Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
13. sep 2011

@monline dakujem 🙂 lenze zemlovku by som si v nasej domacnosti mohla jest akurat tak sama 😀
@mirka285 mala si kupit nieco aspon "preistotu" ked take mas tak zvycajne to neni treba 😉
matka teraz strasne lubi detske piskotky, tie klasicke okruhle 🙂 ked sme boli v BB tak sa naucila kde su v spajzke a chodila si tam kradnut potvorka 😀

mala sa mi este nezobudila ale musim ju ist zobudit lebo ideme na ockovanie, konecne posledneeeeee 😎

mirka285
13. sep 2011

ja verim,ze ano,v lekarni mi povedala ta kocka,ze ma sa mala kupat v mori a ze aj tym,ze jej trosku zatecie do nosteka sa jej to precisti 🙂

mirka285
13. sep 2011

@bambola Mati pre istotu mam plnu igelitku liekov 😀

denisse
13. sep 2011

co sa tyka pitia a jedenia sladkeho ...
barunka pije vodu z vodovou, obcas feniklovy caj, obcas lucku ... z tej flase so sosakom sa jej dobre pije, tak jej potom do nej davam vodu z vodovodu ... ja neviem, ale tie umelohmotne flase, ci uz so sosakom, alebo so slamkou sa mi zda, ze po nejakom case akoby nesli umyt, aj ked do nich davam len vodu, tak akoby smrdia ... nemam ich velmi rada .. doma pije z normalneho hrnceka a dam jej k tomu slamku .. a vonku bud zo slamkovej alebo z takej luckovej so sosakom ...
sladkosti velmi nedavam, aj ked nie som v tom uplne striktna .. tiez dam trosku, ked mam napecene, piskotky a vcera jej mm odlomil trosku pernika z jarmoku, takeho neozdobeneho ... jasne, ze sa snazim, ale myslim, ze ani v tomto nie je dobre byt uplny extremista, ak je dietatu nieco uplne odopierane, tak potom ked uz moze samo, tak sa tym hlava nehlava laduje ... takze ja si myslim, ze rozumne a s mierou a nic nepokazime 🙂

denisse
13. sep 2011

a este ... ja aj pri nele, co je uz akoze velka a samozrejme sladkosti papa .. davam pozor aby jej nanahradili jedlo .. takze vie, ze pred obedom napriklad nic sladke nedostane ...

noemarta
13. sep 2011

@mirka285 tak ty si bola v ivanke, no toto.....inac v tom case aj ja 😉
Nerob paniku, neboj, to more jej len prospeje a jasnacka, ber plnu igelitku liekov, pre istotu... 🙂
Baby nasa tiez pije iba lucku, kedze my nemame moc dobru vodu z vodovodu, teda mozno je uz dobra, nedavali sme druhykrat rozbor, ine nechce absolutne nic a co sa tyka sladkosti, hm....napr.dnes si vyzobrala polku tablicky cokolody... 😝 😝 ale tiez davam tak s mierou....

kukucka26
13. sep 2011

caute zienky rovnakychbabetiek ja som na konci sil a zufalstva moj maly je nehorazny cicos a najmä v noci kazdu pol hodinu od narodenia som este poriadne nespala cez noc teraz cakam dalsie babo nevladzem co mam s nim robit?cely den chodi beha a v noci to nespi place mrnci chce sa hrat a hlavne prsnik ☹

noemarta
13. sep 2011

@kukucka26 jeej dalsia julovka tehu, gratulka 🙂
hm....to keby som ti vedela poradit, aj ja stale kojim, a zatial nemam na to aby som ju radikalne odstavila, ale skus ho radikalne zo dna na den odstavit, chce pit nejaku nahradu UM ??? lebo nasa napr.absolutne ziadne um neda do ust....

luludi
13. sep 2011

@kukucka26 okolo 15 tt sa zacne vytvarat v prsiach kolostrum a spomali sa tok mliecka, vela deticiek na to zareaguje a same sa odstavia 😉 vela sil a krasne tehotenstvo 🙂

bambola
13. sep 2011

tak my uz sme po ockovani aj poobednajsom spanku 😉 matka bola uzasna, zaplakala len v tom momente ako jej to tam natlacila a hned ako prestala tak aj matka prestala , moje zlaticko 😵
vraj reakcia tak na 7-10den po ockovani 😠 tak som zvedava

luludi
13. sep 2011

@bambola bambi matka je bojovnicka 🙂 to ste boli na poslednej tretej hexe, alebo co to bolo za ockovanie?

mirka285
13. sep 2011

no moje dieta zaspalo,hura...baby tak dnesny den ma znicil,poprate,pobalene,Linda mi odmieta mlieko,tak som jej isla vecer urobit kasu ,naliala som to mlieko do misky co mi nechcela pit ,ze supnem do neho kasu a kym som vytiahla kasu zo skrinky,cele si to mlieko na seba vyliala,rovno na hlavu 😠 kuchyna komplet od mlieka,no co vam budem hovorit...inak mamina mi povedala,ze podla nej sopli zo zubov lebo non stop si spara v puse ☹ musim ist este zapnut pracku lebo pyzamko by vysmradilo cely byt ked to mlieko na nom zacne kysnut 😖

monline
13. sep 2011

@mirka285 krásnu dovolenku ti prajem, užite si to..ozaj, ide aj Tomi?

mirka285
13. sep 2011

@monline Moni dakujeme pekne,Tomi s nami nejde,on je uz vo veku ked ho dovoenky s nami zrovna moc netrapia 😖 bude u otca alebo u babiek,kde len chce,ma na vyber 🙂

monline
13. sep 2011

@mirka285 myslela som si, že toto by ho už asi nebavilo 🙂 ako je Linda so soplíkmi? lepšie? dnes soplí aj danko...len také začiatky, ale teraz ako spí, tak počujem, že mu začínajú zatekať ☹ a odkedy zaspal, som ho kojila už 3x, celý deň odmietal jedlo, dal si akurát raňajky a 4 lyžičky hippky na obed a na večeru horko ťažko pol jogurtu, lebo všetko ostatné odmietol...zrejme trojky, tie sú na rade

adelaine
13. sep 2011

ahojte babeny,
ja som vyflusnuta ako handra, idem si konecne sadnut a precitat si vas.
Inak jazda v aute bol riadny hard core, som sa od nervov cela spotila, ze akoby ma obliali vedrom,
normalne ze nakompletku sprcha 😒 ujo ma zobral totiz do premavky...bolo zuzo... 😀

mirka285
13. sep 2011

@monline sople odsavam ale tiez myslim,ze su to zuby,stale si pcha prsty do ust,tak snad to aj nam aj vas rychlo prejde 🙂
@adelaine Mati na vsak mozno aj dobre,ze rovno do premavky ta hodil 😉

monline
13. sep 2011

@mirka285 tak práve som otvorila krabičku HAMI, čo som mala ako rezervu a spravila som pol fľašky mlieka, vlastne prvýkrát mu skúsim dať UM v noci, len ako test, či vezme fľašu, už dva dni mu dávam vodu do malej fľašky, nech skúša piť, aj občas vypije..on totiž nechce mleiko z priesvitného pohára, ak vidí, že je biele..dokonca minule videl kvapku mlieka na bradavke a rozreval sa, dával ju preč 😀

mirka285
13. sep 2011

@monline a vypil ho?Linda mi mlieko nevypila,ale kasu zjeda celu 😝

monline
13. sep 2011

@mirka285 ešte som neskúšala, len som nachystala..dala som horúcu vodu, takže mám asi polhodinu, kým vychladne,,som zvedavá...keď mi večer zje kašu, zaspí pri kojení a budí sa až ráno..ale keď večer nechce jesť tak kojím tuším v kuse, samozrejme toľko mlieka tam nie je, takže len dudluje a ja som totálne dolámaná

mirka285
13. sep 2011

@monline joj veru to kojenie vam nezavidim...ja som tiez zvedava aka bude dnes noc 😒

monline
13. sep 2011

@mirka285 a kedy vlastne idete zajtra? už ráno? nemáš cestovnú horúčku? stres? 😉
kojenie je super, pokiaľ zje aj niečo iné a nie je na noc hladný..vtedy kojím večer, nad ránom- to ešte zaspí, potom ráno- to sa začne v izbe hrať a nechá ma dodriemať ešte skoro hodinku..a raz cez deň, keď ho idem uspať, ale niekedy uspím aj bez kojenia..čiže nemala som v pláne odstaviť, ale posledných pár nocí je fakt náročných, aj sa mi zasekol nejaký nerv či sval či čo medzi lopatkami a bolí ma to ☹

mirka285
13. sep 2011

@monline ideme rano,o jedenastej letime,takze fajn,to je v case LIndinho spanku tak mozno aj zadrieme...cestovnu horucku nemam,skor mam obavy aby Tomi nieco nevyviedol 😀

adelaine
13. sep 2011

baby lucim sa, risi spal aaaz hodinu a teraz sa zobudil s placom, aaach jo, to bude zase noc. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bambola
13. sep 2011

@luludi nie lulu, to uz bolo uplne to posledne- mmr (mumps,rubeola,osypky)

jaj zabudla som napisat miery 😉 9580g a 80cm , vobec netusim po kom je taka dlha 😀

@mirka285 zavidim 😎 uzite si slniecko a nachytajte bronz 😎

monline
13. sep 2011

@bambola z Maťky je kus ženy 🙂

bambola
13. sep 2011

@monline jezismarja az takto? 😀

adelaine
14. sep 2011

dobre ranko.
baby des noc za nami, risko preplakal polovicu noci, do jednej bol rev, potom ako tak konecne dovzlykal, ukludnil sa...bolo dobre 15 min. a zase...uz som bola zufala, lebo sa nedal ukludnit, na rukach bolo este horsie...viburcol nezabral, tak som nevedela ci ma krce v brusku zo sosovice z obeda alebo co....teraz nad ranom sa uz od 6.00 vrti a pocujem, ze ma sople :( takze asi to bola pricina....
my mame dnes poradnu s MMR ock. ale idem ju zrusit.

luludi
14. sep 2011

@mirka285 stastny let a krasnu dovolenku 🙂

@bambola no teeeeeda 🙂 krasne miery, blahozelame ;) Ockovanie MMR odmietneme, alebo ho minimalne posunieme na co najneskor.

Inak prajemme vsetkym julovkam krasny den 😵

gabika41
14. sep 2011

Dobre ranko sa praje...... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre