Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
20. mar 2010

luminkasp tu je link kde maju tie disney veci www.dinom-danom.sk 😉

sunnygirl
21. mar 2010

Dobré ránko Bábiky,

v Lučenci bolo krásne, hneď mi bolo veselšie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , tam aj všetko začne za chvíľku pučať, ak nedorazí ešte nejaká zima, dúfam že nie 😖

Maxi: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/...

Mirka: ja viem že to škvrkotanie sú už v podstate pohyby 😉 ja len kvôli tým kopancom, čo tu píšete, stále nič 😀, no futbalista to asi nebude 😉

bellablonde, kafko, luminkasp: držím palčeky aby bolo dobre, aj ostatným samozrejme.

Mne sa to srdiečko troška ukľudnilo, aj keď búšenie sa objaví každý deň, ale slabie. No uvidím, čo mi povie 30-teho Dr. Pridala som j nové fotky, a nejako veľmi na mňa vplýva počasie, žalúdok mám hore nohami ☹ . Včera som si kúpila pekné pól topánočky, tak sa teším a veľkonočné vajíčka na rozkvitnuté čerešne, koncom týždňa pôjdem nastrihať vetvičky, aby mi rozkvitli do veľkej noci 😵. Ja mám rada veľkú noc v tom, že prichádza jar, ale polievačku nemám rada 😖, ale pokiaľ je tej vody v norme, tak v pohode 😀

Mojalili: gratulujem k včerajším sviatkom 😉

Tak pekne píšte, nech mám čo číta, páááááá (idem raňajkovať), mimochodom, budúci týždeň sa mení čas, tak sa teším, lebo teoreticky budem vstávať v "normálnejších" ranných hodinách 😀 😀 😀

tutifruti
21. mar 2010

Dobré ráno dievčatá.... 😀

...Alžbetke dnes v noci stŕpla noha.... ona chúďa nevedela, že čo.... taký vresk a rev a krik ste ešte nepočuli.... 😅 Potom mi aj smiešne bolo.... Ale keďže máme tatinka v ČR a sme doma samé.... som tz postele jak srnka vystrelila a bežala k nim do izby.... No brucho ma odvtedy bolí, pichá, tvrdne... Potom sa mi nedalo zaspať, dúfam, že to prejde... 😒

U nás je dnes zamračené, takže prvý jarný deň nič moc.... A naše baby sa tak tešili, že príde jar /oni si totiž mysleli, že hneĎ budú tričká a krátke gate a sandále.... 😀 /

any23
21. mar 2010

pekné nedeľné ránko 😎 aj u nás v NR je krááásne, hneď sa človeku ľahšie vstáva a má super náladičku keď sa zobudí do takéhoto krásneho dníka 😵 😉

náš mladý pánko vstával dnes o 7mej, ale pozeral rozprávky, tak ma ešte do 8mej nechal podriemkať 😅 sme po raňajkách, kávička vypitá, ideme sa pustiť do obedíka 😉 poobede určite von vybehneme, však to hriech sedieť dnu keď je vonku tak supeeer 😎

katka vitaj domka, v rodnej zemi 🙂 ďakujeme moooc za to slniečko, čo si k nám v kufri priviezla 😉

mojalili gratulujem dodatočne oslávencom k ich sviatkom 🙂 😉

sunny ja tiež milujem veľkú noc kvôli tomu že nám zvestuje príchod jari 😅 a neboj, srdiečko bude poslúchať, držím palce 😉 a krásne bruško už máš 😵 neboj, kopance ešte prídu 😎 tá naša princezná ma občas tak silno kopne až sa zlaknem čo to bolo 😝 ale vždy ma poteší ak dá o sebe vedieť, v posledných dňoch sa vrtí stále, ja neviem kedy to naše díte hajká 😅

v piatok som bola u diabetologičky na ten glukozový test, výsledky budem vedieť zajtra, hneď ráno si mám zavolať, tak dúúúfam že to bude v norme 😒 pri alexovi som mala zvýšený cukor, tak som tam chodila ako na klavír 😒

čítala som tu o tvrdnutí bruška, mne tiež tvrdne, pred mesiacom to bolo dosť brutálne, ale doki nariadil zvýšiť dávky magne B6 a pomohlo to, klop klop klop teraz už tvrdne fakt len občas 🙂 podľa dokiho je to normálne, maternica sa pripravuje na pôrod, ale nemalo by to byť bolestivé a viac ako 20x denne... čo som si odsledovala, mne najviac tvrdlo ak som ležala na chrbte, ak malinká veľmi kopkala, alebo keď som mala plný moč.mechúr...

pekný dník vám všetkým prajem 😉

any23
21. mar 2010

tutifruti juj držím palčeky nech to prejde 😉 tak dnes len pekne oddychuj, aby bruško poslúchalo 😉 náš alex je na tom podobne - včera keď videl z okna ako krásne svietilo slniečko tak už vykrikoval "supeeer pôjdeme sa kúpať" 😀 😝 nevie sa už dočkať leta, je to rybka-znamenie - vodný živel 🙂

tutifruti
21. mar 2010

...No vyzerá to, že dnes ostávame doma... U nás sa o chvíľu asi rozprší... ☹
No jeden deň pekne a potom nič???? 😒

Any: pekné bruško 😀 .... A tie deti sú fakt podarené..... 😀

mirka285
21. mar 2010

Sunny tu mas jednoducho kludne babenko,ktore sa rozhodlo mamicku neokopavat 🙂 u nas je to pocasie tiez vselijaky tak som zvedava co z toho poobede bude..ja dnes ani nevarim,vcera nam svokruska tolko toho nabalila 😉 asi upeciem aspon kolac.hodila som do albumu fotky z 3D,kuk celkom sa mi pacia...normalne ked som malu zbadala hned som vedela ze je to dievcatko🙂

tutifruti
21. mar 2010

Žienky kde ste kto.... ?
Mirka: je krááásna.... 🙂 normálny človek už 😅 sa strasne tesim na 3D /ideme 9.4./, lebo ja som krpca/krpatú ešte nevidela... 😒

ivka8255
21. mar 2010

tu smeeee 🙂 prave som si dofarbila vlasy, uz som sa fakt nemohla pozerat na tie prve sedinky 😖 som myslela, ze pridu az po 30tke, ale nie... samozrejme, ze drahy to okomentoval ako ze naco si to farbim, ze to je chemia a co babo??? a to som si dala len sampon, ach ti chlapi. Si myslia, ze budeme teraz ako v jaskyni, ked cakame babo 😝
mirka: malinka je krasna a zacala som zvazovat ci aj my teda nepojdeme na 3Dcko, musim sa spytat v utorok na poradni kde to tu robia v okoli PB alebo TN, ZA. Neviete niekto?
Inak peknu nedelu 😉

lenkaaninka
21. mar 2010

Ahojte ...včera som bola v tesku a super malilinke vecičky tam mali... 😀
dovarila som obed a potím sa ako pes z toho...detičky mi spali u svokruši tak som si polietala po obchodoch...ale samozrejme teraz pozerám že ivka si farbila vlasy a samozrejme ja som si mala kupiť jednu vec a to farbu na vlasy a jasné zabudla som...

idem si vas čítať
ozaj pozerala som album julovky a riadne kotliky mame niektoré 😉 😉 😉

tinka349
21. mar 2010

cafte kocky, no ja sa dnes chystam konecne popozerat ake veci som to vlastne pokupila uz 3 meisace dozadu 😀 aspon budem vediet co mi este chyba....ale uz mam riadnu koooopiznu veciciek 😵 ale najprv obedik, potom poobedna siesta a potom poriesim zopar veci do skoly a az tak sup sa na dupackyyy 😀 a dobru chut k obedu

oacka
21. mar 2010

Ahojte, ja dnes vegetím. včera sme boli na oslave,každý ma chválil, že dobre vyzerám,asi čakali úplnu príšeru tehotnú a ešte k tomu, čo čaká dievča! 😀 😀 😀 Zriadila som Kike jeden šuflík v komode,ale už je skoro plný a ešte ani všetky veci nedorazili... Musím spraviť jarné upratovanie. Maxarka, našla si náš album? Julkovky2010, heslo jul. Dala som tam fotečku brucha, začalo rásť. a vy ako?

mirka285
21. mar 2010

tak u nas uz prsi,a predstavte si ze mame na aute papucu 😒 stojime s dvoma kolesami na trave....no ale ked zaparkovatna sidlisku je problem,akurat nechapem ze vzdy tam stoja auta,lenze pani policajti sa rozhodli sprijemnit nedelu prave nam ☹ no nenecham si pokazit den,nasla som receptik na tvarohovu bublannu tak ju skusim poobede upiect 🙂 Ivka ja som ani najprv nechcela ist na to 3d,ale teraz som rada ze som bola.mala je cely tato 🙂

oacka
21. mar 2010

nás tiež raz takto vymákli mestskí,ale nedali nám ppapuču, len lístoček s pokutou. a mužovi povedali,že oni ho chápu,že nemá kde parkovať,ale nech sa ide sťažovať na mestský úrad, nech píše petíciu a hlavne nech zaplatí pokutu... ☹
mirka, pekné fotky sa podarili doktorovi,manžel bol s tebou? isto sa tešil!

emanuel22
21. mar 2010

Ahojte. Pridala som fotku nášho miláčika, tak kuknite. Mne sa tá fotka veľmi páči. Manžel vraví, že sa podobá na mňa 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emanuel22/?k...
Ako sa dnes máme? Ja som zas sama, varí sa mi polievka, dlhšie som si pospala, tak obedovať budem trošku neskôr. Čo chystáte na nedeľu? Ja doma, učenie... 😖
My sme tiež rozmýšľali nad 3D, či pôjdeme alebo nie, nakoniec nejdeme. Doktor nám spravil aj na morfologickom peknú fotku, aj nám bábo pekne poukazoval, tak na ďalší ideme až v 30.týždni. Snáď nám aj potom poukazuje drobčeka.
Včera večer ma tak čudne bolelo brucho, také akoby pichanie som cítila kdesi v krčku či kde... akoby s ihlou... mali ste to niektorá? Dúfam, že to nie je nič vážne...
Peknú nedeľu prajem.

mirka285
21. mar 2010

dnes mam celkom dobru naladu,sme sa smiali ze aspon nam neukradnu auto 🙂 ano Gabko bol so mnou 🙂 zhasla jeho posledna nadej zeby to mohol byt chlapec...on je byvaly sportovec a chcel mat doma kanoistu,tak som mu utesila ze ved sportovkyna moze byt ale kanoistka radsej nie,tie maju strasne siroke chrbaty 😀

lenkaaninka
21. mar 2010

mirka no to veru neukradnu 😀 😀

emanuel parádnu fotku urobili peknéé
a čo sa týka toho pichania ja to mám stále len niekedy menej niekedy viac tak tiež niekedy bojim bojim...

meruska
21. mar 2010

ahojte..ja sa chystam po oddychu za vybornym obedom na vychadzku s mm.... slniecko sa sice schovava, ale pohyb nezaskodi 🙂

janatt23
21. mar 2010

caute babule. my uz napapany, no dnes sa mi nechce prechadzat. drahy pozera nejake dokumentarne tak ja mam PC 🙂
prajem vam vsetkym peknu nedelu 😉

meruska
21. mar 2010

konečne som dala zopár fotečiek z mojich prvých nákupov 🙂

strasska
21. mar 2010

Ahojte, uz je tu jar, ja sa tak velmi tesim 😀
Inak tiez sa pridavam k trpiacim... na rukach sa mi objavili brutal velke, cervene flaky. Cela ruka vyzera ako spalena, hori a strasne svrbi. V utorok som bola na poradni a samozrejme, ze sa to objavilo az po, tak rozmyslam, ze skocime na pohotovost. 😖
Chlapi isli spat, ja pojdem asi piect...mam chut na kolac.
pekny dnik 😝

tutifruti
21. mar 2010

... tak som pozerale na spektre takú reláciu, že "čekáme miminko" a tam si taká mamička pražila slaninku, tak už pražím aj ja 😉 Hlavne, že mám obed navarený.... Alžbetka mi na to, že maminka ale slaninka je nezdravá... 😅 No odo mňa to nemá... neviem čo ich to učia v tej škôlke 😀

katty17
21. mar 2010

ahojte babulky 🙂. tak my o chvilu utekame k priatelovym rodicom na segediiiin.. jooj, uz cely tyzden o nom basnim. neskutocnu chut mam. predpokladam ze na prvy sup spapam hned tri knedle a zakoncim to tvarohovymi guľkami. mnami 😀 . kapusta mi velmi chuti. no, nepomozem si 😉 .
baby, naozaj krasne veci uz mate pokupene. ja ani neviem ako mam zacat. ani neviem ci je potrebne kupovat odsavacku, sterilizator, ohrievac atd. atd. ☹
Maxi, ty si mala tusim link na veci ktore su potrebne pre zaciatok, do porodinice atd. atd. mohla by si mi prosim poslat tento link?
Miri, ked si predstavim klobasu z Gyoru, tak mi tecu metrove slinky. mnaam. ozaj, boli ste len na trhoch alebo ste skocili aj do nejakych obchodnych domov... ?

mirka285
21. mar 2010

Katty klobaska bola nenormalna 😉 skocili sme do Arkadu sestrinym synom som kupila niake drobnosti....a inak kapustu ja teraz mozem kazdy den a vsetko stiplave a pikantne 😉

lenkaaninka
21. mar 2010

no katty sranda ja som ani jednu z týchto vecí nemala...mliečko som odstrekovala s rukou...a sterilizator bol hrniec s variacou vodou...a ohrievať ??? nee

mirka my sme robili cez týžden domáce klobásky 4 kilá tak hned dve som si uvarila a zjedla a tak mi bolooo ťažko ale stálo to zato ...teraz som zjedla dve palacinky jednu s lekvárom jahodkovým a druhu s nutelou...a odfukujem a mám pustený davinciho kod..

včera som videla peknu zelenu vaničku lebo mame zeleno bielu kupelnu a mm že načooo a potom mu hovorím že ale ozaj sme ju mohli kupiť lebo tolko vecí naraz sa nedá a ešte mala mi ide v septembri do školy takže tam bude vela koruniek...a potom vraví miláčik mala si pravdu mohli sme ju kúpiť...stála iba 8euri....jáááj aj s peniazmi 😒 😠

lenkaaninka
21. mar 2010

maxi klaniam sa vaše veličenstvo... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
super tabulka 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

maxara
21. mar 2010

Ahojte bambulky..
izbicka vymalovana, vyumyvana, teraz sa domontovava nabytok (o5 uraduje svokor s mm, takze ... nekomentujem), ale ked skoncia, odfotim a pacnem sem...
pridala som tabulku do juloviek, tak kuknite. Uz sa nam to pekne kompletuje... A mala zmena, ma vyfarbene riadky podla babatka

any23, tuti - tie decka su fakt paradne... ja som varovala z piatka na sobotu maleho Kuba (4 roky) s bratom (16) a ked som ich v sobotu mala odviezt k nasim a oni sa mali pobalit, tak Kubo zapotil, ze "My ideme k moru?" 🙂 a potom celu cestu daval obdobne hlasky... vravim "aha koniky." a Kubo: ano, vidim, jeden zeleny a jeden zlty tam je. A ten modry vyzera ako slon... 😅 dufam, ze to dieta u nas nieco nezjedlo... 😕

mirka - tak tvoja malinka je fakt krasavicka, ten nostek ma uplne carovny 😵 no aj ja mam dnes dobru naladu.. vies co? u nas v PK dali jednemu zle zaparkovanemu favoritu papucu, parkoval tak blbo, ze blokoval asi tri dalsie miesta (sa tam teraz nedostanu auta) a jedno miesto pre vozickarov a uz tam stoji asi tri tyzdne 😀 😀 pekne s nimi vypiekol

oacka - 🙂 veru nasla, keby nebolo tak vela hodin, ked som to vcera riesila, tak by ma to aj napadlo... ibaze ja nie a nie si spomenut na slovne spojenie julovky2010 😀 😀 😀 inak ked som tam pridavala tu tabulku tak som nam trosku popresuvala bruska k sebe. Myslim tym, oacka k oacke, maxa k maxe a pod... nevadi to dufam 😅 😅 😅

emanuel - drobcek je zlatunky, ja sa straaaasne tesim na zajtra, ja idem tiez na ten 3D, tak sa neviem dockat

strasska a aj ti to obcas zmizne? a ten flak je taky ako od komara (s takym akoby napuchnutym okrajom?) ale obrovsky cez celu ruku, nohu a pod? a svrbi to a svrbi az to musis poriadne poskriabat a potom sa to ukludni a zmizne? a o chvilu zase? to som mala aj ja, ale davno pred tehu, bola to koprivka a nic mi na to nepomohlo... akoze alergia z jedla (ibaze ja som ju mala asi rok a pol, na rukach a nohach, ale kazdy den niekolko krat)... zabrali mi az kvapky od "sarlatana"

katty17 - tu je jeden link
http://primar.sme.sk/c/4116699/vybava-pre-babat...

maxara
21. mar 2010

lenkaninka - 😀 😀 som tabulkova kralovna 😀

mirka285
21. mar 2010

maxi no tabulka je super,prehladna..aj z toho kolaca co som upiekla by som ti poslala,si zasluzis 🙂 za papucu sme zplatili 10 euri,vraj ich zavolal niaky sused....predpokladam ze tomu sa miesto na parkovanie uslo 😒

maxara
21. mar 2010

mirka boooze, ty mas teda smolu... raz si na teba sadne kontrolorka, potom vymlety sused... no parada

baby ja som sa totalne zlikvidovala... od 4:50 (sunny som lepsia 😉 ) som hore, kvoli brutalnej kyseline. Od 6:50 som malovala malinkej v izbe na stenu kvetinky a la mojalili, potom som umyla okna v tej izbe, podlahu a kedze nabytok skladal tandem A JE TO, este som sa hore motkala, akoze som lestila kupelku, zachod... skoncila som o 12:10.. hladna (kvoli tej kyseline som neranajkovala) a smadna, ze idem si dat na ranajky velky pol litrovy jogurt... este som nemala ani polku zjedenu, ked na mna mm vola, ze kedy bude obed. No asi nikdy, ked si ho nespravi, som si pomyslela... tak som vstala, isla som supat zemiaky a vsetko a rychlo som uvarila... o pol druhej urazeny obzgrnal v kuchyni, ze ci uz.. ma to tak nasralo, tak cely den stojim a robim, on chrapal do 9:00 potom do 10:00 vana s uvolnujucou solou... a od 10tej skladali.. tak som mu pekne vynadala a potom pochopil, zacal sa liskat a teraz mam pokoj... ibaze este treba zlikvidovat krabice z nabytku, zajtra vynasaju smeti, no a pretriedila som jeden balik veciciek po Kubovi, uz sa peru.. cize este vyvesam a dost...

inak aj u nas uz tomu dazdu visia nohy... uz aj par krat nejake kvapky spadli, no psi si z toho nic nerobia. Citia jar a tak aj ich nalada je vesela, bud sa klbcia, alebo Lara beha s loptickou "zuriac" po zahrade a Basovi zase kazdy vrabec hubu otvara a vystekava... radost pozerat na nich, aki su krasni veseli... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre