to moc neriesim,teraz idu stolicky,tak dufam,ze to zlepsi.....

bambola
10. sep 2011

dobre ranko 🙂

@lenuss84 chudatko adka 😔 esteze ste to tak dobre zvladli a snad sa to uz nikdy nebude opakovat 🙂

bambola
10. sep 2011

@adelaine @gabika41 baby mozno to maju decka zubami, ze ich bolia tak nimi nechcu hryzt, myslim, ze problem bude skor ked "zleniveju" a nebudu chciet kusat.

nasa mata uz papa cele, okrem maska, ktore mixujem na kusky lebo ho nepozuve a potom nestravi, vecer mava kasu ale musim jej menit chute lebo sa preje jednej chute rychlo 🙂 a sranda je, ze som robila hladke mixovane polievky aj pre nas (spenatova a hraskova) a to absolutne odmietla, ani pozriet sa na to nechccela 😠 a ja som sa tesila ako si pochuti 😔 rozmyslam ci to bolo konzistenciou alebo smotanou v tom alebo cim 😕 lebo napriklad rezancovy vyvar s hraskom miluje (vcelku,nemixovany)

lenuss84
10. sep 2011

@gabika41 vdaka.neviem ci diazepam kupis bez receptu.skus popytat v lekarni.ale ja myslim ze skor nie...je to dost silny liek myslim...

lenuss84
10. sep 2011

@adelaine vdaka.viem ze musim ten diazepam kontrolovat.
a k tomu papaniu-mne ked mala vymysla teda nieje to casto,tiez jej strcim do ruky nieco pre nu velmi zaujimave a inak nedostupne /to urcite zaberie/ takze jej dam napr.penazenku.vybera odtial vsetky mozne karticky,doklady a pod.a otvara usta jedna radost.aj ked nie velmi ma tesi,ze sa hra popri jedeni ale co uz.skus to aj ty.maly hadam aspon cosi zje a ty budes mat dusu na mieste ze si donho aspon cosi dostala. 🙂 🙂 🙂

lenuss84
10. sep 2011

@lenkaaninka gratulujem k prvym krokom

denisse
10. sep 2011

ahojte ...
my sme u svokrovcov, uspala som barcu a isiel si s nou lahnut mm, tak mam chvilu volno ...
@lenuss84
juuuj, hrozne, hlavne ze to dobre dopadlo .... myslim, ze diazepam je len na predpis ....

co sa tyka jedla, tak ja uz nemixujem ani nepucim ... a hlavne, v poslednej dobe je sama ... ja jej naberiem do misky, z ktorej ju normalne krmim ja a z tej jej po malych davkach prekladam do jej misticky, z ktorej si nabera sama ... ked sa mi zda, ze jej to velmi nejde, tak jej medzi jej sustami pridavam aj ja, ale obcas ju necham jest uplne samu a myslim, ze zje dost .. sice je kopa aj vedla a v podbradniku, ale aspon sa uci ...
a obed zje skoro vsetko, co jej dam, vacsinou uz nasu stravu, menej korenenu a skoro nesolenu ...
co sa tyka suroveho ovocia a zeleniny ... tak chce jablko, nektarinku, broskynu, hrusku a zboznuje melon ... nechce drobne ovocie ako jahody, cucoriedky, maliny .. to je na nu asi kysle ,,,, a absolutne odmieta banan ...
zo surovej zeleniny jej davam salatovu uhorku a paradajku, obidve ma rada .. neviem, co ine surove by mohla . .inak je zeleninu v polievke alebo v druhom jedle ... a polievku mi zatial neodmietla ziadnu ... takze co sa tyka jedla, ja som spokojna, niekedy mam skoro pocit, ze papa vela 🙂 ale viem, ake to je, ked deti nechcu a myslim, ze ked ste vsetko mozne vyskusali a nepomaha, tak neostava len cakat, kym to obdobie prejde ...

a este nase "chodenie" .. nas maly lenivec nijak nenapreduje, stale sme na troch styroch krokoch a dost ... ale uz dokaze celkom pekne chodit ked ju drzime za ruku, staci za jednu ... ale samej sa jej nechce ... tak na to si este pockame 🙂

a vcera vecer som jej uvarila krupicu a po nej sa trosku pozvracala, tak som sa vystrasila, ci to este nie je nasledok toho padu, ale okrem toho nic, a spadla uz v stredu, tak snad to ani nepatrilo k tomu ... ale aj tak este furt na nu kukam, ci sa nieco nezvycajne nedeje ... 😝

noemarta
10. sep 2011

@denisse ked spominas chodenie, my sme vcera dali Nele do ruky take detske golfove palice a ja som ich pustila a Nela si kraaasne stradovala po celom dvore a vobec si neuvedomila, ze ja ich nedrzim. Takze ona musi mat iba pocit, ze sa niecoho drzi 🙂 🙂 🙂
Pekny den Vam prajem, my sme dnes bez nasej dcerky, nasi ju zobrali na celodenny vylet, tak som zvedava 😕 😕 uz teraz mi chyba.... 😝 😔 idem ja zatial makat....
a @mirka285 uz to mas za paaaar...drzim palce a myslim na vaaaas. 🙂 😉

bambola
10. sep 2011

@noemarta nam sa mala osmelila uz minuly tyzden ako som pisala, ale tento tyzden bola prevazne s mamou a bratom kedze som bola v skole tak tak zacala chodit aj sama lebo ju odmietali (hlavne mama kedze musela popritom aj robit) vodit za ruku tak chodila sama, a akonahle som dosla ja domov uz sa zatala a ani pohnut bezomna 😠 ale tak zo styrikrat som ju nechala sa pozlostit a ked zistila, ze teda ma nepotrebuje 😀 tak chodi krasne sama 😵
takze podla mna ma nelka to iste a bude ako matka, ze rovno chodit bez toho medzistupna ako ma barunka, ze tri kroky a dost 🙂

bambola
10. sep 2011

@noemarta inac ja si hovorim , ze keby aj mne niekto vzal malu na cely den niekam alle ked tak nad tym rozmyslam tak vlastne neviem co by som robila 😕 😅 ale inac do kina by som si zasla 😵

noemarta
10. sep 2011

@bambola mati tak volajak.... a tak to bude aj s odnaucenim kojenia, teda duuuufam, ze kedze odmieta veskeru nahradu za mlieko, tak si myslim, ze ked ju odnaucim tak nebude chcet pit v noci nic... a bude spaaat, taka je moja predstava. 😀 😀 😀 a verim ze mi ju nepokazi....
inac mati, furt mam hlavu co robi to moje male ziena, ani robit sa mi nechce..... 🙄

bambola
10. sep 2011

@noemarta ty optimista 😀 tak dobre, aj ja tomu budem verit a ked uz budeme dve tak mozno to aj pravda bude 😀 mohla by sa este @denisse pridat 😀
praveze rychlo porob co potrebujes a nebudes nad tym rozmyslat 😉 vsak keby bolo zle tak ti isto zavolaju alebo ju dovezu 😉

denisse
10. sep 2011

@bambola
@noemarta
tak mne keby niekto zobral dieta na cely den, tak viem uplne presne co by som robila a viem aj co by som robila, keby mi niekto zobral dieta na dva dni, aj na tri dni, aj na tyzden a dokonca asi aj na dva ... sice by som asi bez deti tak dlho nevydrzala, ale roboty by som si tolko nasla 😀

a co sa tyka odstavovania, tak ja zatial neriesim .. mne sa nechce ju odstavit nasilu, kym mi to nevadi ... nasilu a podla nejakeho planu ju odstavim az po novom roku, ak sa dovtedy nejaky ten plan nevyskytne sam a nahodou ...

noemarta
10. sep 2011

@bambola taaak nelinka zvladla dnesny den uspesne, ze bola super, aj im tancovala, kecala, ze mali z nej zabavu... 😉 tak sa tesiiiim, castejsie bude chodit do sluzby k nasim.
Akurat ze nebola v kociku, tak nemohla poobede spat, lebo nasi ju zobrali na jelenec, v nadeji ze uvidia zrucaninu, ale na vrchol sa nedostali, lebo bola uz upistana, tak sa vratili, zevraj isla bud peso po vlastnych, alebo ju mal tato chvilu na este mojeeeej sedacke co sa dava na plecia, alebo ju nosili na rukach, co aj potom na nich zaspala, chuuuda moje, no maly turista 🙂
uz o 19,30 total zalomila....idem ja znovu makat.
@denisse, ja uvidim, chcela by som ju uz odstavit, aleee no ved uvidim, ale tiez som si dala limit do vianoc 😉

adelaine
10. sep 2011

ahojte,
tak sa hlasim, maly uspaty, ja koonecne vylozene nohy, uff..
maly mi dnes odignoroval druhy spanok, spal len okolo obeda a potom fical do 20.00 akoby sa nic nedialo..
boli sme v avione, chcela som mu pokupit nejake teplaky, pulovriky, rifliky...tak som ho nechala mm na krku a on
ho vypustil medzi besniace deti v ohrade a risi bol taaaky spoko, ako ryba vo vode, vyskereny, lietal tam ako drak pomedzi ne 😀
musim ho asi takto nechat vyburit castejsie, lebo v zime asi ani ina moznost nebude...

@noemarta teeda, vasi ju riadne museli znicit 😀 😀

lenuss84
10. sep 2011

@noemarta fiha tak to si mala pekny dnik.ja ked tak nad tym uvazujem,ze keby som dala Adu na cely den napr.mame,tak by som furt rozmyslala,co robi,aka je,ci jej uz netreba spat a ci jej pekne zaspala a tak podobne...na mamu sa mozem na 100 percent spolahnut,ked jej ju dam ale ...cely den?to by som bola asi na prasky ja potom.
neviem musela by som to len vyskusat.ved ani na noc som od nej este nebola.a to uz nekojim.
v juli som bola na oslave.a frcala som o polnoci domov.nedokazala som sa zabavat s pocitom ze sa Ada zobudi...a ja tam nebudem.ved viem ze o nic nejde,mama by jej prihriala mlieko a dala by ju zas spat...ale neviem.asi som fakt zrela na prasky.som strasne na nu naviazana asi.no ale co stym robit? 🙂
a myslim ze po tomto zazitku co som prezila s nou a teplotou,to bude nejaky cas asi este horsie. ☹

noemarta
10. sep 2011

@lenuss84 presne ako si napisala, stale som rozmyslala, co robi, ci im zaspala, ci jedla..... 😉 😀 raz som im aj zavolala, aby som sa ukludnila, ale viac som nevolala, ze nebudem trapka 😀
Nooo tak v noci sme ani my dve neboli este odlucene, a to si neviem momentalne ani predstavit... 😝
Akurat som dopracovala, idem ja hajen.
dobruuuu

kafoditka
11. sep 2011

Caute bambule 🙂 🙂 vcera sme mali grilovacku u babky, trosku sme oslavovali 🙂 maly mi zacal po ranu trochu kaslat...idu mu zubky dalsie, z toho slinta a ma trochu soplik a pride mi to, akoby mu stekali a on ich vykasliava...teplotu nema, cely den je hravy... inak z jedneho spanku denne sme sa vratili zasa k dvom a mam znova kludne vyspate dieta 🙂 prajem vam vsetkym pekny slnieckovy den 😉

mirka285
11. sep 2011

caute koceny,tak uz sme doma 🙂 dakujem vsetkym co na mna mysleli,vsetko dopadlo super 🙂 ruka hore bola do rana do stvrtej,tak som trochu unavena a pojdem dnes asi skoro spat 😀
@kafoditka Domi tebe moja zelam vsetko len to najlepsie k dnesnym narodeninam,cmuk

noemarta
11. sep 2011

Ahojte,
jeeej @mirka285 konecne si sa ozvala, som rada ze vsetko dopadlo super 🙂
@kafoditka domi aj ja sa pripajam, vsetko naj naj cmuuuuk 🙂
my sme dnes boli prvykrat na bicykloch, bolo super, konecne nejaky ten sport, aj nele sa pacilo v sedacke !!!
pekny veceeer.

kafoditka
11. sep 2011

@noemarta
@mirka285 baby dakujem a aj ostatnym babam, ktore mi napisali na FB 🙂 Miri tak super, ze vam to dobre dopadlo, tesim sa na fotky, bola si spokojna s vizazou?? Maly mi spi, ja kukam talent a celkom sa bavim 😎

mirka285
11. sep 2011

@kafoditka ale ano bola som spoko...sama som zvedava ako budem vyzerat na fotkach,v stredu maju byt hotove,ale my odlietame vtedy na dovcu,tak si budem musiet pockat...baby ja mam doma zase taky bordel,mozem dva dni upratovat a prat 😠 idem kukat aj ja telku,Linda prave zaspala..

kafoditka
11. sep 2011

@mirka285 Miri sak zajtra mas upratovaci den, to zmaknes a potom asi nakup na dofcu, ci? joooj sla by som sa vyvalit na lehatko k moru, drink do ruky a relaxovat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre