Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tutifruti
12. mar 2010

Sunny: aj ja cítim pohyby máličko a to čakám tretie dieťatko... Baby som teda cítila podstatne skôr a silnejšie... Keby som nevedela ako "to" začína, tak si myslím, že to mám len také škvrkanie a pohyby čriev... 😉

Maxi: zápal sa môže preniesť aj na bábo, preto sa berie na kontrolu ster v 9.mesiaci tehu /pri Alžbetke mi brali, vyšiel neg. no aj tak som mala staf. a strep. a Alžbetka pri narodení tiež, mala som ich dokonca v materskom mlieku.../ Preto choď na gyn a prelieč.... Ja som teraz brala tabletky na vkladanie a masť, pretože som tiež niečo chytila... 😒 Dokonca aj mm sa povinne natieral, aby sa mi to nevrátilo.... 😅

nina88
12. mar 2010

A ktej mykóze: už ma trápi 6 týždňov, vybrala som dve balenia čípkov od lekára a nepomohlo to,až keď som sa začala liečiť ,,sama,, ! Probiotické vaginálne tablety, probiotický krém, probiotiká normálne, laktacyd utierky namiesto zách.papiera (je to drahé,ale účinné) a tenna lady intimky (nikdy nie bez nich) a som ok. Včera som bola na kontrole. A najviac sa mi ulavilo po kyslej smotane. Na tampón a na pol hodinku dnu.
Takže nie je pravda,že ,,chémia,, z lekárne je účinnejšia ako ,,babské recepty,,
Maxi daj vedieť čo ten cesnak,lebo tohto som sa bála,ale rada sa ,,priučím,, 😉 😀

radulka77
12. mar 2010

ahojte, dakujem za rady, tie probiotiká Biogaia berieme, dokonca aj lactalulozu Duphalac sme brali, vtedy sa jej zriedila až moc stolica a už som mala pocit že si jej telíčko na to zvyklo a bez sirupu by to nešlo, kamoška mala podobný problém a jej doktorka povedala že radšej sa pokúšať stravou to upraviť ako nejakými liekmi takže som sirup vysadila a chvíľu to fungovalo na tom ovocí, ale teraz sa nám to zas vrátilo.. ☹ a ešte som vysadila kravské mlieko a vrátila sa k nestle bifidus, lebo moja dr. vravela že to môže sa aj stolicou prejavovať že netoleruje dobre kravské mliečko.. pritom syry a iné mlieč.výrobky zbožňuje a nemôžem jej to úplne odoprieť.. 😒 tak sme to aspon trošku obmedzili a uvidíme.. 😖
ozik a k bolesti hrdla mne zaberá homovox (homeopatikum) preventívne keď je okolo mna chorých veľa alebo chríp.obdobie hneď si dávam oscillo a keď ma hrdlo moc škriabe tak si dam na lyžičku s medom 2 kv.tea tree olej 😉

tinka349
12. mar 2010

bre ranko prajem 😀

dnes si idem poobede vyzdvihnut kociarik tak sa tesiiiiim 😵

a zajtra o 15:20 idem na 3D, dufam ze bambulka sa ukaze, teda snad to je dievca ako tvrdili predtym 😀

inak neviete mi povedat, kolko sa plati za tie fotky a DVD pri ultrazvuku? USG ze stoji 23 eur ael zbytok newem...

radulka77
12. mar 2010

inak počuli ste už o anionovych vložkách? mne to ukázala sestrička u mojho dr. a skúsila som ich.. a sú super! veľmi odporúčam ak mávate takéto problémy, majú protizápalové účinky a mám tu o tom celý leták, tak ak by ste xeli tak vám pošlem viac info.. 😉 vraj tie klasické menštruačné sú super aj keď sa žena čistí po pôrode..

agika1982
12. mar 2010

Ahojte kocky..som tu dlhsie nebola..nooo si predstavte vcera som bola na morfologickom sone...s nadejou ze sa dozviem,ake pohlavie bude mat nase babenko...a dozvedela som sa figu borovu...male malo skrizene nozicky takze nebolo vidiet...samozrejme vraj je vsetko v poriadku,aj ked nerozumiem tym skratkam,co mi popisali...ale najviac ma zaujima co znamena 4 dutiny +....tak som dufala,ze nam povedia aky drobcek sa nam narodi a booom...niee

katty17
12. mar 2010

ahojte babulky. tinka, ja som platila za 4D s dvd 50 EUR.
baby, ja som na seba taka pysna. rozhodla som sa opat sadnut za volant po desiatich rokoch, tak som si dohodla kondicne jazdy s instruktorom. bola to uplna parada. normalne som sa za volantom vytesovala ako miminko 😀 . uz teraz sa tesim na dalsiu jazdu. ozaj, vcera som si dala pred jazdou pilates pre tehulky a bolo to moc fajn. vobec som necakala ze to bude take paradne. zahlasila som sa aj na aquaerobic do SNOPu, nebudete niektora chodit? ozaj, a chysta sa niektora z vas do Miracle na tu predporodnu pripravu?
Stani, v pandorfe je nejaky obchodik pre miminka?

nina88
12. mar 2010

Ak chcete ísť na 4d, vypýtajte si papier od vášho gynekológa, preplatí väčšinu poisťovňa.
Ja som tak bola v AUparku, normálne to stojí od 70 do 100 eur, mám aj videa aj fotky za 20 Eur... 🙂
Len vďaka výmennému lístku...

agika1982
12. mar 2010

baby aky rozdiel je medzi 3D a 4D???? je to aj potrobny ultrazvuk??teda ci sa tam daju kuk aj organy a tak...boli ste niektora v hlohovci na 3D?? ze kolko sa tam plati a tak

kkubekova
12. mar 2010

Ahojte babulky,

dlho som tu nebola - vela prace ☹ ale uz len chvilinku a budem domka aj s drobcom 😉

gratulujem vsetkym k dobrym spravam o pohlavi o zdravom bambinku

my este stale neviem pohlavie - uz aby bolo 6.4 - vtedy ideme na 4D - u nas v BB to stoji 60 EUR - je v tom DVD a fotky - pocet kusov ale neviem - uz sa velmi tesim

kkubekova
12. mar 2010

a jasne, ze vsetkym chorym skore vyzdravenie 😉

johanka331
12. mar 2010

Ahojte kočeny pridávam sa k téme júlovky 2010. Aj keď neskôr ale predsa. Som v 23. týždni a predpokladaný pôrod mám 5.7. 2010. Všetko prebieha ako má. Len už by ma zaujímalo pohlavie drobca a lekár sa ešte nevyjadril. Chcem sa spýtat či už nakupujete výbavičku a ako si vybrať kočík, rozmer aby sme hneď po 4 mesiacoch nekupovali druhý.ďakujem

agika1982
12. mar 2010

Ahoj Johanka a vitaj...ja som v 22tt....pohlavie neviem ani ja,vcera som bola na morfologickom sone a male malo dako skrizene nozicky takze sme nic nevideli....co sa tyka kocika...nezameriavaj sa na vanicku,v tej bude mimco do 4 az 6 mesiacov,treba sa zamerat na sportovy kocik....v tom bude babo dost casu...my sme kupili x-lander..velmi je prakticky a bol aj v akcii-...nato aby sa babo malo dobre nepotrenuje najdrahsi a najluxusnejsi kocik...vybavicku uz mam co sa tyka oblecenia...veci cislo 54,respektivne novorodenecke ,tach mam malo,kedze dieta ryvchlo vyrastie...skor mam vsetko vo velkosti 62 a vyssie....na postielku je cas,mam teplomerik,kefku na vlasky,noznicky a tak....vravi sa ze je lepsie kupovat veci v druhom trimestri,lebo prvy je skoro a treti uz mozes byt nemotorna alebo sa mozu vyskytnut komplikacie..treba ratat so vsetkym

alllexa
12. mar 2010

Vdaka za rady ohladom hrdla!
Zajtra som chcela ist na vystavu do Nitry a neviem, co z toho bude, ked som takato nachladnuta...

Katty, na ten aquaaerobic chces chodit po porode? Lebo maju cvicenie pre tehotne vo vode (a som aj chcela ist), ale je to uz o 16 hod., takze to z roboty nemam sancu stihat... Potom maju normalny aquaaerobic a ten byva o 18 hod. Inak do SNOPu chodim na fitloptu.
A s tym jazdenim - to je super, ja sa neviem prinutit. Ked ma manzel posiela za volant, tak o 5 minut jazdenia som cela spotena z nervozity🙂.

monline
12. mar 2010

agika- ja som bola v pondelok v Hlohovci, platila som 40€, za víkend je tuším 45€, objednávala som sa ale asi mesiac dopredu, tak plno tam majú. Dostali sme DVD, aj vytlačené fotky, veľmi príjemná skúsenosť to bola...lekár pozrel aj morfológiu, čiže videli sme srdiečko, obličky, mozog, zmeral kosti, ukázal výsledné grafy, kde porovnával naše bábätko s priemernými hodnotami...všetko bolo v poriadku, sme veľmi spokojní

mirka285
12. mar 2010

Caute koceny,vyspinkane 😉 ja som zase buntosila do druhej v noci..a prave mi volali z Gynfivu ze ten 3D ultrazvuk co som mala ist v utorok mi musia prehodit na stredu,ale nevadi,jeden den horedolu...juj kocky vas tu uz tusim vsetky bolelo to hrlo,len mne nic neni..ale to bude asi aj tym ze ja som skoro stale doma a nemam co kde nachytat..buduci tyzden chcem ist do Rakuska neviete poradit kde maju pekne babatkovske oblecko...?

agika1982
12. mar 2010

jeej monline tak to sa musim objednat teraz...dakujem,hlavne ta morfologia je podstatna pre mna...

monline
12. mar 2010

agika- chceš číslo?

monline
12. mar 2010

agika- nám aj spravil fotky, kde je vidno, že je to chlapček..odzadu sa mu podarilo, ked mal Daniel hore nôžky, vidno miešok i pipíka, muž je pyšný na tú fotku 🙂, lekár prepínal z 2D na 3D, aj na 2D sme pipíka videli..na začiatku mal ruky pred tváričkou, tak ho sondou popostrkal, malý potom rozhadzoval rúčkami a začal si cmúľať palec

mirka285
12. mar 2010

Katty no jazdy si pekne zopakni ked si dlho nesoferovala,ja si neviem zivot bez auta ani predstavit...clovek moze potom kade tade behat za komoskami a nemusi furt niekoho otravovat aby ho odviezol a pri malej sa ti auto velmi zide..ved vies ako to je ze my zeny ked potrebujeme chlapi vzdy maju vela roboty 😠 mne vzdy povie Gabko ze soferujem jak chlap,ale to je vsetko len cvik,ja aj aviu odsoferujem 😀

kkubekova
12. mar 2010

baby - ako je to s tym morfo utz? - poslal Vas tam doktor alebo ste isli samy? plati sa za to ako za 3D?

johanka - vitaj - my este nevieme pohlavie, tak sme zatial kupili len par neutralnych body a kozmetiku - inak cakame 😉

monline
12. mar 2010

kkubekova- mne povedala lekárka, nech idem, odporučila mi GynFiv, ale objednala som sa do Hlohovca, lebo tam spoja morfológiu spolu s 3D za menej peňazí..spolu 40€, v gynfive by stála morfológia myslím cez 60€

agika1982
12. mar 2010

monline,cislo mam,len sa tam neviem dovolat....mne robili morfo vcera ale dokopy som sa nic nedozvedela..povedala mi ze je vsetko ok,ale vies,chcem to mat detailne...

kkubekova
12. mar 2010

monline - vdaka za info - 22.3 idem do poradne, tak sa spytam doktora - inak je tam nejake rozmedzie - myslim tyzden tehotenstva kedy sa chodi?

monline
12. mar 2010

agika- mne dali správu na tri strany A4..inak- keby bol problém, tak by ti to povedali, takže netrápila by som sa tým, určite je všetko ako má byť

monline
12. mar 2010

kkubekova- mne odporúčali morfológiu v 21.-22.týždni, ale bola som až 23tt 1d, na 3D je najlepšie ísť medzi 24.-26. týždňom

agika1982
12. mar 2010

JA VIEM MONLINE,ALE CHCEM VIDIET NASHO DROBCEKA A AJ PRIATEL...VZDY KED IDEM DO PORADNE,PRIATEL JE ESTE V PRACI,A CHYBA MU POCUT SRDIECKO A TAK....BUDE TO HLAVNE ZAZITOK PRENHO

kkubekova
12. mar 2010

monline - no ak je to teda limitovane, tak ja uz som zjavne po termine - skusim si este dnes zavolat doktorovi, ze co a ako, ale nepredpokladam, ze v piatok o 12tej tam este bude

agika1982
12. mar 2010

KKUBEKOVA,CO VIEM CHODIA TAM AJ V 30 TT...PRETOZE TO NESKODI...A V TOM 30 JE TO LEPSIE,OBRAZKY SU KRAJSIE

monline
12. mar 2010

agika- je to zážitok, treba tam ísť..dcéru som pred narodením nevidela, teraz každú chvíľu hľadíme na Danielove fotky a muž vraví, že sa nevie dočkať, kedy sa už narodí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre