Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zuzik1983
9. apr 2010

to teda pomaly priberate baby,ja uz mam na sebe 9,5kila.a to so sa chcela zmestit do 12.ani nahodou sa mi to nepodari...

sunnygirl
9. apr 2010

ja 11kg, no coment

tinka349
9. apr 2010

zuzik - ale mozno sa zmestis do 12 kg, ved uz si v 29ttt, to dovtedy ja ta urcite dobehnem, idem akurat na vahu nech ma trafi slak 😕

tinka349
9. apr 2010

nooo....7,3 kg, ale tak asi zacnem s krotenim toho sladkeho 🤐 kde este do konca tehu 😕

u nas sa chysta riadna buuuurka, obloha cierna a hrmiiiii

zuzik1983
9. apr 2010

to by bolo fajn,nech nemusim tolko zhadzovat,ale pritom ako som od velkej noci zacala jest sladke tak neviem neviem 🙂

zrzulka
9. apr 2010

bella ja tiez stale premyslam nad Stiavnicou, len ma odradza to ze tam budem musiet chodit do poradne ku gynekologovi posledny mesiac... ty si mala zazmluvneneho ked si tam rodila Petka????
Ak nieco vyspekulujes daj tip... ja mam taku predstavu zeby sme tam zobrali aj dcerku aby sme to prezili od zaciatku ako rodina.... len to by potom muz nemohol byt pri porode... A to si on zase nechce nechat ujst.... Dilemyyyyyyyyyy...
inak tiez sme na sale nefotili, nefilmovali, neposielali sms o narodeni ... len si vychutnavali to co sme prave prezili. Bolo to krasne aj bez fotiek to mam stale v pamati....

nika23t
9. apr 2010

Ja sa zasadne vazim prvy den noveho tyzdna hned rano, ako vstanem. Tak mam lepsi pocit, ze este nie som az taka pribrata 🙂 A do zaciatku dalsieho tt sa tym ukludnujem...

bellablonde
9. apr 2010

nie zrzi, na poradne som chodila k primarovi Spilovi, celkovo sme cestovali 3x z BA do BS kvoli nim,
zazmluvnemeho som nemala, sluzbu mala dr.Broskova super senzacna zena 🙂

mirka285
9. apr 2010

hallo hallo,tak bola som kocikovat dve hodinky,vonku je uplne teplo...skoda ze to nevydrzi aj cez vikend...s tymi cisarakmi je to tak ze viac veci sa berie do uvahy,aj velkost babatka a tak ,takze moze byt dva tyzdne pred terminom,ale aj nemusi lebo ani termin nie je vzdy presny....Dugy neviem ako v druhych nemocniciach ale na Kramaroch to tak urcite nie je ze ked si niekoho zazmluvnis druhy lekar sa do teba nemontuje..maju to tam pod kontrolov,som tam bola pred tyzdnom s doktorom na pokec,takze infosky mam z prvej ruky...Tinka mne sa paci meno Rebeka,ked sa paci tebe nedaj sa ovplyvnit,ved kazdemu sa pacia ine mena a kazda matka si da predsa take,ake sa paci jej,no nie?

karinnka
9. apr 2010

dieta 3,5
placenta 0,7
plodova voda 0,8
zvacsenie maternice 1,0
zvacsenie prs 0,4-0,8
narast objemu krvi 2,2
tekutiny v tkanivach 1,5-2,0
zasoby tuku 3,5
=================
t.j. celkovo 13,6-14,5 kg
takze ked priberiete do 15kg je to v pohode...a ako Vas tu sledujem tak 90percent z Vas ma maximalne 60kg tak to nerieste 😉 kila Vam rychlo zmiznu

sunnygirl
9. apr 2010

akože baby, vy máte aké váhy celkovo? ja 64 kg, ale to minulý týždeň v utorok 😠

bellablonde
9. apr 2010

zrzi mna este trosku odradza, ze keby chceme byt vsetci 3 v stiavnici, tak nechcem, aby maly Petulko videl, ze ma nieco boli alebo ze teraz musim ist lezat na ctg monitor. On je take sidielko, zvedavy na vsetko... neviem ako by sme tomu zabranili...
Pri prvom porode bolo vsetko rozhodovanie dost jednoduchsie

karinnka
9. apr 2010

pro ženy s BMI před těhotenstvím 18,5-19,9 má činit 12,5-18,0 kg
pro ženy s BMI 20,0-25,9 má činit 11,4-16,0 kg
u žen s BMI > 25,9 má činit 7,0-11,5 kg
a este som nasla toto....

ericica
9. apr 2010

ahojte.....nahodou meno rebeca je pekne meno aj my mame doma jednu rebecu a mame len pozityvne ohlasy na meno.....
si predstavte dnes som videla nas kocik v novom case ma ho Puskarova este viac som sa donho zamilovala.....v maji ideme pren uz sa velmi tesim .... 🙂 co robenkate v tomto peknom pocasi???

tinka349
9. apr 2010

no ja mam na vysku 181 cm vahu 73,9 kg 😖 😖 😖 😖

cigaretka5
9. apr 2010

Dievcata pozrite si zákon o soc poistení- podmienku 270 dni treba mat splnenu odchodom na materskú. Z tohto poistenia sa Vám vypláca metrska a tá vypláca od momentu nastúpu na materskú dovolenku nie od momentu pôrodu. A ešte jedno jej výška nie je 165 Euro - to je nižší rodičovský príspevok. Výška materskej je 55% percent vymetoavaceho zakladu, teda 55% z toho z coho ste platili toto poistne. Ak ste zamestnane tak je to vas plat kedze pojdete na matersku tento rok, bude vam socialka ratat vysku materskej z celorocneho platu roku 2009. Maximalna vyska ktora vam moze vyst je okolo 500 eur, co podla mna nie je az take zufale.

maxara
9. apr 2010

OACKA - dufam, ze si este tu.. toto je ten link na nasu búdu
http://www.zsr.sk/slovensky/o-nas/organizacne-z...
ta fotka s postelami je zrovna z apartmanu, ale ten uz neexistuje.. no tak nejak vyzeraju tie apartmanove spalne, plus tam je stol a kreslo, skrine a tak.. a druha miestnost je nieco ako obyvacka, tam je telka, gauc s kreslami, stolik, nejaky nabytok, veza.. celkom v poho. Je tam plavajuca podlaha. Tie ranajky, ak podavaju (co na 90% podavaju, len neviem, ako su dohodnuti s tou velkou skupinou), tak je na vyber sunkovy narez, syrovy narez, klobasa, parky, prazenica.. a uz neviem.. k tomu kava alebo caj. Akurat ze s casom podavania nesuhlasim, to je od 6:30 do 8:00. To ja este sladko spinkam. Mate rezervovany zatial ten apartman, ale nic sa nedeje, ked to aj zrusis, len hlavne mi to daj vediet, nuf? este som na nieco zabudla? 😕

tinka349
9. apr 2010

ericica a mirka - dakujem za pozitivne ohlasy, ste ma ukludnili s menom trosku 🙂

karinnka co je BMI?

ericica
9. apr 2010

karinka ja som s malou pribrala skoro 25 kg 😲 😲 😲 😒 ale islo to rychlo dole.......teraz mam na sebe len 10 🙂 ZATIAL 😀

cigaretka5
9. apr 2010

Jej tinka konecne niekto vyssi , ale evidente si ona konstrukci, Ja som uz pred porodom mala pri vyske 187cm 82 kg a to som
pribrala uz 8 kil

ericica
9. apr 2010

cigaretka ano ja som o tom vedela.....ja teraz prestupujem z MD na MD ale uz som sa bola popytat co treba a mam uz potrebne tlaciva doma 😉 a mam narok aj na tu zvysenu matersku 🙂

sunnygirl
9. apr 2010

karinka: ja mám nechutnú celulitídu na zadku a z tadiaľ sa najhoršie chudne, ale inak ani ja to neriešim, lebo však to patrí k tomu, jednoducho si telíčko robí zásoby a tak. Len keby ma tá riť tak nebolela, keď si na ňu sadnem 😅

cigaretka5
9. apr 2010

Puskarovej kocik sa paci aj
mne, co je to za znacku?

zrzulka
9. apr 2010

bella ved to ked ma clovek jedno dieta tak nemusi riesit co s druhym 😀 , na jednej strane nechcem nechat malu bez nas a na druhej by som bola rada keby to bolo take intimnejsie. Aby sme mohli byt od prvej chvile vsetci spolu....Skoda ze nic blizsie nie je 😒 takto budem najmenej 4 dni bez mojich najdrahsich .... ach jo.... jasne ze sa to da vydrzat ale aj pri malej som sa nevedela dockat okamihu ked muz prvy krat vezme na ruky dceru. ten prvy krat bol po 11tich dnoch ☹ ☹ ☹
maminy co mate viacej deti ako to vyriesite so starsimi detickami????

nika23t
9. apr 2010

Sunnygirl - 164 cm a 55 kg.

Tinka, mne sa to meno paci. Ja by som nedavala dve mena, neviem, podla mna sa bude pacit aj Tvojej dcere. Aj Beky znie pekne, tak neviem. A nikdy nenajdes meno, ktore sa bude pacit kazdemu. Stale sa najde niekto, kto bude ohrnat nos 🙂

Cigaretka, malokto bude mat ten maximum, aspon ja konkretne nepoznam absolutne nikoho, kto by tolko mal. A ono to je schvalne postavene tak, aby sa to dobre citalo. Ale realita je trosku ina. Takze podla mna je to zufale dost.

sunnygirl
9. apr 2010

aj mňa by zaujímalo čo je to BMI ?

tinka349
9. apr 2010

cigaretka - 187 cm ? waaaaaaaaaaaaw 😎 a ja ze som najvyssia 😀 budeme mat riadne dlhokanske deturence, moja bude asi modelka 😀 😀 😀

zuzik1983
9. apr 2010

baby BMI je vlastne ukazovatel,ci mate podvahu,normalnu vahu alebo nadvahu

monline
9. apr 2010

kočky
ja som pribrala len kilo, ale mám doooooooooosť zásob, z ktorých malý môže čerpať..🙂 a kotlík mám riadny, vôbec nevyzerám, že by som len kilo mala na sebe..ja mám skôr obavu,. že porodím a budem vážiť rovnako 😀 😀
tinka- ako budeš maličkú volať, tak ju budú volať aj ostatní...moja Nika je vlastne Monika, ale všetci ju volajú Nika či Nikuška...
Dnes mi lekárka vypísala aj papier na materskú, nástup 23.5., čiže 6 týždňov pred termínom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre