Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
10. mar 2010

meruska, no jasné! ja 13,15! 😉 😉
Tinka a ku komu ideš na 3D? k Dankovčíkovi?
meruska, dohodne sa s nami sestrička,kedy pojdeme piť sladkú vodu. či ty si už bola?

ivka8255
10. mar 2010

tinka: na brusku spat urcite nebudes ani s nim, ale mne sa s nim spalo super, lebo ked som ho mala medzi nohami tak ma to neobracalo na brusko a tym padom so sa nebudila 🙂
link je : http://www.alinka.sk/c/zhotovte-si-vankus-na-do...

oacka
10. mar 2010

tinka,aj moja má také dni,ke´d rada kope, až tak, že sa vystieram ako struna,keď sedím,lebo to veľmi cítim. a rada kope,keď jem sladké,keď dlho sedím a keď som pri deťoch! vážne! možno je to len náhoda...

tinka349
10. mar 2010

oacka- no ku Dankovcikovi idem, newem ktora lekarka ma zoberie, je ich tam viac

ivka- no vyzera to dobre, tak ked sa budem nudit - budem sit 😀

meruska
10. mar 2010

oacka...ja idem na 12:00 🙂 mne este nerobil ani ultrazvuk, tak hadam urobi aj ten aj dohodneme tu sladku vodu 😖

aalexis007
10. mar 2010

Ahojte, ja idem na tu sladku vodu až 16.3. v utorok. Mne kázala sestrička len priniesť 75g glukózy a že mi zoberie krv pred tým a potom mám prísť o 2 hodinky. Žiadny citrón :( S ním by mi to možno ešte aspoň trošku chutilo. Dúfam, že to vydržím bez jedenia. 😒

petrap001
10. mar 2010

ahojte zeny.. ja len kazdy den preletim,co to vsetko popisete,ale ani nahodou sa mi nechce nic pisat 😀 😀 v poslednej dobe som velmi unavena ked pridem z prace..uz to na mna ide 😀 aj mna male strasne casto kpoe,vacsinou to bolo ked som si uz sadla a som bola v klude,ale teraz skoro stale.no musi sa nudit ked sa tam tak hadze a skace 😀 😀 presne o tyzden uz budem doma tak sa neskutocne tesim.zajtra mam ist do poradne,ci co to tu maju tak som zvedava co take zaujimave mi povedia.akoze prvykrat hej chapete?? naposledy som bola v januari na sono a to je vsetko.zaostalci..tak sa tesim domov,uz som aj objednana na 3D tak mozno uvidime co to tam mame 😝 dnes som velmi deprimovana a znechutena,lebo vcera sa tu stala strasna vec,jednu zensku tu znasilinil nejaky poliak,svina jedna.za bieleho dna na verejnom wc ked mala ist po malu do skoly.boze,mohol to byt hocikto.chudinka,ako sa musi citit.ani si to neviem predstavit.clovek vie ze sa to stava,ale ked sa to stane niekomu koho poznas...no strasne.az sa bojim teraz sama niekde ist.svina polska.jooooj nerozcujujem sa uz,lebo to skodi ☹

achojka
10. mar 2010

Ahojte.Dlho som tu nebola, tak som si vas este nestihla precitat.
MAXARA: Ta materska sa pocita z prijmu, ktory si mala za posledny ukonceny kalendarny rok. To znamena, ze ked ides na matersku v juny 2010, bude sa ti pocitat z prijmu, ktory si mala od 1.1.2009 do 31.12. 2009.

zrzulka
10. mar 2010

A ako je to s materskou ked vlastne prerusim rodicak s malou a nastupim zase na matersku bez toho aby som sa vratila do zamestnania. Z coho sa mi potom vyratava materska???? Aky je vlastne postup ked prechadzam z rodicaku na novu matersku? Kto mi poradi?

achojka
10. mar 2010

Zrzulka: Ak sa ti druhe babo narodi do troch rokov toho prveho, tak mas zase narok na matersku aku si mala pri prvom dietati,to znamena, ze sa ti bude ratat z toho isteho prijmu ako pri prvej materskej, a po skonceni materskej mas narok na zvyseny rodicovsky prispevok.

stanka33
10. mar 2010

Ahojte....
zrzi mala by si mat matersku taku ako pri prvom dietati dufam ze to tak ostane ...
pozri si na googli jozef mihal-materska ten chlapik to pise

stanka33
10. mar 2010

inak som nastvana petrzalske tesco prerabaju...a chcela so kupit nieco malickej na oblecko a vsetko to bolo stiahnute nic nemali ☹
neva v sobotu ideme do brucku a asi aj do auparku.....a tesim na 26.3 ked otvoria tu euroveu.....

inak mi dnes volal kamos ze ci nechcem ist do prace...ne antolsku do lekarne.. tak som sa len pousmiala ze do lekarne nie ale do porodnice ano 🙂 🙂 🙂

tinka349
10. mar 2010

babule pozrite sa prosim an tento kocik :

http://www.maderna.sk/kociky/hlboke-a-kombinova...

poznate ho niekto???? lebo je podla mna v dobrej cene, ci sa neoplaati kupit 😕

strasska
10. mar 2010

zrzulka: ano mas narok opat na matersku, ale nemusi byt rovnaka...zavisi to od toho, co ti ako predpokladany zarobok napise do lajstrov od gyndosa tvoj zamestnavatel. ci napriklad pausalne neznizoval alebo nezvysoval platy zamestnancom...podla toho by si matersku mohla mat aj vyssiu, pozistuj od mzdarky co ti tam napise.

oacka: som vedela, ze nemcinarka sa nezaprie 😉

strasska
10. mar 2010

aspon tak som pochopila ja toho Mihala

maxara
10. mar 2010

Dobry vecer babulky,
vcera po brusnych ma zmohla pizza a ked som dosla domov do PK, bolo uz vazne nemozne si sadnut ku kompu a kedze som vas cely vcerajsok necitala a dnes v robote nebol cas... fuuu no mala som ja veru co robit. Hlavne tie nase novinky pozapisovat, kedze ste si velmi rychlo odvykli mi pisat IP. Musim vas pokarhat 😉 , potom musim vsetko citat poctivo, nemozem preletiet a trva mi to 100 rokov a vas nie a nie docitat... 🙂
Takze pre istotu, novinky do IP, oki?
Brusne boli super, nakoniec sme tancovali az 4 julovky, ale to uz viete... No a napodiv sme sa spoznali hned, najprv my s Kafkom, alias miss brusne tance a potom Siska a Katy..
achojka dakujem, myslim, ze tak nejak som to aj pochopila a napisala, ci? no ista som si nebola, takze super, ze je to tak.
a este - gratulujem k vsetkym novinkam, pipikom a fazulkam a inym dobrym spravam... len fakt si uz nepamatam, kto presne to tu vsetko pozistoval, hoci som to predchvilou davala postupne do tabulky, ale som tak grogy, ze uz si ledva vidim pod prsty, ze co to tu vlastne pisem...

alllexa
10. mar 2010

Mima, Elastiq sa da kupit bezne v lekarni. A stoji okolo 7,50, je to celkom velka tuba, takze podla mna v pohode vydrzi na cely zvysok tehotenstva.

Ja sa chystam na glukozovy test o tyzden, tiez si mam zobrat len ten cukor z lekarne. Ale to rano bez ranajokk bude velmi krute..🙂

Gratulujem k odvaznym babatkam, co sa neboja ukazat🙂 Ja mam take hanblive, ale snad sa uz v 30. tyzdni na ultrazvuku nebude skryvat.

carrie84
10. mar 2010

M

carrie84
10. mar 2010

Maxi - ale vitaj 🙂
Ty si nejaka akcna na tehulku 😉 Ja si uz ani neviem predstavit, ze by som chodila do prace ... by ma tam o chvilku mohli vozit na vozicku 😀

Tinka - s tym kocikom ti velmi neporadim 😒 Ale ak je to za 3kombi ,tak fakt super cena .... skus si to hodit do vyhladavaca tu vo fore - malo by ta to hodit na nejake recenzie od bab, co ho uz maju. Ja som to tak tiez robila, ked som sa nevedela rozhodnut 😉

stanka33
10. mar 2010

baby mate niekdo takuto suknu????
http://www.mojamoda.sk/e-shop/sukne-saty/
by som si chcela objednat...

petrap001
10. mar 2010

tinka,tak to je velmi dobra cena.ale ja osobne nepoznam.a vyzera pekne hlavne s vajickom

sunnygirl
11. mar 2010

Dobré ránko bábiky 🙂

Tak ja som dnes hore od 4:40 a teraz už papám, bo som hladná 😎 . Inak moje maličké si pravidelne okolo jednej, druhej áno vypýta zvolenský smotanový jogurt, buď marhuľku, alebo jahôdku 😉 U nás od rána sneží 😵, budeme sa naobed guľovať.

KAFKO: aj ty ešte fičíš na jogurtíkoch?

Gratulujem k všetkým dobrým správam, ku chlapčekom aj dievčatkám 🙂

PETRUSKA001: držím palčeky na dnes, držte sa obaja 🙂

Ja som mala včera dovolenku, bola som si dať dole ten strojček, v pondelok budú výsledky. No a keďže bolo včera krásne, zašla som včera do obchodu s detským oblečením, že idem pokukať kočíky. Bola tam veľmi príjemná pani a tak som dostala hodinovú prednášku. Dala mi veľmi veľa, lebo ja som doteraz nič nepozerala 😵.

Tak nás tu ostalo už len pár, čo nevedia, čo čakajú, takže nám asi ostalo zopár dievčat a chlapčekov. Musíme si ich podeliť .................... 😀

Na to morfo ste sa objednávali sami? A čo to stálo?

Prajem vám pekné písanie 😎, páááá

miki060707
11. mar 2010

dobré ránko, tak ja som tiež skoro ráno hore a tiež som bola hladná, xi xi xi
no ja tiež musim zrušiť rodičovskú s dcérou a požiadať zamestnávatela o matersku so synom
no inak už máme baldachýn, hniezdo, a tušim už všeetky vecičky, idem si to potriediť a pomali si aj kupim prášok, aby som to mala nachystané, ja som nemala veľa veci, ale kamarátka mi dala všetko po synovi do pol roka, teda len chlapčenské a také neutrálne dala sesternici svojej, tak som happy, že budem mať všetko chalanské a fakt nemusim kupovať, lebo su to krásne vecičky, same next, takže ani nieje vidieť nosenie, taka som šťastná z toho .....a čo som mala pri Soni a ani nemala na sebe, také staré oblečko, čo som jak sprostá odkladala, som nabalila a bude sa robiť zbierka pre deti do Rumunska, tak to dam darujem a pekné oblečko dám kamarátke,.....

ivanka85
11. mar 2010

aj u nas snezi ale uz by naozaj nemuselo,dlha zimka..nas maly si v noci nepyta, len na zachod ma vyhana🙂
baby ake jogurty a kefiry najcastejsie jete?myslim znacku..

denisse
11. mar 2010

ahojte ... tak na mna lezie nejaka nadcha 😝 no dufam, ze to nebude nic ine ...
a ze to odo mna nechyti nela ... teraz pozera krtka a ja mam chvilku cas na net, potom sa oblecieme a vyrazime do centra na nejake nakupy 😉

karinnka
11. mar 2010

Ahojte,,,u nas hnusne nasnezilo 😝

Tinka,ja mam ten kociar uz doma,mne sa paci,lahko sa s nim pracuje. 🙂

adka1311
11. mar 2010

caute fesandy...
vas precitat. ked tu clovek chvilu nie je - to je makacka...
nasim brusnym tanecniciam gratulujem k uspecnej prvej hodine, dufam, ze pre nas pripravite po skonceni kurzu nejake minivystupenie v velkymi bruchami 😀

musim sa vam pochvalit - vcera sme boli na podrobnom morfologickom ultrazvuku /uz na druhom v poradi pre istotu, lebo sme mali velmi zle AFP testy/ a vsetko je super - doktor maleho pomeral a potesil nas - srdiecko, mozog, oblicky, zaludok, rucicky...no vsetko v absolutnom poriadku....dlzka 26 cm a vaha 510 gramov 🙂
tak sa vytesujeme, lebo nam povedal, ze 100 percentnu istotu nam neda nikto, ale ze to vyzera tak, ze riziko Downovho syndromu je minimalne.....

huraaaa.... a este mi aj zmeral krcok maternice a ten je tiez v pohode - 33 mm, zatial drzi, takze som happy, lebo pri prvom tehu som sa v tomto case uz pomaly otvarala...

prajem aj vam vsetkym same dobre spravy, preunke drzim palce, nech jej vysledky vyjdu OK a verim, ze vsetkz nase julovciatka bude krasni chlapci a nahdherne princezne a ze budu vsetci zdravi...

adka1311
11. mar 2010

😀 a co sa tyka vybavicky - my uz toho amme tiez dost - postielku ame obycajnu drevenu este po malom...kocik som kupovala nedavno - lebo nas povodny nam ukradli, ked som ho pred dvoma rokmi nechala na dvore a nemali sme este plot...ale kupila som krasnu 3 kombinaciu s preklapacou ruckou a velkymi kolesami z druhej ruky cez inzerat za neuveritelnych 40 eur a vyzera super....taky sedo oranzovy...
odsavacku mlieka mam tiez, oblecka mame koopec /a kedze je to zasa chalan, tak neriesim nic nove.. to doda rodina/
chyba nam akurat autosedacka, pri prvom sme mali pozicane vajicko od znamych, ale to bol stary model bez striesky a kedze sa maly narodi v lete, chcela by som kupit nejaku aj so strieskou proti slniecku...nejake tipy??

kafoditka
11. mar 2010

Ahojte babulky!!!

Tak ja som spravila dnes v noci rekord - 7x na wecku cikat!!!!! 😲 😒 Som nevyspata, kedze vcerajsia noc bola podobna -5x- A to som dve hodiny pres spankom nevypila ani kvapku vody... no katastrofa. Manzel mi rano hovori, ci nechcem kupit "bazanta" a mat ho vedla postele 😉 😀 zlaty, vsak???

SUNNY - jogurtiky mi uz neberu, zato zelene jablka musim mat denne na stole aspon kilo, inak je zle 😉
A kupila som si novu vychytavku- komunisticke haslerky! Cmulam a cmulam... 😉

Zajtra cestujem domov na desat dni na Kysuce, tak rozmyslam, ze vybehnem do Polska pokupit nejaku vybavicku este, no uvidime... Piste piste baby, aby bolo co citat, ked vonku nemozme ist pre to naaaadhernee pocasicko 😠

cigaretka5
11. mar 2010

Všade snezi aj v blave a je to podľa mna nádherne.tiež som sa vytesovala že jui už je jar ale neva aj prechadzka na kolibu bude fajn. kocky k tomu wc mám diskretnu otázku na vás skusenejsie cez den pohoda ale pred spanim má už niekoľko dni za sebou chytia neskutočné vetry je to ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre