Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
25. mar 2010

tu je naša kráááááááááááááásna tabuľka:https://https://www.modrykonik.sk/fotoblog/julovky2010/...

mirka285
25. mar 2010

baby ved dajte si tu tabulku medzi oblubene a nebudete ju stale hladat 😉

oacka
25. mar 2010

ženy, čo sa porobilo s dugynou? Spamätáva sa zo štátnic? alebo nedajbože zle dopadli?????? 😖

mirka285
25. mar 2010

oacka aj ja som nad tym rozmyslala...som pozerala ze ani do inych tem dlho neprispela...

lucka_o
25. mar 2010

super diky oacka🙂
mirka, ved presne to chcem spravit....len sa mi ju nechcelo hladat v diskusii🙂

sunnygirl
26. mar 2010

Brééééránko babuľky,

dnes som si normálne pospala a to som včera už o 8 drichmala 😉 , nuž niet divu keď som včera bola o pól 5 hore.

Nejako sa necítim dobre, ten výtok mám hojneší (píšete, že je to OK), spodok bruška tak všeobecne pobolieva, a tak, asi si to maličké robí miesto. V noci som ani bohvie ako nespala.

Inak o tých kŕčových žilách, u nás sú dedičné, takže čakám, že mi vybehnú, snažím sa neprekladať nohu cez nohu, vykladať nohy, Keď veľa sedím (mám sedavú robotu) tak sa trochu poprechádzam a tak.

Kafoditka: ďakujeme za info 😉

Robika: ty si z RS a kde budeš rodiť? V Lučenci, alebo tam u Vás? Moja bývalá kolegyňa, je síce s LC, ale rodiť išla do RS, a bola spokojná.

Že veľa pribrali, ja som bola síce pred mesiacom na poradni (idem budúci utorok) a to som už vtedy mala 10 kg navyše, tak som zvedavá, koľko to bude teraz, typujem že 13 kg určite. Ja som najviac pribrala v treťom a štvrtom mes. Ako cez deň je to v pohode, no večer je to už horšie fučím ako lokomotíva, najhoršie je to keď zjem niečo od čoho nafukuje, idem prasknúť.

Tak pekne píšte, nech mám čo skoro ráno čítať, páááááááááááááááááá 😎

mojalili
26. mar 2010

Dobré ránko, no ja som konecne nechodila na zachod ako o preteky v noci, asi nieco na tom bude, ze sa vcera maly spamatak a otocil sa hlavickou dole... 😉
Ale zato som vcera od dcerky schytala nadchu ako slon, taK mi je mizerne, ach jaj.
NO letim do skolky, mame to dost daleko, tak ideme sa s LILI rozvicit 30 minutovou prechadzkou... 😒

PRAJEM VAM KRASNY SLNECNY DEN KOčKY🙂 eSTE 16 dniíííííí do práce , huráááááááááááááááááááááááááá

sunavianka
26. mar 2010

sunnygirl bré ránko mna bruško pobolieva dosť často aj mám také krče v podbrušku a niekedy mám problém spraviť krok, pripisujem to tomu že krpček velmi rýchlo rastie, snád je to tak...

mojalili aj tebe dobré ránko juj to mi je luto že si choručká, hlavne ovocinku vitamínky a tak 😉

maxara
26. mar 2010

dobre ranecko bambulky...
vy ste paradne... ze stihla ako lan budem, lebo som teraz pribrala len 1 kg? ale ja som predsa naberala pred tehu, kym vy ste boli stihle ako lane... 🙂 ved ja som obrovska... inak mi narastlo brusko, normalne si uz o mne aj cudzi myslia, ze hadam som ja tehula, tak sa tesim. Ved ono by sa uz aj patrilo, ved mame 30 cm, nie?

sunny - ty mas taky priznacny nick, ze sunny, ved ty si nase slniecko, ktore rano vyjde a bez teba nenapiseme ani tukanec 🙂

sunavianka - mna tiez pobolievalo brusko tak cudesne... ale nie nejake tlaky alebo bolesti ako na kramy, ale take ine... ani popisat to neviem... ale dr povedal, ze to je OK, ak mas ine v poriadku, lebo maternica rastie, natahuje sa a niekedy mozu boliet aj tie jej upony, ci co to je... no ale ina bolest su vetry... 🙂 to mam este cerstve.. mala som tak zdute creva, ze teraz sa mi to uz zacalo uvolnovat a boli ma kazde poprdnutie... aj to najmensie. Dokonca mam pocit, ze ani neviem, kedy mi treba cikat a kedy kakat. Iba ma boli tak neurcito brucho a ja pre istotu idem na WC a tam zistim, ked potlacim, ze cikam, alebo dajboh kakam... (to je teraz funkcia, ktoru moje creva zabudli a ja ich to znova ucim)

sisaa
26. mar 2010

Ahojte babule,

na tej prednaske o epi som bola aj ja nakoniec s kafkou. A len na doplnenie, napr. pre teba Maxi, dr. Ballovovej sme sa pytali, ci si epi mozeme v priebehu porodu rozmysliet (s tym, ze by sme sa rozhodli si to odtrpiet ak by sa nam tie bolesti nezdali take strasne), povedala, ze ano. Hacik je v tom, ze intenzita bolesti sa ti stupnuje, a ak by sa predsa rozhodla dat epi kvoli bolesti, nemuseli by ti ju uz dat. To je v zavislosti od toho na kolko cm si otvorena.

No a tych 6 hodin sa myslim lezi v klude na izbe aj po porede bez epi + 2 hodky na sale.

mirka285
26. mar 2010

dobre ranko 🙂 s tou epi je to individi,sestra raz mala,raz nie a povedala ze ked bola bez bol ten porod rychlejsi lebo lepsie citila kontakcie...je to fakt tazko povedat co je lepsie..mna teraz uz zospodu neboli nic,ale mna vsetko bolelo skor na zaciatku tehu,som normalne citila ako sa roztahujem,dokonca som mala pocit ze mi babo vypadne,takze nebojte kocky to mate teraz asi aj vy,tie co vas odspodu vsetko boli...

sisaa
26. mar 2010

Tato pani dr. bola uz trochu starsia a ked rodila ona, tak o epi vtedy este nechyrovali. A z jej skusenosti vraj pri prvom porode necitila ziadne tlaky na konecnik, pri druhom uz ano, takze neda sa povedat, ze by zena nevedela lepsie spolupracovat prave kvoli epi. Aj tu asi plati, ze jedna zena nemusi mat rovnake porody.

mirka285
26. mar 2010

inak ta epi nie je zrovna lacna a ja si myslim ze je to jeden velky biznis...presne ako si povedala Sisa,zena nikdy nema dva porody rovnake,takze nikto nemoze objektivne povedat ci bol lepsi porod s epi alebo bez 😒 a ze zena neciti sitie?to je sice fajn,akurat ze nato mi staci pichnut aj umrtvovacku za 5 eur 😉

maxara
26. mar 2010

Siska no ja som to myslela s tou epi tak, ze ked bude ten spravny cas na to aby mi ju dali, tak sa ma spytaju a ja poviem ci ano alebo nie... samozrejme budem ocakavat bolesti ako pri amputacii koncatin zaziva, ale uvidim ake to je v skutocnosti a podla toho... rozhodne sa nechystam sekat frajerku, ze to zvladnem a potom budem skomirat... to neeee 😀

mirka - ja som to tiez citila na zaciatku, take ako roztahovanie.. cele dno ma bolelo a aj doteraz, ked vstavam zo stolicky alebo take cosi... hlavne ta lonova kost ma kvari.. 😒 ..

zajtra idem na tu svadbu, uz som volala sesterke, co a ako, no a chysta sa, nic nestiha, klasika... ibaze jej este musim oznamit, ze idem v ciernych menzestrakoch a bluzke (resp. tunike) nejakej... a co si obujem, to netusim... ☹

maxara
26. mar 2010

mirka na kramaroch davaju umrtvovacku automaticky a zadara, nie?

sisaa
26. mar 2010

maxi, skor som tym chcela povedat, ze ked sa ta budu pytat ci chces epi, tvoje bolesti este nemusia byt take silne ako v dalsom priebehu porodu. A co sa tyka ceny epi, tak viacmenej platis za ten liek. Myslim, ze anesteziolog z toho nema nic.

sisaa
26. mar 2010

maxi kamoska nespominala, ze by dostala umrtvovacku, lebo povedala, ze to sitie bolo najhorsie. Tak neviem ☹

zrzulka
26. mar 2010

tak to si neviem predstavit sit zaziva .... take existuje? ja som epi nemala ale ked ma siel lekar sit tak mi to umrtvil.... Preboha vsak rodime v 21 storoci.... Sisa to kde tvoja kamaratka rodila ze jej to neumrtvili? 😝

zrzulka
26. mar 2010

inak pozeram ze sa mi tyzdne v "pase" nehybu... zeby som ostala na tom 25tt 😀 V skutocnosti som v 28tt

zrzulka
26. mar 2010

... inak co sa tyka epi ani ja som nechcela byt hrdinka ja som si ju dokonca pytala(tiez som cakala ako pise Siska ze sa ta bolest bude stupnovat, tak radsej ) ale na mna lekar len kukol ze co chcem ked som bola uz na 6 prstov otvorena 😀

maxara
26. mar 2010

siska ano rozumiem ako si to myslela... a ja som myslela, ze presne vtedy sa rozhodnem podla aktualnej bolesti, ci znesiem este viac alebo nie... alebo skratka rozhodnem sa a potom to je vo hviezdach... a pokial viem, moj porodnik nie je moc za epi, cize ma skor bude povzbudzovat rodit bez nej.. no ale sak... len plan.. samozrejme pocitam s tym, ze bolesti sa stupnuju a prakticky sa mam rozhodnut na takmer zaciatku, ibaze ja neviem ani, ako je citit vseobecne kontrakcia... ved ja neviem ako to boli.. mozno nezvladnem ani po 6 cm, tak vtedy rozhodne si ju dam... a ak to bude po 6 cm malina, tak mozno nie... alebo sa spytam, co mi odporucaju... no ja neviem, co bude... kazdopadne chapem, ze je presny cas, kedy sa musim rozhodnut

sisaa
26. mar 2010

zrzulka ona rodila na kramaroch. No musim sa jej na to opytat. Tak ale predpokladam, ze keby dostala umrtvovacku, tak to nepovazuje za najhorsiu cast porodu. Dam potom vediet.

maxara
26. mar 2010

siska coze???? tak to ja budem vrieskat, ze ju chcem... tu umrtvovacku urcite, ak budem bez epi... jasne ze sitie musi boliet ako svina.. fuuuu 🙄

sisaa
26. mar 2010

maxi kontrakcie pri epi nam porovnala k beznym menstruacnym bolestiam. Potom neviem ako velmi bolia kontrakcie bez epi. Asi dost 🙂. Samozrejme, ze kazda zena to preziva inak. Ja sa tiez snazim vela bolesti hrdinsky niest, ale neviem ako budem reagovat pri porode. Teraz je to tazko povedat.

maxara
26. mar 2010

siska inak niektore baby aj dostali umrtvovacku a aj tak citili sitie.. asi im to zle pichli.. ale tej tvojej kamoske teda nezavidiim. bleee sa spytaj prosim ta, ci jej to odmietli pichnut, alebo zabudli a ona nepovedala, alebo co.... ma porazi asi, ak mi ju nedaju

zrzulka
26. mar 2010

Boze tie kramare to je cosi otrasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ... akoby tam ani ludia nerobili :o(((((((((( Chudatko musela si teda vytrpiet.... ja by som na jej mieste napisala staznost. ja som uz pocula od znamych kde co na Kramare :o((((

sisaa
26. mar 2010

inak je to dost zvlastne. Myslim, ze ked ti zasivaju nejaku rano, tak automaticky sa to umrtvi, a na takom mieste by to malo byt duplom umrtvene.

sisaa
26. mar 2010

co ja viem, ja som prave na kramare nepocula zle spravy.

zrzulka
26. mar 2010

Presne ono tazko zhodnotit, kazda zena porod vnima uplne inak. pokial mozem povedat za seba tak to nebolo nieco co by sa nedalo vydrzat. ja planujem aj teraz ist bez Epi ale ked budem rodit nejakych 12 hodin tak to si ju urcite dam, pretoze vnimat bolest par hodin sa da ale dajme tomu cely den tak to musi byt otrasne.. Ja som mala bolesti asi take ako pri menzes, o trolilinku silnejsie ale dalo sa to v pohode predychat, macala som sa v horucej vode (aj pri menzes mi to velmi pomaha lebo ja aj ked idem pomaly umriet si tabletu nedam)
Ja sa bojim skor tych moznych "nasledkov" pri Epi o ktorych sa "mlci" a clovek sa dozveda akurat tak z rozpravania znamych a kamaratiek.... A ono nie kazdej zene sa da epi pichnut... Aj take pripady sa stavaju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre