Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
2. apr 2010

Ericica - neboj sa toho PAralenu, moze sa. Dokonca teraz aternica neprepusta uz tolko liekov, ako na zaciatku....prave som citala knizku.

Kocky, nasla som moj velky problem bolesti a chodenia ☹ ☹ ☹ . NA poradnu idem 13.4. a bojim sa, ze ma hned vypise, a nebudem moct nikde chodit pesi a dlhsie trasy, ako som zvykla.... 😒 😒 😒
Isla som sa osprchovat, a zistila som, ze moje varixie (žily) "tam dole" nadobudli velke rozmery, napuchli, strrasne sa zvacsili.Tam sa mi naviera pri chodeni krv a strasne to boli..musim ihned si sadnut.....strasne sa bojim toho, ze kvoli nim nebudem moct normalne rodit....mam ich tam strasne vela. 😖
Ach jaj, pri LILI som to mala len jednu a neskor, pri konci tehu, teraz ich mam snad 6 a len teraz, skoro.... ☹

mojalili
2. apr 2010

No nastudovala som si nieco o tom, vraj to vymizne po porode....ale je to hrozne bolestive a este horsie to vyzera 😖

sunnygirl
3. apr 2010

Dobré ránko bábiky v bruškách s malými šibačmi alebo vyšibanými princeznami....samozrejme až v pondelok 😀 .

Tak aj ja Vám všetkým prajem pekné veľkonočné sviatky, vodičky tak v norme a korbáčovania tak v norme a tých smradľavých kolínskych, čo najmenej, ale tak aby sme boli zdravé aj s nešimi ratolesťami 😎 .

Už sa blíži, už sa blíži Veľkonočný pondelok,
už sa vajcia obliekajú do farebných košieľok.
Ej, krúťte sa, kolovrátky,
ej krúťte sa, praslice!
Už sa vajcia obliekajú by z nich boli kraslice.
Veselé velkonočné sviatky Vám želá Sunnygirl

Tak ja som sa včera snažila nejako vyliečiť, no priedušky totálne boľavé a nos tiež nič moc. Polovička mi povedala, večer, že nech skúsime tie kvitnúce vetvičky vyhodiť na balkón a uvidíme, či ma to neprejde, tak sme ich večer vyhodili tak uvidím, či budem kýchať celý deň. Bola som síce už na alergológii nekoľko krát, ale nikdy mi nezistili alergiu na kvitnúce.

Malinké bolo včera celý deň hore, to sa mi ešte nestalo, ale predpokladám, že bolo moje vykýchané a vykašľané, ale aj teraz ma zobudil kopančekmi.

No a ani nevim k čomu som sa chcela vyjadriť 😅 , tak len pekne píšte, upratujte, pečte, veď ja asi podobne ako Mijalili, od svokry od maminy a mám napečené 😀 😀 😀 , pa pa

aalexis007
3. apr 2010

Dobré ránko, mňa dnes môj drobec zobudil o 4 ráno takými kopančekmi. A kopkal si tam o100-6. Nevadilo mu, že maminka chce ešte búvať. 😔

carrie84
3. apr 2010

Dobre rano, babulky 🙂

Ja som dnes skoro vobec nespala ... nejako som sa nemohla ulozit a stale som sa len prehadzovala alebo budila 😒 Do toho sa mi paradne rozbehla alergia, takze ma palia oci a tecie mi z nosa .... a ked som si konecne nadranom nasla pohodlnu polohu (pol na boku, pol na bruchu), tak sa to malemu, samozrejme, nepacilo a zacal strasne kopat!!!! Rano sa stazujem drahemu a on, ze co sa divim, ze mne by sa tiez nepacilo, keby ma niekto prilahol .... 😝 😀

mirka285
3. apr 2010

Dobre ranko..Sunny dakujeme za basnicku 😉 moja dnesna noc katastrofa,celu noc som len hladala miesto ako sa ulozit,bu boleli krize alebo brucho,no proste otras 😢 pri prvom tehu som mala 20 kg nadvahu a citila som sa dobre,no chapete to?ked citam ako ste vsetky vyupratovali a napiekli tak si pripadam hrozna...ja mam sice poriadok,i ked okna som meumyla,napecene nemam nic,teraz som dala varit udene maso,a zajtra ideme tak ci tak na obed k nasim..ale pojdem mame pomoct s varenim zajtra aspon 😉 dnes je mi tak vselijak,ta bolest zatial neni taka ostra ako vcera ale je mi cudne 😠 vsetky sa pekne vyzdravte,Ericica snad si stihla upiect volajaku krasnu tortu ked uz sviatky asi prelezis ☹ dnes sme chceli istku svokre,ale neviem teda ci mam ist...asi budem lezat doma,to bude istejsie....

strasska
3. apr 2010

Ahojte, zelam krasny den!
Ja som uz upiekla kolace vcera a vsetky sa mi zdaju riadne sladke...tak neviem, ci iba ja mam teraz take chute, alebo budem po sviatkoch kolace vyhadzovat. Este sa chystam na mazanec, nieco ako vianocka...tak drzte palce, bude to moja premiera.
papa

robika
3. apr 2010

Ahojte, tak ja som nepiekla, aj ked som chcela iba taky rychly marhulovy kolac, ktory vsetci zboznuju a hned je cely plech fuc, a taku obycajnu smotanovu nepecenu tortu s ovocim, lenze dnes sme doniesli od starej mamy 4 druhy kolacov, ze je to asi uplne zbytocne... aj ked chute som si urobila uz na to svoje ☹
ideme dnes grilovat, takze uz zacinam chystat, je pekne pocasie, tak sa velmi tesim, ze budeme na cerstvom vzduchu cely den...
Maxara: tie sprchy si davam, je to pre mna sice hrozne (ta studena voda), ale myslim si ze to ma nieco do seba, akurat musim mat celkovu proceduru, inak to nema ten spravny ucinok: 1. striedave sprchy, 2. masirovanie s konskou mastou (take jemne) 3. spanie s nohami vylozenymi hore. Skusila som nieco z toho vynechat a rano neboli uplne odpuchnute, takze takto to musime robit kazducky vecer, ale tych par mesiacov to vyzdrzime...
Akurat vcera som si prvy krat dala ten detralex a si predstavte ten rozdiel, cez den som ich nemala velmi zapuchnute, rozdiel oproti predchadzajucim dnom asi 3 cm (ja si meriam tie opuchy kazde rano a vecer, aby som lekarovi vedela povedat).
No a moj gynekolog ma za tu konsku mast velmi pochvalil, ze to som si velmi dobre naordinovala 🙂
Babulky inak ja spavam ako medved, velmi dobre, akurat co idem 2x v noci na wc, ale inak spim celu noc, co som velmi rada, lebo inak by som bola velmi nervozna... ale ja som sa s drobcekom dohodla, ze v noci budeme pekne buvkat, tak poslucha, zatial 🙂
Krce v noci uz tak velmi nemava odkedy beriem pravidelne tie tabletky magne B6, to mi kazal dr. predtym alebo ked vynecham som mavala take, ze mi bolo az do placu, a najlepsie boli naraz v obidvoch lytkach...

robika
3. apr 2010

Inak prajem vam vsetkym pekne velkonocne sviatky a nech si uzijete hlavne vela kludu a nech vas nic zle netrapi a nech sa o vas vsetci doma pekne staraju 🙂

adelaine
3. apr 2010

dobre predpoludnie vsetkym,
ja som sa az teraz vygulala z postele, milujem sviatky a vikendy, ked sa nemusim nikam ponahlat 😀

dnes upeciem kolac, ale len jeden, lebo som sama, ktora ho potom je 😉
moj manzel nie je na sladke, a ja si ho praveze doprajem....a potom gulam ocami na vahe 😖

inak carrie, ja to mam s mojim drobcom uplne rovnake ako ty,
predtym pred tehu som spavala vylucne na bruchu, teraz je to samozrejme nemozne,
tak sa snazim lezat na boku, avsak mojmu detvakovi 😀 sa to samozrejme nepaci
a kope ako ozivot, mam pocit, ze sa raz prekope von....tak si pekne krasne musim lahnut na chrbat,
trosku ho pomojkat, nech sa ukludni a potom uz obaja spime....
inak kupila som si tehu vankus, a je to super vec.

maxara
3. apr 2010

Ahojte babulky, vidim ze dneska nikto nekvasi pri PC, taky krasny den mame.. ja mam dnes naordinovane upratovanie, ale som si povedala, kolko stihnem, tolko stihnem... okolo 2hej maju k nam prist nasi s ruzami, idem si ich zasadit (co som si zaockovala, to si aj zjem, zbytok je uz rozdany, tak ani neviem, ake odrody mi ostali 😒 tak ale vsetky su krasne). Dovtedy chcem stihnut uvarit obed, vyvesat oprate biele detickovske vecicky, zvesit ususene a zacat umyvat okna.. Inak uz som vo vareni v polovici, zasiala som zeruchu do pruteneho kosika, nech mam vajicka pekne naaranzovane.. este dnes musim nafarbit vajicka, lebo zajtra ideme po miskovej rodine "sibat" a maju taky blby zvyk, ze mm mama a sestra donesu vysluzku pre sibacov so sebou, alebo aspon poslu, kedze my sme daleko od zbytku stredoslovenskej rodiny, tak aby k nam nemuseli chodit. Takze este musim porobit balicky pre sibacov, mam kupene take pekne sacky, cokoladove figurky, vajcia, ozdobku na stuzku.. no som dokonala.. Teraz som si dala prestavku na koniku a kedze vidim, ze tu nikto nie je, co sa mimochodom necudujem, tak idem si po svojom.

robika - som rada, ze ti to aspon z casti zabera, tak nech ti co najskor prejde, alebo nech sa ti to aspon zmierni
sunny - krasna vinsovacka, si supis, ze si na nas takto myslis.. ja poznam len "sibi-ribi"

baby este k tomu paralenu.. radsej zrazit teplotu, ak je nad 38, a ked inak nie, tak radsej bezpecnym sposobom, cize paralenom, ako predcasne porodit.. kamoska skoro porodila v 30tt mala chripku a 3 dni mala teplotu nad 38 a ked jej zacali kontrakcie, utekala na pohotku a dr ju zdrbal, ze preco si nedala ten blby paralen, ked sa jej to nepodarilo zrazit studenymi sprchami, ved babo si predsa nemoze rozopnut koselu.. bolo mu tam teplo, tak sa zacalo pytat von..

maxara
3. apr 2010

jaaj ozaj, spanie... ja spim vylucne na polobruchu, poloboku, ja inak neviem.. a ked zacne bambula kopat, dam sa viac na bok.. skratka kompromis 🙂 potom sa ukludni a spinkame.. a ja neviem, ale ja mam asi velmi kludnucke babuliatko, lebo ona mamicku nerusi, ked spi.. 🙂 pekne pocka, kym mamicka vstane.

adelaine
3. apr 2010

maxara, to ja mam divocha, on je snad na Duracell baterky, ktore sa nevybijaju, 😀 😀
len dufam, ze po narodeni bude kludnejsi ....

inak, chcem sa opytat, neviem, ci sa tu uz take nieco riesilo,
nechce sa mi citat tych pekne popisanych skoro 500 stranok,
ci si myslite, ze sa oplati absolvovat nejaku psychoprofylakticku pripravu na porod? 😒
alebo nas to naucia v porodnici ako z rychlika?
ja netusim....

maxara
3. apr 2010

adelaine - no neviem teraz, ci sme to tu riesili.. ale ja si myslim, ze rozhodne na skodu to nie je.. niekomu sa mozno zda, ze co nam tam uz len povedia, no ale ja sa urcite tam chystam ist.. a teraz neviem isto, ale mam pocit, ze ked chces mm pri porode, tak pre neho je povinna nejaka jedna taka prednaska, tak aspon na tu ked pojdete spolu... ja sa chystam ist aj na tie prednasky na Kramaroch, aj na tie cvicenia, ak sa zmestim.. mam uz aj kontakt na tu pani, kam sa treba nahlasit, takze potom uvidim, zhodnotim, ci pojdem na dalsiu prednasku.. urcite chcem ist na tu, co je o porode..

robika
3. apr 2010

adelaine: urcite by som na taku pripravu isla, ale tu nic take nie je, ani cvicenie pre tehulky, co je podla mna velka skoda, lebo ja si myslim, ze urcite to na skodu nie je... ak mas taku moznost, chod.... a potom nam sem mozes hodit nove poznatky 🙂

janka256
3. apr 2010

ahojte babule 🙂 nevietew co si mozem dat na zahu strasne ma pali vo dne v noci fatra uz nepomaha a lekarne zatvorene tak uz neviem co by mi pomohlo sodu velmi nemusim tak netusim co este pomoze inak aj pri tych dvoch ma strasne palila zaha az do porodu cele noci som nespavala a vtedy ani nic z lekarne nepomahalo dr. mi stale vravi vydrzat ale to je od veci kedze ma to pali furt. 😒

maxara
3. apr 2010

janka mne fatra ani soda nezabrali, ale PUKANCE su dokonale na to.. minule som zjedla jeden cely balik vecer, lebo som uz dva dni nevedela co so sebou (cez den ma palil pazerak) a predstav si, uz pocas ich jedenia ma to prechadzalo a potom som zaspala a odvtedy zaha nic.. takze ja uz len pukance, normalne solene do mikrovlnky

janka256
3. apr 2010

vdaka maxi za tip skusim to pukance mam doma akurat 🙂

maxara
3. apr 2010

janka oki, daj vediet.. mne to poradila jedna nasa kucharka a zatial to zabrala vsetkym, co dali vediet.. 🙂 tak dufam, ze aj tebe

janka256
3. apr 2010

idem skusit 🙂

zuzik1983
3. apr 2010

baby pukance to je jedine,co zabera mne.nic ine mi nezabera.ale neviem si predstavit,ze si ich vzdy urobim,ked ma zaha zacne palit,no to budem vyzerat 🙂 a to ma pali skoro kazdy den...

adelaine
3. apr 2010

....mne zaberalo na palenie zahy mlieko alebo trosku sucheho chleba....
mna nastastie to palenie uz preslo, vyhybam sa sladkym kysnutym kolacom a som v pohode 😉

zuzik1983
3. apr 2010

ja som skusala aj mlieko aj suchy chleba a nic,

luminkasp
3. apr 2010

ahojte, my sme boli vcera na procesiach v granade a bolo super, dnes nam opat svieti slniecko, tak sa pojdeme niekam prejst 😎

mojalili
3. apr 2010

Ahojte kočky, my sme s muzickom poupratovali doobeda, potom sme sli babkam a na zmrzku na vychadzku. A do kostola na poklonu....Teraz som urobila take slane jednohubky, nazrali sme sa ich vsetci a je to.... 😉
Idem sa vyvalit na gauc a lenosit. Naozaj je krasny den dnes, snad to este vydrzi... 😉
P 😉 Prajem krasny vikend kocky 🙂
Mne zabera na zahu zelene jablko....zvlastne, ze? Ale ano....inak Fatra a Tums....pocula som aj tortove oplatky vraj....

sunnygirl
3. apr 2010

tak dnes ste toho veľa nepopísali. To hneď vidno, že dnes bolo pekne. Niektoré sem dnes ni nepáchli, urobili si pekný víkend 😀

nika23t
3. apr 2010

Ahojte dievcata 🙂
Tak mam navarene, kolac upeceny (aj ked uz bol aj lepsi), nohy vylozene... Len skoda, ze manzel musel ist pracovat. A taaak sa mu nechcelo. A tiez skoda, ze nie sme doma. Ale tak hadam dalsi rok si uz pojdem s kosikom aj posvatit jedlo predtym, ako ho zbagrujeme 🙂 A traja 🙂

nika23t
3. apr 2010

mojalili - si mi urobila chut na zmrzlinu. A uz by som nemusela, lebo dnes sa len napchavam, ale musim si ist dat... 🙂

maxara
3. apr 2010

Ahojte kvakulky, ja som znicena... ☹ taaak strasne ma bolia krize..poprala som tri pracky, vyvesila, navarila obed, umyla som okna na prizemi (8 + 3 balkonove dvere), nafarbila som vajicka, zasadila som za vedro narcisov (co mm babky iniciativne vykopali na chalupe na jesen a kedze na jar si to svokra ani nevsimla, ze z nich "ubudlo", kedze neubudlo, tak mi ich poslala), ruze som uz nevladala, tak som ich len prihrnula a s mamou sme este predtym trosku postrihali v zahrade suche casti mojich trvaliek, co som zanedbala.. potom som este obskocila mm, mamu a otca.. malemu (sestrinmu) Kubovi som trikrat bola utriet zadok a to uz teda z poslednych sil a predchvilou vramci vyvalenia sa som urobila velkonocne balicky.. pokupila som deckam sladkosti, okrasne sacky, taku kvetinku na stuzku a teraz som to nabalila, kedze zajtra rano o 8:00 pridu svokrovci a hajde po mm rodine.. 😒 neviem ci sa tesim.. krize ma bolia jak hadam nikdy a cela som uplne odpalena... baby, ja sa uz ledva hybem a to pritom som len v siestom.. preboha co ja budem robit v deviatom... ☹ chyta ma panika..

janka256
3. apr 2010

maxi vdaka zaha zatial palit prestala po tych pukancoch uvidim co bude v noci 😉 a este baby co na kasel poradte uz kaslem viac ako tyzden a nie a nie to prejst skusala som aj homeo kvapky ale nezaberaju a mam taky suchy drazdivy kasel a to najme v noci sa preto neviem vyspat 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre