Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
11. apr 2010

Ahojte, ja som vstavala o osmej, a dala piect husacie stehna (ale nejake su tuhe), medzitym sme boli v kostole. Teraz dorabam este zemiaky a polievku...
Na tu bublaninu ste mi vazne spravili chut🙂 Minule som si kupila pohar zavaranych visni, tak uvazujem, ci to na to neminiem, ci sa to bude hodit...
Inak aj nam sa tazsie vyberaju chalanske mena, manzel mi na vsetko povie, ze "to je take gayske meno"🙂

adka1311
11. apr 2010

podavam hlasenie: bublaninka vyborna, a skoro cela uz aj spapana 😲
receptik odporucam, zvladnu ho aj chlapi menej skuseni v kuchyni....mojalili vdaka 😀

dugyna
11. apr 2010

oacka dakujem 😉

bellablonde a mali este parak lebo ked som bola je tak som brala posledny. ja som bola najprv v terne..lenze tam mali len ten tescoma za vyse 180 sk co sa mi zdalo prehanka. a vtescu som kupila za 100sk.
pre seba som kupila minuly tyzden v tescu teplaky..take ze aj na von cierne /10e/a sede/5e/..za super cenu, nie su tehotenske ale tym ze su akoby bedrove a kupila som vacsie cislo tak su super a pohodlne odporucam

inak v tom tescu sa da fakt pre deticky super nakupit.
bella aj ty mas taky pocit ze by si to tam vykupila 😀 ... ja uz niekedy preventiven obchadzam detske oddelenie

dugyna
11. apr 2010

adka tak to je dost teda ked ti tak casto tvrdne..verim ze je to velmi neprijemne...ja ked sa niekedy orzculim koli tym susedom nad nami..tak uplne to citim v brusku..a hned je take napnute..a obcas aj tvrdne vtedy-tak neprijemne 😒
ale inak tvrdne..tak normalne

adka neboj my tu budeme na teba vsetky mysliet a pojdes pekne az v termine. ak sa mozem opytat a s malim to ako riesis? ti pomahaju rodicia?

dugyna
11. apr 2010

zrzulka na prebalovak budem davat asi plienocku klasicku stvrorcovu.alebo som rozmyslal aj nad bambusovou plienockou..
je to nejednoduchsie a chystro to aj operies.

adka ja pouzivam taky hrncek nescafe cerveny s uskom..tam sa mi najviac osvedcil

mirka zatial co som pokupial v tescu..tak mam 1krat oprate a nemam pocit ze by sa natahovali..mam nieco aj HM a next a myslim ze porovnatelna kvalita.

dugyna
11. apr 2010

kocky ktore ste uz rodili mate niektora skusenosti s epinom?

adka1311
11. apr 2010

dugy - no snazim sa setrit a ked je maly v skolke tak sa to aj v pohode da...do prace idem iba obcas a vela robim z domu /lezim v posteli a tukam do notebooku/, o maleho sa vela stara moj muz - je to dobry tatino...a ked nestiha tak musim ja, ale s malym sa da celkom dohodnut...ze ked mi je moc zle, tak sedi pri mne na posteli a citame si, alebo si pri mne v izbe kresli, pozera telku a tak...a ked mam dobre dni /ze mi tvrdne brucho menej/ tak sa s nim vytrepem aj na prechdzku, on ide na bycikli a ja sa pomalicky suchcem ako slimak...ale to fakt len vynimocne, ked mi je super a brusko skoro netvrdne....
Najhorsie to je ak je maly choty - aj teraz bol 2 tyzdne doma, lebo potom uz je unudeny a tazsie sa s nim da vydrzat...

a mam este aj super svokru - ta mi 2x do tzydna navari /muz k nej iba odbehne a donesie papanicu.../, takze varim minimalne /lebo najviac brucho mne tvrdne, ked stojim v kuchyni 😉 / a moja super sestra mi chodi kazdu sobotu upratovat....poumyva mi podlahy, a kupelne, poysava schody...moj muz to nestiha...radsej berie maleho von 😀

denisse
11. apr 2010

ahojte ... tak hlasim z prahy hnusne pocasie, prsi 😒
ja som cely vikend sama doma, mm s malou isli k svokrovcom a ja som vcera cely den upratovala skrine a prezliekala periny a prala 😝
a potom som robila do prace, v com pokracujem aj dnes ... asi za dve hodiny sa vratia, tak este mam chvilku 😉

co sa tyka prebalovacej podlozky, tak ja som na nu davala tie papierove, ale nie prebalovacie detske, ale take vacsie (aj pevnejsie) co sa davaju v nemocnici pre pacientov - dostat v zdravotnickych potrebach ... urcite odporucam na prebalovaciu podlozku nieco co saje (a da sa vyhodit), lebo deti su v tomto zazracne a okamzite, ked ich rozbalite, curaju 😀

adka1311
11. apr 2010

babule, opustam vas, maly sa uz zobudil, dnes spal poobede len 1 hodku,tak sa ideme spolu hrat.....knizky, omalovavanky a pexesa cakaju...precitam si vas vecer 😀
papa

denisse
11. apr 2010

adka, bud rada, ze este vobec spi ... nasa mala este nema ani tri roky a uz pol roka poobede nespi vobec 🙂

carrie84
11. apr 2010

Adka - tak to ta obdivujem, mne tvrdne brusko a dr. ma hned nechala PN (podla dr. je na tvrdnutie este prilis skoro 😒 ), s tym, ze som musela slubit, ze z postele vstanem len na wc a najest sa - inak by som sla pekne krasne do nemocnice. Ale my cakame 1.babo, tak je to trosku ine. Ale ja nevarim vobec, vzdy sa najde nejaka dobra dusa - mama, svokra, teta 😉 A mamina mi chodi upratovat, chuda, jej davam zabrat - ma dalsiu domacnost nastatosti .... Sa niekedy citim ako hypochonder, ale je pravda, ze akonahle sa len trosku viac prejdem po byte,tak uz mi brusko tvrdne

mirka285
11. apr 2010

Adka tak ja ti zelam aby si to dobojovala,uz sa ten cas nastastie krati,lebo ja som sice doma,ale nemam extra zdravotne problemy a som unudena 😒 este dobre ze mas taku skvelu rodinku a pomahaju ti 😉 Deniss aspon si si porobila v klude co si potrebovala 😉 my sme uz po obede,bol fakt super,tak teraz sa len prevalujem na sedacke..miesto prechadzky dnes,hodim poobedneho slofika 🙂

lenkaaninka
11. apr 2010

čaute
dugy aj ja obchádzam každý druhý krát oddelenie s detským lebo to sa nedá 😉
no tak mne tvrdne brucho tak do 15 krát za den a bolí ma celý spodok tak som bola vstrese že čo mi gyn povie na poradni ale piatok tam nebol že je chorý tak až tento týžden idem a bojim ...aj magnezium beriem a nič extra to nieje...mne sa to deje nejakých 7 týždnov už...tak dúfam že to bude ok...aj dneska som do 13.oo upratovala a makala ...každý den niečo ale viete ako to je pri dvoch detoch a mužovi sa to nedá nerobiť nič....aj variť upratovať atd...a cez týžden sa chystám poschovávať zimne bundy a uložiť malému skrinu lebo to mám v posteli napchate 🙂 takže ono sa vždy niečo nájde a mne nemá kto pomôcť..

mm stále robí a chodí ráno o 6.oo z domu a pride o 21.oo z domu...takže nič moc...

lenkaaninka
11. apr 2010

😉 a s epino nemám skúsenosti ale teraz ako tretorodička si myslím ani nepotrebujem...ja som mala pri pôrode zlepšovák že treba sa totál uvolniť každý jeden sval nič nemať stiahnuté a potom tlačiť a predstav si svete nič natrhlé ani nástrih..

a na margo toho spánku ja som dnes spala všeho všudy asi nejaké 4 hodky dokopy bola som nervozna ako pes v noci a mm chrápal a ja sa nemám kam odstahovať do druhej izby baby normálne som ho udrbala v noci s vankúšom ja viem že nemôže za to ale ozaj mi bolo až do revu....a zato dneska zaspím ako baby...

mojalili
11. apr 2010

SUNNYGIRL - stojan na vanicku - ani je pevny, vyskusala som ho v predajni a je dost pevny, naozaj...

denisse
11. apr 2010

ja mam vanicku v kupelni na stole 😉 este pri nele sme kupili taky obycajny stol z IKEY a ten mame este stale v kupelni ... tiez by som inak nevydrzala s krizami ...

lenkaaninka
11. apr 2010

ja mám vedla sprchového kuta hned práčku tak vanička bude tam a dočiahne mi tam sprcha pekne na napustenie vodičky..

adelaine
11. apr 2010

ahojte, hlasim sa z rozmombardovaneho bytu, ako to ja nezansam..ja potrebujem mat okolo seba moj klasicky
poloporiadok, vtedy som spokojna a nie toto 😢 😖 aaach jaj, nech to mam rychlo za sebou...

inak, ja som dnes varila pikantne sote a zemiakovu placku, a dopapali sme tu bublaninu zo vcera,
nemohla som to vydrzat a est vcera vecer som ju piekla, bola super rychlo hotova, a bola bozska 😀 mnaami
manzelikovi chutila, konecne som hviezda 😉

luminkasp
11. apr 2010

suny a je tam:D, dufam, ze tuto mi uz nezmazu

idem pridat fotky aj do albumu, ake uz mame brusino, tak mozete kuk 😉

kafoditka
11. apr 2010

Kocky, tak mame za sebou vydatny obed - panenku na sampionoch, opecene zemiacky, ako dezert makove rozky a langose!!
No dnes som zhresila neskutocne 😉 Nehovoriac o tom, ze za chvilu ideme na najlepsiu zmrzku v Petrzalke 😀
No esteze mam pokazenu vahu, lebo by ma slak trafil, keby som sa na nu postavila 😲

luminkasp
11. apr 2010

kafo 😀

clea9
11. apr 2010

Ahojte, my mame urcene dva terminy..Prvy je 6.7.2010 a druhy 10.07.2010. Bude to nase prve babatko. Zatial vsetko ok, len obcas sa vyskytuje uz tolko spominane tvrdnutie bruska. 🙄 V utorok idem do poradne, takze uvidime co a ako 😎 Co budeme mat, nevieme, a ani vediet nechceme..takze vsetci okolo nas su uz dost napati 😕 a ja sa len z toho smejem. Drzim vsetkym palce 😎

mirka285
11. apr 2010

jaj kocky tak ja som si schrupa..a teraz by som si strasne dala zmrzku a nikto mi ju nechce doniest ☹ Clea ahoj,termin sa pise jeden iba ale porodit mozes dva tyzdne pred ale aj dva tyzdne po a stale to bude v termine 😉 Koafko nemas termosku? v ramci prechadzky by si mi doniesla tu zmrzku do Devinskej 😝

oacka
11. apr 2010

ahojte, žienky, my sme sa dnes dovalili na obed k mojej mamke,tak švagrinká nám rýchlo vypražila rezne. a odvtedy len spím a leňoším... chcem sa spýtať,ako vám tvrdne bruško? celé,či len jedno miesto naa ňom? lebo mne tvrdne tak 2-3x za deň ale len okolo pupku alebo tesne pod pupkom.
a prečo to vlastne nemôžeme spať? aj ja sa v noci len tak zobudím,ani na WC mi netreba a potom nemôžem zaspať... dnes sa mi snívalo, že malá silno kope,že s ňou musím ísť na pohotovosť, a zobudila som sa a ona fakt kopala jak ďabel do ľavého booku. tak som sa musela pretočiť a bol kľud.

ericica
11. apr 2010

oacka tak toto zazivam aj ja v noci ,,,su chvile ked sa zabudnem a pretocim sa na brucho ale len do polovice a mala mi uz dava najavo ze ju tlacim.....a kde je este jul 😲
ale asi ked pojdem na dalsiu poradnu tak poviem dr ze nech so mnou nieco spravi lebo ta moja kostrc boli cim dalej tym viacej ,,,pri malej ma bolela len do siesteho mesiaca ale teraz neskutocne ani chodit uz poriadne nevladzem tak ma v nej picha 😢 😢 😢 kamoska povedala ze aj ona tak bola a poslali ju na obstreky 😒

luminkasp
11. apr 2010

clea vitaj

ja tiez nemozem v noci spavat, maly je riadne aktivny

kafoditka
11. apr 2010

halooo baby, kde ste vsetky??

maxara
11. apr 2010

Ahojte krasavy.. zijem nebojte.. 🙂
Vcera som ostala nejaka teplotna, v noci som spala v pohode (vecer sme pozerali miss ceskoslovensko a tak ma unudili.. 🙂 ale konecne boli vybrate pekne baby), dva krat som bola cikat, ale inak som spala dobre. Supis bolo, ze vecer sme si s mm lahli, este sme sa rozpravali a on cosi este notebookoval a prvy krat som videla, ako ma malinka kopka cez brucho, normalne sa mi vyduvalo brusko 😵 Ja viem, vy ste to uz videli davno, ale mne kym prekopne tu pneumatiku.. Som sa uplne tesila.. A uz reaguje aj na oslovenie. Nekopkala a ked si mm na nu polozil usko a oslovil ju, tak schytal supu do licka 😵 😵 normalne som z toho happy este teraz, ked to pisem..aj teraz ma kopka, tak silno, ze urcite by som to videla, keby som nemala na sebe 5 vrstiev.. asi na mna nieco lezie.. trochu tak sucho kaslem a uz si citim pri kasli z hrdla taky pach ako pri zapale priedusiek.. 😖 dufam, ze nic take a ze to prejde. Rano som si dala sprchu, taku dlhu, spojenu aj s umyvanim hlavy aj holenim, mm ma pochvalil, ze konecne som nevynechala nohy.. 😅 no ale komu sa chce furt tie nohy riesit.. No a potom som si este schrupla do 11:28.. Inak aby ste vedeli, akeho mam doma krasnika.. mm vstava standardne cez vikendy o 7mej a akoze rano upratuje kuchynu. Potom sa ide este vacsinou vyvalit. No a ja som mu vecer povedala, ze dnes si zelam nebyt zobudena a chcem spat az do ALELUJA.. no rano vstal, isiel dole cosi riesit, ja som niekedy medzitym isla cikat a znova spat, ale on si myslel, ze uz som hore. No ja si uz pekne spim dalej a on vrazi do izby aj so psami a nahlas im dohovara, nech idu von z izby a pod..A vtedy si vsimol, ze "spim" (samozrejme, ze ma to zobudilo), no pootvorila som si oko a pozeram na neho a on sa postavil pred hodiny (aby som nevedela ze je slabych 8 hodin) a zacal spievat ALELUJA...a zacal sa rehotat, aky je vtipny.. no da sa hnevat?

maxara
11. apr 2010

kafko ja som tu..dnes sme boli kupit telku z bazosa, ma dva mesiace a pozerana bola len cez vikendy.. je super.. takze uz aj v spalni mam pozeratelnu telku, s nerozmazanymi okrajmi.. sa tesim..

luminkasp
11. apr 2010

maxi 😀

kafo, ja som tu bola, ale idem robit ryby a salat na veceru

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre