Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

agika1982
19. apr 2010

Dugy,tak to ja mam tiez stastie...moja polovicka so mnou vyberala vsetko...akurat par kuskou oblecenia som vyberala ja....odkedy vieme ze cakame dievcatko....musim urobit aj nove foto veciciek,len teraz furt lezim

lenkaaninka
19. apr 2010

vieš čo aj som si zvykla na to ale sem tam by ma potešilo že pod ideme nakupiť alebo tak...čo už...ja som krk ktorý točí 😉

a dneska mám neuveritelnú zlosť... 🙄

vierkaha
19. apr 2010

Ja som môjmu mm, raz vyčítala, že sa vôbec nezaujíma o to čo všetko pre nášho drobčeka bdeme potrebovať...... a aj som si pri tom porevala a o mi potom povedal, že ho to zaujíma, ale nemusí sa o tom baviť 24 hod denne 😅 Tak som sa musela ukľudniť a teraz aj sám príde ako minule, že ideme na nákup a minule prišiel z práce, že s kolegami - tiež budúcimi otcami - rozoberali aký kočík je najlepší a parametre atď. .... niektorí chlapi asi len majú vlastné tempo ako sa vyrovnať alebo pripraviť na otcovstvo - takže teraz sa postupne prepracovávame zoznamom, čo Mojalili dala do albumu júloviek a vyberáme spolu - takže tak 😀

sunnygirl
19. apr 2010

tak k tým snom, mne často hovria, že či nečakám dvojičky, už sa toho desím, zatial Dr. nepovedal, že by tam videl druhé 😨 ani ja som nevidela druhé bábo, čo si myslím, žeby určite už zbadali. Už sa mi aj snívalo, že som porodila dvojičky, bolo prekvapko, lebo som nemala pre to druhé nič ružové, iba modré preto jedno bábo. Potom sa mi snívalo, že som porodila dieťa a nemala som vôbec nič nachystané a tak no a túto noc sa mi snívalo s Ježišom Kristom, tak to bol sen.
Kolega vraví, on je tak trocha do snárov a tak, že tehotným sa aspoň raz prisnije s Ježišom, že aj jeho žene sa to stalo, tak neviem. Mne túto noc a vraj je to dobré znamenie 😎

lenkaaninka
19. apr 2010

ako oblečenie atieto veci mám už všetky ozaj len postielku kočík a kozmetiku veci do porodky a hotovo...už len pár tak dufam na jeden krát záťah niekedy v máji chcem všetko kupiť...
staršia dcéra ide v septembri do školy tak zasa aj jej treba kooopa vecí...je toho dosť ☹

sunnygirl
19. apr 2010

babizne, nebojte sa väčšina chlapov je taká, oni to tak neprežívajú ako my. Nehovoria o tom, oni sú rovnakí 🙂

miki060707
19. apr 2010

ahojte, tak
tá cukrová voda dopadla dobre, no nemám výsledok, lebo to nevedeli zistiť na mieste, hadam to bude v poho, ak nie, tak sa nezbláznim, oproti zlým AFP je to malina 🙂
robil mi aj ultr, no všetko je ok, ja som sa ho pýtala na váhu a on bol taký, že to neni taký údaj, kt. je rozhodujuci, že to neni dôležité, tam sa mam pýtať, či je zdrave, či ma kosti a tak aké má mať, že váha nieje podstatná, ale všetko je ok, každá kostička, prietoky, placenta, tak som rada, aj plodovej vody je kolko má byť....
no ja mam tu vaničku na prenos v aute,tento týžden mi dojde k tomu system chicco trio car kit, a tak bude vanička uchytená do pásov a taký pás na bábo, takže ja to budem tak dva mesiace, používať, čo budeme chodiť na poradnu do vedlajšej dediny a potom vajičko...chcela som hned vajičko, ale ked mam takú možnosť /vaničku s tým systémom/ tak to využijem, ale mam hlbovký kočik po dcére, ten by som nedala za nič na svete, lebo tam do dvoch rokov som mala malu, a aj tam spávala a tak, táto chicco vanička je tak na leto, lebo fusak tam nedám aj s bábo a v športovej verzie mať pár mesačné dieťa cez zimu si myslim, že nieje dobre, takže mam doma dva kočiky, chicco a abdor, chicco je super, že je k tomu vanička a autosedačka naklikávacia a že je z neho športiak, kt. sa v pohode zmesti do kufra, ale ten abdor je super, že tam je velká vanička, tak fusak aj s velkym bábom sa tam zmesti...
ja tento týžden zájdem ešte po popôrodne vložky do lekárne a do dmky po utierky, maste a tak...a už by som mala mať všetko, len ešte za lehátko sa mi má ozvať jedna, lebo svoje som darovala, lebo bolo také už staršie....

inak som sa pýtala sestrička na ten box, mi to bolo trápne a ona "čo ste skorej nepovedali, že už sa minuli," ja som sa hambila a vidite mohla som mať, neviem, prečo nedávaju každej tehu na podpis, že si to prevzala....

no idem dať oprať, nech sa mi to trošku vysuší ....tak ahojte

kristip
19. apr 2010

Ahojte, som tu nova, len dnes som sa zaregistrovala a vidim, ze som to mohla veru urobit aj skor, aspon by mi rychlejsie ubiehali dni stravene v posteli. Uz lezim vyse mesiaca a bude to tak az do porodu... ☹
Zacinam mat stres hlavne z toho, ze vy uz mate vsetko nakupene, nachystane a ja vlastne ani neviem kedy to urobim - chcela som zacat presne v case, ked ma gynekologicka ulozila do postele. Navyse nas este caka stahovanie, na kt. som sa nesmierne tesila...no asi to nebude az taka velka zabava.
Ale nechcem, aby to vyznievalo tak pesimisticky, ja to vlastne zvladam celkom v pohode, velmi sa uz tesim na dietatko a urobim vsetko preto, aby to dobre dopadlo, takze budem lezat a oddychovat.
Som rada, ze som vas tu objavila 😉

strasska
19. apr 2010

ahojte, tak ja mam uplne, ze brutal sny. Tak v jednom mi lekarka oznamovala, ze mam rakovinu hrubeho creva a ze to bude chlapcek. A ja som bola viac smutna z tej druhej spravy. Chapete? No mam taky pocit, ze podvedomie sa zaktivnuje. 🤐
Inak aj pri Miskovi som mala take divne sny ☹

strasska
19. apr 2010

vitaj kristip! a neboj nie si sama, co nic nema, nejake zienky sa tu este najdu.

strasska
19. apr 2010

inak a tutti uz pisala, ze co sa dozvedela na UZV?

stanka33
19. apr 2010

ahojte,
aky ste mali vikend?
mne sa nehcelo citat, len som vas prebehla...pozeram ze sme prekrocili 100 v pocte tehuliek...
ja som mal vikend hrozny, normalne som si poplakala, maly je strasne zly, umrncany, vobec nehce jest, on vobec neje pecivo, piskoty nic si nezoberie do ruky ak chcem aby nieco take zjedol musim mu to napchyt do ust a potom to vypluje, alebo po 10 minutach prezuje, tri dni bol bez obeda, vobec nehce nic zut, uz dobre tri mesiace, tak pred rokom bol baculko teraz vyzera ako z koncentraku ....a vcera sme boli v ikey tam spustil take jedy, polhodinovy plac, lebo sme ho zobrali z deckeho oddelenia, hadzal sa tam o zem, sme nevedlei co s nim, som sa hambila, kazdy sa na nas pozeral ako keby sme ho tryznili...
ja uz s nim nevladzem...a to je dost pre normalnu zenu a nie este pre tehotnu..
presne som to vedela, ked som otehotnela, ze ked sa mi bude blizit porod, a bude po nom tak bude zly..a sa to splna..trosku som si ulavila...prepacte...

strasska
19. apr 2010

stanka, my sme mali perny vikend teraz, lebo bol Misko chory a prereval mi na rukach mozno pol dna cisteho casu, spat chcel iba na mne, lezala som v takej polohe, ze mi striedavo vystrelovali krce do lytok a chrbta a ani malinkemu babu sa to nepacilo. A ani nic nejedol a pritom je taky zrutko. Nio proste som bola na prasky. Cele to trvalo iba 2 dni, bol so mnou aj MM a vedela som, ze na pricine je choroba...no ale bola som totalne vystresovana, znicena ☹
Takze mas moj obdiv...

katty17
19. apr 2010

ahojte bambulky 🙂
Stani, ja sa tiez musim priznat, ze som si tento vikend pekne poplačkala. citila som sa ako nejaka urevana pubertiacka. :( .
Normalne som mala chut vsetkym prastit a odtatarit sa niekaaaaaaaam daaaaaaaaaaaleko ! a to nemam dietatko ako ty. tak si to viem predstavit co prezivas ... ved ked ti bude nabuduce opat tazko, hned cinkni. ved sme par metrov od seba 😉 .

stanka33
19. apr 2010

baby maly spal 30 minut uz je hore popisem vecer majte sa a diky za povzbudenie... 🙂
katty nemam cislo si mi neposlala 🙂

maxara
19. apr 2010

Babulky tak som s5 z obeda.. tuti sa este neozvala, tak dufam, ze je vsetko ok 😒

kristip vitaj medzi nami a ak mozes (ak chces byt v nasej julovkovej tabulke), posli mi do IP tvoj vek, mesto odkial si, pohlavie babatka, termin porodu, predpokladane meno, pcet a mena jeho surodencov, dakujem

baby aj ja som revala cely piatok a sobotu a nedelu a aj teraz sa mi tlacia slzy, ked si zmyslim na toho nasho , ved viete koho.. koho netreba menovat 😉 v piatok som revala, lebo sme sa pohadali s mm kvoli nemu, potom som pozerala ten film 8 staticnych o psikoch a to som prerevala polku filmu, celu sobotu som autistka a v nedelu som sa rozrevala pred mamou, ze ved ja sama neviem, co vsetko sa mi zmeni v zivote a posledne co mi k tomu chyba je, aby mi ten slizniak asistoval pri rozbiehajucom sa porode, kym mi pride sanitka, keby bol mm v porodnici a potom ked sa vratim, tk nechcem, aby ma videl pre mna cudzi clovek chodit po dome ako matoha, s otecenymi flakmi od mlieka na nocnej koseli a nedajboze, aby ma videl kojit alebo co.. no dovi.. proste depky, ze co robit.. tak ale ja sa odstahujem, ked nie on..

katty17
19. apr 2010

vazne, ved som ti ho posielala do IP 🙂. tak idem este raz poslat 🙂 a drz sa Stani. volaj kedykolvek 😉

maxara
19. apr 2010

dugy a ako s tou sukromnou temou? ako sa vola, kde ju najdem a to sa tam dostanem bez hesla?

katty17
19. apr 2010

maxi, ako vidim, viacere sme mali slzive dnicky. ja som sa rozplakala este aj dnes v praci. nechapem to. az sa nespoznavam. 😉
Maxi, a nieje ziadna moznost ako dostat toho divneho chlapika z domu????

ericica
19. apr 2010

ahojte nebola som tu par dni ,lebo malej sa moc nepolepsilo ☹ ☹ ☹ vysli nam skarede afty v ustach a nevie papat tak sme dostali vodicku tantum verde a s tym jej to vytieram,dufam ze sa nam polepsi,,odo dnes chodime na injekcie na posilnenie bo uz bola slabucka a v mojom stave s nou nemozem do nemocky...hrozneeeeeeeeeeee ☹ ☹ ☹
maxi prosim ta ak sa ti chce napis mi tak v skratke do ip o kom pises ,lebo sa mi nechce dozadu citat ,musim ist piect rychlo kym mala spi lebo ked je hore tak na mne visi chuda male.....majte sa dobre bruska moje...
inac dnes ked sme boli v meste som si nakupila dve tuniky pekne a jedny leginy vsak sa v nich odfotim a hodim foto....pa zatim

ericica
19. apr 2010

miki sa tesim ze je vsetko ok ,vsak vecer popiseme 😵

silvia.vesela
19. apr 2010

Ahojte kocky,
aj ja sa k vam pridavam s tymi divokymi snami....pre mna su to doslova nocne mory....
Snivalo sa mi, ze som krvacala, potom, ze ma niekto uniesol a podobne....no, hruuuuza

lenkaaninka
19. apr 2010

baby ja som normálne na nervy jeden imbecil mal mm vyplatiť 700 eur za predminulý mesiac a zachvilku aj za minulý a stále nič na účte normálne mi drbe....riadna kríza...všetkých povyhadzoval lebo ich chcel platiť úkolovo tak niektorí aj odišli a mm mal vyplatiť peniaze do piateho toh. mes a stále nič...moje nervy... ☹

ericica držte sa...neboj to zvládnete..
stanka veru si neviem predstaviť že by baby mali také obdobie asi by ma trafilo ....u nás mala staršia také ked sa menšia narodila...lebo som ju stále pestovala a tak tak vtedy to bolo dosť brutál ale ked vlastne sa u vás nič nezmenilo tak neviem... 😒

maxi ja na tvojom mieste dám ultimátum bud alebo a žiadam odpoved na mieste lebo ja by som asi zošedivela keby som chodila ako strašiak a ešte niekomu okolo zadku cudziemu skákať...ako dovi dopo

miki super že je všetko ok.. 😉

carrie84
19. apr 2010

Babule - prave som si spravila neskutocnu radost - vytiahla som z chladnicky dobre vychladene nealko pivo .... MNAAAAAAM! 😵 😵 😵 😵 😵

carrie84
19. apr 2010

Lenka - nic si z toho nerob ... nam jeden debko dlzi 2000 Euro uz pol roka - sak my ich vlastne nepotrebujeme, nie? Ved on ma tolko vydavkov a bla bla bla .... si nato spomeniem a mam adrenalin v neskutocnych vyskach ....

trinixy
19. apr 2010

Awojte prave som sa prvý krat prihlasila, chcem len povedat ze ja som sa zmenila na 100% prave že som nadmieru kludna a nic a nikto ma nerozhadže, pri prvej dcerke som mala zmeny nalad ale teraz nič, všetci vravia že by som mala byť tehotná stále, lebo mi to prospieva...

miki060707
19. apr 2010

no carie, to pivko si asi aj ja kupim, niekedy mam chuť a uplne som zabudla, že aj nealko existuje, tak poctivo abstinujem, ale dušok pivka studeného... 😉

no stanka, ja to poznám, naša Sona bola taká, aj som s nou bola na homeopatickej konzultácia a normálne máme homeopatika, aby zmiernila svoju povahu, lebo ona ked sa začne jedovať, tak to tiež tak vyzerá, že sa hambim jak svina a to čo predvádza, no viem, ťa pochopiť, ona je od narodenia taká, že ked neni po jej, tak začne vyvádzať, ale zato je na svoj vek šikovná viac ako rovesnici, myslim v básničkách a tak, ale nervák je to riadny..

tinka349
19. apr 2010

baby ja sa dnes citim akoby ma presiel parny valec....mierne ma hlava pobolieva, v noci som si natrhla sval na lytku ked som sa natahovala a dne smi cely den trpne prava ruka....a k tomu to uzasne pocasie mi dodava tooolko energie....idem asi na poobedny spanok 😒

kristip
19. apr 2010

Ahoj trinixy, aj ja som sa dnes prihlasila prvykrat 🙂

carrie84
19. apr 2010

Tinka - len si pekne oddychni. Pocuj, kedy budu finalistky na miss tehulka, nech ti mozem poslat hlas? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre