Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
25. mar 2010

ahojte kocky, prave som sa vratila z prednasky o EPI. Tak v skratke: Pokial vam pichnu dobre epi, (dost zalezi na tom, ako kludne budete sediet), nehrozi ziadne nebezpecenstvo. Musite byt otvorene min. na 5cm. Je potvrdene, ze matky, ktore rodili s epi maju kludnejsie deticky, lepsie im papaju, spinkaju. Zevraj preto, ze ked je bolest tlmena epi, nevypustaju sa vam do tela nejake hormony, ktore sposobuju nervozitu a hnev, ste vo vacsej pohode a tym sa to prenasa aj na dieta. Nie je pravda, ze by ste nemohli spolupracovat dobre s porodnikom, ked vam pichnu epi, lebo tak ci tak budete citit tlaky na konecnik..
po porode s epi musite lezat 6 hodin + 2hodiny na pooperacke. Aha, este ma napadlo, ze mnohe maminy boli samotne zasivanie viac, ako porod a ked vam pichnu epi, tak zasivanie necitite vobec..
Ja osobne som bola pre epi rozhodnuta uz davno a tato prednaska ma v tom len utvrdila....

Inak zevraj tento rok je strasne silny na porody. Na antolskej robia aj 20 porodov denne!!! 😲 😲

mojalili
25. mar 2010

Mirka, este 17 dni oducim, mam teraz sutaz s detmi, ide Velka noc do toho, tak nejako uz vydrzim 😉 Snad mi ten Detralex na tie moje varixie vulvy ci ako to je pomoze....

Vytok sa zacal aj mne, lekar mi povedal, ze je to normalne, ked nesvrbi, ale zobral mi vyter na kultivaciu, keby tam nieco bolo, aby sme predisli infekcii babatku. Ale kontroloval krcok a drzi pevne ako skala....takze som spokojna na to, co sa denne nachodim....vazne neuveritelne...

OACKA - ten MAldion mam aj ja doma, davam si ho raz do tyzdna na take precistenie, je drahy jak svina a len 10 tabliet 😠 .

ericica
25. mar 2010

jaruska a ku ktoremu dr chodis lebo aj ja som bola v NZ a tiez som platila okolo 50 eur 😉
no uz mi napisala ta pani ze mi posle spet peniazky 🙂
zajtra mi drzte palceky idem na cukor.......rano na 8 😝 😝 😝 😝 ble nemozem ani jest ani pit do 10....a to este musim vypit tu zbrndu 😠 uz teraz mam lepaky 😖 😖 😖

robika
25. mar 2010

Praveze ja mam pracu, pri ktorej stale sedim, ale aj tak mi napuchaju... ci je to vela, tazko povedat, lebo to nemam s cim porovnat, ale dufam ze to nebude nic vazne...
Tie informacie o epi su super, ja som na tym este ani nepremyslala, ale ako som si to precitala, tak som sa uz rozhodla.
Dievcata gratulujem k dobrym spravam ohladne Vasich drobcekov.

mirka285
25. mar 2010

Eri niekomu ten cukor chuti,mozno aj tebe bude,ja idem v utorok 🙂 Mojalili jasne ze uz to volajako doklepes do tej materskej 😉 ja uz tiez ratam dni kedy budem na materskej,ale ja len preto aby som mohla ist von kedy mi to vyhovuje a nie ked mam vychadzku 😠

mirka285
25. mar 2010

Robika a na ten cukor si bola?

mojalili
25. mar 2010

NO super Ericica, ja mam len dobre skusenosti s MMB, mamicky su OK, ked nakupujem. Moja drz sa na ten cukor, ja som sa skoro dotento z neho...cely den mi bolo zle...esteze som mohla preckat doma ked som to vypila... 😒

robika
25. mar 2010

Na ten cukor som objednana, ale az na 6.4., lebo ta doktorka vraj nemala dovtedy nic volne, tu u nas je to u tych lekarov hrozne... moze sa stat, ze aj s cukrom budem mat problem?

jaruska8
25. mar 2010

Ku Korčokovi, Ericica, aj ja idem zajtra na glukózu, odeš do novej nemocky?????? Ja tiež na 8.

mirka285
25. mar 2010

no mne vtedy zistili cukrovku a s tym bolo spojene aj to opuchanie...ja som nosila vtedy o dve cisla vacsie topanky ☹

zrzulka
25. mar 2010

Mojalili co su to tie varixie??? mna tiez pobolieva nieco v okoli rodidiel. ja teraz neviem ci je to sitie este po malej ale obcas ked chodim tak citim take neprijemne tlaky....zabudla som to minule na poradni spomenut gynekologovi ci je to v poriadku.... nie ze maly zo mna vypadne a ani nebudem vediet ako.... take tlaky som mala pri porode tak teraz fakt neviem....

Co sa tyka epi tak chcem to spravit tak ako Maxi co pisala, zaplatim si ju ale pokial nebude treba (snad nebude) tak si ju pichnut nedam. ja mama zase na podavanie epiduralu iny nazor ako co hovoria na prednaskach 😒 Ale ono to vsetko zavisi od porodu. Ak by som mala od bolesti skrabat stenu tak by som si ju dala... naco trpiet ked zena nemusi???.... Akurat je dost od veci ze na Sr si zena musi platit za epidural ked bezne v zahranici ju podavaju ako standard....

robika
25. mar 2010

No nebudem sa zatial stresovat, uvidim co mi povedia, zatial to este nie je na topanky o 2 cisla vacsia, ale o cislo vacsie uz nosit musim ☹

alllexa
25. mar 2010

Lenka, no vraj je to dost vela... A to pritom sa pise, ze pribrat 1kg za 2 tyzdne je ok. Ale je pravda, ze ked som bola v utorok cvicit, tak som bola prekvapena, ze baby v 5-6. mesiaci nevyzerali ani ako tehotne! Som sa citila najtucnejsia.

Stanka, bola si v utorok v SNOPe?

mirka285
25. mar 2010

allexa a kolko sipribrala celkovo?ved aj mudre knizky a net pisu ze za dva tyzdne kilo je normal 🙄

alllexa
25. mar 2010

Mirka, no ved, tiez sa mi to za mesiac nezdalo vela... Ale celkovo mam o 9 kg viac...

mirka285
25. mar 2010

hm tak to sme na tom rovnako,ja osem a nepovedali mi ze je to vela..nech nevymysla ta tvoja doktorka,snad nebudeme drzat dietu 😀

tinka349
25. mar 2010

no ste ma prinutili postavit sa na vahu, ze ako je to so mnou...a som nabrala zatial 5,2 kg, ale mam pocit, ze uz aspon 10 kg co sa pohybujem pomaly ako slonica 😀 a muz ma vcera sokoval - v cukrarni som si objednavala broskynovy dzus a casnicka mi hovori ze maju len broskynovy ladovy caj.... amoj muz jej odpoveda : '' to je najviac kaloricky napoj, dajte jej len mineralku '' 😠 😠 😠 a mna islo roztrhnuuuuuuut 😠 😠

robika
25. mar 2010

to ani podla mna nie je vela, ja som tiez pribrala 9 kg a nikto mi nehovori, ze to je vela. Kazdy hovori, ze este dost priberiem...

zrzulka
25. mar 2010

pozrite: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6635426&tab=0

...ta by sa teraz hodila, ze na rozmnozovanie eur 😀 😀 😀 zeby novodoby oslicek otras sa????

mirka285
25. mar 2010

mne sa ta penazenka velmi paci 😉

mojalili
25. mar 2010

JA koncim zajtra 28.tt a mam +11 kg, dnes v poradni mi lekar nepovedal prvykrat nic k mojej vahe, co som stastna, lebo minule pindal. Ale tak viem, preco, ved ja musim tie kg nosit a nie je to lahke 😒

tinka349
25. mar 2010

no osliecek otras sa 😀 u mna to nejak neplati, a peniazky skor ubudaju akoby sa rozmnozovali 😖 a myslim si ze ani tento zazrak by mi k rozmnozeniu penazi nepomohol 😀

mojalili
25. mar 2010

TA penazenka vyzra byt celkom prakticka...a ze 63 zaujemcov...to je nieco🙂

maxara
25. mar 2010

Pekny vecer babulky...

mojalili ja ti straaasne zavidim tych tvojich par dni do materskej. aj ja chceeeeem..

kafko super infosky si doniesla... teraz sa uz epi nebojim vobec, ale aj tak radsej ostanem pri tej mojej teorii, ze zaplatena bude cakat na pouzitie a mozno nic z nej nebude, v co dufam... tak ako su dokazane tie pozitiva, co si hovorila, su dokazane aj negativa a podla mna to je vzdy individualne.. tak preto sa budem snazit si ju nedat

tinka toho tvojho muza by som veru nechcela... ja sice repcem, ale vzdy je problem len bud v tom, ze je hladny, unaveny, oboje alebo mu chyba sex... cize mozem poskusat postupne, co si myslim, ze je problem a potom sa uvidi...

stanka ordinacne neviem, ale ked pojdes na prvu poradnu, tak to zistis... baby co pisali do fora, tak pisali, ze vzdy ked tam isli, tak tam niekto bol, no ale asi mali poradnu doobeda.. si myslim.

robika - ked sedis, tak je to celkom aj normalne, ze ti puchnu nohy... mne puchli v lete aj bez tehu. Ja som s nimi pod stolom cvicila a co mi zaberalo najviac bolo, ze stolicka nesmie byt vysoko. Teraz mam stolicku nizko ako zachod, aby boli akoze kolena vyssie, pod stehnami miesto aspon na ruku na lezato (aspon cm), aby prudila krv pekne plynulo a aby nebola nikde brzdena. No a plus treba s tymi clenkami tocit, napinat spicky, paty... no a ak mozes, tak castejsie sa prejdi. A doma pri sprchovani si predkolenia sprchuj na striedacku (vzdy na 3-4-5 sekund aspon 10 krat kazdou vodou) uplne ladovou vodou a uplne horucou vodou... ako sa ti len bude dat zniest. Je to velmi dobre proti krcovym zilam na predkoleniach a zaroven to rozprudzuje krv a opuchy miznu... snad ti nieco zaberie (inak mne to je velmi prijemne, hlavne ked skoncim, potom je koza taka prijemna...)

zrzulka - varixy resp. varixie su krcove zily... mozes ich mat kdekolvek, no ale "tam dole" by som ich nechcela, vlastne nikde by som ich nechcela 😒

maxara
25. mar 2010

babky zabky koncim, idem buvat, zajtra si vas precitam, lebo mm so sidom idu pozerat nejaky stupidny film, zhasnu mi svetlo a nic neuvidim... 😒

maxara
25. mar 2010

inak, ja som pribrala zatial 1 kg 🙂 sa tesim, ze len...
a napadlo ma, ze ktoru z vas uz pustili sadnut v buse kvoli brusku? mna este nikto 😒

mirka285
25. mar 2010

maxi super,ved ty budes po porode jak lanka stihla 😉

lucka_o
25. mar 2010

maxara tak to si dobraaaaaaa len 1 kg. ja som pribrala 7 ale nejak to necitim este .....zmestim sa do vsetkeho, tak ako predtym..... 😀

lucka_o
25. mar 2010

inak baby nehodili by ste Łink na tabulku? vdaka🙂

sunavianka
25. mar 2010

kafoditka díky za info, dúfam, že tuto mi ju poskytnú ak budem potrebovať....

maxara to je super že len kilečko si nabrala ja už mám na sebe 5 navyše ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre