Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenkaaninka
12. apr 2010

ta toho môjho kuká ako keby z mesiaca padla že čo vôbec vravíš šak si tehotná tak čo chceš 😒
napíšem...lebo ja sa bojím aby som sa nezačala otvárať...pri babách som sa začala na konci 7 mesiaca takže ok celkom ale toto neviem čo to je nezažila som...
ale viem čo mi povie zvýšiť magnézium akurát ja som si ho už zvýšila 😉

robika
12. apr 2010

zrzulka: neboj ani ja este neperiem, lebo to nemam kam odlozit, ja som si dala urobit prebalovaci pultik aj postielku, takze este cakam a dufam ze to v pohode stihnem...

mirka285
12. apr 2010

zrzulka ani ja este neperiem,tiez sa mi zda skoro a nemam komodu este takze to nemam kam ukladat...

miki060707
12. apr 2010

no zrzulka, ja mam oblečko opraté a v skrini, teda v komode, ale ešte musim plienky, zavinovačku, perinku, deku poprať, ale ja som pri prvom tehu prala v máji, v júli som mala termin a stačilo to, ale to som chodila do práce a teraz som to mala všetko v kabeliach, tak som si to chcela uložiť na prvé mesiace a do plast. boxov som dala veci od pol roka, čo su po malej a vynosí to aj chlapec.....a ostatné rozdávam....čo su dievčenske

robika
12. apr 2010

ja chcem balit na siroko aspon prve mesiace... lebo ja mam problem s jednym klbom, lebo som nebola dostatocne dlho balena na siroko a vtedy sa ani sono nerobilo, takze si to lekar vraj nevsimol.... a mozem povedat, ze teraz v tehotenstve to citim dost, keby som mala nejaku namahavu pracu, tak by som uz bola asi PN... a mojou viziou buducnosti je, ze ma umely klb neminie, preto to nechcem podcenit u mojho babatka...

lenkaaninka
12. apr 2010

ja neperiem kdeeeee uložené to som spáchala ja ale prať až na začiatku júla stačí mne aby to bolo čerstvo opraté... 😉

mirka285
12. apr 2010

a ja hlavne aby som mohla susit na balkone,vtedy mi pradlo krajsie voni 😉

miki060707
12. apr 2010

inak ja som robila taký korpus z jablk bez vajec, a už sa to dopieklo a teraz rozmýšlam, či mám dať niečo navrch, niejaký lekvár, ovocie a želatinu, alebo len tak jesť
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15513

lenkaaninka
12. apr 2010

ozaj baby v tesku majú také tenunke čiapočky pre novorodeniatka a také tenučké rukavičky? alebo len v detskom obchode kupim

zrzulka
12. apr 2010

Robi to mi je luto :o(((( Moja jedna znama teraz ide na operaciu bedroveho klbu. Mlada baba ☹

ja som sa pri malej vyburila na tom ako som jej vsetko prala, zehlila, chystala, ale teraz ak mam byt uprimna sa mi do toho vobec nechce.... Ale zase na druhej strane to nechcem nechat muzovi vsetko na starosti....No ved uvidime. Nejako to poriesime. vsak je este casu....Ja malemu stale dohovaram nech len pekne vydrzi v bruchu co najdlhsie

mirka285
12. apr 2010

maju aj v tescu 😉

lenkaaninka
12. apr 2010

lebo v detskom obchode teda v dvoch čo su tu v meste tak je to brutál drahé a na par týždnov sa mi to zdá zbytočné

mojalili
12. apr 2010

MIKI - tato vanicka nema do auta nic...ale mam doma JANE kocik, ten ma vanicku tak pekne priposobenu...

Ja periem postupne, najprv som poprala veci po LILI, a ked pojdem na matersku, to je o 2 tyzdne, tak zacnem vsetko prepierat. Ale nachystane mam uz vsetko...

zrzulka
12. apr 2010

leni maju ale tie su o nicom.... ja som malemu kupila take paradne ciapky v detskom obchode. pekne aj na snurky, bude to drzat na hlavicke. Po malej mam este tie tescove, aj nextove tak uvidim ci mu to bude drzat. lebo malej to nejako cudne stalo na hlave....Ozaj a jak je to s ciapkami ? treba ich davat ked bude hic vonku????

zrzulka
12. apr 2010

Mojalili akoze dva krat budes prat? spravne som to pochopila? to treba?

alllexa
12. apr 2010

Mojalili - prosim Ta, aky mas nazor na ten kocik Jane? Lebo uvazujem, ze si ho kupim a svagrina ma odradzala, ze je nekvalitny, i ked mne sa zda byt aj super lahky a ta trojkombinacia je dost sikovna.

lenkaaninka
12. apr 2010

no ved preto sa pýtam aby to na hlavičke sedelo na šnúrky ...ozaj ako to bude ked bude hic vonku??? dať alebo nedať čiapku??

kafoditka
12. apr 2010

baby kolko mate cca veciciek velkosti 62 - 68? neviem, ci mam este kupovat, mm ma odhovara, ze to budeme riesit za pochodu, ze nevieme, aky bude maly velky... ja mam stale taku obavu, ze je toho malo..

robika
12. apr 2010

ja som citala, ze zo zaciatku treba capicku, aby malo stale, ale ja som uz toho tolko pecitala, ze niekedy neviem, co je spravne a co nie...

silvia.vesela
12. apr 2010

Ahojte kocky,
ako sa dnes mate? Ja nic moc, od rana ma boli panva, krize.....neviem ci je to tym pocasim uprsanym alebo co...

jaruska8
12. apr 2010

Baby, ja mám tiež stále obavy, že toho mám málo, ja mám najmä veľkosti 56 a 62, väčšie nemám, hádam to stačí. A čo sa týka toho balenia naširoko, tak Oacka, asi sme čítali ten istý článok. Od februára 2009 nie je balenie povinné, prišlo to vraj z EÚ. Problém je v tom, že vraj obyvatelia strednej Európy majú geneticky sklon k problémom s jadierkami. Vraj na západe sa nebalilo naširoko nikdy. O tomto ma informoval môj kamoš-ocino, on je chodiaca encyklopédia, teda ten chlap vie o deťoch viac ako mnohé ženy. 😀 😀

robika
12. apr 2010

ozaj baby, ako budete drobcekov obliekat? teda mam na mysli z porodnice ked pojdete, co presne bude mat babako na sebe a potom domka bude v com?
lebo ja som cez vikend zistila, ze nemam take kosielky, potom som citala, ze to sa uz velmi casto nepouziva, kvoli tomu ze babatko malo obcas odrhnutu kosielku a ze radsej sa pouzivaju body... no lenze ked bude mat body, tak potom mu mam obliect dupacky a potom co ... ci uz nic ? a ked dam taky overalik, (neviem ako sa to vola, lebo kazdy to ma inak), mam na mysli take ako dupacky akurat, ze to ma dlhe rukavy... ja som inak z toho obliekania jelen...
a v zavinovacke ma byt babatko na zaciatku stale?

kafoditka
12. apr 2010

jaruska... ale ja mam fakt malicko... zo 62 mam 2 polodupky. jedny dupky, 5 bodyniek s dlhym rukavom, 2 teplakove supravy, 2 tricka s dlhym rukavom a 1 rifle...

robika
12. apr 2010

jaruska... ja tiez nemam vela oblecenia zo 62, bojim sa zase toho vela nakupit, ved co ked mu to nebude dobre... mojej sesternici sa narodil malicky ako riadny chlapisko, mal 5,2 kg a v obliekani je o par mesiacov popredu, nez je jeho vek...

kafoditka
12. apr 2010

robika... my pojdeme s porodnice v bodynku s dlhym rukavom, dupacky, ciapocka. Zariadime sa aj podla pocasia.. ked budes s nim prve dni doma, myslim, ze staci bodynko a ponozky - ved ho budes aj tak balit do perinky.. netreba nejak hrubo obliekat, ved bude teplo..

robika
12. apr 2010

dakujem kafoditka 🙂 .. ja som vcera objavila, celkom pekny komplet z porodnice, take krasne bielucke vsetko, tak to asi pojdem objednat...

mojalili
12. apr 2010

MIKI - ja ma vanicku ako autosedacku, je dost malicka, preto som kupila hlboky kocik....nezda sa mi dost pevny, dokonca ta autosedacka uz sa tak vyklonila na tom kociku, ze som musela vanicku od JANE vyvysovat, aby babo nebolo dole hlavickou....nezdal sa mi dost pevny, myslim tu vanicku upevnenu na konstrikciu. Inak je lahucky, a sportak je super. ALe urcite by som volila iny kocik. Ale mozno uz vyrabaju pevnejsie, napr. ten SLALOM sa mi zda byt pevnejsi.....

ZRzulka, nebudem prat dvakrat, odkladam oprane teraz zvlast a tie nove veci som este neprala, tie budem az na materskej....teraz periem len tie, co som nasla po LILI....

jaruska8
12. apr 2010

Kafroditka, no tak to máš viac ako ja. 😀 😀 Nuž, ja staále tvrdím, že je toho mál, musím to spočítať, aby som potom nenadávala, ja už ani neviem, čo mám. 😒 Ke´d to budem prať, tak zistím, aj tak sa ešte chystáme na veľké nákupy aj do NR aj do BA, tak ešte dokúpim. najviac mám z 56, 62 som začala dokupovať nedávno. tam to ešte musím doplniť. Aj keď dokúpiť sa dá všetko, hlavne tá 62, ve´d 56 určite vynosia bábätká aspoň mesiac. ja nepredpokladám, že malá bude valibuk. 😉 A potom pôjdeme na nákup už spolu. 😉 😉 😉

miki060707
12. apr 2010

mojalili, ja som myslela vaničku od kočika Jane, nie od tohoto hlbokého, ja mam chicco a tá vanička sa da nakliknuť na kostru kočíka ako aj autosedačka vajičko, len treba ten system, ....dám si do blogu fotku toho, pozri sa mi nato prosim ťa...

mojalili
12. apr 2010

ja som tiez opisovala JANE...tu autosedacku. Nesedela mi pevne na to klik zariadenie....nebola pevna a bola dost mala...pozrem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre