Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
26. mar 2010

Mne tam rodila len jedna kamaratka a ta veruze nemala najlepsie skusenosti, ostane jedine co som si na nete precitala co sa tam udialo... A okrem toho chodime casto s malou do tejto nemocnice viem aky system tam maju.(i ked porodnica vraj ma ine vedienie co som sa dopocula ako detska hospital) Aj teraz naposledy co sme s malou boli som skoro plakala od bezmocnosti (teraz som citlivejsia na tieto veci) ako sa tam "vyburili" na mojom dietati.... A ked uz si clovek dokaze vyliat svoju zlost na dietati .....tak dalej radsej nekomentujem....

zrzulka
26. mar 2010

Ale tak zase sestonedelie a detske oddelenie je vraj super....
ja stale neviem kde rodit... Myslim co sa tyka Ba nemocnic tak je to asi jedno.... Bud ma zena stastie na porodnika alebo si to tak odtrpi a potom "zabudne".

maxara
26. mar 2010

siska no ved to... ja som tiez pocula, ze to boli ako silne kramy bez ibalginu... a takych som si ja prezilaaaaaaa az az... som s tym mala strasne problemy. Tak preto si vravim, ze ak to ma byt takto, tak pohoda, to som si ista ze zvladnem, ale ak to ma byt viac, tak co ja viem... potom uvidim a napisem..

maxara
26. mar 2010

zrzik - ja som na detskych robila, tak kazda klinika ma ine vedenie (teda niektore maju rovnake, ale napr detske kardio je uplne samostatne, maju to ako keby prenajate alebo co... nejaky system). No a pokial viem, veeeela zalezi, na ktorom si oddeleni, kazde ma svoje pravidla a moresy az sme niekedy krutili hlavami, ze co oni tam dovadzaju s tymi deckami, ved aky to ma vyznam... ale su oddelenia ako napr ocne, ktore ma viac menej iba naplanovane operacie, cize si to tam pekne manazuju a potom napr chirurgia, kde mas denne x prijmov a nevies co skor, lekari operuju akutne aj objednane, nestihaju a tak sa bezne stane, ze si k ruke zavolaju neskusenu silu... ako napr. mna na ambulanciu, ked asi okolo 18tej vecer prijali asi 10teho chalana, co spadol z motorky s podozrenim na zlomenu chrbticu, s dierou v chrbte... musela som asistovat pri RTG, ja co som nevedela ani ako ho mam chytit ani nic... musela som asistovat pri cisteni tej diery a vyberani skla spod koze... no takze nemyslim, ze chyba Kramarov, ako takych.. dobri dr robia co mozu a protekcnych mas vsade...

jaruska8
26. mar 2010

Ahojte baby, dnes som bola na tom diabetologickom teste a mne to chutilo. 😉 😉 😉 No, ja som asi čakala nejakú pohromu a nič. 😀 😀 😀 😀 No čo už, som divná. 😝 😝 Ale u mňa dnes zapracovala moja tehudemencia, zabudla som si tam knižku, ale našťastie sa našla. 😀

jaruska8
26. mar 2010

ja som bola na Kramároch na detskej intentívne a bola tam super starostlivosť a dobrá strava, ale už by som sa tam nevrátila. Fuj, nemocnice. ☹

maxara
26. mar 2010

jaruska tak ja som v soku... bleee, ako ti to len mohlo chutit? teda ja som to este nepila, ale celkovo ja moc sladke nemusim, iba kolu a kofolu, prip vineu... inak teraz ma napadlo, ze chutit ti to vlastne moze, lebo ak poznas kvapky HYLAK (chutia asi ako grcka), tak mm mi zadelil, ked som mu ich naordinovala, ze jemu celkom chutia... fuuuuuuuuuuuuuuuj 😝 😝 😝

maxara
26. mar 2010

a kde si tam bola?

jaruska8
26. mar 2010

No, to bolo pres 8 rokmi, po operácii chrbtice som mala nejaké komplikácie (pneumothorax) a tam ma dali, na Kramáre, na intenzívku. Hrozné časy. 😒

johanka331
26. mar 2010

Zdravím júlovky, som v 25. týždni a chcem sa spýtať či už máte niečo kúpené pre drobca. Poradte s čím by som mala začať v obchodoch? Mohol by mi niekto vysvetliť čo je to tvrdnutie brucha a ako sa to prejavuje? Pýtal sa ma na to lekár a nevedela som mu povedať. Zatial som pribrala od začiatku 7 kg. 🙂

sunnygirl
26. mar 2010

JOHANKA vitaj

Baby, ja som sa síce nerozhodla pre epi, ale asi nie, asi si ju nedám, možno budem ľutovať, veľmi, lebo ja bolesť nejako dobre neznášam a navyše ma bolesť rýchlo unaví. Aj ja som mala každý mesiac bolestivú menštruáciu, algifen to istil vždy.

A keď sme pri tých pôrodoch, je to ozaj indivindi, a veľa záleží od ženy. Minulý týždeň porodil jedna z činžiaku za 2,5 hodiny svoje štvrté dieťa, chudá jak trt a v 9. mesiaci chodila a zohínala sa akoby ani tehotná nebola. A pred dvoma týždňami rodila kolegova známa a tá nemala kadial porodiť, lebo sa jej počas tehotenstva neroztiahla panva a to pju nechali prenášať dva týždne a keď muž maličkému nepočuli srdiečko, tak rýchlo cisárskym a malyý mal vyše 4 kíl. A to v dnešnej dobe ju takto nechali vytrápiť, keď lekýri vedia podľa sona zistiť všetko. No nepotlačila, nemala z čoho. Tak trpela. 😒

maxara
26. mar 2010

jaru tak to ti nezavidim...
johanka johanka kuk do nasich albumov, niektore babule maju uz paradnu vybavicku.. Ja som zacala nechtiac kocikom a postielkou, dobra cena, mimoriadna prilezitost... potrebovala som vacsie veci nakupovat priebezne a kedze som musela riesit aj nejaky nabytok, tak som si to rozdelila na viac vyplat 😉 prve oblecenie co som kupila bola frajerska suknicka, ked som sa dozvedela, ze je to dievcatko a potom 3 bodycka cisto biele, co som popisala. Nejake veci som zdedila a tie teraz analyzujem 😀 aby som vedela, co dokupit. Kozmetiku sebamed som nahodou videla v akcii, tak som ju vzala... iba dve veci, emulziu do kupela a asi olejcek alebo mliecko... a ink nemam uz nic
tvrdnutie bruska su stahy maternice, ktore su normalne, ale nie ked ich je vela a trvaju dlho... asi preto sa to pytal.. ja presne neviem, ake su to pocity, lebo ja som tucna a moje brucho ma na maternici tukovy vankusik, cize aj stvrdnute je vlastne makke.. ale myslim, ze je to take napatie, taky pocit ako ked nedokazes sama uvolnit nejake svaly, nieco ako kvazi krc..

sunnygirl
26. mar 2010

bóóóóóóóže, ale mi tie písmenká tancujú....... 😀 😀 😀

zohínala má byť s ý, nie muž ale už,

takže naozaj veľa záleží od toho na koho natrafíte a ako to zvládneme 😅

zrzulka
26. mar 2010

Joj ja som nemyslela nic zle na lekarov ale na vedenie ci ako to nazvat. nebol to len moj nazor ale kazdy jeden rodic frfotal na to ze naco si platime dane ked si nutena ostat s dietatom v nemocke a sluzby "naprd". jasne ze najdu sa aj taki lekari aj onaki. ja s lekarmi ani s personalom problem nemam(vsak mam "hubu" aby som sa ozvala) len s tym ich systemom ktory nikdy nepochopim. Uvediem priklad. malej robia vysetrenie v uplnej anesteze.... Akoze to ze tam musime trcat 3 dni pretoze inak by im to poistovna nezaplatila, s tym som sa uz zmierila i ked je to tiez tak trochu na hlavu.... tentokrat jej "sirupcek" na uspanie nepomohol. mala bojovala hodinu kym zaspala. Ale tu hodinu vriekala, vselijako sa zvyjala, hlavu si trieskala o stenu kopala ma do brucha (az sa sestricka bala ci mi neublizi, predsa len som tehula). bola uplne na nervy z toho ze nevie co sa s nou deje... tak som sla za sestrickou ci ju teda nemozu uspat normalne Proste mi ten pohlad na to ako sa trapi nerobil dobre. bola som uplne na nervy z toho ze jej neviem pomoct.(samozrejme ze aj ostatne mamicky s hrozou na nu pozerali, deti sa pytali co je dievcatku) Sestricka vola na anesteziologicke, ale oni zial teraz nemozu ju uspat pretoze maju nejake operacky a proste nemaju na nas cas.(radsej nechaju nech sa dieta trapi 😝) Viem ze za to lekari nemozu ale my sme na ten termin cakali od decembra. jednu mamicku dokonca poslali domov ze proste nemozu spravit operaciu jej dietatu lebo maju uz 2 naplanovane... Robia si co chcu... Normalne som chcela podat staznost za taketo spravanie na nich. Mozno to este urobim, sama neviem ale ten pohlad na to ako sa mala trapila ufffff . nabuduce ziadny sirup, nech ju rovno uspia. predsa len mala si vytrpela preoperacne, a nakoniec by jej to vysetrenie ani nespravili????

zrzulka
26. mar 2010

Maxi a ty si zdravotna sestra? na ktorom oddeleni si robila? jasne ze nie je oddelenie ako oddelenie. ked sme boli na Are tak to je ina kategoria oddeleni. Ako z filmu

zrzulka
26. mar 2010

Maxi do tej glukozy si mozes dat citron, vtedy sa to da a ked je chladene tak to nechuti zle. da sa to.... ja idem buduci tyzden ale glukozu si zarabam sama tak si to namiesam tak aby mi to chutilo 😀 😀 😀

sunnygirl
26. mar 2010

ZRZULIK: tak to nič moc, uf...............................a ty si nepridala žiadne foto oblečenia, čo si nakúpila v UK

maxara
26. mar 2010

sunny - ved prave toho sa desim.. ale spolieham sa, ze to zvladneme vsetky hravo 😉 ja mam kolegyne, stare tety, co maju odrodene uz davno a vtedy teda epi nepichali... a kazda to popisuje inak a kazda sa pri tom usmieva, akoze nevadi, ze som trpela.. kazda si tym prejde.. no a jedna kolegyna ma 4 dcery, malinka chudulinka a vsetky porody lavou zadnou a jedna ma 6 deti a vravela, ze ktore ako... ze sa neda povedat, ze cim dalej tym lahsi porod.. druhy bol najrychlejsi a vsetky boli spontanne a inak kazde tehu ine, kazdy porod iny...a vsetky bez epi 😉

zrzulka
26. mar 2010

Sunny uz som to tu mala ale aj vymazala.... Pofotim ale uz aj na malom modelovi 😀 😀 😀

carrie84
26. mar 2010

Zrzul - to je strasne ... male deti nechat takto trapit !!!!

johanka - vitaj 🙂 Tvrdnutie bruska - poctis to ako nahly tlak, napatie (akoby sa ti napla koza) a brusko ostane velmi tvrde. Zvycajne to trva niekolko sekund a potom to povoli. Ak to pride, urcite to spoznas /ten tlak aj hmatom rozdiel medzi "tvrdym a makkym" bruskom/.

zrzulka
26. mar 2010

Joj a musim vam napisat ze sme kupili malej taku tu babiku ktora je ako zive babetko a mala ju stale krmi z flasky a dava jej cumlik... snad bude taka pomocnicka aj pri braškovi 😀 strasne je podarena ako sa stara....

mirka285
26. mar 2010

caute babule,tak ja som prave prila z Kramarov,bola som na chirurgii si dat vybrat taku hrcu na zapesti,co vyzera ako tukova alebo neviem ako to definovat ono je to take ako huspenina ☹ kedze som tehu nemohli mi to rezat a nechat otvorene na cistenie,tak mi to vybrali injekciou,a mala by som mat chvilu pokoj 😉 doktor bol uzasny,za desat minut som bola vybavena,ale po znamosti samozrejme..inak by som tam stravila asi pol dna ☹ ☹

sunnygirl
26. mar 2010

maxi: ja tomu maličkému tiež, keď ho hladkám, dohováram, aby maminku veľmi nevytrápilo 😀 😀 😀

zrzulik: tak so si si pekne naplánovala, aj s modelom 😀

sunnygirl
26. mar 2010

zrzulik: tak niele ty budeš maminou, ve´d aj ona chce byť maminou, bede ťa napodobňovať vo všetkom, bude to sranda 😀 😀 😀

mirka: pre teba hviezdičku, že si bola taká odvážna 😎

zrzulka
26. mar 2010

.... baby to je ja som myslela ze som len precitlivela ked som tehu, ale vsetky tie mamicky to tak prezivali so mnou akoby slo o ich dieta.... mne je este aj teraz zle ked si na to spomeniem. To ako si trieskala hlavicku. Ona to nevnimala lebo uz bola nadopovana tym sajrajtom ale ja som sa bala ze si nejako ublizi. ona bola ako handrena babika bez duse. Ziva mrtvola. este ze nakoniec zaspala lebo toto absolvovat v tehu este raz tak ma slahne. ja som v tej chvili vobec nevnimala maleho ze mu moze ublizit, keby mi to sestricka neustale nepripominala....

sunnygirl
26. mar 2010

zrzulka: áááááááááááákééééééééééééé peknééééé tortičky ty robíš 😀

zrzulka
26. mar 2010

Maxi tak bodaj by si mala pravdu ze druhy porod byva najrychlejsi... 😀
ja zatial kvoli porodu nestresujem.... Ani pri malej som nestresovala. vzdy som si povedala ze sa narodit musi.... Proste si nieco vytrpim ale potom nas cakaju uz len krasne chvilky ... A tak aj bolo.... Poznam kocku co vobec nemala bolesti....je to tak strasne individualne. Budeme si navzajom priat aby mala kazda jedna z nas krasne spomienky na porod ...

zrzulka
26. mar 2010

Sunny vdaka... :o)))) je to jednoduche...

sunnygirl
26. mar 2010

No iné nám neostáva, len myslieť pozitívne a dúfať, že to zvládneme, budeme si držať palčeky 😉

zrzulka
26. mar 2010

Mirka a ta hrca ta aj bolela? z coho si to mala? Hlavne ze to mas uz za sebou.... Mna tiez pri malej rezali (teda ked som bola tehu) Nic prijemne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre