Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
28. mar 2010

maxi a odkial kupujes tie vecicky ???

zrzulka
28. mar 2010

Nasa mala nosila 62 asi tak do 4, 5 mesiaca.. Ale fakt to zavisi od vyrobcu ... slovenske zodpovedaju tej velkosti aku kupis ale zahranicne su vacsinou o kus vacsie. napriklad ja som na minulu jar objednavala malej veci z Nextu velkost 1.5 -2 roky a nosi ich az tuto jar.... A na vecer nepotrebujes nejako extra hrube veci, ved ten prvy mesiac nebudes s malou po veceroch chodit vonku... Kym si najdes system....

mirka285
28. mar 2010

Maxi podla mna svetrik vyuzijes vecer,ty byvas v dome takze mala bude podla mna viac na dvore v kociku na cerstvom vzduchu..ja tiez planujem byt vela u nasich na dvore,nastastie byvaju 5 minut odomna a mam u nich aj svoju izbu,a chcem kupit postielku aj k nasim,nech aj tam jednu mame...

maxara
28. mar 2010

zrzulik no ja periem zatial iba tie veci po sestrinom kubovi, lebo boli na povale v takych vakoch (nevakuovych) a boli trochu navlhnute po zime, tak som ich dala postupne prat, aby keby nahodou boli nejake cudne, smradlave, aby som ich mohla pokojne prebrat a pripadne vymenit za ine... tie vecicky som si kupila tu z MK. Bol to taky balicek ruzovych malych veciciek, a ta babulka mi potom poposielala este aj fotky inych veciciek a z tych som si vybrala. No a este mi k nim prihodila nejake navyse, aj s teplomerom vody na kupanie. To vzdy potesi, musim jej napisat mejl, ze aka zlata je... 🙂
postielku, kocik mam, vanicku donesie sestra, dokonca mam aj golfac uz, mam 2 a pol hniezda do postielky aj s baldachynmi, navlecky a plachty dvoje... klokanku mam tiez, asi dve... musim dokupit deky, perinky, zavinovacky, a tie drobnosti pre babo ako su flasky, kefka na vlasky, noznicky a pod... mam jeden cumlik.

tinka349
28. mar 2010

joooj...ja jedno co nechcem je kupovat tehu podprdy.....jednak sa mi nepacia, jednak su drahe, jedank ani newem akuvelkost mam kupit 😖 a tie nocne kosele na kojenie....stacilo mi ze jedna moja kamoska pred pol rokom kupovala so zirafou, slonom a take, a ja moc zvieratkovske kriklave nemusim...skor nieco normalnejsie, ako je tato :
http://www.4mama.sk/?page=shop&cat_id=25&id=296...

zrzulka
28. mar 2010

Maxi super ... takze uz mas takmer vsetko .... ja uz tiez len drobnosti, musim prestudovat nejaky zoznam co mi este chyba

maxara
28. mar 2010

mirka to mas pravdu, budeme co najviac vonku na dvore, samozrejme ako sa poznam, budem sa bat a budem opatrna, ale skusim nepanikarit... boooze ved ja neviem, chodi sa s babatkom von na prechadzky (akoze nie medzi ludi) uz od zaciatku?
zrzulik a tvoja mala je mensia, alebo priemerna.. ? ja mam tiez niektore veci tej velkosti 0-3 mesiace, 3-6 a tak.. len som chcela vediet, ze tie najmensie kusky (teda okrem 50tky, tu nemam ani jednu), ze ako dlho sa nosia..
inak monitor dychu neplanujem kupit... som sa bavila s jednou sestrickou a ona vravela, ze vacsina mamin ho chce, ale nakoniec ho ani nepouziva.. vraj ak by to malo byt nutne, v zmysle, ze by bol predpoklad, ze by male mohlo mat nejake problemy, tak dr urcite na to upozorni a monitor sam odporuci... co mi nesedi s tym, ze syndrom nahleho umrtia postihuje aj uplne zdravych jedincov, ale zas, ak spi v izbe s nami, tak ak by k tomu malo prist, to babo sa meta, hybe... skratka sa dusi. Tak ak mame lahky spanok... boze ja neviem...

mirka285
28. mar 2010

Tinka aku mas koselu predsa nikto nevidi 😉

mirka285
28. mar 2010

Maxi neboj,ja si take veci ani nepripustam,tak preto ani monitor nekupujem...

maxara
28. mar 2010

zrzik, no praveze tieto veci uz ani neviem, ako maju vyzerat... 😒 ani neviem ako sa pouziva sterilizator... a dokonca ani, ci flase na mlieko nesklenene sa mozu do neho dat... alebo do mikrovlnky... ved su plastove... ja sa bojim, ze nieco zase doseriem, ako ja zvyknem... a kde sa tieto veci dozviem? v juri je jedna lekaren a je tam velmi mila predavacka a su dost dobre vybaveni tymi deckymi zalezitostami, ale furt tam maju ludi.. tak nechcem otravovat...

maxara
28. mar 2010

mirka ved ja ho nekupim, iba teda ak by mi bol odporuceny kvoli tazkostiam... len aby som nieco nezakrikla.. 😒

mirka285
28. mar 2010

maxi to ani ja neviem,sterilizator do mikrovlnky mam este zabaleny ale pevne verim ze je k tomu navod...neboj to budeme studuovat az ten posledny mesiac ked uz sa nam nebude chciet absolutne nikam,lebo hned budeme unavene a budeme fucat a cez brucho si neuvidime ani na prsty na nohach 😀

maxara
28. mar 2010

nocnu kojaciu koselu mi kupil mm... davno pred tehu... 😖 velmi sa mu totiz pacili otvori na prsa, cez ktore mohol kedykolvek pichnut ruku 😀 ale spi sa mi v tom veeeelmi zle... ja sa krutim kade tade a ono sa mi to furt otvara a tak. Ale mozno na kojenie to vyuzijem, ale do porodky si ju nechystam zobrat. Tam radsej na gombiky...

robika
28. mar 2010

nahodou baby nemate niektora skusenosti, ci moze zubar trhat zub pocas tehotenstva, lebo mne bude treba a ci som teraz v dobrom mesiaci, na taketo zasahy...

maxara
28. mar 2010

sterilizator ma desi... ale aj vyvaranie... a ani tie zavinovacky neviem, ake mam vybrat, perinku klasicku neviem, kde zozeniem... no skratka... musim tieto veci este zabezpecit s "malym bruchom"... 😖
no aj ja dufam, ze prave tu spolocnymi silami na to prideme 😉

zrzulka
28. mar 2010

ja si tiez nic zle nepripustam ale monitor sme kupili novy. V noci bude maly s nami ale cez den nebudem pri nom nonstop. to by som sa rada venovala aj malej tak hlavne preto....
maxi mala sa narodila takmer 4kilova. Si kazdy robil srandu ze kde bola v tom mojom minibrusku. Ale teraz je take drobnejsia. Su od nej aj vacsie deti ale aj drobnejsie. Asi taky priemer. ja to velmi neviem posudit....

zrzulka
28. mar 2010

Robi moze trhat, ono ked ti to umrtvi je to len lokalne umrtvenie ktore neohrozuje nijako babo....

zrzulka
28. mar 2010

Mne ked som bola tehu vypalovali bradavice

tinka349
28. mar 2010

robika- skusenost nemam, ale tak urcite ta nebude trapit len tak a nieco ti da...ekd nie injekciu, tak skor sprej....ono asi menej skodi....a monzo ti ho nakoniec ani nebude trhat, len ho nejak zablombuje a riesit to bude az po porode....mysli pozitivne 😅

maxara
28. mar 2010

robika ozaj, ved toto som ti chcela napisat... neviem, ci nemoze trhat kvoli niecomu inemu (vraj by sa to nemalo, ale neviem ci je ten dovod nejaka babska povedacka, rovnaka ako ze vlasy a nechty sa nemaju strihat pocas kramov), ale ak by islo len o injekciu, tak tu ti dat urcite moze... ja som bola uz trikrat u zubara a ver tomu, ze ja bez injekcie ani nesadnem do kresla... a teraz som mala take hrozne kazy, ze z dvoch zubov mi musel tahat nervy a pritom z vonku ani nevidel kaz... ☹ a teraz idem na dokoncenie (bez RTG na vlastne riziko, s tym, ze si ho dorobim po kojeni) 15teho a minuly tyzden mi vypadla asi plomba, ale neviem o tom, ze by som ju tam mala mat, tak to mozno bol kusok zuba... 😒

maxara
28. mar 2010

zrzik - tak potom som spokojna, 3 -4 mesiace ak by stacila 62 az 68 tak to mam veci aj do pol roka.. 🙂 ale tie budem este musiet potom priebezne dokupit

tinka349
28. mar 2010

MIRKA - no koselu nikto nevidi, ale ide aj o moj pocit 😀 nechcem sa citit ako nejake skarede kaciatko 😀

MAXI - ja som kdesi pocula ze ten stelirizator do mikrovlnky nie je zdravy hlavne kvoli ziarenie....a ze aj tak je najlepsie flase vyvarat, ako to robili anse maminy...takze ja stelirizator nekupujem, aj tak by som ho nevyuzila, radjse kupim ten monitor 😝

robika
28. mar 2010

dakujem baby, som trochu ukludnejsia, uvidim ako bude zajtra, dufam ze sa tam nezosypem, lebo ja som tiez taka vystrasena zo zubarov 🙂. Majte sa, prajem dobru nocku.

maxara
28. mar 2010

tinka myslela som davat flase s mliekom do mikrovlnky... zohriat ho... tie sterilizatori su aj ine ako do mikrovlnky... a vyvarat sa mozu plastove? napr aventacke?

maxara
28. mar 2010

babky ja idem na ucho, tak dobru noc... ja som mierne mimo z celeho toho posunu a tej svadby a mojho dnesneho spanku striedaveho...

zrzulka
28. mar 2010

mlieko sa zohrieva vo vodnom kupeli alebo v zohrievaci jedla ... ja som malej zohrievala aj jedlo v tom zohrievaci. teraz uz dam aj do mikrovlnky ale do tych 2 rokov som davala do ohrievaca... Ale sterilizaror sme mali taky do mikrowlnky. Aj tak som ho pouzila mozno 5 krat. ja som pri malej nemala co sterilizovat.... A mozes tam dat avent flasky tie su v pohode.... len tam nedavaj retiazku na cumlik ako moj muz 😀 tu som mohla rovno vyhodit 😀 Aj niektore lyzicky sa mi tam znicili.

mirka285
28. mar 2010

Tinka mne moj Gabko povie ze som najkrajsia aj vo vreci,takze ja taketo veci neriesim 😀 zato malu budem paradit urcite,som prave zistila ze uz mam 13capiciek a 16 parov ponozticiek.zas mi to preskakuje a nakupujem ako moja mamina povie do blba 😝

tinka349
28. mar 2010

MIRKA- no zalezi od manzela akeho mas 😒 ked sa tvojmu pacis, budes sa mu pacit stale....ale ja mam trochu ine manzelstvo...parkrat som to tu uz spominala, a skoda slov na muza kao mam ja....v podstate dokopy ani ho nemam, a ziadne slova chvaly na moju postavu nepocuvam uz dooost dlho...ale netrapi ma to... 🙄

tak dobru noc tehulky , sweet dreams 😝

mirka285
28. mar 2010

Tinka ty si pekna mlada baba,treba ho vymenit ked stoji za prd 🙂

maxara
29. mar 2010

dobre ranko dievcatkaaaa,
ja odpadavam... dnes som prva??? 😕 dnes nevyjde slniecko sunny?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre